Aktuality – červenec 2019

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Je na Marsu život? Další studie si myslí, že ho možná máme celou dobu na očích.  Trochu nesouvislé, ale ne úplně nesmyslné.

„Vesmírné lodě nemáme, účtenky za vesmírné lety ano.“ Poslanci odhlasovali další bizár k EET. I toto patří mezi záhady…

Záhadná anomálie na Měsíci: Astronomové našli pod největším kráterem Sluneční soustavy velké množství hmoty  No pokud tam není nabouraný mimozemský kosmický koráb…

Rudý, suchý a mrazivý? Omyl, řeky na Marsu tekly ještě nedávno. Taky to tam mohlo vydržet ještě o něco déle… Škoda.

Opravdu lety U-2 způsobily pozorování UFO?  Ano, je to nesmysl. Už jenom proto, že pouhým okem se nedá nijak určit skutečná výška neznámého objektu. A pokud šlo o letadla létající ve výškách nad 20 000 m, ta za sebou nenechávala žádný kondenzační pruh a musela být pouhým okem téměř neviditelná. Pokud jste přesně nevěděli, kde se nachází, nikdy byste si jich na obloze nevšimli.

Astronomický snímek dne. Co je to za černou skvrnu v atmosféře Jupitera? Okolní mraky naznačují, že jde o oblast silného víru. Oblast byla nazvána neformálně Abbys (propast) a je pravděpodobné, že jde opravdu o jakousi hlubokou díru v atmosféře planety.

HST objevil na Jupiterově měsíci Europa přítomnost kuchyňské soli. Tak doufejme, že té soli tam bude tak akorát, třeba jako v našich mořích…

Vědci z NASA mají víkendovou pohotovost. Na Marsu zachytili zatím nikdy nenaměřenou koncentraci metanu. Budeme čekat na další měření a také na to, ke které interpretaci se vědci přikloní.

Zázrak v Bosně. Tohle je záhada. Těch vědeckých týmů tam bylo ještě více, než tady bylo popsáno a shodují se především v tom, že nejde o podvod. Něco se tam děje. Zprávy o tom by ale potřebovaly očistit od nánosu přidaných pověstí, nábožensky motivovaných úprav atd.

Optika z mínójské Kréty doby bronzové? Co to je? Hezká bižuterie, nebo optika?

Ve 2D vesmíru by mohl existovat život. Takový malý letní sen o Plochozemi…

Budou nás masakrovat drony? Tohle je opravdu docela děsivé. Nelze se divit varování, které vyslovuje Elon Musk a celá řada dalších známých osobností. Je tu ale otázka, zda ti hodní si výrobu AI zabijáků zakážou, zatímco co ti zlí s tím vůbec nebudou mít problém…

Američtí piloti opakovaně pozorovali nad Atlantikem UFO. Konečně rozumný článek k tomuto tématu s konkrétními technickými údaji.
Velmi zajímavá je zde zmínka o incidentu v roce 2004 s UFO ve tvaru obřího bonbonu Tic-tac. Popis totiž velmi nápadně připomíná UFO, které pronásledoval v roce 1987 nad Vranovskou přehradou vrtulník Mi-24D čsl. armády! Viz články: 1, 2, 3, 4, 5.

V červenci dozrává na polích obilí a v té souvislosti se objevují diskuze na toto téma. Přečtěte si u nás něco na toto téma. Je možné, že se nějaký obrazec objeví i u nás v ČR. Pokud se o takovém obrazci dozvíte včas, kontaktujte prosím co nejdříve nás, nebo některou z badatelských organizací u nás. Pokud se vám naskytne příležitost takový obrazec navštívit dříve, než jej stovky návštěvníků pošlapají a znehodnotí, tady je velmi stručný návod na to, čeho si v obilném obrazci všímat:
Laický návod ke zkoumání CC

Budeme velmi rádi, pokud se o výsledky svého bádání podělíte s námi.

Události a výročí:

2.7.1947 – Roswell USA – „Mezinárodní den UFO“
Před 70 lety došlo i k další události, která se označuje jako výročí: jde o známou havárii neznámého objektu poblíž amerického městečka Roswell. Trosky neznámého objektu, který 2. července 1947 havaroval poblíž farmy Williama Brazela, posbírala armáda. Posléze uvedla, že zde zajistila „létající talíř“. Poté však zprávu dementovala a trosky označila za zbytky meteorologického balonu. To podpořilo celou řadu spekulací i spikleneckých teorií. Roswellský případ je nejznámější a nejspekulovanější událostí spojenou s UFO.

Od roku 2001 se vyhlašuje 2. červenec jako „Den UFO“. Podle tureckých ufologů, kteří jej iniciovali, by se v tento den měly konat propagační akce i demonstrace za odtajnění přítomnosti mimozemšťanů Zemi. Je jasné, že taková činnost už nemá se seriózním zkoumáním fenoménu UFO vůbec nic společného.

12.7.1987 – Vranov nad Dyjí, Československo

Poté, co radiolokátory zachytily neznámý objekt, který překročil hranice republiky na jižní Moravě, vzlétl pohotovostní vrtulník Mi-24D k identifikaci cíle. Objekt se vrtulníku zhruba ve výšce 3 km podařilo najít – měl tvar lesklého válce bez dalších podrobností a bez křídel. Agresivní manévrování objektu zřejmě vedlo k tomu, že posádka vrtulníku dostala rozkaz k sestřelení objektu. Ke střelbě však nedošlo, vrtulník sev tu chvíli nacházel nad Vranovskou přehradou plnou rekreantů. Vrtulník pronásledoval neznámý objekt až do blízkosti Dukovan, kde musel pronásledování ukončit vzhledem k nedostatku paliva. Objekt potom přeletěl nad slovenskými Jaslovskými Bohunicemi, Piešťany a Bratislavou a poté se ztratil. Událost nemá doposud žádné vysvětlení.

20.7.1952 – Bílý dům, Washington, USA

40 minut po půlnoci se operátorům ve věži Národního letiště ve Washingtonu objevilo sedm neznámých objektů, z nichž dva se pohybovaly přímo nad Bílým domem a jeden nad Kapitolem. Další se přiblížil k dopravnímu letounu na lince Washington-Detroit, kde jej piloti spatřili a popsali jako oranžově zářící objekt. K objektům byly vyslány stíhačky F-94 Starfire, ale k prudce manévrujícím objektům neměly šanci se přiblížit.Incident se nedal před veřejností utajit, neboť ráno za svítání nad městem kroužilo několik oranžově zářících okrouhlých objektů, které viděly stovky svědků. K podobné události pak došlo ještě dvakrát těsně po sobě – v noci z 22. na 23.7. a večer 26.7. Událost vešla ve známost jako„nálet na Bílý dům“ a stala se jedním z argumentů pro založení projektu vojenského letectva ke zkoumání UFO s názvem Blue Book.

=====

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*