Aktuality 14. a 15. týdne

  • od

miniAktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Aktualita:

Kde jsou, sakra, ti mimozemšťané? Tuto památnou větu vyslovil v roce 1950 italský fyzik Enrico Fermi. Vešla do dějin jako Fermiho paradox.  Na otázku kladenou v článku našeho kolegy Jana A. Nováka lze odpovědět mnoha způsoby. Co by udělali případní mimozemští návštěvníci, pokud by zachytili naše televizní vysílání a dešifrovali jej? Vzhledem k tomu, že pravidelné TV vysílání na naší planetě funguje od roku 1936 a šíří se jako bublina kolem nás prostorem rychlostí světla, pak by asi ve vzdálenosti 77 světelných let na něj narazili. Lze předpokládat, že by snad ještě měli dost času svojí loď obrátit. A kdyby nepochopili hned, pak by ve vzdálenosti několika málo světelných let narazili na zpravodajství nejmenované české komerční televize (obsah: vražda, loupež, nehoda, krev a někdy na konci zvířátko), pak by jistě v hrůze rychle prchali pryč…

Zajímavosti na webu:

 Obama je Antikrist a UFO v Roswellu bylo, věří milony Američanů. A podle našich zkušeností je to v naší zemi úplně stejné.

Co je to zákon pěti procent? Pět procent společnosti už dokáže ovlivnit zbytek. Když před dvěma lety došel Vladimír Šiška k tomu, že každá záhada obsahuje vždy pět procent toho zajímavého (5 procent nevysvětlitelných UFO atd.), pak tady možná existuje velmi zajímavá souvislost!

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*