Neobjasněné případy UFO v roce 2009 (6)

V tomto seriálu článku vás chceme seznámit s případy uplynulého roku, které byly vyhodnoceny v kategorii „C“, tedy pozorování UFO, které zůstaly neobjasněné, u kterých se nepodařilo nalézt žádné vysvětlení. Je  třeba upozornit, že možnosti projektu Záře nejsou neomezené a že se i za těmito případy může občas skrývat něco známého, nebo i výmysl, který se nepodařilo odhalit. Nicméně právě tyto případy jsou tím nejzajímavějším, s čím jsme se měli možnost zabývat, protože jsme většinou udělali maximum, aby se nám je podařilo objasnit.

Co se za nimi skrývá? Nějaké dosud neznámé přírodní jevy? Tajné zkoušky supermoderní vojenské nebo komerční letecké techniky? Nebo snad opravdu návštěva z vesmíru? Nebo z jiného prostoru? Anebo z jiného času? Nevíme. Můžeme jen spekulovat v rámci těchto hypotéz, případně vymýšlet hypotézy zcela nové. Důležité je už jenom to, že tyto případy probouzí naší touhu po poznání, naší fantazii a snahu více poznat a pochopit svět kolem nás.

===

Označení případu:  UFO 2009.08.24.01-Pohodlí
Datum: 24. srpna 2009
Místo: kukuřičný lán v katastru obce Pohodlí u Litomyšle


Právě začalo svítat, za okamžik vykoukne slunce nad kukuřičnými klasy, obloha je jasná, vane mírný severovýchodní vítr. Myslivec sedící na posedu si vychutnává ranní pohodu … když tu náhle za řídkou korunou stromu asi 25 metrů před posedem spatřil cosi nepatřičného.  Od jihozápadu se k němu blížila bíle svítící koule. Neletěla nijak rychle, nemanévrovala, nezrychlovala ani nezpomalovala. Byla velká zhruba jako Měsíc v úplňku. Výšku v takových případech nelze odhadnout: „Těžko odhadnout, mohlo to být 3 tisíce metrů, ale také 7 tisís metrů. V porounání dopravních letadel která tady téměř pravideně létají to ale tak vysoko nebylo, neb následně právě dvě přeletěly.Těleso mi přeletělo přímo nad hlavou. Po přeletu nademnou pokračoval přímočaře nad obzorem lesa který začínal 200 metrů za mnou a cca pět km vzdušnou čarou se zastavil nad vesničkou Janov u Litomyšle a již zůstal stát a z něho – z té koule se vyprofiloval cca jednotřetinový srp Měsíce jako D vpoloze jako lavor.V porovnání obzoru lesa se Měsíček posunul na výchd asi o 50 metrů. Zmizení úkazu jsem ale doslova propásl takže nemůžu posloužit přesný čas zmizení, ale přes šestou hodinu tam nebyl.

Myslivec sice k pozorování použil kvalitní dalekohled 8×56, ale ten žádné podrobnosti na povrchu objektu neodhalil. Na to, abychom mohli uvažovat o meteoru nebo pádu kosmického smetí, byl objekt příliš pomalý, přelet trval desítky minut. Nabízí se tady možnost vysvětlení balonu – jenže objekt se pohyboval proti větru! Navíc balon by jistě myslivec vybavený dalekohledem dobře rozeznal. Jiné vysvětlení se nenabízí…


1 komentář na “Neobjasněné případy UFO v roce 2009 (6)”

  1. A nefoukal ten vítr v jiné výšce jiným směrem, jak jste zdůraznili u lampionů a byl dost daleko na to, aby jej myslivec s dalekohledem poznal? Změna tvaru mohla být způsobena jako optický klam vzniklý zánikem objektu. Pokud vše zde uvedené souhlasí, pak to mohl být balon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*