Aktuality 24. a 25. týdne

  • od

miniAktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Začíná sezóna nočních oblak. Červen a červenec budou příhodná období pro pozorování nádherného fenoménu zářících oblak na noční obloze.

Nejkrásnější planeta Saturn v dohledu. Sice už se od Země vzdaluje, ale i tak bude jedním z nejjasnějších objektů oblohy při soumraku. Nalézt ho můžeme poblíž hvězdy Spica, která také patří k jasným objektům noční oblohy. Planety Jupiter a Saturn bývají nezřídka hlášeny jako objekty UFO na noční obloze.

UFO se srazilo s čínským letadlem: Promáčklo mu čumák! Tento neidentifikovaný předmět v osmikilometrové výšce zcela jiste nebyl bezpilotním letadlem, jak zní spekulace v článku, to by srážka dopadla hůře. Ale v osmikilometrové výšce dopravní letadla běžně potkávají supy, kondory, labutě a dokonce i husy indické…
A toto zřejmě nebude krev posádky UFO!

S mimozemšťanem v mrazáku. Číňan si vyrobil ufona a mátl veřejnost. Záliba v záhadách občas může dojít až tak daleko, že člověka dostane do vězení. Další článek zde.

Proč nefungují paranormální schopnosti. Zdroj: John D. Barrow: Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) – Matematika všedního dne, Dokořán 2013

Magnát Itskov chce nahrát lidstvo do robotických avatarů. Po roce se opět vrací projekt Avatar, který počítá s nesmrtelností lidského vědomí v robotických tělech. Dosáhneme věčnosti jako hloubaví androidi?

Uprostřed ulice se objevila díra se zeleným slizem. Jde o UFO? Vysvětlení této záhady je přitom docela jednoduché.

Pošlete vzkaz mimozemšťanům. Výkřik do tmy? Nebo spíš zneužití vědy ke komerci?

Záhada výbuchu nad sibiřskou Tunguskou je zřejmě vyřešena. Přece jen meteorit? Meteoritické vysvětlení se sice považuje za nejpravděpodobnější, ale jak už se desítky let píše, ani toto neodpovídá úplně všem parametrům této události.

Vyfotil jsem UFO? Případ je nyní zkoumán v projektu Záře a zdá se, že jsme na stopě vysvětlení. Výsledek se po nějaké době objeví v seznamu pozorování zde.