A zase ten Roswell …

1751610

Už jsme měli kolem Roswellu delší dobu poměrně klid, ale zdá se, že jak se přibližuje 70. výročí této události, dočkáme se ještě možná i nějakého překvapení. Jedno “takové” už je od tohoto týdne na světě. Došlo totiž k dopředu avizovanému zveřejnění dosud neznámých fotografií těla humanoidní bytosti, údajně nalezené v havarovaném létajícím stroji poblíž Roswellu (stát Nové Mexiko) začátkem července 1947.

Nejprve trochu shrnutí pro připomenutí

Příběh snad nejznámějšího UFO incidentu světa se začal psát 2. července 1947 (nyní je tento den zanesen v kalendáři jako “Světový den UFO”) . V ten den byl v okolí Roswellu prý pozorován letící diskovitý objekt. Druhý den nalezl farmář William Brazel na svých pastvinách (zhruba 120 km od městečka Roswell) podivné trosky, jejichž původ nedokázal určit. Obrátil se proto na policii (šerifa) a ten zase kontaktoval místní vojenskou základnu, neboť předpokládal, že by nalezené trosky mohly mít něco společného s aktivitami vojáků. Na místo byl vyslán major Jess Marcel, který nalezené trosky zajistil a dopravil na základnu v Roswellu. Major Marcel si s nálezem asi také moc rady nevěděl a tak dne 8.7. 1947 byla přímo leteckou základnou Roswell uveřejněna známá zpráva o nálezu létajícího talíře.

Roswell Daily Record

místní noviny Roswell Daily Record ze dne 8. 7. 1947 – zdroj internet

Za připomenutí stojí i fakt, že pouze o několik dnů dříve (24. 6. 1947), spustil obchodní pilot Kenneth Arnold jednu z největších amerických UFO mediálních kampaní vůbec. Stalo se tak zveřejněním pozorování neznámých létajících objektů při jeho letu poblíž nejvyšší hory Kaskádového pohoří,  Mount Rainier (4392 m n.m.) ve státě Washington. Podle popisu a poskytnutého nákresu se pozorovaná tělesa moc talířům nepodobala, ale Arnold popsal způsob jejich pohybu slovy .. “letěly způsobem, jako když se talíř hodí na vodní hladinu”. U nás se na hladinu házejí spíše placaté kameny a říkáme tomu házení žabek. Novinářům se však termín létající talíř zalíbil a v následujících dnech toho byly plné noviny, a to nejenom v USA a v Kanadě. S takovouto osvětou se počet pozorování “létajících talířů” globálně zvyšoval každým dnem.

arnold

Kenneth Arnold s nákresem tělesa, jejichž formaci pozoroval poblíž Mt. Rainier dne 24. 6. 1947 – zdroj internet

 

Zpráva o havárii létajícího talíře kdesi v Novém Mexiku do duchu doby perfektně zapadla. Nicméně, ještě ve stejný den, kdy bylo uveřejněno zmíněné prohlášení, bylo ono i dementováno a změněno na nález zbytků meteorologického balonu.

O nalezených troskách se později rozšiřovaly různé legendy, které tvrdily, že na nich byly nápisy neznámým hieroglyfickým písmem a že materiál trosek vykazoval neuvěřitelné vlastnosti, které neodpovídaly tehdejšímu stupni vývoje.

Poslední oficiální verze (z 90. let) tvrdí, že trosky pocházejí ze stratosférického balonu přísně tajného vojenského Projektu Mogul.

 Z čeho trosky opravdu pocházely se asi nikdy se stoprocentní jistotou nedozvíme a po kolečku utajovaných a kamuflážních verzí příběhu už případné další verzi nikdo neuvěří. Někteří přímí aktéři byli do konce svého života přesvědčeni, že trosky jsou opravdu mimozemského původu.

Z dnešního pohledu je zajímavý fakt, že se v původních zprávách nikdy nemluvilo o ničem jiném, než o nálezu rozptýlených trosek (jakési ohebné kovové fólii). O případném nálezu nějakých těl nikde ani zmínky.

Větší zájem o celý případ nastal od konce 70. let do začátku let 90. minulého století. Ten vzbudili někteří ufologové (nejznámější z nich je  Stanton Friedman), kteří se snažili získat k události co nejvíce informací. Vyslechli několik stovek lidí, kteří měli, nebo to aspoň  tvrdili, s událostí něco společného. Také se podařilo získat  některé vládní dokumenty díky zákonu o svobodě informací. Z té doby se datuje i většina svědectví  “zevnitř”, to znamená od lidí, kteří údajně pracovali pro americkou vládu a měli přístup k tajným informacím. Výsledkem tehdejšího bádání je názor, že v Roswellu havaroval nejméně jeden stroj mimozemského původu a byly nalezeny těla mimozemšťanů a snad i stále živé bytosti. Problémem tohoto tvrzení je fakt, že mnohá svědectví na základě nichž byl tento názor vyřčen, byla posléze vážně zpochybněna.

Kromě mnoha knižních publikací byl v roce 1994 o události natočen celovečerní film “Roswell”.

Zvyšující se zájem veřejnosti podnítil aktivity mnoha podvodníků, kteří správně rozpoznali komerční potenciál celé záhady. V roce 1995 se objevil podvodný filmový materiál zobrazující údajnou pitvu těla mimozemšťana vytaženého z vraku létajícího stroje havarovaného u Roswellu.

A od těch dob se kolem roswellského případu nic významnějšího nestalo. V Roswellu samotném bylo otevřeno Mezinárodní muzeum a výzkumné centrum UFO, které významně oživuje jinak nezajímavou oblast turistickým ruchem.

 Nová senzace?

Po nějakou dobu tedy trvá jakási patová situace mezi momentálně oficiální verzí stratosférického balonu a konspirační verzí mimozemského korábu. Zásadní důkaz, který by nezpochybnitelně potvrdil, nebo vyloučil jednu z nich stále chybí. Zastánci mimozemské verze proto s napětím čekali na oznámené zveřejnění tzv. roswellských diapozitivů. O co jde?

V úterý 5. května 2015 byly na akci nazvané “Be Witness” (Staň se svědkem) v Mexico City (Mexiko) představeny údajně pravé a dosud nikdy nezveřejněné fortografie z Roswellu 1947. Diapozitivy byly prý nalezeny v krabici na půdě ve městě Sedona ve státě Arizona. Měly snad být pořízeny geologem Bernardem A. Rayem a nalezené diapozitivy (údajně také dle dobrozdání firmy Kodak) byly pořízeny mezi léty 1947 – 1949.

Výzkumníkům měla práce se snímky na diapozitivech trvat 5 let a výsledkem je 3D vizualizace těla mimozemšťana.

Mohla by to být senzace, jenže už jsou zde podstatné pochybnosti. Osoba hlavní postavy tohoto “odhalení”, mexický novinář Jaime Maussan se netěší na poli výzkumů UFO příliš dobré pověsti. Jeho jméno je bohužel spojeno s několika podfuky z oboru ufologie. A zveřejněná fotka těla mimozemšťana zase nápadně připomíná mumie vystavené v Smithsonovském institutu. To, že každý návštěvník akce zaplatil vstupní poplatek 350 amerických dolarů, je spíše jenom dokreslení celé situace.

Můj skromný odhad je, že žádná senzace se nebude konat ani nyní. Pádný důkaz o havárii mimozemšťanů stále chybí, bohužel, nebo bohu dík.

 A jaká je vlastně pravda o Roswellu?

 Já osobně si myslím, že s Roswellem to tak jednoznačné, jak tvrdí oficiální verze, asi taky úplně nebude. Všechna svědectví se nedají zpochybnit a náznaků, že došlo k něčemu významnějšímu než pádu (byť supertajného) balonu je dost. Roswell jsem navštívil v roce 2012, mluvil jsem s několika lidmi různých generací a většina z nich si myslí, že jim jejich vláda neříká o případu pravdu. Jelikož Američané jinak většinou své vládě a oficiální propagandě celkem věří, je zajímavé, že tomu tak není v případě Roswellu. Od místních jsem slyšel tu známou historku o objednávce menších rakví v místním pohřebním ústavu i historku o nenadálém zmizení zdravotní sestry, která pracovala v místní nemocnici a najednou se po ni v době aféry slehla zem. Indicie a indicie ….

Nechme se překvapit co bude dál.

 

 

 

 

 

 

8 komentářů na “A zase ten Roswell …”

 1. Dobře napsáno.
  Je zajímavé, jak se všechny snímky, kresby atd. mimozemšťana vyhýbají místu, kde by vzhledem ke stavbě těla podobného lidskému měly být ty choulostivé orgány. Vědecká cudnost? Bezradnost? To už potkalo anděly…

  1. Botanik Odjinud

   Pokud by veřejně informovali o neexistujících genitáliích , tak by tím jasně potvrdili mylnost teorií o evoluč. vzniku Země , či otevřeli téma na operaci tzv. cizích biobotů v naší atmosféře , kteří jsou jako živí , nebo pouze částečně a slouží jen jako tzv. přepravci jiných entit , kteří tento napůl živý biologický materiál používají jako manuální operační biosystém . Na žádných nalezených lodích nebyly žádné potraviny , či prostředky jim podobných k zajištění přeživšího života . Tito tvorové nemusejí nutně být tím , za co se vydávají ,nebo na co vypadají . Stejně jako autíčko na dálkové ovládání , za jehož pohybem stojí vyšší řídící inteligence

 2. Lidi asi mě budete mít za blázna , ale každý den v oblasti polska okolo 12hodiny sleduji světla která se pohybují takovou rychlostí že by takto neletěla žádná stíhačka

  1. Botanik Odjinud

   Roswell incident nebyla žádná náhodná událost , ale šlo o záměr , tedy o záměrnou infiltraci cizí vyspělé technologie do naší pozemské pro lepší manipulaci s myšlením lidí , udáváním jeho směru + špionážní manévry s konkrétními účely. Dnes duplikovanou technologii z incidentu a přizpůsobenou našim podmínkám využíváme úplně všichni , aniž si to vůbec uvědomujeme : Kevlar , optická vlákna-kabely , tištěné spoje , tranzistory – miniaturizace , lasery , přístroje pro noční vidění , současně kontaktní čočky pro noční vidění , atd.

   1. tištěné spoje , tranzistory – byli objevené a popsány již již před tímto incidentem.
    Tištěné spoje je tak jednoduchá technologie, že si ji amatéři vyrábějí i v domácích podmínkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*