Sezóna kruhů v obilí je tu

P1000509Léto je tu a s ním i začátek nové sezóny případů crop circles neboli kruhů v obilí. Venku bývá krásně, lidé hodně cestují a tak si mnohem časteji všimnou těchto útvarů zejména na obilných polích podél silnic. Ale nejen tam. I když název „kruhy v obilí“ evokuje myšlenku, že takový obrazec se musí nacházet v obilí, není tomu tak. Toto označení se používá pro obrazce v polích všeho druhu, v trávě, ale třeba i v polehlých stromech, sněhu či hlíně. Více se o tomto fenoménu dočtete na našich stránkách v často kladených dotazech.

Co dělat, pokud objevím kruh v obilí?

Pokud při svých cestách narazíte na kruh v obilí, je důležité, abyste do místa tohoto úkazu nevstupovali. Při neopatrném vstupu do obrazce můžete poškodit nebo zcela zničit některá vodítka, podle kterých záhadologové určují pravost a původ obrazce a nebo naopak můžete svým zásahem vytvořit nové stopy, které ale se vznikem obrazce vůbec nesouvisí. Nejlepší možností je vzít fotoaparát či kameru (pokud máte u sebe) a z nějakého vyvýšeného místa daný obrazec nafotit. Poté co možná nejrychleji ohlásit tento kruh v obilí buď přímo nám a nebo jakémukoli jinému serióznímu záhadologickému spolku, který se danou tématikou zabývá. Čím dříve se o obrazci dozvíme, tím menší je pravděpodobnost, že ho už někdo stihl pošlapat nebo že se vlivem času vytratí některá vodítka ( polehlé klasy se začnou znovu narovnávat atd. ), a tím se pro nás zvyšuje informační hodnota takového obrazce.

k47a

Kruhy v obilí jsou bezesporu zajímavým jevem, mnohdy velmi krásným po vizuální stránce při pohledu ze vzduchu. Jejich původ všad doposud není znám, zatím jsou jen hypotézy. Část jich jsou samozřejmě padělky odhalené ať už na první pohled a nebo při bližším průzkumu. Ale stále zůstává skupina kruhů, které jsou označeny za „pravé“. Možná mají přírodní původ, možná vznikají jako vedlejší produkt užívání některé z lidských technologií? A nebo je jejich původ skutečně mimozemský či nadpřirozený? To je otázka, na kterou se snažíme nalézt odpověď a spolu s odpovědí i důkaz. A každý další pravý kruh v obilí, který se podaří najít včas před jeho zničením, nás v hledání odpovědi na tuto otázku posouvá stále blíž.

c20080711–rousinov1

Tímto bychom vám všem chtěli popřát hezké prázdniny a dovolené a budeme se těšit na Vaše hlášení nově objevených kruhů v obilí.