Zářící UFO

Na české obloze se objevil nový fenomén. V poslední době stále častěji lidé pozorují na nebi zvláštní úkaz, který označují za UFO. Jsou to oranžově zářící objekty jasnější než hvězdy a planety. Svítí stálým jasným, někdy mihotavým světlem a pohybují se po obloze pomalým přímočarým pohybem. Někdy jde jen o jeden objekt, jindy je jich víc, někdy dokonce až desítky těchto světel brázdí oblohu. Pohybují se samostatně, nedrží žádnou formaci, někdy mírně změní směr. Mizí odletem, nebo zhasnutím.

Na české hvězdárny i ufologům docházejí už desítky svědectví o pozorování tohoto fenoménu. Nyní se jej týmu projektu Záře podařilo plně objasnit. Jde vlastně o docela triviální záležitost. Do naší země prostě přišla móda vypouštění tzv. létajících lampionů. Původně snad thajský zvyk vypouštět tyto horkovzdušné svítící balonky při slavnostních příležitostech u nás začíná být velmi populární a doplňuje či nahrazuje pořádání ohňostrojů.

Jak takový létající lampion vypadá? Jde vlastně o pytlík z impregnovaného (obvykle červeně zbarveného) papíru, který je na obvodu vyztužen tenkým drátem.

Uprostřed drátěné výztuže je očko, do něhož se zachytí tableta z hořlavého materiálu. Po zapálení tablety se pytlík naplní horkým vzduchem a lampion může letět. Tyto lampionky se obvykle prodávají v balení po třech kusech. Jak si členové projektu Záře ověřili praktickým pokusem, výsledek naprosto přesně odpovídá popisům tohoto druhu UFO od očitých svědků.

V tomto případě se tedy celá část pozorovaných UFO dá vysvětlit tímto způsobem. Ovšem plných 10 procent hlášení UFO, které dostává projekt Záře od očitých svědků z ČR, zatím jakýmkoli pokusům o vysvětlení odolává.

113 komentářů na “Zářící UFO”

 1. Ok…ale co když se podobně vypadajícíc světlo zničehonic objeví na obloze, kličkuje, přiblíží se tak blízko, že dosáhne velikosti cca dvojnásobného úplňku a pak zase zmizí ?

 2. Vygosh: Nemohlo by jít třeba o kulový blesk? Ten ale trvá obvykle v řádech sekund, záleží, jak dlouho se to pozorovalo.

 3. No vcera jsme to pozorovali nad Vysehradem (cca 15 objektu, ale nekolik z nich drzelo trojuhelnikovou formaci, coz bylo ponekud divne) docela by popis sedel, ale je mozne aby se ty lampiony pak vratily z uple jine strany a pozorovani trvalo dobrych 10minut? Ale je pravda, ze to stoupalo nekam nahoru k nebi a pak uplne zhaslo.

 4. Tak jako myslím si,že Pánové z projektu by měli jednou koukat na oblohu,protože tyhle oranžová světla mění směr a rychlost a balónek asi těžko dokáže přeletět celou oblohu za pár vteřin a přitom ještě kličkovat.

 5. Právě že změna směru a rychlosti je úplně běžná. V různých výškách jsou přece vzdušné proudy o různých rychlostech a směrech a stačí, sby do nich třeba za sebou letící balónky vletěly, a to jsou pak efekty..:) Každý z nich se prutce stočí, vystoupí/klesne, mění intenzitu a při zániku se prutce rozzáří a zas pohasne… Pozorovatel má většinou velké oči.

 6. Dnes jsem dostal potvrzeno od Policie Čr, že podobná hračka stála za rozsáhlou akcí pátrající po zříceném horkovzdušném balonu u Rovenska p. Tr.
  Konstrukce párty balónu byla později nalezena v místě, kde byl balón spatřen naposledy.

 7. Ale co ten kruh hub? A co ten tmavší kruh trávy? Večer tam není houba ani jeden centimetr a druhý den je tam cca padesát hub velkých šest centimetrů viz. reportáž z Vrchlabí.

 8. Ten kruh hub tam byl určitě už dříve. Žádnou souvislost s ufo nemá. Objekt v reportáži je zcela určitě ta hračka. Pokud je jich víc a drží formaci, je to tím, že jsou spojené provázkem. Začíná to být docela rozšířený druh zábavy.

 9. alef: Nemusejí být ani spojené provázkem, stačí, aby byl příznivý vítr a balónky letěly zhruba ve stejné výšce. Zajímavé je, když ale třeba za sebou vlétávají do rozdílného proudění, to si pak jeden odsviští třeba prudce doprava a stoupne, ostatní ho se zpožděním následují..:) Kosmická loď jak vyšitá…:-))

 10. premysleli jste treba nad elektrickym modelem staci aby vyletel do vysky a navic elektromotory u letadel skoro nejdou slyset staci dioda na kridle a ufo jak vysite ani nevite kamera s nocnim videnim na letadlo umistit jde uz jsem to videl …

 11. Dneska jsme tato světla mohli vidět kolem 22 hod nad Smíchovem. Některá se příblížila od Vltavy, další od Hradčan. Neudržovala žádnou formaci. Přilétala postupně. Některá vystoupla vzhůru,další zhasla a byl vidět tmavý obrys, který se pohyboval směrem k Motolu společně s těmi svítícími. Že by někdo vypustil lampionky ve stejnou dobu na různých místech??

 12. Možná,že se někomu podařilo vidět
  balónky,my sme to štěstí neměli.Přesně deset minut po půlnoci na přelomu roku 2009 naše dvě rodiny asi stříleli rakety.Děti začali křičet,že hoří letadlo a tak sme všichni pozorovali objekt ve velikosti letadla jak pozvolna vodorovně letí několik kilometrů a zhruba v naší pozici zmizel(zhasl).Tak veliký balón v porovnání s našima raketama se skutečně každý den nevidí.Celou srandu vidělo minimálně deset lidí.Ale jinak hezká podívaná.

 13. to co sem viděla já s mojí mamkou nebyl žádný lampion.byly jsme na balkoně a z dáli letělo něco žlutooranžového v podobě koule. Pak sem vyběhla z balkonu do mamky ložnice (a to sem si ještě stihla dát hlavou o futro),kouknout se jestli to letí rovně dál(to bych ještě věřila že je to nějaký balon),ale pak to udělalo oblouk a letělo to jakoby přímo do vesmíru ne přesně rovně nahoru a jako by to mělo svojí dráhu až to potom zmizelo v dáli. A já mám to ujištění že to nebyl žádný lampion protože lampiony moc dlouho nehoří a tohle bylo až moc přesvědčivé.

 14. no prostě lidi z projektu sou …… protože ten balonek při letu vypadá úplně jinak,je vidět jen na určitou vzdálenost a to jde rozpoznat,ne jako některé úkazy na obloze,které ji dokažou kličkovaně přeletět za pár vteřin.no každý si myslíme svý a hold si chtěl někdo ulehčit práci velmi primitivním vysvětlením.

 15. Zkuste si lampion vypustit. Prodávají se už takové, které vydrží v letu 20 minut. Když zanikají, rozzáří se a dělají psí kusy. To samé i za letu, pokud jich je třeba víc, letí těsně za sebou a dostanou se do prostoru s jiným prouděním vzduchu, prudce zrychlí, a odlétají jeden za druhým jak nějaké stíhačky..:) Stačí si to jen vyzkoušet.

 16. Pepa :
  Zkuste si lampion vypustit. Prodávají se už takové, které vydrží v letu 20 minut. Když zanikají, rozzáří se a dělají psí kusy. To samé i za letu, pokud jich je třeba víc, letí těsně za sebou a dostanou se do prostoru s jiným prouděním vzduchu, prudce zrychlí, a odlétají jeden za druhým jak nějaké stíhačky..:) Stačí si to jen vyzkoušet.

  Ahoj Pepo,měl jsem to štěstí,že s celou svou rodinou a dvěma rodinami sousedů jsme pozorovali lampión o velikosti dopravního letadla,nevíš kde jsou k dostání???

 17. Ladislav Široký

  Myslíte si,že lampiony mohou letět ve vzduchu v nějaké formaci až těch 20 minut??!Pokud ten lampion vyletí do vzduchu,tak už je jen individuální,kam který poletí,protože má každý jinou váhu a do každého se vítr opře jinak!Tak prosimvás nepiště připomínky stylui,že to je lampion!To je největší blbost,co jsem kdy četl a to ať se na mě nezlobí ani ten nejjistější odborník.

 18. Ladislav Široký

  a ještě jedno PEPO
  Jak by jsi mi dokázal odůvodnit,že jeden ten „lampion“ zůstane vyset ve vzduchu a ten druhý odletí pryč až zanikne úplně??Hmmm..co mi k tomu napíšeš ty rozumbrado?

 19. No, každej holt není tak chytrej jako ty…. A pokud ani logické vysvětlení, podložené několika pokusy se záznamem nepochopíš, tak si čti Červenou Karkulku. Velmi zajímavá literatura.

 20. Ladislav Široký :
  Myslíte si,že lampiony mohou letět ve vzduchu v nějaké formaci až těch 20 minut??!Pokud ten lampion vyletí do vzduchu,tak už je jen individuální,kam který poletí,protože má každý jinou váhu a do každého se vítr opře jinak!Tak prosimvás nepiště připomínky stylui,že to je lampion!To je největší blbost,co jsem kdy četl a to ať se na mě nezlobí ani ten nejjistější odborník.

  Při pozorování jste měl jen velké oči, jako většina… Nezbývá, než abyste si lampiony koupil a vyzkoušel si to sám, uvidíte…

 21. Pánové, ale všechno nejsou jen lampióny! Koukněte na případ UFO u Krumvaldu. http://ufo.over.cz/index.php?od=data&clan=2

  A není to vůbec ojedinělý jev. Bylo to pozorováno již na více místech, vím o jednom takovém případu na Znojemsku z roku 1998, to se tady ještě s těmi lampióny neblbnulo. Nedávno byl tento jev náhodně dokonce nafilmován v Itálii za denního světla. Zde je:

  Strange UFOs Italy 2009 Could Be CGI Still Good Example
  Odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=hEsJec6VmIg

 22. Lampion nemuze nahle zmetin smer, vysku a nebo nahle zrychlit az zmizi…

  Meteo balon je blbost (vypousti se jen jeden a ne desitky a shodne vlastnosti jako s lampionem)

  Bud je to meteo jev (podle me mene pravdepodobna vezre) a nebo mimozemske plavidlo (snad jen vedecke, proto ze jestli je to vojenske tak se muzem jen pomodlit)

 23. Albert :A co těch 50 záhadných oranžových světel velikých jako barák ve Veľké Británii?Že by lampiónový průvod??
  http://image.tvnoviny.sk/media/images///600xX/Jun2009//2065039.jpg
  http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/foto-ufo-vo-velkej-britanii.html

  Jde jistě o lampiony. Svědek na zemi není schopný (!!) určit velikost ani vzdálenost objektu, protože oko ztrácí rozlišovací schopnost někde v sedmi metrech. Proto je nutné u každého pozorování udávat údaje v úhlech. Tohle ale nikde nevidím, samotné svědectví je tedy nanic s tím, že je nejpodobnější právě lampionům, takže to budou na 99 procent ony.

 24. Vsechny vas zdravim.Vcera 17.7 2009 jsem kolem pul jedenacty vecer videl na obloze dva objekty oranzove barvy jasne zarici.Jeden chvily stal a pak zmenil smer a letel pryc druhy ho pak nasledoval.Nejsem odbornik ale balony to urcite nebyli letadla nevim jestli by stali na miste a jeste k tomu takhle silne svitily.Nemel jsem z toho dobry pocit.

 25. Mira :
  Vsechny vas zdravim.Vcera 17.7 2009 jsem kolem pul jedenacty vecer videl na obloze dva objekty oranzove barvy jasne zarici.Jeden chvily stal a pak zmenil smer a letel pryc druhy ho pak nasledoval.Nejsem odbornik ale balony to urcite nebyli letadla nevim jestli by stali na miste a jeste k tomu takhle silne svitily.Nemel jsem z toho dobry pocit.

  kde jste měl to pozorování??
  časově se to docela kreje s tím mojim

 26. To co je označováno za UFO zahrnuje různé úkazy.Někdy jde i o pouhé výmysly lidí.Rozhodně mezi úkazy nechybí takzvané „chlupaté koule“,nebo obdobná tělesa jiného tvaru.Tento úkaz však od roku 2003 vysvětlitelný je.V této době byl v Česku uskutečňen objev o názvu :“Anomální vlastnosti ledu“.Ve vyšších vrstvách atmosféry se vyskytuje takzvaná přechlazená voda.Pokud jsou kapičky této vody,například při bouřce ,vystaveny,alespoň na krátkou dobu, působení intenzivního elektrického pole ihned zamrznou a změní se v ledové krystalky,jejichž jeden konec je nabit kladně,protilehlý záporně(elektrické ledové dipóly).Vzájemně se váží elektrostatickou silou a vytváří uváděná tělesa.Foto laboratorně vytvořeného „Chlupatého válce“je na mém webu http://mujweb.cz/www/avyboje

 27. Tak jsem včera koukal na balonky (Ostrava cca 22 hod.) Oranžové světélka na obloze vždy po trojicích, několikrát po sobě. Mé fotky i video z foťáku odpovídají první fotce z článku. Tak že žádné UFO. Píšu proto, že jsem se jako pozorovatel přistihl při fatální nepřesnosti – dobu přeletu přes mnou pozorovatelný obzor jsem zpětně odhadl na 1-2 minuty. Ve skutečnosti jsem pořídil video v délce 4,5 minuty a to pozorování bylo ještě delší! Můj zcela chybný odhad ovšem zásadně mění rychlost pozorovaného objektu. No musím si pro příště dát pozor… Jako svědek bych byl k ničemu.

 28. dne24,7,2009 cca 21hod jsem z kamosem a brachou pri rybareni na konetopech u kotelce nad labem jsme pozorovaly asi cca 5min svityci oranzove koule asi 10kusu tak 5 az 6 kousku letelo presne zasobo ve stejnich rozestupech ani sme se nad tim nepozastavily az tet nam vrta hlavou co to asi tak bylo. co sem se ted docet na ruznych strankach vydelo to dos lidi a nikde se nepise co to bylo a na ufouny moc neverim zatim cus

 29. Lenka Kuželková

  Dne 25.7. 2009 jsme projížděli s přítelem z Velké Dobré na Kladno ve 23, 30.
  Na obloze jsem zpozorovala skupinu oranžových zářících objektů.
  Letěly ve shluku za sebou, nepravidelně seřazeny, ale organizovaně, směrem k nebi.
  Nic podobného jsem nikdy neviděla, bylo to fascinující a zároveň znepokojující.
  Mohlo jich být tak třicet-čtyřicet.
  Úplně mě z toho mrazilo.
  Bohužel jsem nebyla tak duchapřítomná, abych to natočila na mobil.
  Můžete mi prosím sdělit, zda takové množství jako my pozorovalo víc lidí?
  Ne netu jsem četla, že lidé pozorovali nejvíc tři objekty, ale tolik, jako my, zatím nikdo.
  Jen v Té Británii, bylo to velice podobné..

 30. Lenka Kuželková :Dne 25.7. 2009 jsme projížděli s přítelem z Velké Dobré na Kladno ve 23, 30.Na obloze jsem zpozorovala skupinu oranžových zářících objektů.Letěly ve shluku za sebou, nepravidelně seřazeny, ale organizovaně, směrem k nebi.Nic podobného jsem nikdy neviděla, bylo to fascinující a zároveň znepokojující.Mohlo jich být tak třicet-čtyřicet.Úplně mě z toho mrazilo.Bohužel jsem nebyla tak duchapřítomná, abych to natočila na mobil.Můžete mi prosím sdělit, zda takové množství jako my pozorovalo víc lidí?Ne netu jsem četla, že lidé pozorovali nejvíc tři objekty, ale tolik, jako my, zatím nikdo.Jen v Té Británii, bylo to velice podobné..

  Dne 9.8.jsem s přítelkyní viděl asi 8-10 oranžových světel. Bylo to fascinující až neskutečné, prostě zážitek na celý život. V žádném případě žádné balonky, letadla. Takové nesmysly říkají jen ti co neviděli „originál“ a vypouštějí si na zkoušku balonky. Ledaže by se jednalo obalonky, které se pohybují proti směru větru…..

 31. Lenka Kuželková

  Pro p. Berana:
  Souhlasím s Vámi,tento zážitek se nedá popsat..
  Pořád to vidím před očima..
  Na lampiony mi to připadalo přliš organizované, letělo to v řadě, balonky by si dělaly co chtěly…
  A navíc to byla velká vzdálenost, takhle jasně by určitě vidět nebyly..
  Vypadalo to jako vesmírná letka, takový pocit jsem z toho měla.

 32. Dáša Šímová

  Asi před 2 týdny / přesné datum jsem si bohužel nezapamatovala/ asi okolo 22 h jsme šli ze zahrady domů a najednou manžel který ještě byl na terase mě a kluka volá „honem pojďte sem, co to je??“ a po setmělé obloze letělo cosi velikého a vyloženě hořícího v prvním okamžiku si manžel myslel že letí letadlo a hoří mu motor. Jenže nebylo slyšet žádný zvuk, vypadalo to opravdu jako veliká hořící koule letěla směrem cca z východu na západ, výšku nemůžu přesně určit, odhadla bych tak výšku ve které létají vrtulníky. Manžel běžel pro dalekohled, jenže než ho našel, objekt se začal poměrně rychle vzdalovat, stále se zmenšoval a pak zmizel docela. Pozorování trvalo odhadem tak 2-3 minuty, taky jsem se upokojovala tím, že to bude asi ten lampiónek štěstí ale nějak se mi to nezdá. Ono to doopravdy hořelo, ne jen svítilo, a bylo to docela velké, asi jako menší letadlo, ale nedokázala jsem ve tmě úplně přesně odhadnout výšku a vzdálenost, ale asi tak jak píšu. Kdyby to byl ten lampion a třeba opravdu hořel, tak by asi zblafnul daleko rychleji a netrvalo by to několik minut a navíc by asi shořel a zmizel směrem dolů a ne do dálky, že. Celkem dost nás to vyděsilo, kluk hulákal že to je určitě UFO že teda fakt existuje a i manžel skeptik z toho byl dost paf. A já nevím co si o tom myslet. Pozorování bylo nad Brnem – sever. Zajímalo by mě, jestli to ještě někdo viděl, bylo to někdy okolo 6.-7.8. a byla hezká letní noc, určitě ještě bylo dost lidí venku.

 33. Ja to videl pred tydnem na jedne oslave narozenim tatoveho kamarada a vapadalo to usporadane jen se mezi sebou prohazovali balonky by letali chaoticky a nedrzeli by se u sebe a dneska jsem vydel na obloze zase ty svetelka a tentokrat muzu rict ze to byly na 100% balonky jeden padal pomalu dolu a jeste dva letaly nahore a po chvilce svechny tri balonky zhasli. V tomto clanku je napsano ze se prodavaji po trech to by odpovidalo. Dneska opravdu letali od sebe a chaoticky. PZ Jesenice

 34. Minulou středu okolo 21.30 přelétala oranžová koule Uherské Hradiště. Letěla od jihu a někde nad Starým městem se stáčela na západ a letěla tedy dost rychle…Neviděl to někdo?

 35. Moje práce je přesunuta na nové stránky http://avyboje.webzdarma.cz/
  Na těchto stránkách je umístěno:článek Atmosférické výboje
  Diplom na objev č.31
  Popis oběvu k diplomu č.31
  Autorské osvědčení na vynález
  Článek o ledových dipólech(o objevu anomálních vlastností ledu)zde je foto takzvaného „chlupatého válce“vytvořeného v laboratorních podmínkách.

 36. Ledaže by se jednalo obalonky, které se pohybují proti směru větru…..

  Proudeni vzduchu v ruznych vyskach muze byt rozdilne – tedy i ruzneho smeru !!!

 37. Stanislav Sedláček

  To, co jsem viděl možná byly lampiony, ale jak se dokážou pohybovat přes celý viditelný horizont takovýn tenpem ( ne více než několik sekund) To se mi nějak nezdá.

 38. Dotaz:
  existují taky lampionky štěstí pro denní použití ve fosforově zelinkavém provedení do jasného počasí?
  S kolegou jsme je viděli nad Brnem,asi tak před týdnem z okna domu u Maliňáku.
  Hvězdy to nebyly,pohybovaly se v protisměru,až si vzájemně vyměnily pozice.

 39. Jiná teorie o UFO

  UFO jsou záhadné jevy, které však mají často ten nejpřirozenější původ. Pak nastává další otázka, zda-li za UFO považujeme objekty, které letí a my neznáme jejich původ, takže v UFO se rázem změní i vysoko letící pták, nebo výhradně objekty, u nichž předpokládáme nepozemský původ. Tedy fyzicky nepozemský.

  Běžné záměny letadel za UFO jsou dnes velmi řídké, každý ví, že světelný bod, který zeleně a červeně bliká, je prostý airbus plný cestujících. Občas však zmate družice. Jasný objekt, který letí poměrně vysokou rychlostí oblohou a náhle se ztratí. Družice pootočila svá zrcadla do úhlu, který k nám již neodráží slunce. Není třeba se obávat invaze mimozemšťanů. I záblesky světla vysoko v atmosféře lze vysvětlit polární záři a vysokou sluneční aktivitou.

  Zvláštním jevem poslední doby se staly letky koulí, které v noci září studeným světlem a ve dne mají kovový lesk. Prý mají tendence objevovat se nad místy, která mají být brzy postižena přírodní katastrofou. Začínají se objevovat už i nad naším územím. Lze tedy očekávat přírodní katastrofy? Sucha či naopak povodně způsobené přívalovými dešti? Co asi věšti podivné útvary? A dokázali by mimozemšťané přimět Zemi, aby se otřásla, či vodu, aby se vzedmula? Otázka pak zní proč by to dělali…

  Možná Země sama se hodlá bránit a letky kovově lesklých perel jsou známkou energetických výměn Země, které povedou ke globálním katastrofám, kterými se Země rozhodla očistit se od lidí a jejich tyranie. Také jedna z teorií.

  Možná se svět doopravdy nechystá k zániku, ale pouze k očistě. Fyzické i myšlenkové. Hypotéza Gaia praví, že Země je jediný obrovský živý organismus a každá forma života má v běhu tohoto organismu své místo. Pak by se lidstvo dalo přirovnat k buňkám imunitního systému, které se vymkly kontrole, přemnožily se a začaly dělat cosi jiného, než k čemu byly stvořeny. Taková globální leukémie. Když imunitní systém začne ničit svůj vlastní organismus, i když možná sám neví proč, odsuzuje k zániku i sám sebe. Náš organismus začne bojovat ze všech sil. Proč by pak Země, jakožto živý organismus, instinktivně nezačala bojovat o svůj život. Letky světlených koulí by pak byly ryze energetickým jevem, možná jen jakýsi vedlejší projev čehosi mocnějšího, co se v útrobách chystá.

  Magie zná světelné koule jakožto komunikační prostředky. Jakousi bublinu z komixu, která konečnému příjemci ukáže svůj obsah a jako tajná zpráva z akčního filmu se sama zničí. Mnoho lidí má zkušenost, že ze světelných koulí hovořili ?bohové“. Mimozemšťané nebo duchové země, kteří se snaží komunikovat?

  Roje světelných kouli plujících po obloze se zjevovaly už v ranném středověku a jsou zdokumentovány na mnoha rytinách a malbách. Obvykle po takových zjeveních následovaly morové epidemie či jiné choroby. Naposledy záhadné roje předpověděly španělskou chřipku. Možná mimozemšťané, eliminující nepovedené a přemnožené výsledky genetických pokusů. A nebo Země vypouští komunikační média, aby se připravil a zorganizoval další pokus o léčbu rakovinného bujení?

  Asi se můžeme zeptat, co je pro nás příjemnější, jestli být nepovedený biologický odpad nebo jsme se tak daleko odtáhli od přírody, že jsme zapomněli na svoje původní poslání a jsme tak vlastně také jen nepovedený biologický odpad.

  Je mnoho teorií o původu záhadných koulí a možná to skutečné vysvětlení je mnohem prozaičtější, než bychom si chtěli přiznat.
  (ula)

  Spirit č. 41 / 2009

 40. Vidět tyto podivné oranžové světla se mi poštěstilo už dvakrát, a jsem přesvědčena, že to nebyly lampiony, protože jsem slyšela motor… Poprvé to bylo na začátku prázdnin po dvanácté hodině. Z okna jsem zahlédla jasně zářící oranžové světlo. Vyšla jsem na balkón, a to světla už byla čtyři! Tenkrát byla zrovna ta doba, kdy se na netu hodně psalo o tom, že spousta lidí viděla tajemné oranžové světla na obloze, která považovala za UFO, a já se tomu vždy jenom nahlas smála. Teď jsem byla já sama svědkem tohoto jevu a zírala jsem na to doslova s otevřenými ústy :) Stačila jsem si ještě do pokoje skočit pro foťák, ale video je dost nekvalitní; v tom šoku jsem si to ani nepřiblížila a navíc většinu videa ani ty světla nezabírám. Světla poté jedno po druhém mizela ve výšce. Druhé mé setkání s UFO, či co to je, proběhlo nedávno, asi před třemi týdny, a to bylo ještě podivnější… Byla jsem zrovna s kamarády venku. Najednou jsem si povšimla tří jasných oranžových světel. Když jsem na to upozornila ostatní, bylo mi řečeno, že to jsou hvězdy… Světla se ale hýbala a opět podotýkám, že byl slyšet i zvuk motoru. Pak zmizela. Uběhlo sotva pár minut a na obloze se objevila další dvě světla! A to nebylo ještě všechno; nakonec, asi za dalších deset minut, se objevila oranžová světla v trojúhelníkové formaci. Nevím…,jak si tady tak pročítám komentáře, chci souhlasit s teorií, že to jsou jenom lampiony, ale ten zvuk motoru mi tam pořád nesedí…

 41. Zdravím…
  7.11.09. krátce po půlnoci (tedy z pátku na sobotu) jsem viděl v Rakovníku na obloze také 3 červená světla. Letěly od západu, nejprve jedno, postupně se zastavovalo a pak bylo vidět, že odchází do mlžnatých mraků. To už se objevily dvě další a putovaly stejnou trasou. Třetí téměř dohnalo druhé a postupně zmizely také vzhůru. Nezhasly, ale zmizely v mlžnatém mraku. Napadla mne hned možnost lampiónů (což asi byly), ale překvapila mi barva světla (jako koncové od auta) a intenzita – snad srovnatelná s pouliční lampou. Podobně vypadají reflektory startujícího letadla, ale tam je vidět do mlhy „šajn“, pochopitelně zvuk a poziční světla. Zde doba úkazu několik minut, světlo rovnoměrné, bodově jasné a ticho. Uvažované lampióny jsem v ruce neměl, jestli je v nich nějaký plynový hořák s větším plamenem, tak by to bylo možná i možné. Jinak nevím?? Neviděl to někdo také?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*