Aktuality – září 2018

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Odkud pocházeli lidé pohřbení ve Stonehenge?  Západní Wales? Zajímavé…

Archeologové objevili keltský vodovod, možná nejstarší ve střední Evropě. Keltové rozhodně nebyli žádní „barbaři“.

Tajemná Oblast 51 shání zaměstnance. Poprvé vystavila veřejný inzerát.  Tato zpráva má všechny znaky „fejku“. Amerika je sice veliká země, ale zkušebních pilotů ani tam zas není tolik, aby je museli shánět cedulkami, pověšenými na kdejaké plechové boudě.

Vizionář Ray Bradbury o postupné debilizaci lidí a krácení obsahů knih. Bradbury nebyl jen geniální spisovatel. On přesně viděl kam spějeme…

Neveril som vlastným ušiam… Zajímavé pozorování. Jen určování velikosti u neznámého objektu je špatně – jde o rovnici o dvou neznámých (vzdálenost/velikost). Vždy je třeba používat úhly, viz ZDE.

Jsou nadějí pro hledání mimozemského života červení trpaslíci?  Červení trpaslíci jsou ve vesmíru nejhojnější a také nejstarší hvězdy.

Roswell a podvržené dokumenty (1) Roswell pořád zajímavý…

Křišťálové lebky: záhada stará 3500 let, nebo geniální podvod dvacátého století? Škoda, že realita není tak fantastická…

Nekolonizujme Mars, zachraňme Zemi. To je slovo do pranice, argumenty jsou dost silné…

Na dně Galilejského jezera stojí podivný pozůstatek dávných dob.  Před nějakými 2000 lety mohla být hladina Galilejského jezera o něco níž … a v té době se tam procházel nějaký Ježíš Nazaretský po hladině…

Vznikl život dřív, než jsme si mysleli? Nový výzkum přepisuje raná stádia pozemské evoluce. Naše představy o tom jak a kdy vznikl život se asi ještě budou hodně měnit. A v důsledku toho i představy jak a kdy mohl vzniknout jinde ve vesmíru.

Události a výročí:

12.9.1952 – Flatwoods, USA

Několik místních chlapců hrajících fotbal poblíž základní školy spatřilo v 19:15 pruh jasného světla a zdálo se, že cosi spadlo nebo přistálo za blízkým kopcem. Skupina mládenců (10 až 17 let) se k místu vydala a po dosažení vrcholu kopce je pojednou obklopila páchnoucí mlha a spatřili červeně blikající kulatý předmět, který se vznášel těsně nad zemí. Pak jejich pes zavrčel na cosi po jejich boku a jeden z chlapců tím směrem posvítil baterkou. Všichni spatřili podivného obrovského tvora: byl velký 7-12 stop (2,1 až 3,5 m), měl na sobě cosi zeleného, černou kapuci přes hlavu a červeně zářící velké oči. Bytost vydávala pronikavý sykot a začala se k nim pomalým klouzavým pohybem přibližovat. Vyděšené děti se daly na útěk zpátky do města.
Poté se na místo vydalo několik ozbrojených mužů, vedených nejstarším z chlapců. V lese však zůstal jen silný zápach síry, nějaké stopy v trávě a zbytek jakési olejovité tekutiny s kousky čehosi podobného černé gumě. Několik svědků poté trpělo několik týdnů trvajícím podrážděním a otokem nosu a krku. Pokusy o střízlivá vysvětlení však vyžadovaly kombinaci několika faktorů, např. pozorování meteoru, zápach z blízkých sirných pramenů a vylekání sovou.

19.9.1976 – Teherán, Irán

Mezi prvními odtajněnými dokumenty amerického zákona FOIA ((Freedom of Information Act), byla i podrobná zpráva íránského vojenského letectva,zaslaná americkému velvyslanectví pod č. 654. Na základě hlášení obyvatel Teheránu byl vyslán z letecké základny v Shahrokhi stíhací letoun F-4 Phantom, k ověření neznámého objektu. Po přiblížení v jednu chvíli letounu selhala veškerá palubní elektronika včetně spojení s řídící věží. Pilot se chtěl vrátit zpátky na základnu,ale objekt jej začal pronásledovat. Na pomoc byl vyslán druhý letoun. Následně se od neznámého objektu oddělil menší kulovitý útvar a zamířil proti letounu.Ten reagoval vystřelením protiletadlové střely AIM-9 Sidewinder. Vzápětí střílejícímu letounu vypadla veškerá elektronika. Pilot udělal riskantní úhybný manévr směrem k zemi . Poté sledoval, jak se od neznámého objektu oddělil další menší útvar, který dosedl na zem a ozařoval okolí. Po rozednění prohledal místo vrtulník, nenašel však již nic zvláštního. Incident ze země sledovaly stovky svědků. Podle pilotů a obsluhy radaru měl neznámý objekt velikost radarového odrazu asi jako dopravní letoun Boeing 707.

19.9.1961 – North Woodstock, USA – příběh manželů Hillových

Manželé Hillovi se vraceli z výletu k Niagarským vodopádům do Portsmouthu. Během cesty poblíž North Woodstocku zpozorovali na obloze jasný bod, který se přibližoval. Za okamžik Betty Hilová spatřila v dalekohledu dvě řady svítících oken na objektu, který se snesl nad silnici. Oba manželé propadli panice a snažili se z místa rychle odjet.Poté ztratili vědomí.
Probrali se opět v autě, asi 35 mil od místa pozorování. Nemohli si vzpomenout, co se dělo během dvou hodin poté, co ztratili vědomí. Oba trpěli nespavostí a podivnými sny. Případ ohlásili policii v Portsmouthu. Po dvou letech se případu ujal bostonský psychiatr Benjamin Simon, který oba manžele vyšetřil s pomocí hypnózy.  Podle uvolněných vzpomínek, byli oba manželé uneseni skupinou malých bytostí s velkou hlavou a obrovskýma očima do létajícího talíře, kde byli podrobeni jakýmsi lékařským pokusům. Pozoruhodné je, že psychiatr jejich příběhu příliš nevěřil, hledal nesrovnalosti a strávil většinu času přesvědčováním obou manželů, aby připustili možnost, že k příhodě nedošlo.

20.9.1977 – Petrozavodsk, SSSR

V časných ranních hodinách 20. září 1977 se obyvatelé města Petrozavodsk na severozápadě Ruska stali svědky pozoruhodného jevu. Po čtvrté hodině ranní se nad městem objevila jasně zářící hvězda, která se rozprostřela do tvaru medúzy, ze které jakoby padaly zářivé šípy po jejím obvodu. Po chvíli udělala medúza na obloze půlkruh a zamířila k Oněžskému jezeru zahalenému do šedých mraků. V této cloně se pak vytvořila půlkruhovitá, zářivě červená proláklina s bílým okrajem.Podle očitých svědků trval tento úkaz 10-12 minut. Tajemný zářící předmět,letící pomalu od jihu k severu nad Karelskou oblastí, pozorovali také astronomové z Pulkovské observatoře nedaleko Leningradu.
Teprve po mnoha letech přišlo přiznání z Kremlu: velmi pravděpodobně šlo o efekty způsobené startující raketou Vostok s družicí Kosmos 955 z tehdy utajovaného kosmodromu v Plesecku.

27.9.1989 – Voroněž, SSSR

Ve voroněžském parku Južnyj došlo k přistání obrovské červené koule, které od počátku přihlížela skupina chlapců. Ze čtvercového výřezu z koule vylezla asi 3 metry vysoká bytost ve stříbřité kombinéze a botami bronzové barvy. Bytost neměla krk a na hlavě tři svítící oči. Na místě se shromáždil dav několika desítek lidí, kteří sledovali, jak z koule vylezla další podobná bytost a cosi hranatého, co vypadalo jako robot. Jeden z chlapců se údajně rozkřičel, ale jedna z bytostí jej údajně umlčela a znehybnila pouhým pohledem zářících očí. Po chvíli jedna z bytostí namířila jakousi trubičkou na šestnáctiletého chlapce, který vzápětí zmizel.Bytosti pak nastoupili do koule a ta odletěla, zároveň se objevil zmizelý chlapec, v šoku ale bez zranění. Obyvatelé Voroněže podobný objekt spatřili v tomto roce ještě několikrát.

Akce:

Podorlické setkání 2018 – Záhady nejen východních Čech.
22. 9. v 9:00 až 23. 9. v 12:00
Penzion Expanze,
 Husova 155, 551 01 Jaroměř, Česko

Přátelé záhad a tajemna prakticky všeho druhu, dovolte mi vás pozvat na 13. ročník tradičního východočeského festivalu našeho klubu Záblesk z.s.. Jako jedna z mála akcí tohoto druhu v ČR je určena hlavně záhadám jak pro badatele, tak pro širokou veřejnost. Od sobotního rána do neděle budou probíhat přednášky s přestávkami na stravu a volnou diskusi. V pátek je v rámci uzavřené konference pro členy klubu a zvané hosty expedice a badatelská prohlídka Náchodského zámku. Navíc pokud máte skupinu nebo se sám zajímáte o záhady, dejte vědět a můžete i vy mít krátké okénko.
Seznam přednášejících a přednášek:

Pátek
Expedice Náchod 2018 (pro členy klubu a hosty)

Sobota
Zahájení akce Podorlické setkání 2018
Zdeněk Marek – Záblesk z.s. – Gravitační kopce u nás i ve světě
Video archív Historie klubu Záblesk
Petr Kouřil – Kruhy v obilí 2018
Lukáš Kejzlar – PVJAR – Svět mimo naše vnímání
Vladimír Šiška – Projekt Záře – UFO nejen nad Čechami
Jaroslav Mareš – Badatele.net – Krimi záhady – Muž bez Minulosti
Josef Purkrt – FFC – Záhady a věda
Josef Kuchař – FFC – Planina Nasca v Peru

Neděle
Petr Matura – Bádání na zámku Lanškroun
Karel Dudek – Archeoastronomie a Kounovské řady
Ukončení akce
Účinkující, členové klubu zdarma.

===

A léto pomalu končí…

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*