Viděli jste UFO?

Zpozorovali jste neznámý objekt na obloze. Nepodařilo se vám zjistit o co by mohlo jít. A nalezli jste kontakt na náš projekt Záře. Proč se máte obrátit na projekt Záře a co od něj očekávat? Čeho se od nás nedočkáte? A co očekává projekt Záře od vás? Těchto pár odstavců možná předejde pár nedorozuměním či obtížnému vysvětlování.

 

Co je to vlastně ten projekt Záře?

Projekt Záře není profesionální organizací. Není placená státem, ani nejde o výdělečnou činnost. Projekt Záře je neformálním sdružením lidí, kteří se zabývají ufologií. Ufologie není ani vědou, ale ani pavědou – je to hobby, koníček. Řešení záhad nás baví a to jak v případech, které zůstanou neobjasněny a obestřeny tajemstvím, tak v případech, které se nám (někdy s velkým úsilím) podaří objasnit.

Co můžete od projektu Záře očekávat a co nikoliv?

Vámi ohlášené pozorování v projektu Záře pozorně prostudujeme a porovnáme s dalšími. V případě potřeby se můžeme obracet na odborníky nebo instituce a využít jejich konzultací. Výsledek našeho zkoumání se dozvíte na našem webu za několik týdnů až měsíců (opravdu to někdy rychleji nejde – pracujeme ve svém volnu a za své peníze). Výsledek zkoumání může vaše pozorování zařadit do jedné ze tří kategorií: A – objasněno (+ informace jako co), B – málo informací, C – neobjasněno.

Co od projektu Záře očekávat nemůžete?

Především od nás neočekávejte potvrzení, že jste viděli mimozemšťany. Pokud jste přesvědčeni, že šlo o mimozemské plavidlo, pak nejde o UFO ve smyslu jeho zkratky. Na druhé straně, jestliže pozorování zůstane v kategorii C, nelze ani ty mimozemšťany vyloučit. Také neočekávejte od projektu Záře jakékoliv zesměšňování vašeho svědectví (snad jen s výjimkou prokázaného falešného svědectví). V žádném případě neočekávejte zveřejnění osobních údajů svědků, chráníme je jako oko v hlavě.

Co očekává projekt Záře od vás?

Především vaše svědectví pomocí formuláře, který máme na našem webu. Je to důležité, protože formulář obsahuje všechny otázky, u kterých potřebujeme znát vaší odpověď. Snažte se proto prosím vyplnit formulář co nejpoctivěji, každý detail se může ukázat jako důležitý. Pokud pořídíte náčrtek, zakreslíte situaci pozorování, či vzhled objektu, lze jej jednoduše ofotit mobilním telefonem a poslat v příloze formuláře nebo mailem. Totéž platí o pořízené fotografii nebo videu. Větší soubory by mohly blokovat formulář, proto je spíše pošlete zvlášť mailem info(zavináč)projektzare.cz nebo přes službu Uschovna.cz. U fotografií a videa je důležité k hodnocení poslat neupravovaný originální soubor – jakkoli upravené foto, nebo video, uložené např. na Youtube, je prakticky bezcenné.

V každém případě vám za vaše svědectví děkujeme. I objasněná pozorování jsou pro nás cennou zkušeností. V současné době shromažďujeme přes 4000 hlášení UFO nad Českou republikou. Je možné, že zrovna vaše pozorování doplní některý z chybějících kamínků do mozaiky.

 

 

 

 

 

 

 

5 komentářů na “Viděli jste UFO?”

  1. Dne 22.10.1923 v 19.40 hod. jsem na obloze uviděl podivná světla . Bylo jich asi 25 a letěli v naprosto vyrovnané řadě za sebou . Rychlost nebyla asi nijak veliká . Spíš jako normální rychlost dopravního letadla. Světla nijak neblikala jen bíle svítila .Letěla plynuje jako by byla na provázku. Letěla směrem od města Písek na Tábor. Přibližně Východním směrem . Zaujalo mne to jelikož takto dlouhý letící pás světel jsem nikdy neviděl . Byl opravdu dlouhý , asi několik kilometrů . Trvalo přibližně 25 sekund než přeletěli přes obec Chrastiny , kde bydlím.

  2. Ten, co machruje

    to je pravděpodobně Starlink od Muska. Dejte si třeba do googlu „elon musk starlink lights“ a překlikněte na obrázky, a uvidíte přesně tu záhadu, co na obloze.

  3. Viděli.
    Dvě velmi jasná světla/hvězdy hned vedle, nalevo, u souhvězdí Kasiopea. Po krátké chvíli a debatě, že tam žádné další hvězdy nemají být, protože souhvězdí Kasiopea má hvězd pět, se světla začala pohybovat a po chvíli klesat. Díky Měsíci v úplňku, vpravo nízko nad obzorem, byl vidět tvar a barva. Jednalo se o 2 kulovité objekty ocelově šedé barvy. Průměr, težko říci, ale určitě desítky metrů. Žádná křídla ani viditelné pohonné jednotky. Žádné označení nebo znaky. Objekty nevydávaly žádný zvuk. Objekty se pohybovaly pomalu a po celou dobu pozorování (několik minut) si držely rozestup a trajektorii a postupně klesaly. Nakonec zmizely za obzorem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*