Aktuality – září 2019

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Chupacabras – kde ji hledat? Ludvík Souček je nesmrtelný…

Dva nadšenci postavili létající talíř. A co teď mají ufologové dělat? Tohle nezúčastněný člověk nemá šanci identifikovat!

Ad Astra: Americký astronaut objevuje tajemství, která zpochybňují smysl lidské existence. Tenhle film vypadá velmi nadějně!

Chlapce zavřeli do blázince, prý viděl poltergeista. Natáčeli jsme s dalšími svědky. Tyhle případy jsou velmi zajímavé a jsme daleko od toho, abychom je všechny řadili mezi podvody a výmysly. Na řádící duchy ale také nevěříme. Proto se zasazujeme nazývat tyto případy „strašidelnými domy“, než předjímat názvem „poltergeist“ nějaké vysvětlení.

Mohla by hypotéza Simulace anihilovat celý vesmír? Měli bychom se snažit odhalit pravdu? Stejně bychom na to asi dříve nebo později přišli. A potom… už to asi bude jedno.

Z pochodu do Oblasti 51 bude festival oslavující UFO v blízkém městě. To se teď bouří.  Aktivizmus, náboženství, ale ufologií to prosím nenazývejte.

Místo mluvení o suchu začněte jednat. Zemědělci se v boji se suchem učí od expertů z Izraele. Takhle vypadají zblízka ty zaparkované, zeleně natřené (asi vojenské) létající talíře, které před časem někdo našel na Google Earth. Jsou i poblíž slavné Area-51 :-)

Dvě hlášení o svítících bodech: Olomoučané pozorovali UFO. V podezření je tato megaakce: https://blackoutfestival.cz/ – nevíte někdo něco bližšího?

Zcela nový druh UFO: Nebeské bludičky. O „Nebeských bludičkách“ jsme tu již psali a vysvětlení opravdu dosud nemáme. Jen upozorňujeme, že v reportáži jsou použity ilustrační záběry, o drony se však pravděpodobně nejedná.

Události a výročí:

12.9.1952 – Flatwoods, USA

Několik místních chlapců hrajících fotbal poblíž základní školy spatřilo v 19:15 pruh jasného světla a zdálo se, že cosi spadlo nebo přistálo za blízkým kopcem. Skupina mládenců (10 až 17 let) se k místu vydala a po dosažení vrcholu kopce je pojednou obklopila páchnoucí mlha a spatřili červeně blikající kulatý předmět, který se vznášel těsně nad zemí. Pak jejich pes zavrčel na cosi po jejich boku a jeden z chlapců tím směrem posvítil baterkou. Všichni spatřili podivného obrovského tvora: byl velký 7-12 stop (2,1 až 3,5 m), měl na sobě cosi zeleného, černou kapuci přes hlavu a červeně zářící velké oči. Bytost vydávala pronikavý sykot a začala se k nim pomalým klouzavým pohybem přibližovat. Vyděšené děti se daly na útěk zpátky do města.
Poté se na místo vydalo několik ozbrojených mužů, vedených nejstarším z chlapců. V lese však zůstal jen silný zápach síry, nějaké stopy v trávě a zbytek jakési olejovité tekutiny s kousky čehosi podobného černé gumě. Několik svědků poté trpělo několik týdnů trvajícím podrážděním a otokem nosu a krku. Pokusy o střízlivá vysvětlení však vyžadovaly kombinaci několika faktorů, např. pozorování meteoru, zápach z blízkých sirných pramenů a vylekání sovou.

19.9.1976 – Teherán, Irán

Mezi prvními odtajněnými dokumenty amerického zákona FOIA ((Freedom of Information Act), byla i podrobná zpráva íránského vojenského letectva,zaslaná americkému velvyslanectví pod č. 654. Na základě hlášení obyvatel Teheránu byl vyslán z letecké základny v Shahrokhi stíhací letoun F-4 Phantom, k ověření neznámého objektu. Po přiblížení v jednu chvíli letounu selhala veškerá palubní elektronika včetně spojení s řídící věží. Pilot se chtěl vrátit zpátky na základnu,ale objekt jej začal pronásledovat. Na pomoc byl vyslán druhý letoun. Následně se od neznámého objektu oddělil menší kulovitý útvar a zamířil proti letounu.Ten reagoval vystřelením protiletadlové střely AIM-9 Sidewinder. Vzápětí střílejícímu letounu vypadla veškerá elektronika. Pilot udělal riskantní úhybný manévr směrem k zemi . Poté sledoval, jak se od neznámého objektu oddělil další menší útvar, který dosedl na zem a ozařoval okolí. Po rozednění prohledal místo vrtulník, nenašel však již nic zvláštního. Incident ze země sledovaly stovky svědků. Podle pilotů a obsluhy radaru měl neznámý objekt velikost radarového odrazu asi jako dopravní letoun Boeing 707.

19.9.1961 – North Woodstock, USA – příběh manželů Hillových

Manželé Hillovi se vraceli z výletu k Niagarským vodopádům do Portsmouthu. Během cesty poblíž North Woodstocku zpozorovali na obloze jasný bod, který se přibližoval. Za okamžik Betty Hilová spatřila v dalekohledu dvě řady svítících oken na objektu, který se snesl nad silnici. Oba manželé propadli panice a snažili se z místa rychle odjet.Poté ztratili vědomí.
Probrali se opět v autě, asi 35 mil od místa pozorování. Nemohli si vzpomenout, co se dělo během dvou hodin poté, co ztratili vědomí. Oba trpěli nespavostí a podivnými sny. Případ ohlásili policii v Portsmouthu. Po dvou letech se případu ujal bostonský psychiatr Benjamin Simon, který oba manžele vyšetřil s pomocí hypnózy.  Podle uvolněných vzpomínek, byli oba manželé uneseni skupinou malých bytostí s velkou hlavou a obrovskýma očima do létajícího talíře, kde byli podrobeni jakýmsi lékařským pokusům. Pozoruhodné je, že psychiatr jejich příběhu příliš nevěřil, hledal nesrovnalosti a strávil většinu času přesvědčováním obou manželů, aby připustili možnost, že k příhodě nedošlo.

20.9.1977 – Petrozavodsk, SSSR

V časných ranních hodinách 20. září 1977 se obyvatelé města Petrozavodsk na severozápadě Ruska stali svědky pozoruhodného jevu. Po čtvrté hodině ranní se nad městem objevila jasně zářící hvězda, která se rozprostřela do tvaru medúzy, ze které jakoby padaly zářivé šípy po jejím obvodu. Po chvíli udělala medúza na obloze půlkruh a zamířila k Oněžskému jezeru zahalenému do šedých mraků. V této cloně se pak vytvořila půlkruhovitá, zářivě červená proláklina s bílým okrajem.Podle očitých svědků trval tento úkaz 10-12 minut. Tajemný zářící předmět,letící pomalu od jihu k severu nad Karelskou oblastí, pozorovali také astronomové z Pulkovské observatoře nedaleko Leningradu.
Teprve po mnoha letech přišlo přiznání z Kremlu: velmi pravděpodobně šlo o efekty způsobené startující raketou Vostok s družicí Kosmos 955 z tehdy utajovaného kosmodromu v Plesecku.

27.9.1989 – Voroněž, SSSR

Ve voroněžském parku Južnyj došlo k přistání obrovské červené koule, které od počátku přihlížela skupina chlapců. Ze čtvercového výřezu z koule vylezla asi 3 metry vysoká bytost ve stříbřité kombinéze a botami bronzové barvy. Bytost neměla krk a na hlavě tři svítící oči. Na místě se shromáždil dav několika desítek lidí, kteří sledovali, jak z koule vylezla další podobná bytost a cosi hranatého, co vypadalo jako robot. Jeden z chlapců se údajně rozkřičel, ale jedna z bytostí jej údajně umlčela a znehybnila pouhým pohledem zářících očí. Po chvíli jedna z bytostí namířila jakousi trubičkou na šestnáctiletého chlapce, který vzápětí zmizel.Bytosti pak nastoupili do koule a ta odletěla, zároveň se objevil zmizelý chlapec, v šoku ale bez zranění. Obyvatelé Voroněže podobný objekt spatřili v tomto roce ještě několikrát.

Akce:

PODORLICKÉ SETKÁNÍ 2019
4.10.2019 – 6.10.2019
Penzion Expanze, Husova 155, 551 01 Jaroměř, Česko

POZVÁNKA KLUBU ZÁBLESK:

  Letos náš klub slaví 25 let od svého založení. Tímto bychom Vás rádi pozvali na náš jubilejní záhadologický víkend Podorlické setkání. Jde o 4.-6.10.19. a charakter akce je takový, že v pátek je tzv. expedice i letos pojedeme na zámek v Náchodě a tentokrát budeme řešit jeho podzemí. V sobotu začne v Jaroměři v penzionu Expanze od 9h. pásmo přednášek s přestávkami přibližně až do 20h. Potom bude volná „záhadologická“ diskuse. V neděli si můžeme ještě poslechnout nějaké vyprávění. V místě je možnost ubytování a strava. Akce je i lokálně prezentována pro širokou veřejnost. Setkat se tu můžete s lidmi z různých klubu i jednotlivci z celé republiky. Záblesk, FFC, Projekt Záře, Prehistorický odkaz, KPU, PVJAR, aj.. Naše akce má atmosféru diskrétní a respektující. Každý víme něco a nezáleží na tom, kolik toho ví ten druhý.

Rezervujte si ubytování a stravu co nejdříve prosím !!! …

Přednášející:
Zdeněk Marek + Jaroslav Faltys – Záhady podzemí (zámek Náchod)
Františka Vrbenská – Historie
Milan Zacha Kučera – Tajemství 3.říše
Filip Jan Zvolský – Pražské muzeum alchymie a pověstí
Luboš Šafařík – Klub psychotroniky a UFO Plzeň
Vladimír Šiška – Projekt Záře (Samovznícení)
Josef Purkrt – Fantastic Fact Club
Zdeněk Marek – Záblesk (Para. jevy, UFO-E.T., kruhy v obilí, gravitační anom., …)
Ladislav Lahoda – Záhady podzemí
Kejzlar Lukáš – Paranormální vyšetřovatelé Jaroměř (PVJAR)
Josef Kuchař – Cestovatel

V případě zájmu hlaste ubytování a stravu v pezionu Expanze (viz. dole).

Účast pak vedení klubu Záblesk.

Těšíme se na Vás…

Zdeněk Marek – Účast:
Záblesk z.s., Jaroměř

alfa.marek@seznam.cz
www.klubzablesk.cz – program a více postupně zde.
Tel.: 604 349 794Penzion Expanze – Ubytování:

http://www.penzionexpanze.cz/cs/
+420 605 704 908 – volejte pouze na tento telefon (všude je penzion blokovaný).

Rezervace na ubytování a stravy do 15.9.2019 – na e-mail: info@penzionexpanze.cz.
Objednání stravy prosím do 29.9.2019 – na e-mail: info@penzionexpanze.cz.
Těšíme se na viděnou. Ivoš a Zdeňka

===========

Když se vám před koncem pracovního týdne nepodaří něco dokončit, pamatujte, všechno má svůj čas…

 

 

2 komentáře na “Aktuality – září 2019”

 1. Ad simulace reality:

  Me fascinuje, jak byvaji ‚vedci‘, zejmena fyzici, mimo svuj obor, v oblasti filosofie, rekneme, velmi nemoudri.

  Zevnitr simulace reality nelze nijak zjistit, ze se jedna o simulaci.

  A pokud by se nakrasne zjistilo, ze se jedna o simulaci, tak jak dokazat, ze ta ‚realita‘, v niz se simulace odehravala, neni zase jen simulaci? Atd.

  A konecne, ze si neuvedomuji, jake strasne implikace by melo, pokud by vesmir byl opravdu zorganizovan tak, jak teoretizuji. V tomto pripade je chrani jejich tupost pred silenstvim.

 2. Nemusí to být zrovna tupost, ale prostě to, co se u většiny lidí nakonec přihlásí ke slovu (byť třeba jen jako sebeobrana):

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Zdrav%C3%BD_rozum

  Vždyť je ale známo, že to nejšílenější se nakonec ukáže být realitou.
  Dobré je, když mohou rozhodnout – smysly. Ale ty nám stačí tak akorát
  k přežití. Potvora evoluce! Víc nám nedopřeje (bez námahy).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*