Aktuality – červenec 2018

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Nad naší zemí prolétlo několik jasných bolidů, možná jste je viděli také. – 1. 2

Tutlají vlády informace o UFO? V astronomii se nic neutají, řekl vědec v Rozstřelu. Velmi zajímavé povídání o možnostech života ve vesmíru – na bulvární titulek moc nedejte.

V hlubinách Enceladu jsou komplexní organické molekuly.  Teď už jen potvrdit jejich organický původ…

Strážníci pomohli starší ženě objasnit záhadu UFO. Vždycky potěší, když někdo udělá práci za vás. Projekt Záře děkuje jabloneckým strážníkům :)

Kometa Oumuamua překvapila astronomy „pohonným systémem“.  Nejdřív asteroid, potom kometa s vlastním pohonem… tento nezvykle protáhlý návštěvník naší sluneční soustavy stejně nejvíc připomíná „Rámu“ A. C. Clarka.

Nově objevená bakterie žere jen elektřinu. Dokážeme ji napodobit? Pořád vám chybí fantazie při představách o formách mimozemského života?

Co v astronomii znamenají úhlové stupně? Velmi dobrá pomůcka i pro ufology a zejména ty, kteří pozorovali na obloze neidentifikovaný objekt a chtějí popsat jeho velikost.

NASA má projekt, který ji naučí odhalovat život na jiných planetách. Tedy pokud bude podobný tomu našemu.

V Egyptě našli záhadný černý sarkofág. Co se skrývá uvnitř neobvykle velké schrány z černé žuly?

Bájná Atlantida existovala: ponorka našla další důkazy o potopeném kontinentu. Při společném japonsko-brazilském projektu průzkumu mořského dna objevili vědci asi 1500 kilometrů od Rio de Janeira důkazy o možné existenci dosud neznámého kontinentu.

Lovci UFO bijí na poplach! Na Liberecku se objevily kruhy v obilí. Poměrně složitý obrazec v obilí vyvolává pochybnosti o jeho pravosti a to nejenom svým (zcela jistě jen náhodným) umístěním poblíž hodkovického letiště, kde místní aeroklub láká zákazníky na vyhlídkové lety.

V této souvislosti se nelze nepozastavit nad množstvím „odborných“ komentářů k obrazci v obilí, nad kterým už zakroužilo několik desítek dronů. Dozvíte se jak tam proudí „kosmická energie“ či se plní přání, ale např. v jakém druhu obilí je obrazec, nikoliv. Ne každý je rozený průzkumník a ne každý má to štěstí navštívit takový obrazec dříve, než jej stovky návštěvníků pošlapají. Pokud však chcete alespoň částečně takový průzkum udělat, tady je velmi stručný návod na to, čeho si v obilném obrazci všímat:
Laický návod ke zkoumání CC

Budeme velmi rádi, pokud se o výsledky svého bádání podělíte s námi.

Události a výročí:

2.7.1947 – Roswell USA – „Mezinárodní den UFO“
Před 70 lety došlo i k další události, která se označuje jako výročí: jde o známou havárii neznámého objektu poblíž amerického městečka Roswell. Trosky neznámého objektu, který 2. července 1947 havaroval poblíž farmy Williama Brazela, posbírala armáda. Posléze uvedla, že zde zajistila „létající talíř“. Poté však zprávu dementovala a trosky označila za zbytky meteorologického balonu. To podpořilo celou řadu spekulací i spikleneckých teorií. Roswellský případ je nejznámější a nejspekulovanější událostí spojenou s UFO.

Od roku 2001 se vyhlašuje 2. červenec jako „Den UFO“. Podle tureckých ufologů, kteří jej iniciovali, by se v tento den měly konat propagační akce i demonstrace za odtajnění přítomnosti mimozemšťanů Zemi. Je jasné, že taková činnost už nemá se seriózním zkoumáním fenoménu UFO vůbec nic společného.

12.7.1987 – Vranov nad Dyjí, Československo

Poté, co radiolokátory zachytily neznámý objekt, který překročil hranice republiky na jižní Moravě, vzlétl pohotovostní vrtulník Mi-24D k identifikaci cíle. Objekt se vrtulníku zhruba ve výšce 3 km podařilo najít – měl tvar lesklého válce bez dalších podrobností a bez křídel. Agresivní manévrování objektu zřejmě vedlo k tomu, že posádka vrtulníku dostala rozkaz k sestřelení objektu. Ke střelbě však nedošlo, vrtulník sev tu chvíli nacházel nad Vranovskou přehradou plnou rekreantů. Vrtulník pronásledoval neznámý objekt až do blízkosti Dukovan, kde musel pronásledování ukončit vzhledem k nedostatku paliva. Objekt potom přeletěl nad slovenskými Jaslovskými Bohunicemi, Piešťany a Bratislavou a poté se ztratil. Událost nemá doposud žádné vysvětlení.

20.7.1952 – Bílý dům, Washington, USA

40 minut po půlnoci se operátorům ve věži Národního letiště ve Washingtonu objevilo sedm neznámých objektů, z nichž dva se pohybovaly přímo nad Bílým domem a jeden nad Kapitolem. Další se přiblížil k dopravnímu letounu na lince Washington-Detroit, kde jej piloti spatřili a popsali jako oranžově zářící objekt. K objektům byly vyslány stíhačky F-94 Starfire, ale k prudce manévrujícím objektům neměly šanci se přiblížit.Incident se nedal před veřejností utajit, neboť ráno za svítání nad městem kroužilo několik oranžově zářících okrouhlých objektů, které viděly stovky svědků. K podobné události pak došlo ještě dvakrát těsně po sobě – v noci z 22. na 23.7. a večer 26.7. Událost vešla ve známost jako„nálet na Bílý dům“ a stala se jedním z argumentů pro založení projektu vojenského letectva ke zkoumání UFO s názvem Blue Book.

Obrázek nakonec:

Takhle bude vypadat budoucí archeologie… (zdroj: Tannia Arm‎)

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*