UFO z Ameriky u nás na návštěvě

nákres objektu

Někdy se na naší obloze objeví opravdu podivné jevy a i když si troufám říci, že jsme za 24 let vyhodnocování podobných případů získali jistou praxi, občas jsme velmi překvapeni, co z vyhodnocování vyplyne. Dvojice svítících podélných objektů s blikajícími světly a šedým oválem blízko sebe, není moc obvyklý jev, navíc když vydává hlasitý rámus. S něčím podobným se 22.2.2016 setkali obyvatelé východočeské obce Krouny.

„Při cestě automobilem, po vyjetí z vesnice se nad lesem objevily podlouhlé objekty které byly tmavé a vypadaly jako silnější oválná deska na boku přivráceném ke mě s řadou světel po celé délce. V perspektivě jsem viděla obrys světel i na druhém boku. Světla byla bílá. Další červené světlo které neblikalo bylo na konci uprostřed zadní části ve směru pohybu a uprostřed celého útvaru blikalo namodralé světlo. Objekty byly dva za sebou ve stejné dráze ve vzdálenosti jako byla délka jednoho objektu. Z auta jsem hluk neslyšela ale kolegyně z práce která je viděla v obci Svratouch říkala že vydávány velký hluk. Vrtulníky a letadla zde lítají často a toto nic takového nebylo. Další uváděné osoby nebyly na místě se mnou ale viděli to ve stejnou dobu jinde.“

Už ta přítomnost hluku, který z auta nebyl slyšet, nám připomenula častá pozorování vrtulníků vybavených nočním osvětlením, které vypadají obvykle velmi tajemně. Pozorovatelé, kteří pod nimi projíždějí v automobilu jsou obvykle velmi překvapeni, protože v autě obvykle nezaslechnou charakteristický hluk vrtulníku.

Jenže vzhled objektů nebyl úplně přesně odpovídající známým vrtulníkům. Podlouhlý trup, šedý ovál odpovídající nosným listům vrtule a dvojice objektů takto těsně u sebe? Blikající světla by však mohla odpovídat standardům letecké techniky. Po upřesnění svědka to bylo jasné – interval blikání světla byl jednosekundový. Co se tedy v oblasti pohybovalo za leteckou techniku?

„Viník“ byl záhy odhalen. Neplánovanou zastávku si na našem území udělaly dva americké těžké nákladní vrtulníky CH-47 Chinook. Špatné počasí je zdrželo při návratu z cvičení na domovskou základnu v Německu a po plánovaném doplnění paliva u nás strávily několik dní v Náměšti nad Oslavou a poté v Líních u Plzně. O neobvyklé návštěvě informovaly i naše deníky.

Že neobvyklý vzhled těchto vrtulníku vyvolá u nezúčastněných pozorovatelů dojem, že vidí „opravdové“ UFO? Nedivte se, v noci je to opravdu podívaná!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*