Aktuality – srpen 2018

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Josef Allen Hynek se v Americe proslavil jako ufolog, radil i Spielbergovi. Nejslavnější ufolog byl vlastně Čech. Kdo si ještě vzpomene na jeho návštěvu v Čechách v roce 1968?

I po 40 letech mají Voyagery pět funkčních přístrojů. Tohle je vlastně taky záhada: 40 let fungující hardware v extrémních podmínkách volného kosmu. O tom si doma můžeme nechat zdát…

Místo Noemovy archy Noemova vejce, přesně tak by se mohl šířit vesmírem život. Řízená panspermie. Na tuhle myšlenku nepřišel první Freeman Dyson, ale autoři sci-fi.

Howard Menger – tuctový kontaktér.  Od 50. let minulého století se podobných kontaktérů vyrojily stovky. Jde jim o kšeft, slávu, anebo je to jen neškodná psychická úchylka?

Otevření „prokletého“ černého sarkofágu. Ukrývá tělo Alexandra Velikého?  Egyptští archeologové včera otevřeli obří černý sarkofág, který byl odkryt při výkopových pracích v Alexandrii. (viz také ZDE)

Brity za války děsily kruhy v obilí. Báli se, že navádějí německá letadla. Jde o to, jestli to byly ty obrazce, které dnes známe jako crop circles. Jednoduché kruhy se objevovaly i u nás už v polovině minulého století. Tenkrát se to svádělo na děti nebo na počasí.

Události a výročí:

7.8.1566 Basilej, Švýcarsko

Stovky obyvatel města Basilej pozorovaly velký počet obrovských černých koulí, které se pohybovaly různým směrem. Některé z nich však měly ohnivou červenou barvu. Koule se navzájem srážely a vypadalo to, jako by spolu vedly boj. Nakonec se koule rozpadly a zmizely. Tento jev byl popsáni zobrazen v kronice.

zdroj: Wikipedia

15.8.1663 – Bělozerský újezd, Rusko

Událost nad jezerem Robozero. Svědectví z Bělozerského újezdu v tehdejším Rusku popisuje podivný oheň, který se snesl nad jezero Robozero. Nakonec ohnivý objekt zůstal stát nad jezerem asi jeden a půl hodiny, přičemž žár nedovolil nikomu se k jevu přiblížit. Pozdější hledání stop pádu meteoritu nepřineslo žádný úspěch.

 

21.8.1955 Osada Kelly, Kentucky, USA

Billy Sutton, vlastník farmy u osady Kelly poblíž Hopkinsville spatřil nejprve cosi, jako padající hvězdu, která zřejmě spadla nedaleko od farmy. Když tři hodiny poté začali štěkat psi, šel se podívat ven a spatřil dvě, asi metr vysoké, bytosti v třpytivých oblecích, jak se snaží otevřít zadní dveře domu.  Vrátil se pro pušku a spolu se svým bratrem na jednu z bytostí, která se k nim blížila, vystřelili. Ta se obrátila zpět a bratři ustoupili do domu. Následující několik hodin čelili opakovaným pokusům bytostí dostat se dovnitř. Bránili se střelbou a několikrát bytosti zasáhli, aniž by jim to nějak ublížilo, údajně bylo slyšet kovový zvuk při zásazích. Před půlnocí objekt odletěl a celá rodina odjela na policejní stanici v Huntsville. Následující pátrání šerifa potvrdilo stopy střelby, nikoliv však žádnou známku přítomnosti popisovaných bytostí.  Výpovědi sedmi dospělých a čtyř dětí však byly přesvědčivé a vyšetřování neukázalo na žádné rozpory.

 

Obrázek nakonec:

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*