Aktuality – duben 2019

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Planeta se zachvěla dozvuky záhadného zemětřesení. Vědci si lámou hlavu s podivnými signály
Mrtvé ryby, silná zemětřesení. Africký ostrov Mayotte se potýká s podivnou vulkanickou činností.  Záhadné jevy na naší planetě…

Zatajený incident československé armády s UFO. Zatím se nám nepodařilo ani přiblížit k nějakému možnému vysvětlení těchto incidentů. Ozvou se nám ještě svědkové – pamětníci?

Jak by světová náboženství reagovala na objev mimozemšťanů? To se bohužel z článku nedozvíme, jen procenta lidí věřících v mimozemský život u jednotlivých náboženství.

Skylon je realitě o krok blíž. Na jeden zátah na oběžnou dráhu. Snad se tento projekt podaří uskutečnit.

5 míst, kde nejspíš narazíme na mimozemský život – a nejsou zase tak daleko.  Můžeme jej objevit velice brzo.

Proč se mimozemšťané vyhýbají kontaktu se Zemí? Pozorují nás jako zvířata v ZOO, zamýšlí se vědec. Fermiho paradox a jedno z mnoha možných vysvětlení…

Jak vystopovat mimozemský život? S detektory oxidu uhelnatého! A není to příliš antropocentrický pohled?

Galaktická ZOO: Nemůžeme najít mimozemšťany, protože se dobře maskují a dokonce nás již na Zemi sledují? Další možné vysvětlení Fermiho paradoxu.

Nová teorie původu mezihvězdného vetřelce Oumuamua. Škoda, že nejsme schopni za ním rychle něco dostatečně rychlého poslat a přesvědčit se na vlastní…čidla.

Chobotnice vs. Darwin. Rozjeli hlavonožci vlastní verzi evoluce? Zřejmě nemají etickou komisi, která by jim genetické pokusy na sobě samých zakazovala…

Události a výročí:

14. dubna 1561 – Norimberk, Německo 

K nějaké velmi zvláštní události patrně došlo 14. dubna 1561 nad Norimberkem. Na obloze se prý objevily černé, bílé, červené a modré disky a dva předměty připomínající vřeteno. Podle očitých svědků nejen ve městě, ale i v jeho okolí, došlo přitom ke srážce a požáru podivných strojů. Celá událost je zachycena na dřevorytu.

zdroj: Wikipedie

Humor:

Logika konspirátorů…

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*