Neobjasněné případy UFO v roce 2009 (2)

V tomto seriálu článku vás chceme seznámit s případy uplynulého roku, které byly vyhodnoceny v kategorii „C“, tedy pozorování UFO, které zůstaly neobjasněné, u kterých se nepodařilo nalézt žádné vysvětlení. Je  třeba upozornit, že možnosti projektu Záře nejsou neomezené a že se i za těmito případy může občas skrývat něco známého, nebo i výmysl, který se nepodařilo odhalit. Nicméně právě tyto případy jsou tím nejzajímavějším, s čím jsme se měli možnost zabývat, protože jsme většinou udělali maximum, aby se nám je podařilo objasnit.

Co se za nimi skrývá? Nějaké dosud neznámé přírodní jevy? Tajné zkoušky supermoderní vojenské nebo komerční letecké techniky? Nebo snad opravdu návštěva z vesmíru? Nebo z jiného prostoru? Anebo z jiného času? Nevíme. Můžeme jen spekulovat v rámci těchto hypotéz, případně vymýšlet hypotézy zcela nové. Důležité je už jenom to, že tyto případy probouzí naší touhu po poznání, naší fantazii a snahu více poznat a pochopit svět kolem nás.

===

Označení případu:  UFO 2009.05.19.02-Sněžné
Datum: 19. května 2009
Místo: Sněžné – Hotel PODLESÍ,ulice Podlesí 15, 592 02 Podlesí u Sněžného Loc: 49°40’2.067″N, 16°6’34.061″E

Zvětšit mapu

Neznámý objekt byl spatřen ve večerních hodinách (před 23.hodinou) nad severním obzorem, letěl proti svědkům a zdálo se, že jeho výška klesá.

Svědectví poskytla skupina dvanácti dětí ve věku kolem 11ti let. Přesto bylo podrobně a pečlivě zachyceno vše potřebné.  Byla jasná noc, bezvětří asi 14°C.  Oválný objekt bez křídel se zdál nejspíš stříbrný (odraz světla Měsíce?), na boku měl tři stále svítící bílá až nažloutlá světla a naspod jedno zelené světlo pomalu pulsující v intervalu dvou sekund. Tady je třeba poznamenat, že osvětlení letadel je naprosto odlišné – světla zábleskových majáků blikají v intervalu jedné sekundy bíle (nejčastěji) nebo červeně. Zelená barva osvětlení u letadel je povolena pouze jako neblikající poziční světlo na levé straně letadla.

Neznámý objekt se pohyboval plynule a přímo. Při přeletu svědkové zaslechli tichý zvuk „jako když vypnu vysavač a jeho motor ještě chvíli dobíhá“. Objekt byl při největším přiblížení zřejmě dost blízko, nebo byl obrovský, neboť jeho velikost svědkové porovnali se šířkou dvou prstů (tj. asi 4°). Po přeletu opět začal stoupat a těsně před jeho zmizením v dálce se zdálo, jako by na chvíli zpomalil. Přelet trval deset minut.

O co mohlo jít? Běžná letadla, i vojenská, lze vyloučit. Vzducholoď? Objekt se pohyboval relativně pomalu a u nějaké reklamní vzducholodi by se dalo očekávat i netradiční osvětlení. Jenomže v tuto noční dobu jsou už lety vzducholodí zakázány. Těžko by si někdo troufl tento zákaz porušit, když zrovna v těsné blízkosti se nachází radiolokátor Řízení letového provozu (ten ovšem „nic“ neviděl). Tedy „velké oči“ dětských pozorovatelů? Bylo jich dvanáct (v tomto počtu už se navzájem ohlídají a vyloučí výstřelky) a zprávu o pozorování zpracovali opravdu zodpovědně a lépe než mnohý dospělý.

Vysvětlení se nám tedy najít nepodařilo. Podaří se to vám?

3 komentáře na “Neobjasněné případy UFO v roce 2009 (2)”

  1. Opravdu se nemuze jednat o pouhy model vzducholodi – tedy zkouska nejakeho modelu – opravdu ta velikost byla odhadnuta spravne ????

  2. Mám teorii, že by mohlo jít o nějaké amatérské létající světelné zařízení. Někdo např. dostal do vzduchu něco stříbrného (možná lesklého, aby to odráželo svit Měsíce), a to něco vystrojil 3 žárovkami a jedním zeleným blikajícím světlem a předmět mohl létat ve vzduchu pomocí spousty heliových balónků, které byly skryty nad předmětem, takže nemohly být vidět. Mohlo to být velmi blízko, pohyb mohl být zpomalován slabým větrem a zvuk nemusel souviset nebo něco, co jej vydalo, bylo na tom zařízení. Možná jednou také vypustím něco podobného do vzduchu. Já vím, tohle to asi nebude, ale i tak to sem píši.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*