OSN jmenovala velvyslankyni pro případný mimozemský kontakt

Představme si tu nejméně pravděpodobnou, ale nejčastěji citovanou, diskutovanou a milionkrát umělecky ztvárněnou možnost kontaktu s mimozemským životem. Přátelsky naladění vyspělí mimozemšťané zabloudí na naší planetu a chystají se k přistání.

Nojo, ale kde?

Na trávníku před Bílým domem? Nebo na Kremelském náměstí? Nebo u Číňanů (je jich přece nejvíc)? Kdo bude reprezentovat naší planetu? Kdo bude hovořit jménem pozemšťanů?

Podle britského listu The Independent byla v OSN určena velvyslankyně pro případ kontaktu s mimozemšťany. Stala se jí malajská astrofyzička Mazlan Othmanová, dosavadní ředitelka Úřadu OSN pro záležitosti vesmíru (United Nations Office for Outer Space Affairs – UNOOSA). UNOOSA slouží jako všeobecné shromaždiště pro programy, které se zaobírají právě mírovým využitím vesmíru a mezinárodní spoluprací. Úkolem osmapadesátileté Othmanové je připravit možnosti komunikace s návštěvníky z jiných světů, kteří přiletí, nebo lidstvo na dálku kontaktují.

Zase další zbytečný úřad? Vymýšlí si vědci a úředníci další možný zdroj dotací z peněz daňových poplatníků? Pojďme se tedy na problém podívat z hlediska pravděpodobnosti. Stačí nalézt odpovědi na několik základních otázek:

Mohl vzniknout život mimo Zemi?
V celém známém vesmíru platí stejné přírodní zákony. Život na naší planetě vznikl v souladu s těmito zákony a možná dokonce jejich důsledkem (osobně totiž na nějakou „náhodu“ nevěřím). Pravděpodobnost kladné odpovědi je proto velmi vysoká, téměř stoprocentní.

Mohl se mimozemský život vyvinout do inteligentních forem?
Co je to vlastně inteligence? Už tady narážíme na první úskalí. Definice inteligentního života bude vždy z hlediska lidské rasy jednostranná a šovinistická. Přesto však lze předpokládat, stejně jako v předchozím bodě, že přírodní zákony jsou nastaveny tak, že život spěje ke složitějším, sofistikovanějším a lépe organizovaným formám. I tady je kladná odpověď velmi pravděpodobná.

Je možné překonat mezihvězdné vzdálenosti?
Ale jistě, lze: například radiovým signálem. I ten se však „vleče“ celé roky od nejbližších hvězd. Korespondence by tedy nebyla moc rychlá, ale technicky si jí lze představit. Ovšem předpokládá ještě jednu věc: Dostatečně vyspělá civilizace bude někde v relativní blízkosti. Nelze čekat na odpověď tisíce nebo i statisíce let, bůhví jestli by vůbec odpověď naše prapra…vnuky ještě zajímala, pokud zde budou, ovšem. A další předpoklad: civilizace se nesmí moc míjet v čase. Co je nám platné, že vyspělá civilizace v naší blízkosti třeba již zanikla? Co bude platné našim inteligentním sousedům, když se ještě před příchodem odpovědi úspěšně vyhubíme?

A co cestování vesmírem? Fyzikové a astronomové jsou téměř jednotně skeptičtí. Fyzikální zákony jsou neúprosné a rychlost světla limitující. Na pouhé přiblížení k ní  by bylo třeba obrovských kvant energie. Je to opravdu tak beznadějné? Nebo třeba už zítra přijde nějaký další Einstein a řekne, že všechno je jinak? Osobně si myslím, že i tady je pravděpodobnost dost vysoká a že dříve nebo později nějaká chytrá hlava na to přijde. A jestli existuje nějaká civilizace ve vesmíru třeba jen o tisíc let déle než my… Třeba pro ní pak nebude problém ani s prostorem, ani časem. Takže ani tady bych kladnou odpověď nevzdával.

Budou mít vůbec zájem se s námi kontaktovat?
A tady nastává velký problém. Co budou mít z lubem případní mimozemšťané, kteří nás navštíví? Známý astrofyzik Stephen Hawking nedávno varoval před jakýmikoliv pokusy lidstva na sebe ve vesmíru upozorňovat. Pokud nám totiž budou mimozemšťané podobní a budou uvažovat podobně jako my, pak se nejspíš budou chovat stejně jako my. Dopadli bychom jako původní američtí obyvatelé po příchodu bílých kolonistů…

Jenomže kde je psáno, že mimozemšťané budou uvažovat podobně jako my? Budou mít vůbec zájem o nějakou výměnu informací, nebo o kontakt vůbec? Co když nás budou chtít jen prozkoumat (viz článek)? Pak by se nám (při svých technických možnostech) vůbec nemuseli ukazovat a nerušeně by nás zkoumali bez našeho vědomí, aniž bychom o tom věděli.

O úmyslech případných mimozemšťanů nemáme vůbec žádné představy (i když sci-fi literatura z tohoto tématu hojně čerpá) a pravděpodobnost kladné odpovědi za tuto otázku je velmi nejistá.

Uměli bychom vůbec rozeznat, co je mimozemská návštěva?
Kde vlastně vůbec bereme tu jistotu, že mimozemšťané nám budou podobní? Vůbec nemyslím jen fyzickou podobu ohraničenou možností chapadel místo končetin, nebo tykadel, či jiným počtem končetin. Mimozemský život mohl vzniknout možná i v dosti odlišných podmínkách a může být založen i na jiné chemii (nemyslím jen známé nahrazení uhlíku křemíkem, ale existují modely metabolismu založeného na sloučeninách síry, nebo metanu a dusíku). A pořád hovoříme jen o materiální podobě. Co když naši mimozemšťané budou skutečně hodně odlišní, a to nejen fyzicky, ale způsobem uvažování, způsobem vlastní existence …? Obávám se, že tuto možnost, velmi omezující možnou kladnou odpověď na tuto otázku, budeme muset vzít v úvahu.

****

Bude tedy nově zřízená funkce mimozemské velvyslankyně při OSN zbytečná? Vznikne nový nicnepřinášející a nicnevytvářející úřad?

Myslím, že vůbec ne. Ať již je možnost kladně zodpovězených otázek výše jakkoliv malá, jsou to otázky pro lidstvo životně důležité. Vytvoření scénáře možných variant mimozemského kontaktu se může kdykoliv v budoucnosti ukázat jako to nejdůležitější, nad čím lidstvo vůbec kdy uvažovalo. S mírnou nadsázkou lze říci, že to je možná první opravdu užitečný krok, jaký kdy tato organizace pro lidstvo jako celek udělala.

29 komentářů na “OSN jmenovala velvyslankyni pro případný mimozemský kontakt”

 1. Dobrý večer. Takhle vypadá zřízení komisařky pro mimozemské civilizace jako úplně zbytečná funkce, no, ale čas nám možná teprve ukáže. Já osobně předpokládám (NE VĚŘÍM), že nejsme ve vesmíru sami. Jestli se někdy s někým potkáme? Na takovou otázku si zatím nedokážu odpovědět, ale rád bych se toho dočkal, a taky, abysme to měli už konečně za sebou …. A hlavně bych byl zvědavej, jak by se k takovému setkání postavily církevní instituce, to by bylo překvápko, neníliž pravda ??? !!!

 2. Dobrý den,

  já osobně jsem přesvědčen, že už někde ke kontaktu s mimozemšťany došlo a není daleko doba kdy se to zveřejní. Vytvoření téhle funkce mne v tom jen utvrzuje. Proč by někdo vymýšlel nějakou administrátorku setkání s mimozemšťany, kdyby si nebyl jistý, že k tomu setkání dojde. Také doufám, že se dožiju když přistanou na Zemi.

 3. Dobrý den,
  zřízení komisařky pro mimozemské civilizace mne utvrzuje v přesvědčení, že vlády velmocí včele s USA a i NASA vědí více, než jsou ochotny zveřejnit. Proč?

 4. To Jana a ostatní: Naopak si myslím, že vlády obecně toho ví nejméně. To, že OSN stanovila koordinátorku případného kontaktu, není důsledkem toho, že by snad někde nějaké kontakty tajně proběhly, jak tvrdí spiklenecké teorie. Spíš se ukázalo, že je dobré mít nějakého koordinátora po ruce, kdyby k tomu náhodou někdy došlo. V opačném případě by např. panika mohla mít nedozírné následky a neschopnost reakce na takovou situaci také. Je to užitečný krok přesto, že podle mého názoru pravděpodobnost takového kontaktu, jak popisuji v článku, je hodně malá.

 5. Myslím, že to, co se v poslední době děje ohledně výskytu UFO, případně kontaktů s mimozemšťany, není vůbec žádná náhoda. Stanovení koordinátorky OSN je dle mého názoru již velmi aktivní příprava na oficiální setkání lidstva s mimozemskou inteligencí. Tyto věci sleduji již deset let, což je relativně krátká doba a nadále čím dál tím více se vše aktivuje.

 6. Uneseni mimozemšťany – autorka Stanislava Ramešová, kapitola „Únos století“, str.36. Zde je popsán únos Lindy Cortileové před očima tehdejšího generálního tajemníka OSN Javiera Péreze de Cuellara. Je to velmi zajímavé a myslím, že opět žádná náhoda.

 7. Myslím že je nejdůležitější,že vůbec něcotakového vzniklo.Ještě nedávno by to nebylo absolutně možné,takže se zcela blíží doba, kdy něco takového bude naprosto normální,v tomto případě spekulace že je to plýtvání a zakládání zbytečného ůřadu je pouhá spekulace nevěřících tomášů,a až se to bude zakládat u nás tak se první budou ucházet o tuto práci.

 8. být co nejméně nápadní a ne se ještě snažit nějakými signály a já nevím co ještě upoutat jejich pozornost.skončili bychom jako otroci a to bez jakákoli iluze. byl by to náš definitivní konec. nemyslím fyzicky, ale byl by to orostě konec lidské civilizace. apřestože na sebe v mnohém nemjsme zrovna moc pyšní , takovýhle konec si snad přece jen nezasloužíme. nebo si myslíte, že by bylo vše úplnějinak. já tedy ne.

 9. Dobrý den.
  Já si nemyslím že tahle funkce by měla zabránit konfrontaci s případnými vetřelci z vwsmíru. Spíš je tu proto aby mementovala nebo dementovala zprávy o případném kontaktu. Je docela možné že někteří lidé na naší zemi ví víc o případných mimozenských aktivitách. může být náhoda že nedávno Vatikán přiznal možnost mimozemských civilizací, že je v naší galaxii miliony planet podobných zemi a velvyslankyni pro styk s miimozenšťany i když v kruzých zabývajícího se touhle tématikou nic nového pod sluncem. Spíš mě to připadá že zainteresovaní neví jak vše veřejně ventylovat a tak zvolily tenhle spůsob. Možná že je vše jinak co když jsme ve válce z mimozemskou rasou a poznali by chom to, tohle je jen spekulace.

 10. Ludia ved si uvedomte jedno, ak by mali tito mimozemstania s nami zle umysly, tak by sme tu predsa uz davno neboli. Myslite si vari ze budu cakat kedy im nejaka hrdinska armada USA dovoli na nas zautocit?
  Ved ak niekto vlastni tak vyspele technologie, ze dokaze prekonat svetelne rychlosti, ci ovladat casopriesor za ucelom cestovania vesmirom, tak rovnako musi vlastnit aj zbrane s takou destrukcnou silou o ktorej sa nesniva ani Chuckovi Norrisovi.

  Osobne si myslim ze zriadenie tejto funkcie v OSN je velmi dobra vec. V poslednej dobe mam pocit, ze sa toho deje ohladom UFO z oficialnych miest nejak vela. Napriklad:
  – vyhlasenie Vatikanu o moznej existencii mimozemstanov,
  – najdenych 500 extrasolarnych planet pri inych hviezdach,
  – oficialne vyhlasenia armadnych aj civilnych pilotov o videni UFO,
  – vyhlasenie byvaleho dostojnika NORAD (Severoamerickeho velitelstva protivzdusnej obrany)- Stanley A. Fulham o planoch mimozemstanov kontaktovat OSN v roku 2014 a zachrana zemskej ekologie,
  – alebo 13.10.2010 boli nad New Yourk-om stovkami ludmi pozorovane svetelne body, ktore sa takmer hodinu vznasali na oblohe nad Manhattnom.

  Je toho dost, myslim ze ich pritomnost sa neda donekonecna ututlavat a skor ci neskor k prvemu kontaktu dojde. Osobne sa na to tesim a dufam ze sa toho dozijem. Som optimista, myslim si ze toto stretnutie zacne na Zemi novu eru, ktora bude absolutne prelomova pre ludstvo.

  Este nieco na zaver, to ohladom krestanskej viery. Katolicka cirkev uci ze Boh je len jeden a ten stvoril vesmir, hviezdy, planety a vsetko co v nom je. Potom stvoril aj nas ludi. Tak ak Boh stoji nad vsetkym vo vesmire, nevidim problem v tom aby nestvoril aj inych „ludi“ na inych miestach vesmiru a prisposobil ich podmienkam na danej planete. Z toho vyplyva ze nevidim problem, preco by sa malo po prvom kontakte z mimozemstanmi nieco menit v krestanskej ci inej viere.

  1. Já zase doufám, že se toho na rozdíl od Vás nedožiju. Stále si myslím, že to pro lidstvo bude katastrofa. Něco na způsob indiáni a španělé.

 11. Já osobně bych případným mimozemským civilizacím doporučil, aby na naší Zemi nepřistávali a vyhnuli se jí širokým obloukem. Jak bychom je přivítali si dovedu úplně živě představit. Uvítací výbor by tvořila po zuby ozbrojená americká armáda, v pohotovosti jaderný arsenál v krajním případě jsme schopni mimozemšťany pochytat a pitvat v zájmu „národní bezpečnosti“. OSN by byla proti chování mocností úplně bezzubá. V ještě horším případě by přítomnost ozbrojenců mohla vyvolat konflikt, který nemůžeme vyhrát. Brrrrrr. Vesmířané……bděte! Přileťte tak za 1000 let, to už snad budeme mít rozum.

 12. Dobrý den, jen bych chtěl dodat že se o tyhle věci zajímám už dlouhu a čím víc informací a postřehů zpracuji tím méně toho vím.Myslým si že tu nemůžeme uplatnit selský rozum vždyť není z čeho vycházet, před nosem se tu dějí věci tak záhadné a daleko za hranicemi našeho chápání že chce se říct co bychom ještě chtěli. Přitom vše je smeteno ze stolu, tohle možné není a hotovo.Víme jistě že na měsíci nemáme pozemské základny,střet s mimozemskou entitou bych taky nevylučoval. Vždyť nic nevíme a poznání jako by bylo zapovězeno možná se chce na to dívat jinak. nebýt tak svázaný naší realitou. Je moc dobře že se zde diskutuje co člověk to názor a to je dobře.

 13. Je třeba si uvědomit situaci v jaké se naše zemně momentálně nachází, bohužel lidstvo není dostatečně informováno o průběhu nutné transformace lidstva a začlenění se do celovesmírného programu jednoty.Na tomto naši přátelé z vesmíru pracují již velmi dlouho.
  Z počátku bylo velmi těžké se s námi kontaktovat,protože naše vzdělanost byla na velmi nízké úrovni takové malé zamrznutí v hrubohmotném myšlení a vývoje ducha,sami jsme si vymysleli své vlastní bohy a ďábly,zapomněli jsme na jednotu s přírodou,podmanili si ji,vykořisťovali ji ve jménu nějakých hodnot,násilím,vymyly si dobrovolně mozky,podmanili si jiné národy ve jménu boha,totálně změnili zemi,otrávili si vodu a potraviny a tak dále,a tak dále….Zemně je živá bytost,která má svoje potřeby a nároky tak jako každý člověk a to platí pro celý vesmír.Když je jí ubližováno přijdou jí na pomoc její přátelé.Ale oni ve své lásce k zemi a jejim dětem nemůžou nám ublížit,a tak hledají nějakou jinou možnost,která by byla přijatelná i pro nás.Podívejte se jak nám vše tak dlouho trvá,bráníme se pravdě a hledáme si nějaká vysvětlení, ať vjedeckým způsobem nebo intelektuálním filozofováním o ničem.Přitom to zas není nic těžkého,vše se dá změnit jenom je potřeba začít u sebe,rodině,obci,městě,státu,
  planetě a vesmíru.Máme velkou moc to změnit .Oni to ví a tak se snaží společne s námi
  tento plán uskutečnit.Není to dosti lidská vlastnost ? Nezaslouží si být stále pošpiňováni a nazýváni predátoři,vetřelci a pdb. Paní Naďa má zbytečný strach,nepomohou nám již žádné mimikry,to co děláme je do nebe volající,děláme že neexistují. Již dávno jsme se sami dobrovolně nechali zotročit touhou po bohatství mocí a honbou za všemi vymoženostmi
  A zapomněli na lásku,úctu a vděčnost za celé bytí. Ale tvůrci ve své lásce k nám chtějí pomoci, jen je potřeba udělat ten první krok a to náš. A ten je potřeba udělat abychom si vlastně vůbec něco zasloužily.
  Úřad pro komunikaci je důležitý krok lidstva .Zástupci mimozemské civilizace již nějakou dobu zde žijí je to jejich karma.Není náhoda že byla vybrána zástupkyně z Malajsie,je to jedna ze zemí kde žijí.
  Je pochopitelné že ti co chtějí být v očích lidí in tak musí jít příkladem,myslím že církev v posledních letech tak trochu ztratila renomé,a nyní se snaží zachránit co se dá.Je to pochopitelné,jak dobře víme tak většinu bludného názoru způsobila na lidech právě ona,vždy chtěly mít vedoucí moc a patent na boha.Ovšem pravda vždy vyjde najevo,a kdyby neudělaly nic tak by to mohlo mýt nedozírné následky v budoucnosti.
  Pan gigahertz má jasno. Děkuji ! Již brzo budeme informováni o tom jak to bude,ale do té doby je potřeba pracovat na sobě!!! Mohu vás všechny ujistit že tady doopravdy jsou,protože právě dnes jsem vyfotil další fotky své oblíbené letky.Za toto léto je to několik tisíc snímků, ovšem v rukou skeptika by se to asi zmenšilo na stovky. Ovšem i to je dobrý , né ?

  1. Pane Roško, jak to tak všechno vite? Kde všude žijí a kolik lste toho vyfotil. Většinou fotky, které se objevím jsou rozmazané. Ty vaše ne?

 14. Vážení přátelé, vaše příspěvky jsou velmi zajímavé, jsou to vaše názory, myšlenky, úvahy atd. Přidám také jeden můj názor.Ztotožňuji se s tím, že lidstvo je bohužel „ducha mdlého“ /neříkám, že všichni/ a asi není úplně připraveno na kontakt s mimozemskou inteligencí. Přesto já osobně si myslím, že postupně nadchází čas, kdy ke kontaktu /oficiálnímu/ dojde a věřím, že drtivá většina lidstva to přijme kladně. Jen mocipáni, armády, tajné služby se tomu pravděpodobně brání, protože budou v průšvihu a přestanou ovládat tuto zemi a lidstvo. Navíc, kdyby momentální lidstvo disponovalo vyspělými technologiemi jako mají mimozemšťané, určitě by se už agresivně vrhlo na jinou planetu a začalo ji kolonizovat, tak jakýpak strach z nich, jsme daleko horší. Ani nemusíme létat daleko do vesmíru, stačí, když se „mydlíme“ sami mezi sebou.

 15. Dekuji za tento názor,doufám že takových reakcí bude stále přibývat,transformace je záležitost pomněrně zdlouhavá ovšem záleží vždy natom, nakolik každý jedinec je zanesen stíny matrixu,který na nás působí od okamžiku našeho narození/Iluzorní energie Maya/ta se dá zmněnit jen a poze zjevováním pravdy.Toto je jedna z možností jak to dělat a jak ji pomalu a jistě oslabovat.Vyzívám všechny aby se k této záslužné činosti přidávaly,potlačily strach.Strach je mocná síla kterou matrix používá k
  našemu oslabení a vlády nad lidstvem.Každý máme v sobě tolik síly že kdyby jsme s ní umněli pracovat tak by jsme mohli snadno zmněnit cokoli.
  Vzpomeňte si na tu sílu v době tkzv.sametové revoluce – této síle nemůže
  odolat nic.Tohoto si mimozemské civilizace velice na lidech váží,a je jim líto že tuto sílu v sobě dokážeme objevit pouze až se jedná o blaho nás samotných. Chcete snad čekat až dojde zase k nejhoršímu. Vjeřte že se s tím dá něco dělat již teď !!!

  1. Proboha , pane Pavle R. o jakém blahu,které vztahujete k sametové revoluci, tady mluvíte? Jaké blaho přinesla obyčejným lidem a této zemi vůbec? Copak jste neslyšel o bezdomovcích, nezaměstananých, dětech, jejichž rodiče nemají dětěm na obědy? To je podle vás blaho? Síla to tedy je, to je pravda, ale ta negativní. Já vím, je to trochu mimo téma o mimozemštanech, ale tyto vaše úvahy k tomu provokují. Tak se zkuste zamyslet nad tím, co jste právě vypotil– bez urážky.

 16. Ahoj.
  Urcite sa nieco chysta pretoze dnes v TV Durianova spomenula ze sa caka na neaku tlacovku od nasa.
  Tiez mi napadlo preco nas este nikto nekolonizoval alebo nieco horsie…
  Pozrel som si raz na nete Faktor PSY pozemstania snazili ubranit proti mimozems.invazii aj tak,ze chceli odpalit vsetky atom hlavice.
  Co vy na to?

 17. Ještě se vrátím k názoru Pavla R. z 19.11.2010. Ano, naprosto souhlasím s tím, že je potřeba v sobě nalézt „vnitřní sílu“ a nebát se prosazovat ji pozitivně do okolí. Pokud se tyto síly spojí, vytvoří nekonečnou pozitivní energii, která může vše kolem velmi ovlivnit. Stačí se podívat na některé dokumenty – TV z přírody, kdy docela drobouncí tvorečkové jako jsou mravenci, včely a mnoho dalších dokáží neuvěřitelné věci protože se zapojí všichni. Jsou součástí matky přírody a vesmíru a my lidé jsme v podstatě to samé, nejsme v izolaci od přírody, ale mohli bychom se tam dostat, a to už by byl náš konec.
  Z této síly mají mocnáři největší strach. Vše je ve vesmíru relativní a nic netrvá věčně………… :-)
  K atomovým zbraním: nejsem vojenský expert, ale moje cítění je takové -jestli si mocnáři myslí, že by se lidstvo bránilo proti „mimozemské invazi“ atomovými zbraněmi, tak mám pusu od ucha k uchu – jasná sebezkáza. Anebo počítají ve svých tajných programech s tím, že se to odbude na zemi a „oni“ už budou na jiné planetě, kterou budou stejně kolonizovat a zotročovat, ale to se jim nepodaří. Jsem o tom přesvědčen.

 18. Vážení přátelé na tomto webu, přeji vám všem pevné zdraví, hezké svátky a mnoho dobrého bádání v r. 2011. Myslím, že se vše velmi dobře blíží a dojde k pozitivním věcem. Mám z dnešního setkání dobrý dojem a pocit. Doufám, že jsem nezpůsobil nějaký „poprask“, myslím z toho jednání. Hledám důkazy, a to je vše. Jsou všude kolem nás /důkazy/. Prosím, berte tento příspěvek jako nepřímý důkaz o mimozemské civilizaci, potom se uvidí dále …………. :-)
  Vůbec bych se nedivil, kdyby v Česku vyšlo oficielně poprvé na svět „nejsme sami ve vesmíru“ /anebo na Slovensku/. Byli jsme spojeni.

 19. Ja mám ale velku obavu že okrem darmožračov v EU budeme potom plaťiť aj
  úradníkov na nejakej inej planéte.
  Keď sa na to pozrieme pragmaticky, tak je to asi jediný dôsledok, ktorý sa bude týkať obyčajných ludí.

 20. Ne každý se hodí pro kontakt s mimozemskou inteligencí. Na naší planetě jsou osoby vhodné pro kontakt s mimozemskou civilizací. Ano, mají na rukou nebo nohou šest prstů. Jsou to potomci Anunnaků. Má osoba z OSN šest prstů na nohou nebo rukou. Pokud ne. Je celá snaha k navázání kontaktu marná a předem určena k nezdaru.
  Je na Vás hledat ve vlastních řadách.
  Reportér pro detekci UFO z HBhistory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*