UFO nad Norskem byla ruská raketa

raketa_norskoNOVĚ AKTUALIZOVÁNO! Další zkouška nové ruské mezikontinentální rakety Bulava, určené pro novou generaci jaderných ponorek, skončila neúspěchem. Tvrdí to dnešní ruský tisk s odvoláním na nejmenované zdroje z obranného průmyslu. Na zkoušku nejprve upozornily zprávy z Norska o neidentifikovatelném létajícím objektu (UFO) na obloze ve středu ráno. UFO vzápětí experti i ruské mnisterstvo obrany označili právě za ruskou raketu.


Podle zdrojů z obranného průmyslu, na které se odvolávají listy Kommersant a Vedomosti, při testu Bulavy tentokrát selhal třetí stupeň rakety, zatímco první dva stupně pracovaly normálně, čili zkoušku lze prý považovat za částečně úspěšnou.

To ostatně dokazují i videozáběry a efektní fotografie. Ty však nejsou ničím jiným než „iluzí“ vytvořenou díky dlouhé závěrce fotoaparátu.

Podívejte se na video…

UPDATE 10.2.2010: Podívejte se na následující fotografii jiného neúspěšného startu rakety Bulava z ruské ponorky. Je vidět, že stabilizace rakety je trvalý problém. Tentokrát se vše odehrává těsně nad mořem.foto: archiv kpufo.cz

40 komentářů na “UFO nad Norskem byla ruská raketa”

 1. Opravdu efektní, tipoval jsem to už ráno na něco takového. Nejlepší je, že někteří (osud a jim podobní) už o tom testu úspěšně pochybují a považují to za mimozemské spiknutí :)

 2. Dokázané to není, to za prvé. Za druhé je velice dobře známo že slovo „expert“ nemusí vždy znamenat nikterak vyšší a správnější obsah jeho tvrzení. Bohužel pro většinu se podobné věci dostanou na veřejnost až po zbytečně dlouhém čase. A za třetí, nikde jsem se nedočetl, kam ona raketa tedy spadla a zda-li vůbec byla nalezena. Pochybuji že by takové zařízení nemělo sledovací čip. Vyjádření samotných „Rusů“, kteří raketu údajně vypustili jsem také nikde nenašel. Tedy přijde mi jako velice nesprávné dělat takovéto závěry a přikládat jim takovou váhu s jakou je dle mého tato zpráva psána… Mimo to tisk už natvrdil takových žvástů, že je vyloženě nesmyslné jen papouškovat jeho závěry. Nezastávám se žádné strany, ale způsob podání této zprávy běžnými médii je velice neuspokojivý pro alespoň trochu inteligentního člověka.

 3. A „mimochodem“ záběry vůbec nic nedokazují! Ani na obrázku a ani na videu není patrné že se jedná o raketu. Jak si tohle vůbec můžete dovolit napsat…

 4. Milý Miroslave,
  1. inteligentní člověk považuje nejjednodušší závěr za správný,
  2. zkuste si někdy vypustit jako modelář raketu a špatně ji vyvážit, udělá vám to samé,
  3. viděl jste vůbec ta videa? Žádná záře na nich není, ta je pouze díky způsobu (závěrce) focení…
  4. Ruské ministerstvo obrany vše potvrdilo, a logicky řeklo, že právě za tu záři nemůže,
  5. běžte si číst žvásty na osud, to je teprve žumpa. Je vidět, že o novinářské práci nemáte ani potuchy.
  Jsem sice členem Sisyfa, ale jsou situace, kdy se projektu Záře opravdu musím zastat, rozhodně aspoň nešíří bludy jako vy. A také si pletete pojmy, protože pokud jste jen trochu inteligentní, pak logickou dedukcí a postupy dojdete k závěrům uváděným zde. Ale pro některé bude i tisíckrát vysvětlený jev návštěvou z vesmíru, viz třeba orby. Nazdar!

 5. Sledovaci zarizeni mit muze – ale jakmile se prave v dulsledku technicke zavady prerusi spojeni, tak je va k nicemu – proste vam ni neposle !!!

 6. Podobnou reakci jsem čekal a i jsem přemýšlel zda-li mám nyní odpovídat, ale ještě to zkusím. Znovu opakuji že se nezastávám nikoho, ale informace a styl jakým jsou tyto zprávy zveřejňovány jsou nekorektní. To že je něco „logické“ neznamená, že je to i pravdivé a správné. Nebudu uvádět žádný příklad připodobnění k potvrzení právě „nelogických“ věcí, jelikož téměř každá konkretizace se dá znovu lehce zneužít k převrácení a vysvětlovat odbočky od tématu se mi už opravdu nechce. Videa jsem viděl všechna, tím spíš mi vadí že ta kvalitnější se byť v aktualizacích článků mainstreamových medií neobjevují, ale budiž. Jinak o novinářské práci a jejím dnešním fungování pro společnost-většinu toho vím myslím poměrně dost. Dost na to abych viděl, že většina novinářů přemýšlí stejně jako na základní škole a těch pár, kterým je sem tam něco nejasné to raději pouští k vodě. O novinářích, kteří mylné informace zveřejňují záměrně ani nemá smysl se bavit. Je mi líto že nedokážete pojmout chápání obou stran a vyhodnotit je správně, tak působí i vaše popudlivá odpověď, která mě ihned sortuje do té „špatné“ skupiny. Počítač je stavěný na 0,1 nebo ano, ne. Lidský mozek tímto omezen není, tak by bylo vhodné alespoň v tomto ohledu jeho potenciál neomezovat. A ke sledovacímu zařízení… pochybuji, že by např. raketa za obrovskou sumu peněz měla pouze 1 seriový obvod, tedy že by při poruše části došlo i k poruše vysílače, popř. dalších za sebou napojených částí. Dokonce i pochybuji že by vysílala jen na jediné frekvenci. V případě chyby dnešní zařízení mívají záložní system funkce, nezdá se mi tedy ze zveřejněných informací správné brát jako samozřejmost poruchu sledovacího zařízení.
  A ještě jednou tedy do třetice, nezastávám se žádné strany, jen se mi nelíbí zveřejňování dohadů jako daných faktů.

 7. Standa: to co jste napsal je vrchol.. když to ruský ministertvo potvrdilo, tak je to asi stejně tak závazný, jako kdyby amíci řekli, že žádná válka v Iráku neni a uvěřil jste tomu.. vůbec si nepřipouštíte, že by tomu mohlo bejt jinak, že by to mohla bejt mystifikace určitejch kruhů.. v tomhle případě věřim, že to byla ruská raketa, ale nechávám tomu volnej průchod a nějákou rezervu.. jste asi hodně zatvrzenej člověk a to neni nic dobrýho.. vždycky si musim připustit, že to může bejt úplně jinak..

 8. „Dokonce i pochybuji že by vysílala jen na jediné frekvenci.“
  Zduvodu nadmernych vybraci a pretizeni ulitnou vesechny anteny a hned se nevysila nic !!!

 9. Jistě máte pravdu a v tomto se s vámi ani nelze přít, jako raketový konstrukter toho musíte přeci jen vědět o mnoho více, tedy i být si takto jistý touto záležitostí. :)

 10. Co řešíte ? Co je logický = to není správný, dyť vám to Míra říká. Je to jak se píše na osudu – je to všechno možný, jenom ne ruská raketa !

 11. Protože se ještě nikdy nestalo, že takovýto úkaz způsobila raketa, je jasné, že to byla naše energetická zbraň.
  Orthon a jeho přátelé z vesmírných lodí.

 12. Nepochopím, jak můžete zveřejňovat takové desinformace, jako že UFO nad Norskem byla ruská raketa Bulava. Je vidět, že informace na internetu vůbec nesledujete a vybíráte si pouze matoucí splašky.

 13. To si z nás snad dělají srandu ??? Žádná raketa nemůže vytvořit to co se dělo nad Norskem !!!!! Jen mě překvapuje , že to všichni jako poslušné ovce tvrdí , dokonce i skupina Záře ! Nejsem blb abych na něco takového skočil ! Modrá šroubovice , pravidelná spirála a navíc iridizační stopa až daleko za obzor ! Tohodle žádná raketa není schopna , ale silná mikrovlná intervence do ionosféry ano !!! Stejnou iridizační stopu vytváří vojenský systém HAARP , který je navíc umístěn i v Norské oblasti pod názvem EISCAT kde se ukrývá stejné anténní pole jako na Aljašce.Žádná raketa nevytvoří takový otvor jako nad Norskem ! Možná tak imploze ale i tohle je kravina. Jednalo se o mikrovlnný energetický experiment s neznámým cílem . Tuším asi o co šlo. Lidé , budete jim baštit jejich zastírací nehoráznou lež ???

 14. Zastíracím manévrem může být i rozhlašování že šlo o UFO . Tak odvrátí pozornost od pozemského původu jevu . Nešlo však o UFO ! Šlo o pozemský experiment ve spolupráci s družicovou dispozicí vytvářející opěrný bod paprsku v ionosféře . Mělo to zřejmě složitá kritéria která zapřičinila až tak něuvěřitelně dlouhou zaměřovací stopu , která vyšla nad Norským městem.

 15. Navíc kdyby šlo o raketu a nejednalo se přitom o žádný nukleární výbuch , která raketa by uměla stvořit takové divadlo přes půl oblohy čítající mnoho kilometrů v průměru , s navíc stejně velkým otvorem ?

 16. Tedy je mi opravdu na blití když vidím jak i „projekt Záře“ je ochoten bez zdravého rozumu a zdravého úsudku vědomě rozhlašovat takovou lživou žumpu ! Pokud jste tohoto takto opravdu schopni , jako že ano – stejně jako oni lidem do očí lhát , pak postrádáte jakoukoli důvěru a ztrácíte silně na vlastní serióznosti spolku !!!

 17. VŠEM => Toto jsme řešili 39 příspěvky u UFO nad Kremlem. Tedy ačkoli Kreml, řešili jsme „raketu“ nad Norskem…
  Doporučuji si přečíst všechny příspěvky právě tam, to teprve budete koukat, co všechno jsou lidé schopni sesmolit dohromady…peju příjemnou zábavu, a to včetně mého omylu ohledně fází Měsíce…
  V každém případě, hezkou zábavu při čtení oněch 39 příspěvků…

  =)))

 18. Vladimíre , asi opravdu budete tím neznalým , jak jste ostatně sám uvedl.Nicméně tuším Váš záměr a proto věřím , že jste dostatečně inteligentním a rozumným člověkem a odpovědi na vaše otázky si šikovně najdete na webu . Jsou tam ! Právě jsem na to koukal. Nicméně mě dosti překvapuje , že zrovna vy nevíte co je to iridizace . Co je iridizační stopa u našeho sporného úkazu nad Norskem se můžete jednoduše dovtípit.

 19. Erik: Podobných nesmyslů lze najít na internetu spousty a není to nic, co by napomohlo racionálnímu vysvětlení. Pokud vás nepřesvědčilo, že Rusové onu neúspěšnou zkoušku Bulawy přiznali, pak vám asi není pomoci.

 20. Tak to tedy sorry , ale udělal jsem si o vás a vašem ješitném společenství úsudek s Vaší dopomocí Šiško sám . Pokud nejste schopen nalézt a přijmout vědecky ověřený a zdůvodněný termín „iridizace“ ,pak je mi Vás vskutku líto . Z Vašeho postoje vyplývá také i zřejmý postoj k neznámým jevům a rozhodně u Vás bych žádné jejich rozluštění nehledal . Zabruste do domovských stránek Mat-Fyz Trója a zeptejte se jich na termín „Iridizace“ a podrobně i ochotně Vám to vysvětlí. Záleží jen a jen na Vás zda budete též ochotný toto vědecké vysvětlení přijmout a nebude Vám v tom bránit ješitnost .Iridizaci lze i nalézt v odborné knize o Laserech a lomu světla . Mohl bych se Vás prosím zeptat na Vaše vzdělání ? Pokud však Iridizaci považujete jako nesmysl , možná by bylo vhodné si doplnit vzdělání. Koukněte se také na oficiální domovské stránky projektu HAARP-Alaska , na grafické znázornění jeho fungování s družicovou dispozicí . Máte to tam podrobně černé na bílém. Nebo snad také chcete tvrdit , že jejich stránky jsou nesmysl ??? Nedivil bych se tomu . Že Rusové tu Bulavu přiznali ? Vy a takový odborník na neznámé fenomény a nevíte jak to ve světě utajování chodí ??? Chcete mi snad namluvit že raketa dokáže to co nad Norwají? Že vylétne jako zářivý modrý bod z horizontu nad město kde se zastaví na místě , změní barvu a pak se pomalu na tomto místě roztočí a začne vytvářet geometricky pravidelnou spirálu do které je zaměřena jakási modrá taktéž světelná šroubovice po které vznikne za obzorem iridizační stopa ??? Dobře si prohlédněte fotografie rotačního karambolu rakety a porovnejte je se spirálou nad Norskem ! Nikdy není a nebude schopna utvořit takový úkaz a plyny rakety se posléze spojí v jeden velký chuchvalec dýmu . Nikdy nebudou takto pravidelné až do rozlohy mnohaset kilometrů !!! Jako raketový technik to mám dlouho ověřené a prakticky vyzkoušené. Chcete nám snad i nadále tvrdit , že to nad Norskem byla raketa ? Pokud ano , tak buďto jste lhář , anebo s prominutím nemáte rozum k přemýšlení .

 21. V tejto vašej informačnej vojne sa pomaly začínam prikláňať k Erikovi. Pán Šiška, len mi nepovedzte, že neviete o tom, že sa armády (nie len Ruská) zvyknú dezinformačne iba akože „priznávať“, že čo to naozaj bolo za účelom snahy o zamaskovanie niečoho omnoho významnejšieho o čom by verejnosť nemala vedieť ?

 22. Zajímavé a v mnohém i vysvětlující jsou popisové obrázky na googlu . Stačí zadat na Googlu-obrázky : EISCAT Heliosphere

 23. Kybernaut: Já s nikým válku nevedu, ani informační. Když dovolíte, na norskou spirálu jsem si udělal svůj názor a moji kolegové taky – a na svých stránkách jej publikujeme. Pokud má někdo jiný názor, nemám zapotřebí jej přesvědčovat. Erik neuvedl jediný podložený argument, jen pár nadávek a osočení či odkaz na obrázky z Googlu.

 24. Iridizace by mi aj tak nevadila, ovela viac mi vadi idiocie! Este ze tu mame take odborniky na utajovanie! Co bychom si bez nich pocali!

 25. Tak to se p. Šiško hodně mýlíte . Na podložené argumenty jsem vás dobře navigoval. Měl jste napsat rovnou , že vyhledávání není ve vašich schopnostech .

 26. To Šiška : Především jsem se snažil apelovat na zdravý rozum , který jste svým přístupem vehementně popíral . Mám skoro za to , že váš spolek vznikl jako čistě veřejný desinformační prostředek mající za úkol zpochybnit a popřít vše co je nevysvětlitelné a záhadné , byť by se i na první pohled zdálo , že je na tyto záležitosti kladně orientován .
  Takových podobných spolků s tímto cílem vzniklo v cizích zemích mnoho a nedávno to bylo i veřejně přiznáno v médiích. Jinak pokud vím tak jako první kdo začal se sarkastickou ironií jste byl právě vy .

 27. Doporučuji všem expertům na UFO, co všude vidí spiknutí a mimozemšťany, aby si koupili detektor kovů a vyrazili na nejbližší pole. To teprve najdete věcí. nebudete stačit vymýšlet šílené teorie. Já si myslím, že je potřeba filrtovat. Hledat opravdu nevysvětlitelné události a na ně se zaměřit. Vše, co je racionální, prostě pomiňte. Stejně jako s detektorem přestanete po půl dni kopat všechno co pípne protože zjistíte, že 99,9% jsou kraviny, odpad, plechovky, alobaly a podobné. Jen v té setině, či tisícině najdete opravdu zajímavé věci. Takže, pokud je jednoduché a racionální vysvětlení k dispozici, nehledejte spiknutí a berte ho všemi deseti, protože pak teprve budete mít čas a prostor zabývat se věcmi opravdu zajímavými. O to myslím v projektu Záře jde a proto mu fandím. Ať si myslím cokoliv o čemkoliv.

 28. Zdravím,chci se zeptat, jestli zde není někdo z K.Varů a neviděl létající „předmět“21.5.2010 před 22:00 hodin.
  Díky dolii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*