Neobjasněné případy UFO v roce 2009 (10)

V tomto seriálu článků vás chceme seznámit s případy uplynulého roku, které byly vyhodnoceny v kategorii „C“, tedy pozorování UFO, které zůstaly neobjasněné, u kterých se nepodařilo nalézt žádné vysvětlení. Je  třeba upozornit, že možnosti projektu Záře nejsou neomezené a že se i za těmito případy může občas skrývat něco známého, nebo i výmysl, který se nepodařilo odhalit. Nicméně právě tyto případy jsou tím nejzajímavějším, s čím jsme se měli možnost zabývat, protože jsme většinou udělali maximum, aby se nám je podařilo objasnit.Co se za nimi skrývá? Nějaké dosud neznámé přírodní jevy? Tajné zkoušky supermoderní vojenské nebo komerční letecké techniky? Nebo snad opravdu návštěva z vesmíru? Nebo z jiného prostoru? Anebo z jiného času? Nevíme. Můžeme jen spekulovat v rámci těchto hypotéz, případně vymýšlet hypotézy zcela nové. Důležité je už jenom to, že tyto případy probouzí naší touhu po poznání, naší fantazii a snahu více poznat a pochopit svět kolem nás.

===

Označení případu:  UFO 2009.12.20.02-Vyškov
Datum: 20.prosince 2009
Místo: Vyškov, garáže u Jandovky

Kolem 19. hodiny už byla tma, když byl pozorovatel se svým synem v zástavbě mezi řadami garáží. Když na chvíli zvedl oči k obloze, strnul překvapením, to co spatřil na obloze se ani vzdáleně nepodobalo ničemu známému. Na obloze tiše plul tmavý objekt prakticky neznatelných obrysů, na němž byly pravidelně rozmístěná světla ve tvaru dvou V obrácených hroty k sobě. Temný stín, na němž jasně svítila světla barvy zářícího měsíce. Objekt se pohyboval pomalu, rovnoměrně a přímočaře. Pozorovatel (technik-inženýr), k tomu podotkl: „Pohyb byl úžasný, naprosto tichý, těžko bych to přirovnal k něčemu co znám.“ Během přeletu, po několika sekundách pozorování, objektu pomalu uhasla světla a přestal být viditelný. Za chvíli byla byla nad užaslými pozorovateli jen jasná noční obloha hvědami i Měsícem.

Není úplně jasné, zda by s tímto případem nemohlo souviset i další hlášení z tohoto dne.  Odehrálo se o hodinu a čtvrt dříve v Jihlavě a šlo o dvě bíle svítící koule nejprve na místě, potom letící přímočaře a rovnoměrně ve stálé formaci.  Stejně jako zvláštní objekt nad Vyškovem i tyto letěly ve směru od severu k jihu. Nezdá se proto, že by šlo o tentýž objekt.

Podivný objekt s dvěma lomenými řadami světel vysvětlení nenašel, žádný letecký prostředek naší armády, ani civilní, toto zjevení nepřipomíná. Známé lampiony štěstí to také nebyly, na to byla formace příliš pravidelná a ke zhasnutí světel by nedošlo u všech najednou.

3 komentáře na “Neobjasněné případy UFO v roce 2009 (10)”

  1. dobrý den,četl jsem si tento článek a měl jsem podobný zážitek,je to už delší dobu.Odehrálo se to v době když jsem byl na vojenském cvičení ve výcvikovém prostoru Libavá,bylo tov létě tak v červnu roku 1996,kdy jsem po výcviku ležel v trávě na zádech kolem půlnoci.Byla nádherně čistá obloha,hvězdy svítili jasně,najednou jsem viděl 3 světla stejné barvy ve tvaru trojůhelníku jak se najednou točí pomalu kolem jedné středové osy,najednou se zastavily aspojily se v jeden bod který následně zmyzel.Bylo tozvláštní a zalímavé.

  2. Vladimír Šiška

    Davide, pokud by se vám podařilo alespoň trochu zpřesnit datum vašeho pozorování, rádi bychom ho zařadili do databáze a umožnili jej tak porovnat v souvislostech. Ozvěte se nám prosím. Díky

  3. dobrý den, chci se vámi podělit o zážitek, který mi dodnes nedá spát. Stalo se to před dvěma dny, co zemřela amy winehouse. Chodíme každý den s přítelem pro zvířata na pastvu těsně před setměním, bylo uplně jasno a ještě nebyly vidět hvězdy asi v půl desáté a v tom já spatřim jasné světlo s tmavým stínem nahoře, na nebi. přítel hůř vidí na dálku, světlo viděl dobře,ale ten stín už ne. světlo se nehýbalo a bylo velké asi jako malý měsíc, ale mnohem blíž asi kilometr dva od nás a výška asi taky tak. poté světlo zhaslo a zase rozsvítilo a potom asi pětkrát bliklo, ale ztrácelo zároven intenzitu, když zhaslo místo něho se objevila černá koule podobné velikosti. chvíli stála a pak takovým pomalým leč svižným pohybem letěla na západ. bydlime na kopci v takovim doliku, tak to bylo vidět až nad stromy co jsou v dálce a pak se ztratila. trvalo to asi tři minuty. jsem z toho paf a přítel, jelikož tu černou kouli neviděl ale viděl světlo, to mě štve, je svědkem, že nemám vidiny a taky říkal, že to nikdy neviděl. a bylo to tak reálné,že nechápu co to mohlo být. nemám důvod si vymýšlet, ale je na vás jestli mi uvěřite. děkuji vám za upřimnost a vyslyšení a hezké dny přeje ady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*