Britové odtajnili další „Akta X“

ufo_nacrt_1Objekt ve tvaru bumerangu pozorovaný z kontrolní věže na letišti a žena, která se setkala s neznámým „cizincem“. To jsou jen některé z případů, které nyní odhalila britská vláda.

Jde už o třetí sadu odtajněných dokumentů, tyto se týkají let 1987 – 1993 a je v nich zhruba 1200 případů pozorování UFO.

Žena, jejíž jméno ve spisu chybí, telefonovala 20. listopadu 1989 britskému Královskému letectvu a vyprávěla, co se jí přihodilo. Procházela se se psem na hřišti, když se k ní přiblížil muž, který hovořil skandinávským přízvukem a byl oblečený do hnědé letecké kombinézy. Oznámil jí „přátelskou návštěvu mimozemšťanů“ s tím, že pochází z planety velmi podobné Zemi.

Prý k ní promlouvá, protože cítí, že je důležité s lidmi navázat kontakt, přestože mu bylo řečeno, aby to nedělal.

ufo_nacrt_2Žena se dala na útěk a když po chvíli uslyšela hlasité bzučení, obrátila se a na obloze pozorovala zářící oranžovobílý kulový objekt, který jí brzy zmizel z dohledu.

O tři roky později dva dispečeři řízení letového provozu na londýnském letišti Heathrow oznámili, že viděli černý objekt ve tvaru bumerangu přímo z kontrolní věže. Stál na místě a později se ztratil v ranním slunci.

O týden dříve pozorovalo několik lidí na pobřežní silnici u Louth velké trojúhelníkové objekty se třemi světly. Mnoho svědků prý zastavilo auta, aby měli lepší výhled. Objekt pak zmizel obrovskou rychlostí „přes 2000 km/h.“

Mezi pozorováními je ale i řada případů, které se podařilo vysvětlit, například zanikající kosmické smetí nebo v noci letící raklamní vzducholoď.

hlaseni_ufo

„Naprostá většina zpráv jsou obyčejné věci pozorované v mimořádných situacích,“ tvrdí britský expert na UFO David Clarke. Za pravdu mu dávají i čeští badatelé – například členům projektu Záře se nedávno podařilo vysvětlit celou řadu pozorování UFO.

Přesto zůstává každoročně několik procent případů nevysvětlených a zařazených do kategorie neidentifikovaných létajících objektů – UFO.

Všechny dokumenty najdete na stránkách britského národního archivu: http://ufos.nationalarchives.gov.uk/

8 komentářů na “Britové odtajnili další „Akta X“”

 1. A to jako proc? Jsem clen Sisyfa (nikoliv Sysifa, jak pisete) a nikomu nic nezakazujeme, ani nemuzeme. Jsme obycejny klub, ktery monitoruje pavedeckou scenu, informuje o tom verejnost upozornuje na nejvetsi speky udelovanim bludnych balvanu.
  V souvislosti s UFO nevidim jediny duvod k ruseni BMD. Oni pouze shromazduji hlaseni o vyskytu letajicich predmetu. UFO je totiz vsechno co leta a my nevime co to je. Ve chvili, kdy se predmet podari identifikovat, prestava byt UFO.

 2. clockan: To je určitě chvályhodné a nejeden poctivý záhadolog s vámi určitě souhlasí, vždyť šarlatáni a pavědci dělají medvědí službu i jim. Jen mi připadá, že někteří obtížně řešitelné otázky kolem tzv. paranormálních jevů odkážou vědci do říše bludů, případně popřou jejich existenci vůbec, a to za každou cenu. Postupem času se došlo k tomu, že „orby“ na fotkách jsou prach, přestože v nich někteří stále vidí xichtíky, že kruhy v ledu vznikají zcela přirozeně, že létající lampiony nejsou žádné návštěvy z kosmu, že kruhy ve sněhu vyjezdila bugatka :) a podobně. Těmito věcmi by se ale vědci vůbec nezabývali, nemají na to čas a chápu, že řadu věcí považují za blbost. Jenže právě proto, že oni to nevysvětlí, lidé raději věří šarlatánům. Někde mezi pak podle mně stojí poctiví badatelé (záhadologové), kteří se jevům snaží přijít na kloub. Některé z nich ale stále vysvětlení odolávají, tak co s tím? :)

 3. Nevím jak vy ale včera to jest 1.3.09 se my s kolegou přihodilo že jsme se staly svědkem, přeletu dvou letadel ve tvaru trojuhelníku, kteří byly osvětleny na každým rohu intenzivním bílím světlem. Podle mě tyto letadla nejsou zrovna viditelný každý den. Což my připomíná že je dost podobný jako v tom článku.

 4. Ahoj,sysifos jako klub je zřejmě integrován vědci kteří září nobelovými cenami za celoživotní úspěchy na poli vědy.Při tom co jsem od vás četl mnoho z vás pracuje
  s teoriemi což ve svém důsledku může znamenat i graviton.Zatím stále teorie,přesto v praxi a laboratorně žádné hmatatelně ověřitelné vědecké intrum.Já osobně než bych někomu udělil bludný balvan,tak bych zvážil jestli není na každém šprochu pravdy trochu.Jak by se asi cítil Einstein který byl ve své době prohlášen za bláznivého bludobalvana.A přesto by bez něj ani nevznikla Grygarova teorie velkého třesku a v Cernu by si hráli na potrubní poštu
  s urychlovačem.Jako klub SYsifos pro mě budete mít hodnotu až budete seriozně na vědecké úrovni dle nejnovějších poznatků oponovat.Pak jste na úrovni
  a skutečně i Pan Grygar má své místo na poli slávy a úspěchu jako vědec.Nejvíce mne dojal můj mnohokrát čtený Ondřej Neff.Hledá cesty vážnosti,když už si je dávno dobyl jako spisovatel mnoha zajimavých teorií,byť trošku jiným jazykem než je matematika či fyzika.Mě fakt vědeckofantastická literatůra bavila a baví dodnes.A na závěr něco maličko k Ufo.Jedná se o neidentifikovaný létající předmět zájmů nejen ufologů.
  Při stávajícím stavu znalostí je cca stáří pozorovatelného vesmíru 13,4miliard let.Naše mladˇonká planeta má stáří 4,5miliardy let.A tedy matematicky i fyzikálně délku znalostí čítajících jen věk lidské populace.Pokud a obávám se že nebudu daleko od pravdy by mohla existovat inteligence odjinud asi tak o miliardu let starší,tak bychom neměli ani možnost pochopit jejich vyspělost nejen po technologických stránkách.Natož nějaká hračka ve smyslu ufo pro mlaďonkou civilizaci.Ale je možné,že můžeme mít něco společné.A to je inteligence.A inteligence na jakékoliv úrovni logicky musí udržovat určité zásady,aby vůbec mohla dosáhnout takové dlohodobosti.Tak to je vše,jen tak pro zajimavost.
  Příště to může být delší a zajimavější.Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*