Aktuality – březen 2019

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Naše pátrání v případu Vranov 1987 pokračuje. Vypovídá další svědek, tentokrát člen pozemního personálu. Víme však, že se za objektem vydal další letoun – z brněnského letiště je pronásledoval letoun L-39ZA Albatros. Ozvou se další svědkové?

Staré pověsti keltské? Záhady nejsou jen na obloze. Máme je i ve svých nejstarších dějinách.

Aldebaran: ke stažení. Kdyby vám ve vaší digitální knihovničce badatele a zvídavého člověka něco chybělo…

Vědci NASA zkoumají záhadné bahno na novém ostrově. Tohle vypadá skoro jako začátek nějaké pěkné invazní sci-fi…

Astronom varoval před projektem SETI: „Možná přiletí a snědí nás!“ Nemyslíme, že by nás snědli. Ale nějaká opatrnost by podle mého názoru byla na místě. Viz článek ZDE.

Opportunity se neozvala, mise MER končí. Marťanská sonda-vozítko Opportunity měla vydržet tři měsíce. Když se po 14 letech intenzivní činnosti už neprobrala po písečné bouři k životu, je nám smutno…

Snad jednou …

Jana natočila záhadný úkaz na Karvinsku: Rudá koule a otřesy! po příčinách tohoto jevu pátráme také my v projektu Záře. Zatím lze vyloučit jako příčinu bolid, i aerodynamický třesk nadzvukových letadel. V dolech žádný malér nebyl hlášen …

Energie z oběžné dráhy: Čína staví vesmírnou solární elektrárnu. Je to chiméra nebo reálný projekt? Jak bude vyřešen přenos energie na Zemi? Mikrovlnným paprskem? V tom případě budou jaderné elektrárny tím nejbezpečnějším zdrojem energie ve srovnání s monstrem, do kterého může kdykoliv „drbnout“ malý meteoroid nebo kousek kosmického smetí.

Buď se hvězdy zbláznily, nebo se nás pokouší kontaktovat 234 druhů mimozemšťanů. Schválně: která možnost vám připadá pravděpodobnější? Podrobněji (anglicky) ZDE.

Tajné projekty UFO. Číst některé výplody ufomaniaků je pro racionálně uvažující ufology rovno masochizmu. Naši kolegové to udělali za vás, o nic jste nepřišli.

Události a výročí:

13. 3. 1997 – Phoenix, Arizona, USA

Událost je známá jako „Světla nad Phoenixem“ . Tisíce svědků spatřily ve večerních hodinách na obloze obrovskou formaci světel ve tvaru písmene V, která se pomalu pohybovala od severozápadu k jihovýchodu. Někteří lidé zaslechli svištivý zvuk, další popsali tmavé těleso, které zastínilo hvězdy. Úřady nejprve vydaly prohlášení, že světla mohla pocházet ze světlic z nedalekého cvičení vojenského letectva, poté se však pokoušela celou událost zesměšnit a bagatelizovat.V roce 2007 byl uveden do kin film Night Skies, který byl inspirován událostmi ve Phoenixu.

27. 3. 1992 – Praha, Československo

Vznik prvního českého ufologického projektu, zaměřeného na zaznamenávání a hodnocení informací o UFO v České republice. Projekt Záře oslaví 27 let od svého založení.

30. – 31. 3. 1990 – Brusel, Belgie

Už od konce roku se nad Belgií a částí Německa začal objevovat charakteristický typ UFO. Šlo o ploché tmavé trojúhelníkovité objekty, osvětlené v rozích bílými světly. Vykazovaly neobvyklé parametry,které prakticky vylučovaly možnost záměny se známými jevy nebo letadly:
– neobvyklé manévry
– schopnost prudce měnit směr a rychlost pohybu
– schopnost dlouhodobě viset na jednom místě ve vzduchu
– neslyšný let a nepřítomnost sonického třesku při překonávání rychlosti zvuku
– inteligentní manévrování
V noci z 30. Na 31. března 1990 odstartovala dvojice stíhacích letounů F-16 belgického letectva k identifikaci jednoho z těchto objektů, který byl zachycen pozemními radiolokátory i zaměřen později z obou stíhaček. Objekt však letadlům hravě unikal, přičemž se pohyboval rychlostí až 1870 km/h a podnikal prudké manévry s přetížením až 22G. V prohlášení belgického ministra obrany plk. DeBrouwera a následně i představitele amerického vojenského letectva  se pak potvrzuje, že v prostoru se nepohybovaly žádné letouny USA, ani jiného státu NATO.

Akce:

Co nového v záhadologii

Sobota 23. 3. 2019, 10:00 – 16:00 hod.
Restaurace U vodárny, Korunní 972/75, Vinohrady, 130 00 Praha-Praha 3,

Celodenní přednášková akce.
Máte-li zájem se zúčastnit, napište!

=====

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*