Aktuality 22. a 23. týdne

  • od

miniAktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Zachrání nás teorie strun před protivnými Boltzmannovými mozky? Nehmotné inteligentní entity, samovolně vznikající z chaosu během stárnutí vesmíru, postupně přečíslí bytosti s těly. Anebo to tak nebude? Odpověď se možná ukrývá v hlubinách multivesmíru teorie strun.

 Jak najít vyspělejší civilizaci, než je pozemská? Budeme hledat mimozemské Dysonovy sféry?

Myslíte si, že se počet pozorování UFO v uplynulém roce zvýšil nebo snížil?  (anglicky) Ke stejnému závěru jsme dospěli i my – počet pozorování UFO silně závisí na jeho momentální „popularitě“,  na  ochotě svědků se svěřovat a také na jejich momentální  znalosti ufologických organizací.  Svědčí o tom i statistiky projektu Záře: nejvíce pozorování je v místech s největší koncentrací obyvatel, přičemž v létě se přesouvá do rekreačních oblastí. O objektivní koncentraci pozorování UFO to bohužel nic nevypovídá…

Akta UFO: Tajemné rakety duchů. Záhadné „ghost rockets“ na poválečným Švédskem nebyly nikdy uspokojivě vysvětleny. I když byly vyfotografovány, sledovány radarem a existovala i svědectví o jejich pádu do švédských jezer, nikdy se nenašly žádné trosky. Nebo to aspoň nikdo otevřeně nepřiznal.

Opožděná sezona záhadných kruhů v obilí už začala. Zřejmě dlouhá zima a studené jaro způsobilo, že letošní sezona záhadných agrosymbolů se o něco opozdila. Ale z několika států víme, že už začala.

Lovci mimozemšťanů přišli s novou metodou hledání civilizací. Až donedávna probíhalo hledání mimozemských civilizací jen na základě analýzy radiových vln z vesmíru v rámci projektu SETI. Nově však navrhují vědci jiný způsob: hledat tepelnou stopu civilizace v infračerveném spektru.

 Na Marsu hrozí smrtelné nebezpečí, vzkazuje Curiosity. Posádka kosmického plavidla by byla po cestě na Mars i během pobytu na jeho povrchu vystavena tak vysokým dávkám radiace.

Proč věříme na tajná spiknutí? Může za to bezmocnost a nejistota. Spikleneckými teoriemi je bohužel zasažena i záhadologie. Nedělá jí to dobrou službu.

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*