Aktuality – červenec 2020

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

Zajímavosti na webu:

Pokračuje hon za elixírem mládí. Jako by nás na planetě nebylo až dost.

Milovníci postapokalyptických filmů jsou lépe připraveni čelit pandemii.   Až což teprve milovníci počítačových her (Fallout a dalších) !

Kolik obyvatel by měla mít kolonie na Marsu? Francouzský informatik se to pokusil vypočítat. Otázkou je, co je to úplná soběstačnost.

28. vesmírný týden 2020. Tak se snad v tomto měsíci dočkáme komety viditelné pouhým okem!

Dalekohledy ESO řeší kosmickou záhadu zmizelé hmotné hvězdy. Ve vesmíru se ztrácí věci. Někdy i velké hvězdy. A je to docela zajímavá záhada.

Světový den UFO. Trvalá vzpomínka na Roswell. K výročí Roswellské události.

Roswell jako sovětský hoax? Havárii mimozemšťanů mohli nafingovat Rusové, aby vyděsili USA. Zajímavá, ale velmi nepravděpodobná hypotéza.

Každý pátý člověk se obává, že mimozemšťané napadnou Zemi během příštích 50 let. Zajímavé je, že lidé, kteří věří na brzký kontakt s mimozemšťany, se neobává ani tak mimozemšťanů, ale spíš panicky zblázněných lidí uprostřed chaosu a rabování.

Pod povrchem Jupiterova měsíce bublá obří oceán. Je tam život? Článek je to pěkný, ale ten nadpis… :)

Psychologie konspirací a pavědy. Tohle si rychle přečtěte, než nám to smažou! :-)

Výzkum UFO půjde pod kontrolu amerického Senátu. Hlavní důvod asi bude, kromě obavy z nerozpoznaných čínských dronů, v tom, aby se z výzkumu nestala černá díra v rozpočtu.

Události a výročí:

2.7.1947 – Roswell USA – „Mezinárodní den UFO“
Před 70 lety došlo i k další události, která se označuje jako výročí: jde o známou havárii neznámého objektu poblíž amerického městečka Roswell. Trosky neznámého objektu, který 2. července 1947 havaroval poblíž farmy Williama Brazela, posbírala armáda. Posléze uvedla, že zde zajistila „létající talíř“. Poté však zprávu dementovala a trosky označila za zbytky meteorologického balonu. To podpořilo celou řadu spekulací i spikleneckých teorií. Roswellský případ je nejznámější a nejspekulovanější událostí spojenou s UFO.

Od roku 2001 se vyhlašuje 2. červenec jako „Den UFO“. Podle tureckých ufologů, kteří jej iniciovali, by se v tento den měly konat propagační akce i demonstrace za odtajnění přítomnosti mimozemšťanů Zemi. Je jasné, že taková činnost už nemá se seriózním zkoumáním fenoménu UFO vůbec nic společného.

12.7.1987 – Vranov nad Dyjí, Československo

Poté, co radiolokátory zachytily neznámý objekt, který překročil hranice republiky na jižní Moravě, vzlétl pohotovostní vrtulník Mi-24D k identifikaci cíle. Objekt se vrtulníku zhruba ve výšce 3 km podařilo najít – měl tvar lesklého válce bez dalších podrobností a bez křídel. Agresivní manévrování objektu zřejmě vedlo k tomu, že posádka vrtulníku dostala rozkaz k sestřelení objektu. Ke střelbě však nedošlo, vrtulník sev tu chvíli nacházel nad Vranovskou přehradou plnou rekreantů. Vrtulník pronásledoval neznámý objekt až do blízkosti Dukovan, kde musel pronásledování ukončit vzhledem k nedostatku paliva. Objekt potom přeletěl nad slovenskými Jaslovskými Bohunicemi, Piešťany a Bratislavou a poté se ztratil. Událost nemá doposud žádné vysvětlení.

20.7.1952 – Bílý dům, Washington, USA

40 minut po půlnoci se operátorům ve věži Národního letiště ve Washingtonu objevilo sedm neznámých objektů, z nichž dva se pohybovaly přímo nad Bílým domem a jeden nad Kapitolem. Další se přiblížil k dopravnímu letounu na lince Washington-Detroit, kde jej piloti spatřili a popsali jako oranžově zářící objekt. K objektům byly vyslány stíhačky F-94 Starfire, ale k prudce manévrujícím objektům neměly šanci se přiblížit.Incident se nedal před veřejností utajit, neboť ráno za svítání nad městem kroužilo několik oranžově zářících okrouhlých objektů, které viděly stovky svědků. K podobné události pak došlo ještě dvakrát těsně po sobě – v noci z 22. na 23.7. a večer 26.7. Událost vešla ve známost jako„nálet na Bílý dům“ a stala se jedním z argumentů pro založení projektu vojenského letectva ke zkoumání UFO s názvem Blue Book.

=====

2 komentáře na “Aktuality – červenec 2020”

  1. Jsem ve 12 patře a stalo mi to asi minutu nad hlavou. Ten patvar a divné pocit nezapomenu. A ten zvuk?? To vypadalo jak bojový letadlo z Terminátora 1 z budoucnosti. Nebylo to z tohoto světa.Blikalo to cervenobile a stalo to i na místě. Takové ten posuvnej stil.chvilku na místě chvilku do levá pak rovné pak stát.. Chtěl sem si jít pro telefon ale něco mě nepustilo byl jsem jak opatřeny..mate nějaký další důkaz o tomto objektu??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*