Aktuality – říjen 2018

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Stále pátráme po doplňujících informacích o starších, ale významných případech. Je tomu tak i v případě událostí v Miličíně a okolí v roce 1991. Díky spolupráci s Jaroslavem Marešem vznikla tato pěkná reportáž. Najdou se další svědkové, pamětníci?

Proč FBI zavřela observatoř? Některé věci prostě spikleneckým teoretikům nevysvětlíš…

Tmavá čára před letadlem. Když jsme u těch spikleneckých teorií, následující článek je poučný nejen pro „chemtrailisty“, ale i pro „normální“ ufology, kteří občas řeší podivnosti na fotografiích oblohy.

Vědu jsme svázali předpisy a to se nám vymstí. Skvělý rozhovor se skvělým vědcem a popularizátorem vědy. Takovýchto lidí bychom potřebovali mnohem více.

Psychologové našli vysvětlení pro únosy mimozemšťany; možná se to stalo i vám. Vzbudíte se, ale nemůžete se pohnout, nemůžete mluvit, nemůžete křičet o pomoc. Do místnosti vejdou podivné protáhlé postavy a vy náhle cítíte, jak levitujete nad postelí. Unáší vás UFO? Nejspíš nikoli.

Co je to světelný smog a proč lidem v noci vadí modré světlo. Světelný smog nevadí jen astronomům, ovlivňuje každého člověka.

Záhadné částice vylétající z antarktického ledu by mohly otřást fyzikou. Pravděpodobný objev nových částic? Vysokoenergetické částice byly detekovány zřejmě po průletu naší planetou.

Přibývá dětí, které mluví o svých minulých životech; máme jim věřit? NG se sice v poslední době trochu blíží bulváru, ale oceňujeme zde varování před experimentováním na dětech a zejména před regresní hypnózou.

Japonská Hajabusa vysadila na povrch planetky hopsající rovery, které pořizují úchvatné snímky. Tohle je prostě japonský kosmický majstršyk.

Co uvidíte na říjnové obloze? Užitečná pomůcka pro každého, kdo se občas podívá na oblohu.

Události a výročí:

7.10.1938 – Slatiny, okr.Jičín, Československo

Nejstarší případ pozorování UFO v České republice, u kterého je k dispozici velmi přesný a podrobný popis přímého svědka. Ten, jako desetiletý chlapec, spatřil brzy ráno na jihovýchodním obzoru kolísavou červenou záři. Poté se nad obzor vyhoupla červená koule, která se přibližovala ke svědkovi.  Najednou se z koule vynořily jakési šedočerné zaoblené laloky, které se otáčely stále rychleji. Chlapec sedal na útěk a odlet koule za vrcholky stromů již pozoroval z větší dálky (zdroj: Liška, Lenk, Šiška – UFO i nad Čechami a Slovenskem,  1993, str. 6-8).

11. října 1999 – zemřel dr. Johannes Fiebagvýznamný německý záhadolog a badatel.

12. října 2000 – zemřel ing. Věnceslav Patrovský, průkopník a zakladatel české záhadologie a ufologie.

21. října 1978 zmizel australský pilot Cessny 182L Frederick Valentich při pronásledování UFO.

===

 

 

 

 

9 komentářů na “Aktuality – říjen 2018”

  1. Nějak se zde nemůžu dostat k diskuzi o pověstném přeletu UFO nad Kapitolem (Washington). Tak aspoň sem.
    K názoru, jde-li o jedno těleso se světly: sotva, protože jsou během přeletu mezi světly vidět mraky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*