Pozorovali jste UFO?

Pokud jste pozorovali a neidentifikovali neznámý objekt na obloze (UFO), nebo chcete ohlásit jakýkoliv neobvyklý jev, prosíme vás o vyplnění formuláře, který najdete zde:

On-line formulář

POZOR ČTĚTE POZORNĚ PŘED VYPLNĚNÍM DOTAZNÍKU:

1. Pozorovali jste přelet jasného (asi jako Venuše) neblikajícího světla, letícího zhruba ve směru od západu k východu? V tom případě je dost možné, že jste pozorovali přelet Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Prosím zkontrolujte v databázi přeletů, zda by čas Vašeho pozorování mohl odpovídat – http://iss.kosmonautix.cz/?iss=prelety

2. Pozorovali jste řadu za sebou letících světel, nebo skupin světel? Mohlo se jednat o satelity StarLINK (sloužící pro globální dostupnost internetu). V tom případě si prosím přečtěte si následující článek – http://www.projektzare.cz/upozorneni-na-druzice-systemu-starlink/aktualne/

Pokud jste pozorovali jiný jev, nebo si myslíte, že Vaše pozorování nebyl přelet Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) ani přelet satelitů StarLINK, pak prosím vyplňte náš dotazník.

Upozornění:

 • Formulář slouží k tomu, abychom měli podklady pro hledání vysvětlení vámi ohlášeného jevu. Snažte se prosím o co nejpodrobnější vylíčení jevu, čím více detailů uvedete, tím lépe půjde nějaké vysvětlení najít nebo vyloučit.
 • V dotazníku jsou „povinné pole“, které musíte vyplnit, aby šel dotazník odeslat, a my jsme mohli případ zařadit. Jsou to:
  • Datum (alespoň přibližné)
  • Lokalita (odkud jste pozorovali, nebo kde se jev odehrál)
  • Popis pozorování nebo jevu (prosíme o co nejpodrobnější popis události nebo pozorování)
  • Vaše jméno
  • Váš email (slouží k případné další korespondenci s vámi)

Osobní údaje uvedené v tomto formuláři budou ochráněny a nebudou bez Vašeho souhlasu publikovány nebo sdělovány třetím osobám.

Velmi nám pomůže, když pořídíte ze svého pozorování náčrtek, kde zakreslíte vzhled objektu, situaci či nákres jevu. Jak nám jej zašlete? Nejjednodušší je vyfotografovat jej např. mobilním telefonem a poslat v příloze emailu na adresu info(zavináč)projektzare.cz, nebo jej přiložit k on-line formuláři (pokud jeho velikost nepřesahuje 1 MB).

Pokud jste objekt vyfotografovali nebo nafilmovali, zašlete prosím neupravovaný soubor též v příloze mailu (asi do velikosti 10 MB), nebo použijte službu www.uschovna.cz.