Neobjasněné případy UFO v roce 2009 (5)

V tomto seriálu článku vás chceme seznámit s případy uplynulého roku, které byly vyhodnoceny v kategorii „C“, tedy pozorování UFO, které zůstaly neobjasněné, u kterých se nepodařilo nalézt žádné vysvětlení. Je  třeba upozornit, že možnosti projektu Záře nejsou neomezené a že se i za těmito případy může občas skrývat něco známého, nebo i výmysl, který se nepodařilo odhalit. Nicméně právě tyto případy jsou tím nejzajímavějším, s čím jsme se měli možnost zabývat, protože jsme většinou udělali maximum, aby se nám je podařilo objasnit.

Co se za nimi skrývá? Nějaké dosud neznámé přírodní jevy? Tajné zkoušky supermoderní vojenské nebo komerční letecké techniky? Nebo snad opravdu návštěva z vesmíru? Nebo z jiného prostoru? Anebo z jiného času? Nevíme. Můžeme jen spekulovat v rámci těchto hypotéz, případně vymýšlet hypotézy zcela nové. Důležité je už jenom to, že tyto případy probouzí naší touhu po poznání, naší fantazii a snahu více poznat a pochopit svět kolem nás.

===

Označení případu:  UFO 2009.08.16.01 – Proboštov
Datum: 16. srpna 2009
Místo: Proboštov na Teplicku (ul.Proboštovská)

Autentické svědectví:
„Při večerním venčení psa,na trávníku před domem,jsem pozorovala oblohu,z da nezahlédnu ještě nějaký ten Perseid, koukala jsem směrem vzhůru si 5minut. Pak při pohledu přímo na souhvězdí Perseus, se mi zdálo, jakoby vítr hnal po nebi mrak-bílou šmouhu (zdál se být jediný na celé obloze), či opar směrem na západ. Při přeletu(?) skoro nade mnou jsem zpozorovala nejprve drobná světélka ,seřazená pravidelně v řadách a po té jsem hned zaostřila více pohled na tento útvar a všimla si nepříliš ostrých obrysů černého trojúhelníku, či šipky, nebo jak by se to dalo nazvat. Vzhledem k rychlosti, jakou objekt letěl a k překážce ve výhledu(vzrostlá borovice a smrk) na směr pohybu objektu,  jsem musela popoběhnout , abych viděla kam objekt – to jsem již opět viděla jen slabě  světla v řadách – mizí. Postupně se ztrácel z dohledu směrem k západu. Ačkoli je zde nablízku železniční trať a slýcháme přejezdy vlaků, zvuk který jsem slyšela při přeletu objektu byl podobný, ale jiný. Na horizontu směrem na západ jsem po té zahlédla 2x zablýsknutí, jako vídám běžně při bouřkách, blížících se z této strany. Nemyslím si, že by to mělo s viděným objektem nějak souviset. Ještě dalších asi 5minut jsem pozorovala horizont směr západ, po té i celou oblohu. Přelétaly normální letadla, nic zvláštního jsem už po té nepozorovala. Ještě dlouho jsem pak sledovala nevěřícně oblohu z okna kuchyně, které máme orientováno tímtéž směrem, kudy objekt přelétl.

Mlhavé světlo na počátku pozorování by snad mohlo napovídat k nějakému promítání na oblohu (reklamní světla), ale v tu chvíli bylo skoro jasno a ani další vzhled objektu tomu už nenapovídá. Z objektu se nakonec vyklubal osvětlený klínovitý objekt černé barvy. Černě kamuflovaná letadla u nás ale obvykle nelétají ani nepatří k výzbroji čs.armády.

„Viděla jsem už spoustu „zvláštních jevů“ na nebi, včetně oné známé oranžové „koule“, ale tato událost,která se mi přihodila předešlého večera, mě natolik  zaskočila, že si opravdu nedovedu vysvětlit, co že to mělo být??? Nikdy jsem nic podobného nezažila. Snad opravdu začnu věřit na UFO s mimozemšťany, nebo že by armáda???
Škoda jen, že se to nedalo zdokumentovat i obrazem…Bohužel…Třeba přijdete na to, cože by to mohlo být….Jsem z toho natolik rozhozená, že snad ani dnes nepůjdu spát, stále se vracím k oknu a vyhlížím, zda se „TO“třeba ještě jednou „neproletí“ kolem nás, na druhou stranu…..Syn s manželem už asi pochybují i o mém zdraví-duševním :)). Opravdu to bylo natolik udivující,tajemné,zvláštní…Asi jako vše,co si nedovedeme vysvětlit,že?

Zdravím a pokud by Vás napadlo,co by to asi tak mohlo být,prosím o info.Třeba to ještě někdo také zahlédl…“

Zatím nás tedy nenapadlo.  Ale třeba někdo už viděl něco podobného? V tom případě nás prosím kontaktujte.

5 komentářů na “Neobjasněné případy UFO v roce 2009 (5)”

  1. PS: Událost tzv. Světel nad Phoenixem je přímo souvztažná s událostmi téhož dne, tj. 13.března 1997, kdy mnoho svědků ohlásilo přelet neidentifikovatelného objektu nad celým středozápadem U.S., a to ve směru od severozápadu k jihozápadu přes několik států. Tento objekt, dle tvrzení svědků, je téměř identický s tím, který zde paní uvedla ve svém nákresu.
    Toto zde uvádím jen pro upřesnění.

  2. Klínovitému tvaru i „světýlkům“ celkem dost odpovídá americký strategický bombardér B-2 „Spirit“, který si také spousta lidí s UFO spletla. Vzhledem k tomu, že nad naším územím přelétaly americké B-52 do Iráku a snad i Afghanistánu a vzhledem k tomu, že tam působí donynějška v rolích „flying bombtruck“ bych tuto variantu nevylučoval.
    Speciální výdechy motorů by dokázaly zařídit i nestandardní zvukový projev.

  3. Nejen B-2. Klidně by to mohl být britský Taranis (který už podstupuje testy) a třeba také francouzský nEUROn (oba jsou bezpilotní).

  4. Ano, mohlo se jednat o oba stroje ryze pozemského původu, stejně jako ne tak právě pozemský stroj, s nímž mají své „zkušenosti“ lidé po celém světě. Jen je škoda, že paní nikde nepopsala alespoň přibližné rozměry objektu, jenž pozorovala. Protože to, co bylo mnohokrát pozorováno nejen nad U.S., mělo rozměry téměř 4× přesahující rozměry fotbalového hřiště, jak spočítali odborníci z pořadu na Discovery Science. A tím už by se víceméně dalo odvodit, zda-li mohlo jít o B-2, Taranis nebo něco zcela jiného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*