Velmi blízké setkání

„Obrovská oranžová koule, cca na dva metry vzdálená ode mě, těsně nad zemí cca metr. Měla jsem ze začátku strach, tak jsem sama sebe přesvědčovala, že je to měsíc, ale ten byl normálně na obloze, navíc nebyl ani v úplňku. Musela jsem projít okolo ní, cesta jinudy nevedla…

 

Těsně u ní jsem se přestala bát, tak zvláštně pulzovala a vypadala jako by žhnula, hrozně mě tenkrát udivilo že neni teplá, nevydávala žádné teplo. Jemně bzučela.Ten pocit u ní je nepopsatelný, ale nebála jsem se. Pak si vzpomínám jen jak jsem šla pryč a když jsem se otočila, už tam nebyla. Mezitím uběhly tři hodiny, absolutně to nedokážu vysvětlit, přišlo mi to jako pár minut.“

1998.07.00.01-UFO-Čelákovice:

Datum upřesnění: červenec  1998
Upřesnění času: 23:30- 3:00
Doba pozorování: 3 hodiny..,??
Místo upřesnění: mezi vlakovou zastávkou čelákovice zastávka a lázně toušeň
Směr pozorování:
Směr letu – odkud:
Směr letu – kam:
Výška min.: 0
Výška max.: 0
Tvar: koule/kruh
Počet objektů: 1
Barva: oranžová
Velikost: veliká
Zvuky: ANO
Pohyb:  nehybný
Objevil: jinak
Zmizel: rozplynutím
Způsob pozorování: pouhým okem
Počasí: tma, jasno
Pocity: nejdřív strach, pak teplo, které teplo nebylo…nepopsatelné
Celkem svědků: 1
Svědci muži:
Svědci ženy: 1
Svědci děti: 1

Doplnění od svědkyně:

„Představa velikosti je tak cca 3metry v průměru..rozhodně byla o dost větší než já.
Byla jsem u ní velmi blízko, tak maximálně půl metru, možná blíž, dosáhla jsem na ní.
Nijak se její tvar ani velikost neměnila.
Zápach ani vůni jsem necítila.
a místo pozorování, pošlu odkaz, bylo to na kraji tohoto areálu.“

Při pohledu na místo pozorování je okamžitě „podezřelá“ blízkost velké elektrorozvodny a vedení vysokého napětí. jemné bzučení by také napovídalo nějakému spojení s elektřinou (i když v nadsázce kdosi z badatelů p.Záře prohodil, že stejně mohou bzučet i antigravitační motory…) Jenomže dosavadní představy o kulovém blesku, zejména jeho velikosti, jsou dosti odlišné. Mohlo jít o nějaký jiný druh výboje? A může mít téměř tříhodinový časový rozdíl pocitu svědkyně a reálného času nějakou souvislost se zážitky syndromu únosu do UFO?  Otázek je více než  odpovědí. Vysvětlení zatím nemáme.

 

17 komentářů na “Velmi blízké setkání”

 1. Skoro stejný příběh mi vyprávěla kamarádka. Odehrálo se v západočeském pohraničí, v lese mezi dvěma zapadlými vesnicemi. Měsíc byl dobře vidět na nebi. Po straně cesty, za stromy, se objevila veliká nehlučná svítící koule. Chvíli tu dívku, která šla po cestě, za stromy doprovázela. Kamarádka se dala do běhu. Když vyběhla z lesa, otočila se, viděla, že koule zůstala zářit v lese.
  Elektrárny, rozvodny, nikde nic, tehdy ještě v tom koutě nebyl ani žádný průmysl.
  Stalo se v polovině šedesátých let. Nebylo to ani na hranicích, kde by byli třeba vojáci apod.. Prostě – pusto.

  1. Nemohlo se jednat o přírodní úkaz zvaný kulový blesk – jeho existence je dostatečně prokázaná a neukazuje se jen za bouřky.

 2. Bydlím shodou okolností ve vedlejším městě a znám podobný příběh. Bohužel ne s tak pozitivními zážitky.
  V polovině 80let byl můj strýc v noci lovit ryby na Labi. Po návratu domů, začal celý vyděšený, vyprávět o velké svítící kouli, která pomalu letěla nad vodou. Ve chvíli kdy se k němu začala blížit, začal utíkat a koule ho začala pronásledovat. Ze chvíle kdy ho dostihla, si prý pamatoval pouze že se nemohl hýbat. Pak zmizela.
  Strýc byl do té doby normální společenský chlap, vychovávající rodinu. Od té doby se uzavřel do sebe a je závislý na antidepresivech.

 3. O původu koulí se můžeme jen dohadovat. Asi s podobným jevem, jako je kulový blesk, souvisí, ale jsou jiné než norská světla. V Anglii by měl být jejich výskyt častý.

  Je fascinující to jakoby cílevědomé chování.

 4. Ahoj. Přečtěte si komentář z 18.4. 2011 14:30 od nicku daiterr zde http://www.esoterikweb.cz/clanky-koment.php?id=2216 je to podle mě zajímavá suma hypotéz, které se týkají podobných světel. V tomto linku http://www.esoterikweb.cz/clanky-nahled.php?id=2941 najdete článek o norských světlech a jiných světelných „kulovitých“ záhadách. Myslím, že koho záhady kulovitých světel zajímají, může komentář a článeček obohatit o další poznatky. Ale možná to místní už všechno znají :) Ale novým bádačům to může urychlit bádání a více rozevřít obzory :)

 5. Velká kulovitá UFO jsou docela častým fenoménem. Kulové blesky, nebo spíše nějaké jiné dosud neznámé typy atmosférických výbojů, jsou jedním z možných vysvětlení, stejně tak, jako zemská světla – což je zase pravděpodobné vysvětlení světel v Hesdallenu, „spooklights“ nebo „mim-min lights“ – viz zde: http://www.projektzare.cz/identifikace-ufo-zemska-svetla/aktualne/. Tomuto fenoménu se budeme na našem webu dále věnovat.

 6. Dnes 23.7.2013 v 11.30 jsem se na upozornění sousedky byla podívat na slunce.Takový úkaz jsem ještě za svůj život neviděla.Jednalo se o velký ,plný ,tmavší a naprosto pravidelný kruh okolo slunce,končící jakousi duhou.Vzala jsem tedy foťák a zkusila tuto anomálii vyfotit.Zdařilo se a tak jsem ve snaze se o tuto zvláštnost podělit s lidmi,zaslala Blesku,ale bez odezvy.Pátrala jsem dál,kam se obrátit,protože jsem po bližším prozkoumání zjistila,že se tam pohybuje hned na 2 fotce světelná tyrkysová koule a začala jsem jí fotit až do 14.30,kdy zmizela.Na posledních snímcích jsou koule 2 a místy i 3.Ta jedna svítí směrem k zemi.Koule se pohybují různými směry a i v bezprostřední blízkosti slunce. Těch snímků mám kolem 20.Mám je v notebooku a pokud budete mít zájem,tak je zašlu k prozkoumání.Tato problematika je můj velký koníček a není to první zvláštní zážitek,ale bohužel jsem jej nezdokumentovala.Pozorování bylo na Praze-východ ,obec Bořanovice,na jižní polední obloze.S pozdravem: Dana

 7. Pro Danu: Ano stejný úkaz jsme tento den pozorovali také. Jednalo se o tzv. malé sluneční halo – jev, který vzniká lomem slunečních paprsků na ledových krystalcích ve vrchních vrstvách atmosféry. Pěkná obrázky i popis tohoto úkazu můžete najít na http://www.google.com/ kde si zadáte „halo kolem slunce“.

  1. Děkuji za odpověď,také jsem si o tomto jevu již něco přečetla.Trochu mě zklamalo,že nemáte zájem o snímky,na kterých je dost jasně vidět pohybující se tyrkysová koule,jež je místy obklopena fialovou aurou.Na některých snímcích se setká ještě s jednou koulí a u slunce se rýsuje i doutníkové těleso,ke kterému se koule vrací.Snímky jsou moc zajímavé,ale musí se trochu přiblížit. S pozdravem : Dana

  1. Dobrý večer,zaslala jsem vám všechny snímky.Doufám,že z nich budete mít radost,jako jsem měla a mám já.Trochu to začaly kazit stíhačky,které tam dorazily asi za hodinu a mlžily.Moc prosím,odepíšete mě,jaký máte na fotečky názor??!!Budu se těšit a všechny zdravím!!!!!Dana

 8. Zdravim Dano, nechtela byste se prosim podelit o snimky na muj email
  n3xtgen@seznam.cz? Rad bych se taky podival, projektu Zare moc neverim, slysel sem, ze kdykoliv se objevi naka opravdova zajimavost tak o tom server neinformuje, akorat sosa informace pro sebe.

   1. Praveze sem vubec nechodim, byl sem tu po pul roce a vsiml sem si prispevku pani Dany, tak bych se taky rad podival co nafotila, protoze Zare to evidentne nezverejni jako vzdycky.
    I kdyby to byl vysvetlitelny jev, tak by sem ty fotky mohli dat s komentarem co to teda je, at se poucime

  1. Najprv som si myslel, že na tých fotografiách od Dany určite budú len nejaké odrazy Slnečného svetla v pozadí optiky, že „nič moc, čo by mohlo stáť za pozornosť“ ale keďže tam údajne lietali aj nejaké stíhačky, tak neviem, neviem, že či by sa aj tie naháňali za odrazmi. Tie fotografie by sme aj my veľmi radi videli. Kde by sa dali tie originálne snímky skopírovať ? Nejaký odkaz na skopírovanie z nejakého úložiskového servera by sem nemohol niekto (s dovolením od autora) dať aby si ich akýkoľvek záujemca mohol skopírovať ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*