Zajímavé pozorování UFO

„Ta věc vypadala jako „hlubší“ klobouk s rovným spodním-uzavřeným okrajem nebo jako spodní kryt od staršího typu pouliční lampy. Ty bývají ale těžké a z více dílů, toto mělo ale „jednolitý“ a hladký povrch, tmavošedý.“

Je škoda, když se dozvídáme o takto zajímavých případech s velkým časovým odstupem.  Dnes už těžko můžeme ověřit např. vojenskou činnost nebo letecký provoz v této oblasti. Ani svědek si obvykle již nebývá jistý přesním určením data a času události. Přesto je toto pozorování velmi zajímavé.

Takto vypadá vyplněný dotazník (bez osobních údajů):

• Datum a čas pozorování:: kolem roku 2000 (bohužel si přesný čas nepamatuji)
• Místo pozorování/Město a pak přesná lokalizace/: Říčany; blízko ozdravovny Olivovna, u silnice a louky, která vede k lesu
• Tvar a počet předmětů: tvar oválný, jako prodloužený, hluboký klobouk, s rovným spodním, uzavřeným okrajem, hladký povrch, tmavošedivé barvy. Dva malé, kulaté otvory v horní části- zevnitř osvětlené. Nalevo od předmětu se také nad kapotou, ve stejné výšce vznášelo a koulelo ve vzduchu dopředu a dozadu malé, kulaté, zelené světlo. Předměty 2.
• Barva/y/ předmětu/ů/: tmavošedivá, kromě žlutých světel. Kulaté světlo barvy svítivě zelené, ohraničené barvy, jako malý míč.
• Úhel pozorování /nad hlavou 90° v rovině očí 0°/: v rovině očí, 90°, nalevo od okna, vzdálenost cca 20 m od okna k silnici a autu.
• Velikost předmětu /srovnejte např. s měsícem nebo dlaní/: velikost asi jako u spodní oválné části starších typů venkovních, pouličních lamp. Zelené, kulaté světlo ve velikosti kol. 10 cm.
• Směr letu předmětu dle světových stran /odkud a kam/: předměty už tam byly, vznášely se asi 10 cm nad autem.
• Způsob objevení předmětu: po otevření okna jsem si jich všimla, jak visí nad zaparkovaným autem, blízko louky.
• Způsob zmizení předmětu: nevím. Nechápu proč, ale zavřela jsem prostě okno, a šla spát, na nic jsem v tu chvíli nemyslela, jako bych měla vyprázdněnou mysl. Jen jsem měla zvláštní pocit po těle.
• Způsob pozorování /dalekohled, pouhým okem, kamera atp./: pouhým okem.
• Výška letu předmětu /odhadem/: —-
• Délka letu/pozorování/: délku pozorování nemohu určit, neměla jsem hodinky a nic mě bohužel při pozorování nenapadlo, ani se podívat na čas. Mohlo to být možná čtvrt hodiny, možná půl hodiny, nevím to jistě.
• Způsob pohybu předmětu: větší předmět visel nehybně nad kapotou auta, zelená koule nalevo se jakoby rolovala ve vzduchu sem a tam. Směrem ode mne a ke mně.
• Zvuky předmětu: žádné.
• Počasí v době pozorování: stabilní a bezvětrné.
• Vaše pocity při pozorování: na nic jsem nemyslela a nenapadlo mě tedy někoho přivolat, ale strach jsem neměla, nebyl k němu důvod  (Na krvelačné scifi snímky se nedívám). Možná jsem si hned neuvědomila, na co se to dívám. Při zavírání okna jen zvláštní pocit po těle.
• Jiné doprovodné jevy: to zelené kulaté světlo, zvláštně se rolující ve vzduchu.
• Počet svědků, /ženy a děti do 15 let zvlášť/: jen já.
• Popište, prosím, přesně, jak k celé události došlo:

Bylo to kolem roku 2000. Stalo se to v Říčanech. Byla jsem s mámou na návštěvě naší známé a šla si lehnout kolem půlnoci, dříve než máma s tetkou. Povídaly si v kuchyni a já si lehla do pokoje tetky. A když jsem se převlékla a chtěla ulehnout, napadlo mě otevřít okno. Tak jsem otevřela okno a podívala se ven. Naproti oknu bylo jen pár stromů ve tmě na trávníku. Pak jsem se podívala doleva k příjezdové cestě a tam parkovalo dál od lampy jedno auto. Asi tak kolem dvaceti metrů. Představte si, na tom autě bylo něco zvláštního. Nejdřív jsem si myslela, že nějaký chuligán odmontoval spodní oválný kryt od lampy a položil jej na kapotu. Když jsem se ale povídala lépe, uvědomila si, že se ta věc nad autem nehybně vznáší. Bylo to tak zvláštní! Ta věc vypadala jako „hlubší“ klobouk s rovným spodním-uzavřeným okrajem nebo jako spodní kryt od staršího typu pouliční lampy. Ty bývají ale těžké a z více dílů, toto mělo ale „jednolitý“ a hladký povrch, tmavošedý. V horní části jsem zřetelně viděla dva malé kruhové otvory se žlutými světly. Jako by za těmi otvory byly dvě baterky.
Nejprve jsem si myslela, že si ze mne někdo vystřelil, protože jsem se s něčím takovým v životě nesetkala. Ta věc se prostě vznášela a ta dvě žlutá světla, jako by byla upřená mým směrem. Nenapadlo mě bohužel někoho zavolat. Ta věc se nehýbala, bylo naprosté ticho a v okolí nebyl žádný pohyb. To je vše, co jsem si dlouhá léta pamatovala.
Když jsem si o tom po letech s mámou znovu povídala, řekla mi na konci jedno – ty jsi mi ale povídala o „klobouku“ a ještě o takovém zeleném světle, které se vznášelo u té věci ve vzduchu! Já jsem na to nějak zapomněla a jak mi tu kouli máma připomněla, tak se mi ten obraz vrátil. A vzpomněla jsem si, že se koule vznášela nalevo od té věci, ještě nad kapotou auta a jakoby se rolovala, kutálela ve vzduchu, sem a tam. Škoda, že jsem nezavolala mámu a tetku. Ale mě v tu chvíli nic nenapadlo, jako bych měla vyprázdněnou mysl. Nenapadlo mě nic říct, na cokoliv myslet, nebo se hýbat. Ale ani jsem neměla důvod k panice nebo strachu. Na scifi filmy se nedívám, protože si myslím, že s realitou, ani s tou jemnou nemají nic společného. Prostě jsem po pár minutách zavřela okno a šla spát. Jen jsem měla zvláštní pocit po těle. Není mi to jasné, ale šla jsem si jednoduše lehnout. Kolik bylo hodin nevím. Ta věc nevypadala jako živá. To je vše.

No, není to tak úplně vše. Když jsme zkoumali tuto výpověď, všimli jsme si zvláštního chování svědkyně i popisu jejích pocitů. Pozorování takto neobvyklého objektu spíše lidi obvykle vyděsí, nebo alespoň maximálně vybudí jejich zvědavost.  Pocit vyprázdněné mysli svědkyně, i to, že jí ani nenapadlo volat své rodiče, místo toho šla okamžitě spát… To je přeci podivné.

Poprosli jsme svědkyni o vyplnění ještě jednoho, tzv. „únosového dotazníku“, kde jsou otázky, které mají za úkol zjistit další podrobnosti a určit, zda se u dotyčného nenacházejí známky tzv. „syndromu únosu do UFO“.  Tento postup se ukázal jako správný a tento syndrom byl další výpovědí opravdu potvrzen. Ukázalo se, že u této osoby to není ojedinělý zážitek tohoto druhu. Mimo jiné nás upoutalo tvrzení svědkyně, že při rentgenu břicha se na snímku ukázal předmět velikosti mince, o kterém nikdo, ani lékař nedokázal vysvětlit, kde se tam vzal.

Případ v době vydání tohoto článku zatím nebyl uzavřen. Je ale jasné, že vysvětlení budeme hledat velmi těžko.

5 komentářů na “Zajímavé pozorování UFO”

  1. Tento článek mne velmi zaujal a taky jsem velmi zvědavý na další vývoj. Pracujete stále na tomto případu, nebo je už uzavřen?

  2. Viděl to někdo taky? pozoroval jsem bouřku 15.6.19. Skoro 2 hodiny jsem byl na balkoně a prostě čučel do nebe. Miluju bouřky..nelétala ani žádná letadla. Bouře byla celkem vydatná.. bydlím na jihovýchodním okraji Prahy. Letadla většinou krouží a mají rozsvícená světla. Toto přiletlo z jihu a letělo neslyšně ve výšce cca 400 metrů. Díky dešti a pozdní hodině nebylo možné určit obrys objektu, ale pohyboval se vcelku rychle.. rozhodně rychleji než letadla. Vespod blikala světla ve tvaru čtverců několika barvami, které rozhodně nepoužívají letadla.fialová,zelená,modrá,červená..
    Říkal jsem si jestli to nebyl dron. Ale v 23:45 za silného větru v bouři?
    Viděl prosím toto také někdo? Budu moc rád pokud ano..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*