Zářící UFO

Na české obloze se objevil nový fenomén. V poslední době stále častěji lidé pozorují na nebi zvláštní úkaz, který označují za UFO. Jsou to oranžově zářící objekty jasnější než hvězdy a planety. Svítí stálým jasným, někdy mihotavým světlem a pohybují se po obloze pomalým přímočarým pohybem. Někdy jde jen o jeden objekt, jindy je jich víc, někdy dokonce až desítky těchto světel brázdí oblohu. Pohybují se samostatně, nedrží žádnou formaci, někdy mírně změní směr. Mizí odletem, nebo zhasnutím.

Na české hvězdárny i ufologům docházejí už desítky svědectví o pozorování tohoto fenoménu. Nyní se jej týmu projektu Záře podařilo plně objasnit. Jde vlastně o docela triviální záležitost. Do naší země prostě přišla móda vypouštění tzv. létajících lampionů. Původně snad thajský zvyk vypouštět tyto horkovzdušné svítící balonky při slavnostních příležitostech u nás začíná být velmi populární a doplňuje či nahrazuje pořádání ohňostrojů.

Jak takový létající lampion vypadá? Jde vlastně o pytlík z impregnovaného (obvykle červeně zbarveného) papíru, který je na obvodu vyztužen tenkým drátem.

Uprostřed drátěné výztuže je očko, do něhož se zachytí tableta z hořlavého materiálu. Po zapálení tablety se pytlík naplní horkým vzduchem a lampion může letět. Tyto lampionky se obvykle prodávají v balení po třech kusech. Jak si členové projektu Záře ověřili praktickým pokusem, výsledek naprosto přesně odpovídá popisům tohoto druhu UFO od očitých svědků.

V tomto případě se tedy celá část pozorovaných UFO dá vysvětlit tímto způsobem. Ovšem plných 10 procent hlášení UFO, které dostává projekt Záře od očitých svědků z ČR, zatím jakýmkoli pokusům o vysvětlení odolává.

113 komentářů na “Zářící UFO”

 1. Ahoj.V pondělí 16.11.2009 kolem třičtvrtě na 7 večer stojíme na autobusové zastávce v Klatovech a najednou si kamarádka a ještě pár lidi všimne jakési veliké oranžové koule jak letí pomalu po obloze.Tak sem se také podívala a když sem se na to koukla tak sem zjistila že podobnou kouli sem už viděla 25.9.09 ale červenou.Tahle oranžová koule ale byla na nebi vidět asi tak o minutu dýl.Ta červená koule zmizela asi během minuty.Strašně svítila a pak jakoby zhasínala nebo nevim prostě zmizela.A to ještě asi tak pul hodiny nebo hodinu předtím sme viděli jak něco lítá po obloze.Nebylo to letadlo ani vrtulník ale mělo to takovej divnej zvuk blikalo to červeně,modře a zeleně a padali z toho světýlka který pak zmizeli.Mohlo bejt asi tak pul 9 nebo 9.No můžu vám říct že zrovna dobrej pocit sem z toho neměla….Málokdy někomu řeknu že vidim něco co vypadá třeba jako UFO.Protože lidi který na to nevěří nebo to neviděli mě považujou za blázna.

   1. pravda já to taky vyděl u nás ve Kdyni ale nejde o žádnou pyrotechniku protože to vyletělo z lesa taky jsem to vyděl jak se to stvořilo na přímo na obloze

    1. Dnes 16. 07. 2023, 5:30 CET, opět Klatovsko, Horažďovicko, ve směru severovýchod na obzoru silná, sytě oranžová záře/koule, avšak velikostně větší než slunce. Upozorňuji, že právě nastupovala bouřková fronta a zároveň v tomto čase probíhá východ slunce, tedy mohlo se jednat nějaký optický jev související s oblačností a zároveň s na východě probíhajícím východem slunce. Slunce nebylo pozorovatelné a sytě oranžová záře byla skutečně na SV (horizont).

   2. Vážení přátelé,
    nechtěl bych, aby vznikl dojem, že všechna UFO nyní označujeme za létající lampiony. Na druhé straně se s lampiony „roztrhl pytel“, jejich vypouštění se stalo lidovou zábavou, přičemž velká část lidí není schopná rozeznat, co vlastně na obloze vidí. Je potřeba si uvědomit několik věcí:
    1) Vítr velmi často fouká různým směrem v různé výšce, zejména nad městskou aglomerací. V důsledku toho vypouštěné lampiony mění směr, zdánlivě manévrují a často letí zdánlivě i proti větru (směru pohybu mraků).
    2) U neznámého objektu nelze určit skutečnou vzdálenost a tím ani rychlost. Proto tyto údaje vyžadujeme u svědectví pokud možno udávat v úhlech nebo porovnáním. Obvykle se v noci neznámé objekty zdají být vzdálenější než ve skutečnosti a proto i zdánlivá rychlost je veliká. Velikost „jako letadlo“ je také jen relativní, neboť lampion ve vzdálenosti pár desítek metrů se vám bude zdát obrovský, pokud podlehnete dojmu že je ve výšce několika kilometrů.
    3) „Zmizení do vesmíru“ nebo „rychlý odlet“ je většinou způsoben tím, že lampion prostě zhasne. Ten odlet si prostě dotvoří mozek, pro který je to v tu chvíli jediné možné řešení pozorované situace.
    4) Právě velké množství pozorovaných objektů je spíš ukazatelem na lampionovou záležitost: lampiony se vypouštějí při příležitosti různých oslav a výročí, např. nedávno pokus o vytvoření zápisu do G. knihy rekordů, nebo oslava 60. narozenin jisté osoby…
    Závěrem doporučuji každému, kdo si není jistý, ať si jeden takový lampion zakoupí a zkusí vypustit, nebo ještě lépe ať požádá někoho, aby jej vypustil a usadí se někde pár desítek či stovek metrů po větru. Lampiony, které jsme zkoušeli, měly výdrž asi 10-15 minut a dosahovaly výšky kolem 1 km, prodávají se ale i větší (a dražší samozřejmě)…

    1. já po té oranžové kouli pátrám od té doby co jsem jí uviděl vyděl sem dokonce jak se stvořila pozoroval sem hvězdy když se na obloze objevilo jakési oranžové světlo začalo se zvětšovat pak pomalu letělo po přímce až na konec odletělo či zmizelo

   3. dobry vecr,asi tak v pul 11 v 11 dnes vecer.. V bakove nad jizerou spatrila velmi jasne i docela velke zarici svetlo ktere letelo pomalu…zmensovalo se a pak se obevilo mensi pak se obe zastavily a pomalu zhasly mohlo to trvat tak 4 minuty.. Docela divnej pocit kdyz nevite,zda se jedna o ufo ci o ty lampiony co tady pisete..doufam ze nejsme sami kdo tohle videl…

   4. Včera o půl osmé večer v Tasovicích u Znojma jsme viděli podobné tyto tři předměty. Svítily asi 10 minut, zvláštní bylo, že všechny tři stály ve stejné vzdálenosti vedle sebe, a pak jeden po druhém pomalu stejným směrem odlétaly. Jak Lenka říká, hodně zvláštní pocit…

   5. Dnes 31.12.2009 kolem 18-30 hod.na spojovačce mezi studénkou 2 a studénkou 1,se něco podobného pohybovalo,je to zajímavé!!

   6. dnes 31.12.2009 jsem kolem 19.00hod. spatřila na obloze oranžově svítící kouli. Nevim, co to bylo, ale měla jsem velmi zvláštní pocit a nebyl moc příjemný. Chvilku se to pohybovalo a potom náhle zmizelo. Nikdy jsem nevěřila, ale nedokážu si to vysvětlit. Na letadlo to určitě nevypadalo a vrtulník to taky nebyl. Nevim. Jsem ráda, že je více lidí, kteří něco podobného viděli.

   7. 1.1.2009 0:15 – 0:50 jsme s manželkou pozorovali formaci světel, která jakoby přilétala směrem od Jablonce nad Nisou a letěla směrem na západ nebo západojihozápad – přelétala nad centrem Liberce.
    Možná se jednalo o balonky s přáními, ale vzhledem k jejich rychlosti směru letu – nejprve utvořily formaci a poté se rozletěly různým směrem, se mi to moc nezdá. Bezpečně vím, že nešlo o letadlo nebo helikoptéru.
    Dle předpovědi foukal slabý severozápadní vítr, objekty se pohybovali zcela proti němu, nebo s odklonem.
    P.S.
    Pouštět do vzduchu lampiony je podle mne fakt zhovadilost – nebo bezva nápad, chcete-li něco zapálit… ;)

   8. Čau, byl jsem 4.2.2010 v Železné Rudě a v 19:30 jsem viděl oranžová světla na obloze a upozorňuju, že ne sám! Stálo tam pohromadě více lidí a všichni sledovali neznámé létající objekty oranžově svítící, které se v malé skupině volně pohybovaly po obloze. Ze začátku svítily jasně oranžově a postupně mizely, až zůstal jen jeden, který po chvilce zmizel taky.

   9. Zdarek,takze jak zacit.Asi zacnu timhle,ja nevim jak vy ale ja jim fakt nezeru zadny lampionky,ja vim co jsem videl a lampionek to opravdu nebyl.Jednou jsem byl s kamaradem a s kamaradkou venku a najednou na obloze se obevila cervene zarici vec,ale problem je v tom ze ta vec byla asi 3krat vetsi nez normalni hvezda a zarila jasne cervenerudym svetlem.Vsichni tri sme zirali na oblohu jak silenci.Budu tomu rikat ufo,takze ufo letelo stalym pohybem a zatacelo ze strany na stranu jak pominute.Asi po 5 minutach se zaclo rychle vzdalovat a nez sem to poradne vstrebal tak bylo pryc.(UFO) myslete si co chcete ale lampion to nebyl.

   10. Jana Slaninová

    Dobrý den,ty svítící balonky si myslim,že je tady malá pravděpodobnost,že by fakt najednou začli všichni vypouštět balonky?No moc se mi to nezdá.I já mám svůj malý příběh,řeknu ho aspoň vám,páč si všichni ostatní ze mě dělaj srandu.Mám 3 svědky co jsme to viděli,27.2. jsem byla po půl 7 večer vyhodit odpadky do kontejneru a byla už tma,jelikož bydlím v Týně nad Vltavou tak i v tomto městě jsem něco spatřila,to jsem vybočila trochu,během vysypávání smetí jsem na nebi zahlédla žluté světlo,které bylo velké zhruba jako 5 hvězd a pomalu letělo v jedné rovině pak kleslo dolů a pak zas se zase zvedlo,já nejsem matematik,ale bylo to jak nějaká sinusoida a po té pomalu zmizelo.Stejně tohle viděla i moje tchýně,která tam byla semnou v tu dobu a naši sousedi z paneláku,kteří kouřili na balkoně v tu samou dobu.Od teď mám docela strach z nebe a ze tmy,vždycky jsem se na něj ráda dívala a na hvězdy,ale teď po tomhle úkazu mám strach.

    1. Proc strach?? Myslite, ze entity co nás muzou pozorovat by jednoduse se Vas nemohli zmocnit?? Strach je zcela zbytecny nemate moznost se branit, ani to nejak ovlivnit tedy hlavu vzhuru a uzijte si kontakt s necim tzv. za hranici… :D Nikdo netvrdí, ze to ma nahnat strach, a nebo ze je to spatne znameni.

   11. Ahoj Jano,hele nemusis se bat.Zatim nas jenom pozoruji ale urcite je vsechno spojeny s rokem 2012.To asi vis co je za rok.Jo a moc to nevyhlasuj,nemuselo by se ti to vyplatit.

   12. Ahoj, včera večer 4.2.2010 jsme pozorovali z Ivančic směrem na západ podobný úkaz. Bylo po západu Slunce asi kolem 20 hodiny a najednou jsem si všimnul, jak se po obloze vysoko nad západním obzorem pohybuje od jihu na sever podobné červeno-oranžové světlo. Než jsem si stihl dojít pro dalekohled, světlo zmizelo, jakoby zaniklo. Asi za 10 minut se v podstatě po stejné trajektorii pohyboval podobný předmět. Tentokrát jsme již měli dalekohledy poruce a tak jsme pozorovali. Vypadalo to, jako když něco letí atmosférou, postupně to zpomaluje a lehce pohasíná, až to úplně zhaslo. Nebylo to ani letadlo, ani vrtulník. Že by také balony zmiňované v článku? Nikdy jsem nic takového neviděl, první dojem byl, jako když vlétla do zemnské atmosféry družice, ale že by 2x po sobě? To se mi už nezdá. Na to, jak to bylo daleko a že i v dalekohledu měla hořící koule celkem velký průměr a bylo vidět, že plameny nebo záře se táhne jakoby za objektem nevím, co si o tom mám myslet. Záře byla hodně silná, mnohem silnější než Venuše.

   13. 30.4.2010 – čas neznáný, cca. od 21:00 – 24:00
    Pálení čarodějnic, leháro v trávě a velmi kvalitní haluzzz v podobě mnoha létajících objektů. Na tom by v poslední době nebylo nic tak hroznýho. U čeho jsem si ale málem nakakal do spodního prádla bylo, když jeden z oněch objektů zmizel a o pár desítek vteřin později (newim přesně, se kalilo..) se ozvala rána jiná než ostatní (občas někde zaprděla rachejtle). Šla jakoby odevšaď, měla dlouhý dozvuk na pyrotechniku(od hromu taky rozeznáte ne snad) a vzhledem k hlasitosti mi přišlo divný že jsem neviděl žádný světelný efekt, protože jsme se váleli na kopci…
    PS:Pár poznámek: To všichni pouští žlutooranžový lampionky? co jsem koukal tak jich mají na prodej celkem dost druhů…Další věc je, že všechny objekty, který jsem spatřil, byly stejně velký, ať už letěli odkudkoli kamkoliv. To mi přišlo nepodivnější a hlavně kvůli tomu nevěřím že se jedná o lampionky, je to prostě až moc divný a lítá jich už fakt hafec a pořát sou stejný…tak wtf????

   14. V roce 2001 jsme byli se školou na pobytu v Trhanově na Šumavě.Jednou sem se v noci probudil a z okna jsem videl asi pul metrovou jasne bile svitici kouli ktera jen tak visela ve vzduchu a nepohybovala se jen si tam tak visela. Z počátku jsem si myslel ze jde o uplnek jenze kdyz jsem se lepe podival videl jsem ze mesic je videt taky a nešlo ani o lampu zadna tam nebyla !!! Probudil jsem kamarada ktery to nechapave pozoroval semnou ani jeden z nas netusil co to vlastne je, pripadalo mi jako kdyby to bylo hned za nasim oknem ale bylo to dal uprostred niceho ve vzduchu. Pozorovali jsme to spolu několik hodin nez jsme oba usnuli a ani se to nehlo ani neprojevilo zadnou zmenu. Rano po probuzeni jsme se oba utvrdili ze to co jsme videli nebyl sen leda ze by se nam zdalo uplne to same,pri pohledu z okna za svetla na tom miste nebylo nic. Nikdo z dosělyho dozoru nam to samozřejmě nevěřil, tak jsem celou vec pak pustil z hlavy ale to az do ted kdy jsem koukal na dokument o svedectvi o ufo kde prave tyhle koule nektery lide popisovali skoro totožně.Děkuji předem za odpověď

   15. Ahoj dnes 22.1.2011 jsem videl oranzovy obekt na obloze kolem šesté a sedmé hodiny večerní, bylo uplne pod mrakem tak ze o hvezdu urcite neslo.sviti lo to jak nejjasnejsi hvezda, ale oranzove.asi 3 minutky jasne svitila a pak se zare pomalu ztracela.objekt se na obloze nijak nepohyboval.slo by to nejak vysvetlit.predem dekuji

   16. martin: Mohlo jít o vzdálený lampion s malou rychlostí a vzdalující se. Nebo mohlo jít o přistávací světla letadla nebo laser na oblohu. Takový případ bude mít určitě mnoho vysvětlení.

   17. Marie Zikmundová

    Martin: napsala jsem Vám už jeden delší komentář . Stejný den jsem viděla možná totéž nad Sečí u Prostějova směrem na Malé Hradisko. Komentář se z nějakého důvodu neodeslal. Čas byl jiný, 9:55 a tvar byl při přiblížení rovnoramenný trojúhelník jasně oranžově svítící.

   18. Na Silvestra/Nový rok minulého/tohoto roku jsem těch lampionů viděl kolem 20 během půl hodiny. Byly na různých místech a v různé vzdálenosti. U nejbližších, které, jak jsem o pár dnů později zjistil ve škole, vypouštěl můj kamarád, bylo vidět intenzivně svítící oranžové světlo a nahoře byl nasvícený pytel. Dokonce jsem viděl šikmo padající, temný, pouličními lampami oranžově nasvícený „pytel“, který spadl asi 200 m od mého domu, kde jsem ho viděl. Pravděpodobně to byl lampion, který zrovna dohořel. Škoda, že jsem se pak odpoledne nebo někdy jindy nevydal na to místo, kam spadl. Během vypouštění rachejtlí jsem dokonce slyšel výkřiky o UFO.

   19. 4.6.2011 v 23.30 hod. Pozoruji severozápadní oblohu a nízko nad obzorem se pohybují dva lehce blikající objekty, nejprve nad sebou, potom se vyšší stáčí k leve straně. Asi po třech minutách pozorování oba objekty ‚zhasínají‘ a mizí. Počáteční světlo bylo velmi výrazné, a tím mě také upoutalo. Nechtějte mi namluvit, že to byly thajské balonky.

   20. Jaroslav Gerlich

    Zdravím všechny. Pocházím z Bludova což je vesnice ležící vedle města Šumperk. Teto jev na obloze jsem zde spatřil 4x během cca roku. Určitě mohu říci že se nejednalo o letící lampiˇon, těch jsem viděl mraky ale toto má jiné vlastnosti. Nejprve se zdá že se jedná o hvězdu které svítí více než severka. Ovšem chvíli to stojí pak se to pomalu pohybuje po obloze a záře se zvyšuje, tudíš stornuji verzi že by se jednalo o družici. Objekt po chvíli vždy zhasne. Zhasnutí není náhlé ale postupné. Před 2ma dny jsem to spatřil se 4mi kamarády a ti byli vykulení a měli strach co by to mohlo být, já už věděl o co se jedná takže jsem byl v klidu a opět neskutečně fascinován tímto krásným ,, UFo “ jevem. Má-li někdo info oč se jedná nebo zdali to také spatřil tak mě kontaktujte na mail.

    1. Zdravím,
     máme již druhou zkušenost s jasným objektem, zářil více jak hvězda, letěl podobným stylem jako družice, avšak velmi nízko, už jsme to viděli jednou, ale sami s manželem, včera už i se známými, mysleli jsme že je to vrtulník, ale nic neblikalo, jen konstantně zářilo, letělo to stejnou drahou jako minule, směrem nad vojenský prostor Doupov, pak jsme mysleli že je to družice ale to je zase nízko, ikdyž to bylo za mraky na záři to nic neubralo, zářilo to jako měsíc v úplňku ale „pichlavěji“, mizel v dáli nad Doupovem. Nechceme o tom moc mluvit, dokud nebudeme mít vysvětlení. Mějte se a pěkné nebe A.

    2. Dobrý den – čtu váš příspěvek až po letech ohledně UFO. Bydlím v Šumperku a přesně to samé jsem viděla ! Seděla jsem s kamarádkou na balkóně a také víc zářivé, jako hvězda, a nějakou dobu to stálo na místě – v tom se to začalo pohybovat a zář zesilovala a potom pomalu zeslabovala až úplně zhasla. Tenkrát jsem psala už nevím na jaké to bylo stránky a taky, že to byl lampión atd…. ale já věděla, že ne, tak alespoň někdo další, kdo toto pozoroval :)

    3. Ahoj ja kazdy den sleduji u benziny v sumperku (nedaleko hrbitova) svetlo, ktere vypada jako hvezda alr pomalu se to pohybuje. Lampion to urcite neni , protoze to sleduju kazdy den!!! Nevite co by to mohli byt?? Diky moc.

   21. Rudá koule?Existují létající lampiony co žhnou rudě?Letělo to na obloze a pak se to stáhlo směrem od města a zmizelo cca 2-3 minuty?
    Byla to obrovská rudá koule?

    To někdo vypouští?Ta rudá je fakt nádherná…to je nějaký lampion?
    Opravdu bych věřil,že to bylo UFO a málem to šlo směrem ke mě na balkon.No nepoznal jsem co to je,protože se to právě stočilo??To létají svítící lampoiny takhle po obloze?myslel jsem,že jdou vzhuru a vznáší se směrem nahoru a nic víc asi jako draci .

   22. Zdravím, dnes v noci jsem se chystal spát, byla cca 1:00 ráno 30.srpna 2013 – zavíral jsem okno do pokoje a všiml jsem si jasné červené koule, šla krásně vidět přímo z mého pokoje, měla červenou barvu a stála, na obloze se zdála velká přibližně jako Slunce, ale byla níž.. několik sekund tam prostě stála a pak odletěla, skoro jsem si nevšiml jakým směrem, skoro jakoby zhasla taková rychlost to byla.

   23. Dobry den, zrovna pred chvilkou jsem na obloze vydel predmet, ktery se ritil obrovskou rychkosti a jako by horel. Na zacatku byl bod, ktery problikaval a za nim byla dloiha oranzova zare, jak rikam jako by to horelo. Letelo to vodorovne a asi po 30 sekundach to zhaslo a zmyzelo. Nevolal jsem na polici, pac nevim zda slo o horici letadlo, nebo neco jineho. Snad se o tom najde za nedlouho nejaka zprava na internetu.

    1. Já dnes v 15:55 viděl v Břeclavi (JmK) nehybné těleso na obloze, tvaru komolého kuželu. Zespodu měl jakoby trisku, ale pohyboval se pomalu do strany. Bylo několik dalších svědků, bylo to opravdu zajímavé tělěso a nikdy jsem ještě nic takového neviděl.

    1. Zdravím,

     pokud se jedná o reakci na můj komentář, tak o tomto ohnivém tělese vím, ale nebylo to stejné, jako ve zprávách. Toto viselo na stejném místě – celé to nehořelo, bylo to zjevné jako pevné těleso tmavé barvy, které se po chvíli začalo pomalu pohybovat. Zespodu (cca 5% povrchu tělesa) byla jakoby nějaká kruhová triska bílé barvy. Nedovedu si to vysvětlit, protože jsem nic takového ještě neviděl. Viděli to aj děcka na ulici, zatím jsem však nenašel žádnou fotografii na internetu. Když jsem psal na městskou policii, tak neměli žádné hlášení o neznámém tělese. Přitom když jsem šel po chodníku, periferně mi to trklo hned do očí, zas tak malé to nebylo, abych se tam přímo na to místo musel podívat… Opravdu zvláštní zážitek

   24. zdravím,

    dnes nad Libercem v 19:00 jsem viděl červený létající objekt, který zeleně blikal. Letěl plynule, potom se zastavil a klesal. Volal jsem známému který bydlí asi kilometr ode mě a viděl ho také. Výšku nedokáži odhadnout chvíli stál nad náměstím a potom plynule odlétal. Bohužel nemám natočené ani vyfocené.

   25. Mohu oznamit že v Uničove jsem pozoroval UFO,byli to 3 objekty,ktere jsem zahledl po prozkoumani fotek,fotil jsem jenom tak okoli,jinak jsem mimo foceni nezahledl žadny objekt,ktery by se jenom tak pohyboval nebo stal,možna ty objekty tam byli,četl jsem něco o (plejadanech) je možne že jde o tohle.

   26. Zdravím ,opět Šumperk dnes 17.3.2015 ukáz jasného zařícího objektu ,vypadá to jako silně zařící hvězda ,směr severozápad pro Šumperáky, nad Hájem jasně svítící hvězda ,akorát je až moc jasná ,taky se muže jednat o planetu nejblíže k zemi v tomto období ,ale teď před chvílí jsme koukal a už to zmizelo ,divný

   27. Letos někdy z jara nad naším domem kolem 22 h. letěl nízko objekt, červeně svítící, do kulata svítící, letěl pomalinku, jakoby měl zdola přistávací modul, no divný pocit jsem měla. Letěl fakt pomalu a pak najednou zmizel. Letěl hodně nízko, 100% to nebyl balónek štěstí, bylo to veliké a hučelo to. Pár dní jsem z toho měla divný pocit, že jsem si nedokázala logicky vysvětlit, co to bylo. Včera mi říkal známý, že to viděl také, někde u Brna. Přesně to stejné, jsme se shodli. Co to může být ??

   28. Zdravím, zrovna před půl hodinkou jsem byl na balkoně na cigaretě. Dnes je velmi hezky, nikde ani mráček , takže jsou vidět krásně hvězdy. Proto mě zarazilo když jsem koukal na oblohu a najednou se tam objevilo celkem velké oranžově světlo. Nikde nevyletělo prostě v jednu chvíli tam nebylo a najednou ano. Dost zářilo ale od doby co se z ničeho nic objevilo neudělalo ani malí pohyb. Po 5 minutách na obloze zhaslo jako by jste vypli žárovku. Vím jak svití lampion, už jsem ho na obloze viděl, toto ale nebyl ten případ. Chtěl bych se tedy zeptat zda-li mate ještě nějakou jinou alternativu co by to mohlo být.

   29. veri nekdo ze mam osmylety kontakt a vydel jsem toho opravdu dost stovky pozorovani rozlisuji i druhy lodi svetlo je svetlo do te doby dokud nevydite detaily a zrychleni na tisice bez axcelerace velkyho objektu jak fotbalove hriste za tu dobu jsem vydelvice typu lodi i s prateli pozorovano mockrat pozoroval jsem piloty vicekrat kteri i vydeli a snazili se k objektu dostat joo hold vyhlasili mi tu vzdusnou oblast cvicnou od 2009 a dyz me poprvi sebrali malemm mi z toho v prvni chvili fakt jeblo pochopte ten kdo vi zaziva paradox muj zivot je paradox 8 let a nepamatuju si ze by se mi stalo neco spatnyho jsme a dost jsem pochopil prvni generace ktera nevydi boha jako kdysi primitivni clovek jde o to ze my jsme i oni kolonizovali planetu uz davno tim ze vylepsily nakou tu opici oni nemuzou dlouhodobe zit v techto podminkach kazda rasa se zrodila v jinych podminkach ktere si stimuluji dle vlastnich potreb je jich opravdu vic druhu jinak je to o tom dyz se ptate proc ze ceka se az lidi budou dost schopny na to pochopit a ubec existovat v takovem svete ktery bude schopny hlavne tu pravdu zvladnout to co jsem ted napsal myslim vazne zazil jsem toho opravdu moc fakt si nedelam legraci to delaj jen hlupaci podle me

   30. Jednou jsem asi tak o půl jedenácté večer zahlédla z balkónu malé zelené létající světlo. Nejdříve letělo kousek u země,ale potom se začalo zvedat výš. Nakonec bylo ve výšce stromu,poté zmizelo za stromem a já už ho nepatřila.Vše se odehrálo asi 50 metrů ode mě přibližně za 10 sekund.Ráda bych věděla co jsem viděla.Předem díky za odpověď;)

   31. Dnes ráno 14.9. 2017 jsem spatřil několik zářicích žlutých světel. Letěli dvě formace za sebou ta první byla více roztažená a ta druhá byla více u sebe. Zničeho nic se o běvily a letěli krátkou dobu a zase tak rychle byli prič. Celé to trvalo jen pár vteřin nestihl jsem ani vyfotografovat. Nemám vůbec tušení co to mohlo bejt ale nevěřím že to byli létající balónky štěstí. Tak rychle by ne vystoupali na oblohu a zase tak rychle by ne zmizeli.

   32. Cca mezi 1:00-3:00 kroužici světla v jedné lajně prosvítající z pozamraků krouží v kruhu, který krouží okolo komynu. Jablonec nad Nisou paseky. Možnost promytani ze země, i když jsem tak na 90% viděl jak zalitá za mraky. Fotky jsou nekvalitní, tak na 80% diskotéka
    17.9.2017

   33. Nehybne stojici jasne oranzovo zlute svetlo nizko nad severnim obzorem cca ve 22:30 na vacovsku. Pozorovala jsem ho asi deset minut, stale bylo na jednom miste, na moment jsem sehnula hlavu k telefonu a vzapeti se opet podivala na oblohu, svetlo bylo pryc. Predpokladam ze lampion nestoji na obloze nehybne a letadlo take ne, mimo to svetlo bylo daleko niz nez je letecky koridor.

   34. 20.07 v 1 ráno mi napsala kamarádka že vidí na obloze oranžové světlo, tak jsem se koukl a fakt tam bylo, právě ho pozoruji už 48 minut a furt se pomaličku hýbe, někdy září víc a někdy míň, takže mi příde jako kravina že to je nějaký stupidní lampionek když ho vidí 2 lidi který od sebe bydlí přes 100km, a ještě jsem nikdy neviděl lampión kterej v kuse září a hýbe se víc jak 45 minut v kuse.

   35. Dobrý den, asi 2 roky zpět jsem na obloze uprostřed bílého dne viděla bíle zářící světlo kulatého tvaru.(cca 2x větší než klasické letadlo) Stálo nehnutě na místě asi 20 vteřin. Než jsem zaražením byla schopná zareagovat a říct známé, ať se otočí a podívá se co by to mohlo být, rozpohybovalo se to jedním směrem a během okamžiku to to zrychlilo až neuvěřitelně a zmizelo o několik km dál. Přirovnala bych to podobnodtí jako když někdo udělá prasátko přes zrcátko. Ale… s tím, ze v tomto případě je to nemyslitelné. Nebylo to letadlo, balon, balonek, stíhačka ani podobné, o se dá často spatřit na obloze. Nějak se mi to vybavilo a nemohu nikde na zadnych strankach najít, co by to mohlo být abych dostala vysvetleníco dokáže tak zrychlit z „nuly na sto“ ?? Severní čechy

   36. Včera pozde vecer jsem z okna videla jasne zarici oranzove svetlo vykukujici za mrakem. Prvni myslenka byla, ze je to mesic schovany za mraky, nacez mi doslo, ze z meho okna mesic videt nikdy neni, je na druhe strane. Barevne to mesici taky nedpovidalo, bylo to oranzove a jakoby teplejsi. Nedokazala jsem od toho odtrhnout zrak a pozorovala jsem to asi 15 minut. Behem toho mi doslo, ze mrak sice vypada, jako by se hybal, ale stale stoji na stejnem miste. Svetlo z poza neho nepravidelne vykukovalo ruznymi smery, v jednu chvili tak, ze bylo poznat, ze je dokonce vetsi nez mesic. Pak zacalo pomalu mizet, jeste nekolikrat vykouklo z poza mraku. Ten pak z niceho nic odplul..

   37. Včera večer, nad Středočeským krajem, na čisté obloze plné hvězd, jsme náhodou spozorovali 2 objekty, postupně. Spozorováno, ve větší výšce, než ve které by mohlo letět dopravní nebo armádní letadlo, a pohybovalo se to minimálně dvakrát rychleji, bilé konstantní vyřazující světlo jako hvězda, žadné blikání, od doprvnich letadel nebo stíhaček. Pak najednou zmizelo. Buďto orb, nebo něco podobného. Druhý objekt, letěl opačným směrem po ztrátě prvního je možné, že to byl ten samý objekt. Vylučuji drony, satelity, padající hvezdy, perseidy a apod. Moc rychlé, s absolutní přesností letu, a s jasnou září. A poté viděny 3 objekty neustále se přesouvající do tvaru trojúhelníku… to se vytratilo za nedlouho.
    Vidělo nás to 5 lidí, teď už mi to nikdo nevymluví. We are not Alone..

   38. Dne 14.9.2023 jsme s mužem ve 21h spozorovali přes 20 jasně zářících světel připomínajících hvězdy, které letěly v naprosté řadě za sebou neuvěřitelnou rychlostí přes oblohu a uprostřed oblohy se najednou postupně začali ztrácet. Ať mi nikdo netvrdí že to byly lampióny nebo jiné blbosti.Ve vesmíru nejsme sami, to je jasné ale vidět to na vlastní oči je neuvěřitelný zážitek, který vám nedovolí ani usnou.

    1. „Muskův vláček“. Satelity vysílané Elonem Muskem. Už se zde o nich psalo. Někdy jich bývají vidět dlouhé řady.
     Sami ve vesmíru ani tak určitě nejsme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*