Aktuality – únor 2018

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Záhadnou hvězdu „nezhasínají“ mimozemšťané, ale prach. Škoda, už to vypadalo nadějně. Dysonova sféra to není, mimozemšťané se nekonají…

Mimozemský kámen obsahuje sloučeniny, které se nenacházejí nikde jinde ve Sluneční soustavě. Organického materiálu tady bylo více než dost ještě před vznikem sluneční soustavy.

Stále hledáme mimozemšťany, ale nejsme jimi my sami? Je zajímavé jak se opatrně oprašuje teorie panspermie, dříve tolik zavrhovaná.

Vědci vyvinuli novou metodu „lovu mimozemšťanů“! Konečně jiný, než antropocentrický pohled na možný život ve vesmíru. Všechno opravdu nemusí být jako na Zemi.

Vesmír je možná plný mimozemských virů. Měli bychom po nich pátrat.  Však také jádra komet a uhlíkaté chondrity mají tolik materiálu, že to opět oživuje myšlenku na teorii panspermie. A také na údajné epidemie při přiblížení komet.

Svitky od Mrtvého moře i po 70 letech vydávají nová svědectví o starém Izraeli. Stále tajemné svitky od Mrtvého moře, nazývané též Kumránské svitky.

Události:

6. února v letošním roce očekáváme start v současné době nejsilnější kosmické rakety Falcon Heavy, která nás posune zase blíže k tajemství vesmíru.

Výročí:

1. února 2013 došlo k tragédii raketoplánu Columbia

V noci z 1. na 2. února 1959 došlo k nevysvětlené tragédii pod Horou mrtvých.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*