Stíhačky pronásledovaly UFO

3.5.2010 AKTUALIZOVÁNO!

Nestává se moc často, aby se někomu podařilo natočit UFO a ve stejné chvíli i vojenské stíhačky na obloze. Ve Velké Británii se toto v únoru letošního roku někomu podařilo.

Videozáznam, jehož autor není znám, zachycuje neznámý objekt eliptického (disk?) tvaru, který se vznáší poblíž dálnice M5 ve West Midlands. V jednu chvíli záběr přejede na jinou část oblohy kde je možné spatřit dvě siluety vojenských stíhaček, pravděpodobně typu F-16, které míří k objektu. Videozáznam se ještě vrací k objektu a pak končí.

Proč videozáznam nepokračuje dál? Došlo místo na záznamovém médiu?  Pokud někdo pozoroval pokračování incidentu, musel o tom alespoň podat výpověď. Nic takového však není známo. Mohlo by tedy jít o podvrh? Dnes je možné nasimulovat prakticky cokoliv.

Přesto britský ufolog Nick Pope, bývalý expert ministerstva obrany, považuje videozáznam za jeden z nejprůkaznějších materiálů, který měl možnost zkoumat.

Jak jsem ale zjistil, v blízkosti se nachází vojenská základna RAF. Nezkouší se zde opět jeden z mnoha nyní vyvíjených bezpilotních prostředků? Vysvětloval by to i pohyb vojenských letadel v okolí.

Také nelze nevzpomenout na událost z roku 1993, kdy právě nad touto vojenskou základnou byl spatřen obrovský trojúhelníkovitý objekt. K události došlo brzy po velké vlně pozorování černých trojúhelníků nad Belgií a okolními zeměmi, kdy pak tento charakteristický typ dostal název „belgické UFO“. Přistávají a startují zde tedy i přísně utajované, nově vyvíjené letadla?

Britské ministerstvo obrany odmítlo pozorování komentovat.

UPDATE 3.5.2010:
Jak se ukázalo, pochybnosti o autenticitě videa byly oprávněné. Na webu se objevilo i přiznání autora, který videozáznam vyrobil.

29 komentářů na “Stíhačky pronásledovaly UFO”

 1. Ano to je právě ono v době digi techniky a možnostem současných pc je asi nemožné zda jde o podvod.Mě se zdá vzhledem k modrému pozadí že jde o podvod.Ale mohu se hodně mýlit kdo ví.Zjištění že je v blýskosti základna RAF je velmi pozoruhodný a jestli expert pan Pope se vyjádří k videozáznamu kladně,má to určitě svou váhu.

 2. Osobně si myslím, že to točil nějaký Čech a taky si myslím,že to nebylo natočený tam, kde se udává. Je snadný ukázat kousek videa, na kterým si autor nahrává dozajista moc zajímavý kamion (s českou vlajkou)a tvrdit o něm, že je tam odsud. Nemá cenu to ovšem rozebírat (alespoň pro mě ne).

 3. Pustil sem si to nekolikrat a spis se mi zda, ze jde o statickej obrazek. Ale je to pekne udelany a dobrej napad. Ten tres kamery, drobny rozostreni pri zoomovani…. Vsechny objekty sou tam ale staticky vcetne tech stihacek…leda by to byly Harriery ve visu :D

 4. Protože některé mobily, pokud je to z mobilu, umí jen 30 sekund. Pak je třeba chvíli vyčkat a začít novou sekvenci. Takže už tam nic nemuselo být. Tím však netvrdím, že pokládám video za pravé.

 5. Klikl jsem na jméno toho, co tam dal to video nám již známé a zjistil jsem, že tam teď před pár dny bylo přidáno originální video, které zachycuje průlet stíhaček. Tím se vyvrací teorie statického obrazu, a pak objekt udělá jakísi obrat o 360°C kolem své osy a je pryč.

 6. Jako je to pekny, ale ten celej zaznam vypada fakt jako FAKE. Hlavni je pro me ty 2 stihacky, kdyz se objevi v zaberu, tak ubehne 14vterin nez prolitnou pred (za) „ufem“, vsimnete si jakou asi vzdalenost tim urazily. Ale pak jak prolitnou tak ubehne dalsich 14 vterin a za tech 14vterim by museli udelat snad otocku na miste aby se stihly vratit opet do zaberu a prolitnout znovu. Nejsem sice nejake odbornik na letectvi (jen jsem se pred par lety trosku zajimal o letadla), ale toto je podle mne celkem nerealny, udelat otocku letadla, aby to stihl za 14 vterin. Letadlo kdyz se chce otocit, musi udelat nekolikakilometrovej oblouk aby se dostal na zpatecni cestu, a to nemluvim o zformovani te letky. Podle me hezky udelanej FAKE.

 7. Podvrh.. Prvotní průlet stíhaček je obrazově poněkud zvláštní (hlavně při zkřížení dráhy stíhačka – ,,UFO´´) a souhlasím, že by bylo obtížné se ve formaci u proudových stíhacích letadel tak hbitě otočit do původního kurzu.. I když u stíhaček jsem už takové obraty viděl (letecké dny, apod.). Ale určitě je to podvrh ;-) A také souhlasím, že RAF nevlastní ve své letecké výzbroji F-16 a už vůbec nepomýšlím na to, co by údajní marťané v tomto místě hledali, nebo zkoumali, velice pochybuji, že by je zajímala základna RAF (kde jsou oproti nim zcela primitivní letecké stroje a vybavení) :-D

 8. Je to blbost, jak mohl ten co to natáčel vědět, že tam přilítají f-16 vté natočené vzdálenosti by je asi ještě ani neslyšel. A mimo jiné by byl hotoví s toho co vidí takže by byl dost hotoví na to aby se nějak rozhlížel. Natážet kamióny a ještě tak stupidně je to dost okaté.

 9. Je zvláštní že kamera na začátku videa má rovnoměrný opakovaný pohyb okolo 6 vteřiny který vypadá uměle nejsem expert ,ale myslym že bylo s videem manypulováno.Je náhoda že je v pozadí kamion s Čech. Jasnej FAKE

 10. Pro ty, kterym se nechce klikat na video – cely klip je plne digitalni, vznikl zcela v pocitaci (kamiony, stromy, stihacky).

  A autor byl opravdu myslim Cech, (nick obsahuje ceske „marije“) + ta vlajka..

 11. Moje jméno Josef...

  Jde samozřejmě o neumělý podvrh.
  Základna RAF a stíhačky F-16, kamion s naší vlajkou, pohyb stíhaček atd.
  A samozřejmě pan Šiška…

  Pane Šiška, jednou jsem vám poslal fotografie neobvyklého úkazu na noční obloze s časovým údajem a datume, vyznačením azimutu a svislého úhlu.
  Snímek jste označil za vlastní pozorování a takto jej otiskl v jistém časopise.
  Jste podvodník a není vám co věřit.

 12. Nikdy jsem žádnou fotografii nezveřejnil jako své vlastní pozorování. Pokud mě chcete veřejně obviňovat, pak uveďte konkrétní údaje: o které pozorování a foto jde a kde to bylo otištěno. Jako anonymní Josef nemáte moc odvahy na druhé házet špínu …

 13. Nema cenu se obvinovat. Pokud nejde o zivot, tak jde o h****.
  Jinak ohledne toho FAKEu, je smutny, ze jsou lidi, kteri toto delaji pro zabavu, pak cemu ma clovek verit. Clovek doufa, a ono pak tohle. No nic, utvrzuje me to, ze lidstvo je plny volu, kteri na sebe chteji jenom upozornit. Coz je smutny.

 14. NENI TO SMUTNY – ALE PRESNE NAOPAK – JE TO PRIMO NUTNE !!!
  Podobne testy umoznuji vyradit neserizovni „badatele“, ktere jsou v touze po senzaci a bezne i vlastnim prospechu – honorare ze clanek do novin ci za vystoupeni v TV ci material pro svoji knihu prohlasit za dukaz letajiciho talire takrka cokoliv – jakykoliv podvrh ci proste jen prirodni ukaz.
  Takto se priznanim a zverejneni jasnych dukazu o jeho vyrobe daj velmi dobre otestovat kvality badatelu a neseriozni pak „verejne zesmesnenit“ – v tech novinach kam napsal clanek pak ukazi jakymi jednoduchymi prostredky to natocili ci nafotili – a tim zcela ukazi jeho odbornost a priste jiz podobneho samozvaneho „badatele“ nikdo nebude brat jiz vazne.

  Proste jak se vytvori tajne kruh v obyli – natoci se presne postup – a pak se pozve pododbny „odbornik“ – ktery potvrdi, ze jednoznacne nebyl umele vytvoren clovekem – az to nekde zverjeni – jako velice brzo tak ucini – tak se zverejni to video jako dukaz jak jsou podobne kruhy vytvare a udajni „badatele“ prohlasuji ze ho nikdo umele neudelal !!!

  Proste s podobnymi testy musi zahadologove pocitat – a u tech serioznich a odborne zdatnych je to pro jejich dobro – neserizoni taky „badatele“ tak vypadnou ze hry !!!!

 15. Obcanske Judo (porad TV NOVA) – vzalo pracku – prohledlo ji soudnim znalcem – ten prohlasil, ze je zcela v poradku – a pak udelali drobnou zavadu a pozvali opravare postupne nekolik a tak testovali jejich serioznost.
  Ci vzali obraz – nekolika posudky od uznavanych znalcu meli potrvzenou jeho puvod a hodnotu – a pak behelali po bazrech a zastavarach – i po tech vykupujici obrazy bezne – a dle jejich odhadu obrazu a nakupni ceny tak testovali jejich serioznost.

 16. Proste takoveto testovani serioznosti se bezne provadi a bude provadet i v jincyh oborech nez je zahadologie, jako se bude provadet i u hledacu zahad.

 17. hej ani to nekoumejte,to ani neexistuje,duchove asi jo ale talirky ne opravdu ne to maji normalni lide podle me ani planety neexistujou kdyz neni zivot na marsu tak jak muzou bejt ufoni trochu nelogicke ale z NASY by tu neco mohly hodit

  1. Hochu co ty ses za kretena, to jsme se nasmali,musel jsem to poslat i kamaradum protoze takovou kravovinu vyplodi jen „hledisko mam vyvalene“:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*