Nebeský had?

Nad severočeským Libercem se objevilo cosi  jako světelná „šmouha“ či tmavý objekt hadovitého tvaru, pokrytý svítícími body. Protože se nám sešly již dvě pozorování, zdá se, že šlo o velmi nápadný jev. Pomůžete nám jej objasnit?

Aktualizace – nová svědectví!

 

2019.04.06.01-UFO-Liberec
Místo: centrum Liberce
Čas: 22:10 hod
Doba: max 5 minut

Popis: Na obloze nad Ještědem se objevila na první pohled světlá šmouha (asi jako mléčná dráha), při bližším pohledu je zjistili, že oblak či čára byl tvořen asi 50-70 objekty pohybujících se v řadě.. ne rovnoměrně, ale formace tvořila čáru.. Objekty vypadaly jako satelity viditelné běžně v noci.

2019.04.06.02-UFO-Liberec
Místo: Liberec, sídliště Broumovská
Čas: 22:23 – 22:35
Doba: 10 – 12 minut

Popis: 6.4.2019 ve 22:23 mi kamarádka povídá, podívej se nahoru, obloha se pohybuje. Byl to obrovský objekt,začínal za Vratislavicemi nad Nisou a končil nad polovinou Liberce, to je vzdálenost asi 10 km. Objekt měl tvar „hada“ dlouhého několik km a o průměru 1-2 km, a letěl ve výšce něco okolo 20 km, odhadem.Celý objekt byl pokrytý něčím jako „maskovacím systémem“ typu „Predátor – filmový mimozemšťan s maskováním které kopíruje okolní prostředí“. Objekt byl modro-černý pokrytý „jiskřičkami – hvězdy“, zkrátka vypadal jako noční obloha. Ale bylo jasně vidět že jde o napodobeninu oblohy, a mělo to pevný obrys. V přední části – na špičce bylo „jiskřiček“ nejvíce. Objekt nevydával absolutně žádný zvuk. Po jeho boku poletovali tři drobné objekty co vypadali jako další „jiskřičky hvězdy“, které po chvíli zmizely, vypadalo to jako by do objektu vletěly, jako do hangáru. Když byl objekt nad Libercem, tak zatočil a zamířil na jih. Jak se vzdaloval, stále více splýval s oblohou až úplně zmizel. Následně se objevily dvě stíhačky, hádám že to byly naše „Gripeny“ a letěly směrem za tím objektem. V televizi ani na internetu nic není. Chtěl bych se vás zeptat jestli jste neměli včera 6.4.2019 v noci hlášené pozorování?

2019.04.06.03-UFO-Vratislavice nad Nisou
Místo: Vratislavice nad Nisou
Čas: 22:00
Doba: 5 minut

Popis: Objekt tvaru hada se pohyboval od východu na západ. Bylo to několik bodů cca 30 a pohybovaly se stále ve stejném rozestupu a stejnou rychlostí, i stejným směrem. Nakonec se ve velké vzdálenosti ztratily na západu. Objekt jsme pozorovali cca 5 minut.

2019.04.06.04-UFO-Dalešice
Místo: Bítouchov-Dalešice, Bakov nad Jizerou
Čas: okolo 23:05
Doba: 3 minuty

Popis: Při večerním kouření z okna jsem zpozoroval jev, jakoby se hýbal kus – pás oblohy. Jelikož mám omezený výhled, zakrytý vysokými akáty, nemohu určit velikost objektu. Přišlo mi divné, jakoby objekt překrýval hvězdy a snažil se je napodobit. Letěl vysoko, okolo 8-10 km. Dokonce bych řekl, že se pohyboval v letové hladině pod leteckými linkami. Jsem fanoušek letectví a ten večer jsem neviděl žádné civilní letadlo (jsme v leteckém koridoru a letadel nad námi létá dost).

2019.04.06.05-UFO-Liberec
Místo: Liberec 6, bytová zástavba v centru na vršku Perštýnského kopce
Čas: 22:22 – 22:28
Doba: 6 minut

Popis: v noci dne 6. dubna 2019 jsem v čase okolo 22:25 (přesný čas zaznamenaný u fota v mobilu) pozoroval nad centrem Liberce pohybující se skupinu cca 50+ světelných objektů o různé svítivosti, tvořící dlouhý světelný pás. Nejprve jsem si všiml jednoho bodu, který mi evokoval prolétající ISS (něco jako průzkumný předvoj). Avšak po natočení směrem na východ jsem uviděl dlouhou skupinu (jakýsi řetěz) svítících objektů letících poměrně rychle (asi jako rychlost prolétajícího letadla) směrem ke mě (k nadhlavníku) a dále na východ. Formace připomínala dlouhého, nijak extra uspořádaného hada (žádné pravidelné formace, jako např. u vojenských letek).
Po cca 2-3 min když jsem se vzpamatoval a uvědomil si, že sleduji něco těžko vysvětlitelného, běžel jsem domů ze zahrady pro mobil (max. 30 sec), abych to vyfotil. Fotka je bohužel téměř černá, nic moc neobsahuje. V té chvíli se již řetěz objektů natáhl na téměř celý můj viditelný výsek oblohy a jal jsem se v rychlosti počítat jejich počet. Napočítal jsem cca 50 světelných objektů, které se tedy ve výsledku pohybovaly jedním směrem (od V na Z), avšak bylo vidět i drobné „úhybné“ manévry těchto svět. bodů v rámci zaujaté „formace“. Ne všechny body svítily stejnou intenzitou, bylo tušit mnohem více drobných málo viditelných objektů uvnitř formace, které nejsou zahrnuty v mém odhadovaném počtu 50+. Během celého přeletu jsem nezaznamenal žádný zvuk, který by mohl pocházet od těchto letících objektů. Celá formace (stejně jako byla započata jedním „průzkumným objektem“ který byl cca o 1 min napřed), končila dvěma zářícími „strážci“, kteří byly za formací lehce opožděni. Zároveň ve chvíli, kdy se hlavní formace ztrácela za překážkou/domem, pozoroval jsem další 2-3 stejné světelné objekty objekty, letící stejným směrem, avšak ne ve stejné linii jako hlavní formace, nýbrž byly cca o 15 st. vychýleny směre na sever. Zapomněl jsem zmínit, že objekty svítily nepřetržitě stejnou intenzitou (žádné blikání, či pohasínání). Jejich výšku těžkou odhadovat, avšak „viditelně“ nízko zcela určitě nebyly, neboť v Liberci nám k obloze o víkendu svítí jakýsi světelný kužel, který má velkou intenzitu a tyto objekty „osvětloval“, bez tíženého viditelného efektu.
Ještě jsem zapomněl poznamenat, že po průletu této formace jsem téměř okamžitě pozoroval nejspíše dvě (asi vojenská) letadla letící naprosto shodným směrem. Usuzuji tak podle jejich rychlosti, hluku a blikajících světel. Připadalo mi také, že tyto „letadla“ letí v mnohem menší výšce a celý „konvoj“ (proná)sledují. Uff.

*****

O co mohlo jít? Hromadné vypouštění lampionů štěstí? Promítání na oblohu? Něco jiného? Zaregistroval někdo přelet stíhaček nad Libercem? Ozvěte se nám

 

145 komentářů na “Nebeský had?”

 1. Hejno ptáků to určitě nebylo (asi v noci a na hlavě měli baterky, aby nezabloudili – vím, co jsem viděl) . Byl to pevný objekt, co napodobuje noční oblohu.

  1. Vzadnem pripade nezpochybnuji Vase tvrzeni…Ja to nevidel…a tak trosku Vam to i zavidim..
   Jen sem to polozil jako otazku..

  2. My jsme to dnes viděli taky. Vrábče u Českých Budějovic.,, Plující kus oblohy ,, letěl o hodně níž než létají letadla, světelné objekty byly uspořádané v rovině za sebou, letěli naprosto tiše celkem i pomalu, nejdříve se objevili před námi na horizontu a letěli směr k nám nakonec nám prolétli nad hlavama a pak se jakoby rozplynuli, bylo to přesně v 1 hodinu ráno tedy 25.5.2019 a viděli jsme to 4

   1. ten samy den jsem mel podobny zazitek. Odchazel jsem od rodicu ve 23:23 24.5. a jen tak mrknu na oblohu a vidim skoro za sebou se tahnouci nekolik svetel jasnejsich nez hvezdy za necim lehce vetsim a bylo viditelne jak se pomalu vzdaluji smerem spis k vychodu a pryc z atmosfery. Nevim co to mohlo byt, ale tak pomalu letici objekt snad ani nemuze byt nejaky asteroid ci co a kdyby jo sel by jeste ted pozorovat dalekohledem na sve draze od zeme.

  3. Existuje mnoho druhů ptáků, kteří létají v noci, např. divoké husy, rorýsi, lelkové atd. A mnohokrát se stalo, že byli pozorování a nerozpoznáni, tedy hlášeni jako UFO. Stačí, že přeletí nad městským osvětlením, které bohužel svítí i nahoru. A ptáci osvětlení sodíkovými výbojkami vypadají fakt tajemně :) Ale případ je zatím otevřen a zatím nevím, k jakým závěrům nakonec dojdeme.

   1. Vím, že lítají ptáci v hejnech a v noci. Bydlím na vesnici a město mám na jižní straně dostatečně daleko (z pohledu pozorování za sebou). Tohle byl opravdu pevný objekt – s odstupem času – skoro to vypadalo jako takové prodloužené (a to velmi hodně) TR3B letící cca v 8 – 10 km, ale bez toho jednoho středního světla (zde bylo více jak 20 zářících bodů různé intenzity). A ještě jedna věc. Už týden jsem se nevyspal – mám divné sny spojené s touto událostí. A není to příjemný.

    1. Ahoj, no když si čtu ty historky, tak se mi zdá také, že to je vymyšlené. Protože všechny ty historky mají z češtinářského hlediska téže chyby. Autor si plete, kde napsat tvrdé a měkké i/y. Jen si všimněte. Např. objekty vylétli. A je tam toho více, v každém tom příběhu. Já si myslím, že jde o jednoho autora. A to Záři také sleduji pravidelně.

       1. Taky pozoruji v těch „nejzajímavějších“ příspěvcích v článku i v komentářích podobné opakující se pravopisné chyby, hlavně ve shodě podmětu s přísudkem. Škoda, ztrácí se tím jejich důvěryhodnost. Přitom sám toužím nějaký takový tajemný a nevysvětlitelný jev pozorovat na vlastní oči.

      1. to Jaroslav: Bereme vaše poznámky v úvahu a díky za každý detail. TR3B je bohužel jen výmysl konspirátorů, bylo by fajn, kdyby takový letoun existoval.
       to Rusty: To nás podezíráte neprávem, my si historky nevymýšlíme. Nebo si myslíte, že si někdo zřídil pět různých emailových adres, aby nám poslal pět historek?

       1. Vás rozhodně nepodezírám, sleduju Záři už roky a vážím si vaší práce. Ano, pět emailových adres rozhodně není problém. Neoznačuju tenhle případ za fake, jen jsem obezřetnej. Jak říkám, je to moc velká bomba:).

       2. Tak dnes je tomu týden a nad Libercem se již nic neobjevilo. Akorát od minulé soboty létají nad Libercem každou noc a každou hodinu dvě stíhačky, asi „Gripeny“. Prolétnou nad městem a zase zmizí. To až do minulého týdne nebylo zrovna běžné, stíhačky nad Libercem doposud opravdu nelétali. Kromě plánovaných leteckých dnů apod.. Jinak o astronomii, kosmonautiku a letectví se zajímám už 24 roků a něco málo o tom vím. Také mám veliký hvězdářský dalekohled za cca 70tis., takže noční oblohu znám dobře. Ale to co jsem viděl na ni opravdu nepatří. A nebyli to žádné balónky štěstí, laser, ptáci, atmosférický jev, kometa ani padající hvězda. Jsem velice rád že nejsem jediný kdo to viděl. Ale nákres raději zasílat nebudu,všichni by si mysleli že jsem se zbláznil nebo si dělám srandu. Ale vím co jsem viděl. Zajímalo by mě co by odpověděla armáda na otázku co ten večer sledovali, a proč od té doby pravidelně každou noc hlídkují nad Libercem a okolím? A proč o tom není nic v TV ani na Netu? Když prolétá kolem země kometa která není lidským okem téměř vidět, tak to hlásí všechny TV stanice několikrát denně ale tentokrát nic. Zvláštní.

        1. Osobne bych se primlouval za to, abyste zaslal i ten nakres :-) Jiste by to seriozni zajemce zajimalo. Vysmivat se vam nikdo nebude a to, ze jste blazen, by si mysleli pouze hlupaci, a o takove neni co se starat.

        2. Ladislav Novák

         Dobrý podvečer. Pocházím z Vysočiny kousek od Světle nad Sázavou. Kolem šesté hodiny dnes dne 26.12.2019 jsem byl kouřit, když v tom jsem uviděl několik předmětů ,které letěli v pravidelných rozestupech za sebou. Při bližším pozorování byly vidět další a další. Trvalo to asi pět minut. Jednou letěli dvě vedle sebe. Neblikalo to, nevidavalo to žádné zvuky a letělo to konstantní rychlostí. nevím co to bylo ale když to tady čtu, myslím že to bylo to samé.

         1. Vcera 26.12.2019 ve stejnou dobu u Dvora Králové jsme s přítelem pozorovali zrejme to same nekolik plujicich svetel za sebou v rade a na konci dvě svetla vedle sebe.Světla neblikila pouze svitila a nevidavala zadny zvuk.

          1. Dnes nad Plzní pozorován ten samý jev. Jako píše pán výše. Bylo to chvíli před 18 hodinou. Na obloze plulo nespočet zářících objektů ve stejných vzdálenostech a poslední dvě vedle sebe. Netušíme, co by to mohlo být.

          2. Dnes 29.12.2019 jsem to pozoroval a tchánem. Severní Plzeňsko. Ihned jsem volal kamarádovi do Čáslavi,byl v pohotovosti u gripenú,o co se jedná a ani neměli tušení. Tak teď babo raď.

         2. Dobrý den, nechala jsem se přemluvit kamarádem abych napsala co jsem viděla a nenechávala si to pro sebe. I když jsem byla celý život skeptik, nyní jsem absolutně přesvědčená že jsem viděla „UFO“. Dne 6.4.2019 ve 22:22, jsem v Liberci v rochlicích na sídlišti Broumovská nastupovala do auta a všimla jsem si že se mi nad hlavou pohybuje obloha. Byl to obrovský objekt připomínající hada dlouhého několik kilometrů, který vypadal jako noční obloha plná jasně svítících hvězd. V přední části bylo světelných bodů – hvězd nejvíce, asi tak sto. Nejjasněji svítily dvě hvězdy na vrcholu objektu ze kterých následně a po jednom vylétli tři objekty, chvíli létali okolo a pak zmizeli ve spodní části „hada“. Tvar objektu neměl žádné rovné strany a hvězdy na něm taky netvořili žádné obrazce. Hned na první pohled bylo jasné že to není skutečná obloha. Napodobenina byla moc dokonalá, jako „čistá“ fotografie, a hvězdy na ní svitili jasněji než cokoliv jiného na normální obloze a jejich tvar byl dokonale „ostrý“ a rozeznatelný. Také bylo jasně vidět jak skutečné hvězdy za objektem mizí a zase se objevují, jak objekt přelétával před nimi. Za objektem letěli tři drobné objekty v trojúhelníkové formaci, jako by objekt doprovázeli. Jakmile mi objekt přelétl nad hlavou a začal se vzdalovat, objevilo se nízko letící proudové letadlo které objekt sledovalo. Hádám že to bylo vojenské letadlo.Ty pak byli slyšet až do rána jak krouží nad městem.

          1. Tohle snad ani není možný, co se děje. Já pozoroval před 4 lety po dobu několika minut objet, který rozhodně nebyl z této planety (a nebo byl, ale nevytvořily ho lidské ruce). Takže od té doby věřím. Ale že mají ti hajzlové koule na to nám tu nad hlavama lítat i s mateřskýma loďema a ještě s tak drzou kamufláží, to jsem teda nečekal. Čeho se dočkáme zítra? Invaze?

         3. Zdravím.
          Tak toto je velmi zajímavé pozorování!
          Prvně, co by se mělo vyjasnit je, kontaktovat armádu ČR a nechat ji podat vysvětlení ohledně tamních přeletů.

         4. Hmm, zajimave, take me to zaujalo. Jinak mohu poprosit lidi z oboru o odakzy na zahranicni seriozni ufologicke a zahadologicke weby podobnym projektuzare?

           1. drak táhnoucí se po obloze v páse dlouhém 3 km? No všechno je možné, ale o tak velkém drakovi jsem ještě neslyšel. Zajímalo by mě však, zda-li nepřibyli další svědectví a taky co ty gripeny? Kromě Projektu Záře o této události na jiných webech či mediích ani vidu ani slechu. To nahrává jak fake svědectvím a tomu, že si z Projektu Záře někdo udělal dobrý den, tak i tomu, že šlo o událost, kterou je lepší ututlat a moc se o ní nezminovat. Opravdu bych rád věděl, co se to na severu Čech stalo? Můj táta viděl 15. dubna nad Kutnou Horou podle jeho slov: stříbrný oválný objekt, bez křídel, letící nehlučně bez kondenzační čáry ve směru +/- z jihu na sever. Tento objekt pozoroval asi minutu a je si jistý, že to nebylo letadlo. Můj táta by si nevymýšlel a letadlo pozná. Létají nám nad hlavami pořád.

           2. zde létající draci https://www.youtube.com/watch?v=c0wEgZmpNRg podle toho by na fotce, která jev na severu Čech zachycuje, mohl být klidně nějaký druh nočního létajícího draka. A pokud těch 6 svědectví je vymyšleno, tak by celá ta událost ze začátku dubna mohla být jen žertem nějakých vtipálků… :-/ avšak pokud svědectví jsou pravdivá a objekt byl pozorován na obloze v pásu dlouhém několik km, tak to na draka nevypadá… říkám chtělo by to nějak rozlousknout… dělá si někdo z Projektu Záře srandu nebo ne?

           1. Na tuhle otázku si myslím, že je stejná odpověď jako na létající draky. Dlouhý pás lampionů štěstí několik kilometrů a k tomu ještě ta nadmořská výška letu, to nepřipadá v úvahu. Navíc lampiony nesledují stíhačky, pokud tam tedy nějaké opravdu byly…

          1. Teorie: 6. 4. 2019 probíhala po celé ČR akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Kromě sbírání odpadků se na mnoha místech určitě i shrabovaly popadané větve a listí a to pak klidně mohl někdo večer pálit. Hořící kusy lehkého listí se ochotně vznášejí vzhůru a vypadají jako letící jiskry. Nad ohněm se taky tvoří oblak horkého vzduchu, který občas může vypadat jako maskovací systém z Predátora. Odhady výšek a rozměrů letících objektů při pozorování ze země bývají velmi nepřesné a nelze na ně spoléhat, takže takový oblak horkého vzduchu mohl být unášen větrem klidně ve velmi malé výšce a pozorovateli zakrývat značnou část oblohy, což mohlo působit jako objekt o rozměrech v řádu kilometrů ve větší výšce.

          2. Nejsem si jistá jestli je to přímo tohle …ale v mnoha věcech které jsou zde popisované je to stejné. Dnes jsme to také viděli.

          3. Taky jsme něco podobného vydělit. V pátek 24.5.2019 v cca 23:20 až 23:35 v tomto rozmezí (přesný čas nevíme) nad zlínský krajem směrem na východ letěl pás několika světel rychlostí přirovnatelnou družici.

           1. Právě před zhruba půl hodinou jsem viděl něco velmi podobného ale jakoby „hvězdy“ letěli v jedné, rovné linii (50-100 světel) a za nimi 3 stejně velké „hvězdy“, mezi kterými byla vždy stejně velká mezera. Rychlost tohoto objektu byla vysoká a objekt nevydával žádný zvuk. Místo pozorování: Pardubice, Svítkov. Objekt se pohyboval ze západu na východ a během 20 vteřin se mi ztratil za střechou domu.

            1. Zdar Lukyne,
             viděl jsem teď před chvílí úplně to samý. Asi ve stejný čas jako ty (byla 1:00 hod. v noci) u nás v Brně (nad Brnem). Odkud jsi? Kde jsi to viděl? U nás to letělo směrem zhruba na východ.
             Vyrazilo mi to dech. Byla to přesně ta samá „věc“, kterou viděli lidi v Liberci… 50-100 světel v dokonalé linii za sebou.. pak kousek za nimi jedno osamocené světlo a kousek za ním dvě osamocená světla… Opravdu sedí i tyto detaily. Vypadalo to jako jeden velký impozantní objekt. Působilo to majestátně. Jako nějaká obrovská loď.

             1. Podivnou přesnou linii světel jsem dnes také viděl – čas přesně nevím, cca 23h nad Veselí nad Moravou. Čára nejspíš z bodů světel, pak mezera a malá skupinka, zase mezera, malá skupinka a ještě jednou. V dokonalé přímce, konstantní rychlost, úhlově jak dopravní letadlo ve výšce. Ani celkový jas se neměnil. Celková velikost jednotky úhlových stupňů. Známý to fotil na zrcadlovku. Snad během víkendu mi pošle tu fotku. Co by to mohlo být nebudu spekulovat.

              1. Třinec → rychlost nižší než padající hvězdy, stálá a letěla v daleko výše než letadla, byla to delší řada světel, která letěla za sebou v jedné formaci, vzdálenost nebyla jednotlivých objektů stejná bylo to kolem 11:30. Byli jsem dva, co jsme to viděli. A divné opravdu bude, pokud o tom nebude v oficiálních mediích nějaké vysvětlení. My toto vysvětlení nenašli..

              2. Já se to taky snažil vyfotit, ale mobil to samozřejmě nepobral…
               Neposlal byste mi, prosím, fotku, kterou udělal ten váš známý, na e-mail? (radek.1984@seznam.cz)
               Předem moc děkuju.

              3. Zdravim, pisu sem poprve, protoze patram, co jsem to videla vcera, a presne to sedi. Zabreh. 23:30. Dlouha svetelna primka, jakoby „nebeske pendolino“. Zvuk zadny, rychlost velka, vyska taky velka, letelo to z jihozapadu na vychod. Brhem tri minut to bylo pryc. Vyfotit jsem to nestihla.

              4. jenze druzice je na uplne jine draze, tohle bylo v nasi atmosfere hodne nizko a hrozne pomale, jasnejsi nez hvezdy tahnouci se skoro za sebou a pomalu to mizelo na vychod spise pryc z atmosfery. Videl jsem to z Bilovic u Uherskeho Hradiste. Neni tu nejaky hvezdar co by si vypocital drahu letu tohoto objektu a pokusil se ho zachytit? Kdyby to byl asteroid s touto rychlosti by jeste nebyl ani u marsu, kdyz by nebyl na draze bylo to ufo.

             2. Ano, přidávám se. Dneska v 0:56 tento „drak“ letěl od jiho-západu na severo-východ. Žasl jsem a natočil to, ale mám „hloupý“ telefon (t700 ericsson) a tak je na záznamu jen tma. Ale chystám se to stáhnout do PC a zkusím v nějakém programu na videa z toho vymáčknout, co se dá.
              Žiji na vesnici, takže mám poměrně pěknou noční oblohu:
              Tělo sestávalo tak z 30ti světýlek a za ním se potom táhly ještě tři další – ty tři byly od sebe v rovnoměrném rozestupu. Jakmile zaletěly za planetu (až za Polárku – směrem na severo-východ), tak pomalu zhasínaly až zbyla jen čmouha na obloze (takže byly ve vesmíru a odráželo se od nich slunce kdesi za planetou na západě) a v tom se jedno světélko rozsvítilo a po 2 sekundách zhasnlo. Uprostřed té čmouhy se najednou to jedno rozsvítilo.
              Myslím si:
              1) bylo to opravdu několik objektů – UFO flotila
              2) byl to jeden objekt, dlouhej teda ale stovky km

              Čekal jsem dostatečně dlouho, jestli se to zase neobjeví na stejném místě, odkud to přiletělo (tzn, že to obíhá planetu), ale už se ten „drak“ neobjevil.

              1. Vy musíte být z Brna nebo jižní Moravy.. Já to viděl v tu samou chvíli jako vy. Bylo mezi 0:55 a 1:00. Letělo to zhruba na východ, spíš lehce severovýchod.
               Bylo to úžasné, že? To ptáci být nemohli. Ta světla byla až moc jasná a letěla příliš vysoko. To vypadalo a chovalo se to jak jeden objekt, ačkoliv se to snažilo vypadat jako flotila objektů.
               Masakr…

               1. Ano, 20km na jih od Brna.
                Ptáci – vyloučeno.
                Když to bylo už nademnou, tak jsem samozřejmě přemýšlel nad různými variantami, co by to mohlo (logicky akceptovatelnýho) být. A napadlo mě letadlo, co za sebou táhne šňůru se světlama. Ale ani to samozřejmě ne:
                Letadlo vepředu žádné nebylo – neblikalo, nebyl žádný zvuk, když to letělo přes hvězdy, tak se hvězdy nezakryly jakoby trupem letadla… Prostě jen linie světýlek, podle mě ve vesmíru.
                Viděl jsem už párkrát UFO, však kdo má v zálibě pozorovat noční oblohu, tak zajisté taky a dokáže vyfiltrovat lampióny, ptáky, letadla, družice, rakety…až zbyde tedy jen UFO. Já jsem již před mnoha lety začal akceptovat, že tu lítají kolem naší planety, i na naši planetu.

                Díky. Martin

                1. Máme podobnou zkušenost. Tohle taktéž nebylo mé první pozorování. Já viděl své první UFO hodně zblízka. Bylo to před třemi lety. Skleněná koule o průměru 3m, ve které se převalovala jakási rudá energie. Ta věc nebyla z téhle planety ani omylem. Málem sem se tehdy posral strachy, protože to letělo asi jen 30m nad zemí a kousek ode mě (100m).
                 No a od té doby prakticky permanentně sleduju oblohu. Jsem rád, že jsem tehdy narazil na Projekt Záře, protože žádný jiný podobný web snad v ČR není. Bohužel mi nikdo nevěří, i když se snažím lidi varovat.

                 1. Věřím Vám, opravdu. Takhle zblízka jsem tedy UFO neviděl, pouze disk letící na noční obloze, zespodu osvětlený pouličními lampami (byl z matného materiálu a letěl nehlučně, rychle a bez problému zatočil o 90° a letěl dál…) a potom mé největší pozorování, kdy jsem viděl také disk v noci, ale ten během svého letu udělal jakejsi „loop“ a zmizel v jakémsi záblesku. V ten moment ze mě svévolně do tmy vypadlo: „Ty p**o!“ protože to bylo pro mě dostatečně šokující ;-) Potom ještě dvě koule, které se honily a kolem sebe rotovaly – také na noční obloze…

                  Ale to, co jste viděl vy, to je také velmi zajímavé. Máte praudu – hrůzostrašné. ALE: není třeba varovat lidi. Nemyslím si, že nám chtějí ublížit. Řekl to kdysi i nějaký kosmonaut, že kdyby nám chtěli ublížit, nebo obsadit naši planetu, tak bychom to už dávno poznali ;-)
                  Podle mě objevili planetu se životem, tak nás pozorují – jakobychom to dělali my, být v jejich „kůži“

                2. Tak tento náš dráček byl spíš drak… Objekt(y) na mě působil majestátně… chvíli nás s kamarádem napadlo že opravdu začíná invaze, ale to by museli zaútočit… každopádně kamarád tvrdí že za sebou něco nechávali jakoby hvezdu ktera zustala stat a delala jakoze to je hvezda… oblohu pozoruji pravidelne, o ufo se zajimam od malicka a vim ze co jsem videl dnes nebylo z tohoto sveta, to urcite ne… bavime se tu o kilometrovych objektech leticich ladne bez hluku oblohou.. ten respekt co jsem z plavidla mel byl neskutecnej…
                 Pomalu uz jsem prestaval verit

                3. Hm, tak případ asi vyřešen… Jsou to ty nový SpaceX Starlink satelity, které byly vypuštěny 24.5. ve 4:30 a nejspíš pořád obíhají kolem planety ve výšce 500km.

                 Přikládám video nějakýho holandkýho amatérskýho astronoma. Prakticky je to přesně to, co jsem viděl:

                 https://www.youtube.com/watch?v=ytUygPqjXEc

                 Ale je divný, že jsou tak jasný… To bude tím, že letí na nízké orbitě. A to chtějí vypustit v následujících letech 20.000 ks tady toho bordelu. Každou noc budeme mít na obloze matějskou pouť. :( Chudáci astronomové, ti nic neuvidí.

                 1. Hmm…a co ty stíhačky? Je možné že bylo viděno více objektů…jedno mohl být SpaceX a druhé třeba ufo… využili situace…

                 2. Každý blbec ví že satelit nezáří a také že neleta rychlostí letadel a ta rychlost byla spíš jako stíhačky možná vyšší ukázali to i ve zprávách ale jen malí moment A ten nesmysl o satelitech tam uvedli zase nají zájem vše utajit už je na čase ty vladynakopat do prdele a donutit je přiznat pravdu. Pou

                  1. Těch pár případů koncem května byly opravdu satelity od Space X… Dubnový případ je pro mne stále záhadou…na satelit to nevypadalo a dvě stíhačky za tím… Je to podivné…

                  2. To ale nevysvětluje ta světla v Liberci před pár týdny… To ještě SpaceX žádný satelity nevypustila. Teda pokud se v případě libereckých hlášení nejednalo o nějaký podvrh.

                   1. Myslím, že Liberec a poslední noc jsou dvě odlišné události. I to rozložení „hvězdiček“ je jiné. To, že chtějí vypustit ty satelity jsem slyšel už předtím, ale nespojil jsem si to. Spíš jsem uvažoval, jestli se nějaký původní satelit roztříštil…

                  3. Ze zdroje kosmonautix je výpočet, že okolo 22.40 by jsme mohli „kosmický vláček“ vidět zas. Družic má být do roku 2027 okolo 10000. To už budem hledat stálice mezi spoustou pohybujících se.

                  4. tohle jsou asi satelity ze space X, ale to nad Libercem asi satelity ze space X nebyly…to se ještě na orbitu nevyslali, ne? Jedině že by to bylo utajené…

                   1. Dnes jsem to viděl taky v Kutné Hoře na východním obzoru čas 22:37 – jasný spaceX, ale rozhodně to nevypadá jako to jako to z fotky z 6.4. nad Libercem

                  5. Zdravím…jen se chci zeptat jestli máte nějaké informace od armády? Jestli ano jak to vypadá?
                   Dle mého názoru je možné že by to bylo ufo ale fakta jsou důležitější než úsudky… Pokud tento objekt je viděn na několika místech republiky v celkem krátkých časových rozmezích je možné že objektů je více… ovšem to už je hlavně o víře dokud nebudou další informace…

                   1. Ahoj. Ten „had“ viděný předevčírem a včera jsou satelity SpaceX, ale ten první světelný „drak“ z dubna, který byl spatřen několika svědky nad Libereckem je stále záhada.

                  6. Srdečně všechny zdravím. Ke „světelnému hadu“ z 24. a 25. května napíšeme později podrobnější zprávu. Šlo jasně o družice Starlink vypuštěné firmou Space X. Je ale zajímavé, že je tu určitá podobnost s Libereckými případy ze 6.4. – a ty se stávají o to větší záhadou.

                   1. přesně tak :)

                    napadá mě jestli případ z dubna nebyl nějaký pokusný, utajený předvoj SpaceX, další možností je a docela reálnou, že nějaký stát… řekněme Čína, Rusko vypustilo před misí Starlink vlastní družice, které budou bedlivě pozorovat průběh mise Starlink na oběžné dráze, dává mi to docela smysl. Prostě já si myslím, že ten drak nad Libereckem byly špionážní družice Číny nebo Ruska… možná je tam vypustili jako preventivní zbraně, kdyby Starlink nakonec nesloužil úplně k tomu, k čemu má sloužit… kdo ví… podle mě Starlink bude mít vícero využití než jen přenos internetu! Na satelitech starlinku bude jistě nainstalováno spousta špionážní techniky a Čína/Rusko se svým „dubnovým drakem“, to chce mít pod kontrolou a sledují to… možná si nějaká velmoc buduje vlastní Starlinkovou proti sít! Dává to smyl! Aspon mě.

                    1. 27. března Indie testovala zničení satelitu na oběžné dráze a vytvořila tak trosky, které by podobný útvar teoreticky vytvořit mohly. Ale podle mě by nebyl tak jasný, aby si toho pozorovatel ze Země všiml pouhým okem.

                    2. Víte pane Vladimír,jestli tohle to, co vidíme každý dny na obloze, každým dnem v jiných kontinentech, každý den jiný tvary UFO, olakuji JINÉ TVARY. Takže, pakud člověk uvažuje jako člověk, když to má jiný tvar tím pádem už je to jiná rasa hah.
                     A jestli tady lidi věří že to sou satelity, upřímně mi je váš všech líto.
                     Nebojte te se, naopak je to normální však jen trubička si může myslet, že sme jediný sobě podobným.

                   2. Vysvětlení že to sou satelity,je to jelikož,nechtějí aby lide jako vy, kteří se bojí neznámého, vaše generace (4o až do 100 let),a nevěříte ničemu takovému.
                    Přitom jenom v naší dráze existuje přes CCA 57 druhů, podobní nám samotným. Jako Ovšem,podle egyptských nálezu a maleb, my jako lidé sme dříve byly podřádný druh ještě za doby Faraonu, synové samotných mimozemských bytosti(bohu).
                    Však vy si doopravdy myslíte že samotný Ježíš byl čistá lidská rasa.?
                    Jste naivní.
                    3.6.9
                    Tesla v srdci.

                    Toto sou normálně UFO, a ten kdo tvrdí že ne tak se jenom boji.

                    A nenapadli nás do teď, jelikož sami určitě nechápou jak může rasa, no takhle polopaticky.

                    Vývoj, života takového trvá miliooony let.
                    No, a ted se koukněte na lidstvo.
                    Jak sme se vyvinuli během 40 let haaaa a to sme dříve byly podřadny, pochopte oni se bojí. Ví že nejsme tak úplně bezmocný, jsme přeci na žebříčku potravního řetězce.

                   3. Není možné aby to byly satelity neviděl sem to prvně haaa už 6 let zpět sem viděl úplně to samé ještě větší zástup o dost větší řadu.
                    Jasně satelity přesně v rovině na místě kde není gravitace, sice sme vyspělý ale ne ještě až tak.

                   4. Vladimír Šiška

                    Petře, ono je až dojemné, jak vám ta děvčata na vaše příspěvky přitakávají – ale jen z jednoho mailu se jménem Petr a to je moc průhledné. Zkuste na tom trochu zapracovat.

                    1. Petr vstává až po 16:00. To co píšeš je nesmysl. Čumí v noci na nebe. Neřešte češtinu, emaily, ani kdo co dělá, snažte se identifikovat létající předměty :) Jinak se z toho všichni zblázníme :)

                    1. Wow, tak to mi teda Oldo pověz, co to nad tou Angolou je? Kdyby se to tak rychle nehýbalo, myslel bych si, že je to nějaká chemická reakce…ale i s tím pohybem… no ty jo… pokud to není fake, tak už by to chtělo tento jev vysvětlit.

                     1. Ještě tady, ty neblikají – minuta 2:40 až 4:50

                      What’s happening in the Sky all over the world? UFO Invasion! April 22,2019

                      https://www.youtube.com/watch?v=AjskLcpVNJU

                      Nevím co to je, proto je to tady. Petra jsem osobně vyzpovídal a asi 2h jsme hledali na netu něco podobnému co viděl. Nevíme co to je, proto je to tu :) Ale ptáci to asi nejsou co?:D

                     2. … Vlastně jsme to tuhle vymysleli: Takoví ti indiáni, co udělali ten kalendář co končil v roce 2012, že prý bude konec světa nebo nová epocha nebo nevím co.. No tak to bylo asi takhle: Ten jejich bůh prostě tenkrát odletěl a řekl jim, že se vrátí až v tom roce 2012, tak si indiáni udělali kalendář, který tak dlouho vydrží, aby udělali oslavy na dobu, kdy se vrátí. No jenže se mezi tím něco stalo, že, no a jejich bůh se vrátil a teď jen krouží kolem země a hledá svoje indiány a čumí co se tu stalo…

                      1. zajímavá teorie… :) proč ne? Trochu konspirace: Opravdu SpaceX chce vyslat na oběžnou dráhu Země tolik satelitů jen kvůli internetu? :)

                     3. Chování světel nad Angolou dost připomíná chování hmyzu přivábeného světlem.
                      Kdoví, co všechno v tamních lesích žije a třeba se o tom ani neví – tedy ani není známa velikost druhu všelijakých létavých nočních lovců (kromě hmyzu).

                      1. Nemyslím si, že DARPA testuje tajnou technologii v hustě obydlené oblasti u Liberce. Když mají obrovské VVP ve Státech. Při vojskových zkouškách letecké techniky bývají nasazeny pozorovací prostředky. Kde jsou vrtáky, drony, AWACS, pozemní rekotýmy apod.? Uzavírá se vzdušný prostor. Bylo nějaké omezení?
                       A že náhodou letěli kolem nějaké letadla? Byly vojenské? A pokud ano,že by cvičný noční let?
                       Snažit se najít za každou cenu řešení nemusí být vždy ideální. Asi bych army do záhady Nebeského hada netahal.

                       1. Tak z toho mi zase vyplývá, že teda zase nic nevíme… ale pořád si myslím, že nejvíc logické vysvětlení jsou ty drony perdix nebo něco na ten způsob. Zda-li byl uzavřený vzdušný prostor nad oblastí nebo ne, nevím… nicméně co také dronům nahrává je fakt, že byly viděny nad malou oblastí, z jiných částí ČR ani z Německa z Polska podobnou událost světel na obloze zatím, pokud vím, nikdo nehlásil. To nahrává tomu, že šlo o krátkou zkoušku dronů v časovém rozmezí, kdy byl vzdušný prostor v severních Čechách OK a po krátké zkoušce drony zalétly zpět do stíhaček, které je jakoby „pronásledovaly“. Není to nereálný. Vzdušná obrana ČR to mohla dostat na zkoušku od USA… třeba…

                       1. „Army se nám nesvěří!“ RYCHLE SDÍLEJTE, NEŽ TO SMAŽOU!!! ;)
                        Mohl bych poprosit o zdroj, kde jsou uvedeny noční zkoušky ARMÁDNÍCH dronů? Navíc v AČR. Děkuji.
                        A hlavně by mě zajímalo, proč údajné testování probíhalo v civilní oblasti. To si nikdo nevezme na triko. Máme nějaké voj. újezdy, ni?
                        Ale jo, určitě za to může army..

                        1. Video fajn, ale neodpovídá popisu pozorování:
                         „Popis: Objekt tvaru hada se pohyboval od východu na západ. Bylo to několik bodů cca 30 a pohybovaly se stále ve stejném rozestupu a stejnou rychlostí, i stejným směrem.“
                         K tomu Perdixu: v 2017 USN zveřejnila testovaní a vlastně tak připustila, že vyvíjí nový zbraňový systém. V roce 2019 ho testuje v Liberci VzS AČR na Gripenu (letoun dle odhadu svědka). 10 let trvalo než dostal schopnost útočit na pozemní cíle. A najednou, během dvou let nám Navy dodá špičkovou technologii na zkoušku. Když např. poslední generaci nočniho vidění si nechávají US jen pro své složky.
                         Navíc systém by nám byl k ničemu, je určen k překonání pokročilé PVO.
                         https://www.armadninoviny.cz/drony-perdix-testovani-zabijaku-ruskych-systemu-protivzdusne-obrany-s-400.html

                         1. no tak ještě tu je prostě jednodušší možnost, že si skupina „dronistů“ dala dohromady 60-100 dronů a zkoušeli udělat nějakou formaci. Mohl to být taky jeden „bohatý, vášnivý“ dronista, který vlastní flotilu dronů. Jeden dron se dá dnes koupit za 2600 Kč. Teoreticky si mohl někdo místo auta, koupit 100 dronů a snažil se 6.4. nad Libercem o nějakou show či světelnou formaci… dnešní drony, se v pohodě dostanou do výšky 1000 m a tím pádem nejsou slyšet a dá se tím i vysvětlit zakrývání hvězd, stačí aby ve střední části pozorovaného „hada“ bylo pár dronů bez osvětlení, tím pádem by jejich tělo mohlo pro pozorovatele na zemi zakrývat hvězdy na noční obloze a celý „had“ pak mohl působit na pozorovatele jako pevný objekt… prostě logicky se mi tohle vysvětlení zdá nejblíž…neříkám však, že to tak bylo. Nicméně je taky jasný, že se k události 6.4. dronista/dronisti nepřihlásí, protože tím pádem by mohli být stíháni za nebezpečné vniknutí do vzdušného prostoru (nebo tak něco)…

                          1. Ok, s tímto se dá souhlasit. Ikdyž proč by letěli v nehybné formaci (dle popisu) velkou vzdálenost. Jaký by byl účel? A myslím si, že by „dronisti“ dali fotky/videa na síť, to by nejspíš prosáklo.
                           Za mě je to experiment v Norsku. I čas odpovídá. A že to nebylo vidět jinde? Co třeba oblačnost?
                           Třeba se to někdy vysvětlí..

                         2. Měli by sme oslavovat, proroctví z Bible se pomalu ale jistě blíží.
                          Znamení na obloze, už vidělo více než ti dosti lidi.
                          Bude nový svět, za nedlouho kdo nevěří,uhoří.

                           1. Ano to je článek přímo pro lidi jako ste vy. Vysvětloval sem že lidé nedokážou na místě, kde není gravitace jako zde na naší planetě.. Prostě pochopte v rovině satelity to není možné gravitace by to nedovolila.

                          1. Žijeme v Anglii a mame stejným zážitek, minimálně deset světel vypadajících jako hvězdy se plavily oblohou v presne linii za sebou se stejným odstupem, o kus dal další dvě.. je to asi 20 minut! 5:25 anglického času v Leeds! Paráda!!! Jsme nadšeni a ten nápad s ptákama snad nemůžete myslet ani vážně :D čekala jsem par směsnych vysvětlení, ale tohle už je vrchol. Ptáka pozná kazdej, tohle nebylo nic z přírody!

                          2. Abych to zdetajlizovala, tahlo se to v kilometrech s metrovymi podle oka přesnými odstupy, stejnou rychlosti a stejnym směrem! Samotnou by me to asi nenapadlo, ale je asi mozne, že to byla jedna obrovská loď, nejsem expert. :)

                          3. Dobrý podvečer. Pocházím z Vysočiny kousek od Světle nad Sázavou. Kolem šesté hodiny dnes dne 26.12.2019 jsem byl kouřit, když v tom jsem uviděl několik předmětů ,které letěli v pravidelných rozestupech za sebou. Při bližším pozorování byly vidět další a další. Trvalo to asi pět minut. Jednou letěli dvě vedle sebe. Neblikalo to, nevidavalo to žádné zvuky a letělo to konstantní rychlostí. nevím co to bylo ale když to tady čtu, myslím že to bylo to samé.

                           1. Ano, vrátili jsme se právě z Prahy a když jsme vystupovali z auta, viděli jsme to samé jako vy. Dlouhou řadu světel letících oblohou. Poslední dvě vedle sebe. Neblikalo to, nevydávalo to žádné zvuky

                          4. dnes nad Polešovicemi 17.3528360 -49.0354409 díval jsem se na sever směrem velký vůz a nad ním v pozici 70°jsem zahlídl ve formaci bílé body ve stejných odstupech jak plují oblohou, bylo jich nespočet, možná víc jak 50, nakonec je uzavřeli dva objekty ve stejné formaci od sebe vedle sebe, hezká podívaná, škoda že nikdy nedojdeme proč se to děje , bohužel jsem to nemohl vyfotit, foťák nemá takový rozsah v noci, mrzí mě to

                           1. velmi ukázněné družice

                            Přesně stejné pozorování. Hořice (Podkrkonoší) – 30.12.19, cca 22 hod. řetězec bodů ve stejných rozestupech, pohybujících se východním směrem. Neblikající, tiché, cca 50. Formaci uzavíraly 2 body, z nichž jeden byl mimo hlavní trajektorii. Jako řetězec družic, dost vysoká rychlost. Tohle přesahuje to, co nám je sdělované o možnostech dnešní techniky. Je-li to armádní záležitost, potěš pánbůh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*