Aktuality 35. týdne

Zemřel Zdeněk Marek st., poctivý a pracovitý badatel v oblasti záhad. Objevuje se stále více varování vědců před snahou o mimozemský kontakt. Mohla havárie nákladní kosmické lodi Progress za pozorování UFO v Číně? To jsou události 35. týdne roku 2011.

Zemřel Zdeněk Marek st.

S bolestí v srdci oznamujeme smutnou zprávu, že v pátek dne 29.8.2011 po těžkém boji se zákeřnou nemocí zemřel náš kolega, kamarád, badatel a dlouholetý vedoucí klubu Záblesk Zdeněk Marek st. Znali jsme ho jako čestného a obětavého člověka i poctivého a pracovitého badatele v oblasti záhad. Snad se teď dívá tam někde seshora se shovívavým úsměvem na naše bádání a už ví… Čest jeho památce!

 

Objevuje se stále více varování vědců před snahou o mimozemský kontakt

Stále více vědců varuje před neuváženými pokusy o kontakt s případnými mimozemskými civilizacemi. Nejde již jen o pasivní hledání potencionálně obydlených planet astronomy, nebo prohledávání oblohy pomocí radioteleskopů v programi SETI. Byly učiněny již desítky pokusů o vysílání do mezihvězdného prostoru a některé sondy (Pioneer a Voayager) byly vybaveny destičkami se „zpáteční adresou“.

Mimozemšťané však nemusí být moudré přátelské bytostí dychtící nám předat své nejnovější poznatky o vesmíru. Studie v časopise Acta Astronautica doslová říká: „Stejně jako my jiné bytosti, mohou mimozemšťané nás nakazit nemocemi, mohou nás chtít pitvat, mohou nás chtít zotročit, mohou si nás brát jako vzorky do muzea nebo nás použít pro vlastní lékařský výzkum.“ Výčet možností jak nás mohou negativně ovlivnit je zcela jistě neúplný. Pokud budou mimozemšťané schopni přijmout a dešifrovat naše signály, budou patrně na vyšší technologické úrovni a tedy i schopni nás ohrozit.

K tomu lze dodat jediné:  jestliže budou mimozemšťané podobní nám, jak tvrdí velká část vědců, potom budou zřejmě i přemýšlet a jednat podobně jako lidé.  V tom případě se máme opravdu čeho obávat.

Zdroj http://news.yahoo.com/scientists-warn-aliens-may-come-destroy-us-160003672.html
Této problematice jsme se rovněž věnovali v článcích:
UFO – mimozemská hypotéza (1) UFO – mimozemská hypotéza (2)

 

Mohla havárie nákladní kosmické lodi Progress za pozorování UFO v Číně?

Ve středu 24.srpna odstartovala z kosmodromu Bajkonur v kazachstánu raketa Sojuz U s kosmickou nákladní lodí Progress, která měla doplnit vybavení mezinárodní kosmické stanice ISS asi třemi tunami zásob.  Bohužel došlo k havárii na třetím stupni rakety, která se i s nákladní lodí zřítila zpět na Zemi.  Jelikož byla raketa již mimo atmosféru, při svém návratu do atmosféry prakticky shořela.

Ve stejnou dobu bylo v Číně ohlášeno zajímavé pozorování UFO .  Pomineme-li tiskařského šotka, který vytvořil patrně z 90ti metrové 90ti kilometrovou světelnou kouli, popis docela odpovídá tomu, jak mohl vypadat návrat části nosné rakety (i se zbytky paliva). Jediný problém je v místě – zánik rakety se prý odehrál někde nad sibiřskou Altají, což je od místa pozorování v Číně dosti daleko. Je možné, že část nosné rakety nebo nákladní lodi klesala po méně strmé dráze?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*