Chemtrails?!

Jak jsme se dozvěděli, dnes měl prý být Den chemtrails. Cože, vy nevíte co je to chemtrails? No, byli jsme i pokáráni, proč o nich nepíšeme. Toto je tedy první a poslední článek o tomto fenoménu.

Není třeba se dlouze rozepisovat, napsáno již toho bylo mnoho. Ve stručnosti jde o to, že mocní tohoto světa (tajné vlády, ilumináti, židozednářské spiknutí atd.) nás denodenně postřikují jedovatými chemikáliemi tajně rozprašovanými dopravními i vojenskými letadly. To proto za nimi zůstávají ty dlouhé čáry, které se někdy rozpadají, ale někdy „záhadně“ zůstávají na obloze celé hodiny.

Jaký má být cíl této veskrze jistě ďábelské činnosti? Tady se teoretici chemtrails poněkud rozcházejí. Uvádí se několik variant:

– boj proti globálnímu oteplování
– sterilizace nebo omezování porodnosti lidstva
– součást tajné globální zbraně
– podpora geneticky modifikovaných plodin
– tajné ovlivňování psychiky lidí

Člověk s dobrou fantazií jistě vymyslí řadu dalších, stejně alarmujících možností. Nestačí však jen dobrá fantazie, je také třeba zároveň tak trochu ignorovat existenci přírodních zákonů a logiku vůbec. Však už před stoletím Albert Einstein říkal: „Věda bez fantazie je sterilní, fantazie bez vědy plodí stvůry“.

Strašení s chemtrails má s ostatními spikleneckými teoriemi jednu společnou věc: předpokládají totiž, že obyčejní lidé jsou vlastně jen loutkami v rukou tajných společností, spiknutými proti celému světu a manipulujícími s jeho vládami. Všechny bídy světa lze svést na ně: terorizmus, katastrofy, bídu, hlad a nespravedlivé uspořádání světa. To ne my, obyčejní lidé, ale ti mocní nahoře tahají za nitky světového vývoje, vymýšlejí ďábelské plány. A tak se vynořují další a další teorie, nevadí že nesmyslné, hlavně musí být dostatečně ohromující: Američané fingovali přistání na Měsící (zatímco jiná spiklenecká teorie hlásí, že mise Apollo pokračovala až do číslovky 20), mimozemšťané tajně spolupracují s … no s nimi, s těmi tajnými vládami, na dvojčata v New Yorku neútočili teroristé, ale ti spiklenci.

Že nejde o záhadu? No právě – nejde! Spikleneckým teoriím musíte věřit (a leckdy zapomenout na zdravý rozum), nedají se totiž nijak ověřit. Vždyť je přece všechno přísně utajené a ututlané! Nechtějte proto prosím, aby se záhadologové těmito „teoriemi“ zabývali! Záhadologové nejsou ti, kteří na záhady (či na „teorie spiknutí“) věří. Skuteční záhadologové se záhady snaží zkoumat a vyřešit. V projektu Záře chceme zůstat těmi skutečnými záhadology. A řešit jen ty záhady, které opravdu záhadami jsou. Proto je tento článek i poslední na toto téma.

Pokud si chcete o chemtrails něco přečíst podrobněji, zde je pár odkazů:

Článek o chemtrals od našich kolegů na Slovensku

Vyjádření Českého hydrometeorologického ústavu

Česká Wikipedie

Sisyfos

Článek na Technetu

A další po reakcích příznivců…

6 komentářů na “Chemtrails?!”

 1. To je celé nesmysl. V jakém vesmíru by dlouho se zanechávající stopy za letadly dokázaly vyvolat mezi lidmi takové pozdvižení?

 2. Celý tento článek mi přijde jako: „Já že jsem paranoik? Ne! To ty jsi paranoik, protože věříš v konspirační teorie! Já věřím jen v UFO…“
  Autor se odvážně naváží do lidí, kteří prostě věří v něco, pro co jsou minimálně stejně povrchní důkazy, jako pro existenci UFO. Existuje mnoho dílčích důkazů, že dvojčata neshodila banda devíti teroristů. Neexistuje jediný důkaz přímý. Existuje mnoho dílčích důkazů o existenci UFO, ale opět žádný přímý. Doporučuji, aby si příště autor článku něco o „konspiračních teoriích“ nastudoval (třeba tady: http://911blog.yweb.sk/), než tady začne plodit nesmysly, navážet se do druhých a přitom si hrát na seriózního badatele – ufologa. Ač sám v existenci mimozemského života, navštěvujícího planetu zemi, věřím, nebudu tvrdit, že ufologie není pseudověda. Bohužel je. Stejně jako domněnky o tom, že nám ve skutečnosti vládne někdo jiný, než hodný strýc Obama. Dokud nebudeme mít v ruce přímé a jasné důkazy, musíme s spokojit s označením jako pseudovědec a konspirační teoretik.

 3. Rozdil je v tom, ze na kondenzacnich pasech za letadly neni nic zahadneho.
  Je to jako povazovat za zahadny vychod slunce.

  Narozdil od toho zustavaji nektera pozorovani UFO nadale „unindefied“ i pri dostatku udaju.

 4. „nspiračních teoriích“ nastudoval (třeba tady:“
  Pohadky cist nemusim – staci znat zakaldy fyzika a jejich vymysly tho serveru jsou rychle odhaleny.

 5. Palec nahoru. Mimochodem nikoho, kdo produkuje tyhle teorie nenapadne, že zasaženi by byli i samotní strůjci. Proč o takové banalitě vlastně přemýšlet?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*