Temný trojúhelník nad vojenským prostorem

O trojúhelníkovitých UFO bylo již napsáno mnoho. Charakteristický vzhled některých z nich – s bílými světly v rozích – bývá označován jako „belgické UFO“, podle událostí v Belgii v letech 1989 – 1990. Tyto případy dosud vysvětleny nebyly, i když je někteří ufologové s jistotou označují za utajované americké letouny s údajným označením TR-3A a TR-3B. Co si však myslet o temném trojúhelníku, který se „belgickým UFO“ tak moc nepodobá, avšak pohyboval se částečně nad vojenským prostorem?

Případ 2018.06.08.01-UFO-Jince

Datum pozorování: 8. – 9. 6. 2018
Čas pozorování: 23:45 LSEČ
Místo pozorování: Jince, sídliště Zborovská, okr. Příbram
Popis:

„Manželka mne z balkonu bytu volala, že vidí podivná světla. Při mém příchodu jsme pozorovali skupinu světel ve tvaru trojúhelníku, pohybující se velmi pomalu po obloze. Obrys trojúhelníku tvořila bílá světla velikosti a svítivosti jasných hvězd v počtu cca 15. Uvnitř obrysu byly zřetelné dvě linie tmavě rudých světel. Prostor mezi světly nebyl zřetelný a hvězdy na pozadí zakrýval. Rychlost pohybu byla velmi pomalá, současně v okolí pozorovaného jevu prolétalo několik dopravních letadel přibližně dvou- až trojnásobnou rychlostí. Průlet před nebo za objektem bohužel nebyl.
Naše pozorování bylo z druhého patra, soused se psy pozoroval současně tento jev z chodníku, kde byly světelné podmínky zhoršeny pouličním osvětlením. Jeho manželka pozorovala ze třetího patra a byla velice vystrašena. Psi reagovali spíše na naše vzrušení štěkotem.
Přibližně minutu po tom, co se objekt přesunul mimo naše zorné pole, byl slyšet hluk leteckého proudového motoru připomínající stíhací letoun. Pohyboval se ve směru od východu na západ, poziční světla neviděna. Zvuk byl slyšet jen několik vteřin – pouze jako průlet.
Se zvuky a pozorováním letadel mám dlouholeté zkušenosti, zvuk dopravního letounu vylučuji.
Bydlíme na okraji vojenského prostoru, nad kterým se pozorovaný objekt pohyboval.“

Nákres pozorování

Doplnění informací:

„Velká bílá světla byla přibližně stejného jasu a stejné barevné teploty. Neblikala, ani nedocházelo k pozorovatelným změnám. 
Tmavě rudá světla byla velmi slabě vidět a s manželkou jsme se shodli, že mohla pulsovat, nikoliv však jako maják nebo zapnutí/vypnutí. Spíše by to připomínalo nějaký pohyb před těmito světly. Asi jako když v dálce vidíte rozsvícená zadní světla auta a někdo před nimi projde. Myslíme si, že pulsy (nebo mihotání) těchto světel nebyly synchronní s ostatními, ale každé zvlášť.
Předpokládáme pevný objekt, zakrytí hvězd na pozadí bylo zřetelné.
Objekt se pohyboval, jak je znázorněno na nákresu. Proporce jsem se snažil zakreslit co nejpřesněji. I s tímto zdánlivě nesmyslným úhlem náběhu. Spíše, jakoby ten úhel byl záporný….pootočíte-li mírně nákres doleva..
Mohu ještě upřesnit, že ke konci pozorování, kdy se objekt blížil k překážce, za kterou jsme jej již nemohli pozorovat, jsem měl dojem, jakoby se objekt vertikálně zúžil. Přibližně jako by jste pozoroval obrázek na papíru a začal ten papír pomalu ve svislé ose otáčet. Mohl to být optický klam, protože překážkou byla neosvětlená stěna domu.“

O co by mohlo jít? V podezření je samozřejmě vojenská činnost v posádkovém cvičišti Jince. Mohlo by jít o vojenský dron, přičemž zvuk s objektem nemusel přímo souviset.

Občas nad tímto prostorem hlídkují i ochránci přírody (CHKO Brdy), opět by šlo o dron. Jenže ti létají většinou ve dne.

Samozřejmě nás zajímají jakékoliv možné doplňující informace. Pokud je můžete poskytnout, ozvěte se nám na mail info(zavináč)projektzare.cz. Děkujeme.

 

 

1 komentář na “Temný trojúhelník nad vojenským prostorem”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*