Případ Česká Sibiř – nová fakta

V roce 1991 se v Miličíně a několika okolních obcích odehrálo několik podivných událostí – pozorování podivné létající koule, v níž někteří lidé spatřili lidské kontury i záhadná setkání s podivnými třímetrovými postavami. Zpětné vyšetřování projektu Záře vázlo, lidé nebyli příliš ochotní se svěřovat se svými zážitky a přestože svědků bylo mnoho, stále jsou naše poznatky o těchto událostech útržkovité.

 

O tomto případu jsme již psali ZDE a ZDE.

V roce 2018 jsme se k odhalování událostí z roku 1991 vrátili společně se zkušeným novinářem Jaroslavem Marešem. Jak se nám to povedlo, můžete vidět v těchto dvou reportážích.

Badatelé.net:

Druhou reportáž najdete na Stream.cz .

Děkujeme Jaroslavu Marešovi za pomoc s vyšetřováním tohoto případu.

 

 

 

 

1 komentář na “Případ Česká Sibiř – nová fakta”

 1. Obě reportáže jsou užitečné a vydařené, doplňující.
  Za dobrý nápad považuji rozhovory bez nutnosti ukazovat tváře svědků.
  Ten pán, který prožil dilataci času(?) by se asi nejspíš nikdy nepodrobil hypnóze… Škoda.
  O davové halucinaci tady nemůže být řeč. Jakkoli se její pomocí vysvětluje nejedna záhadná událost (/http://paramag.eu/tajemne-vojsko-duchu-na-karlove-namesti-v-praze/

  Prý má náš mozek tu vlastnost, že všechno ukládá, formuje, podle známých schémat: ty paní viděly vysoké „chlapy“. Tady schází doplnění. Nesporně šlo o humanoidní bytosti, ale podle čeho ty ženy usuzovaly? Ti „chlapi“ měli končetiny? Tváře? Jak barevné ty postavy byly? Jaké byly jejich pohyby? Připomínaly víc člověka, nebo robota? (Nejméně věrohodné se zdá být vyprávění ženy, u níž „chlapi“ měli být doma.)

  Zdá se, že opakovaný návrat koulí, jejich prodlévání nad střechami apod.. odpovídá postupu při cíleném sbírání faktů, poznatků.
  Návštěva z budoucnosti? Z jiné dimenze?
  Neubližovali…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*