Aktuality – březen 2018

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Valkyrie II: Nástupce legendárního hypersonického bombardéru XB-70 Valkyrie? Proč návrh Boeingu tolik připomíná známou (hypotetickou) Auroru? A proč o tomto letounu hovoří jako o již dokončeném? Ono snad dokonce něco na těch historkách o projektu Aurora opravdu něco bude…

UFO nenašlo obilí, ale led. Jabloneckou přehradu ozdobil nový obrazec. Komu se snad stýskalo po obrazcích v obilí, mohl se pokochat vyšlapaným „Olgojem chorchojem“ na přehradní nádrži Mšeno.

Mohla by nám cizí civilizace hacknout planetu?  Jak relativní pojem je dobro a zlo. Bude dobro pro jinou civilizaci i dobrem pro nás?

Možno máme dôkaz mimozemského života, zistil výskum. Tahle nenápadná zprávička… a možná jde o zprávu století – objev mimozemského života.

Michio Kaku: „Mimozemšťané nás kontaktují v tomto století!“ Pokud bude mimozemská civilizace na vyšší civilizační úrovni, pak najde ona nás. Jak se zachová, nikdo ani netuší, nemůže, protože na tohle neexistuje žádný vzorec ani zkušenost…

České záhady (Naše Akta X) – Tak takhle se dnes píší knihy? Smutné…

NASA plánuje let ke hvězdám. Per astera ad astra!

U fotografie polární záře v severním Norsku v sobotu 17..2018 se zatají dech:

zdroj: Ailen Helland, Facebook

Akce:

Pozvánka na předávání Bludných balvanů za rok 2017 – v pátek 23. března 2018 v 17:00 hodin se uskuteční předání cen Českého klubu skeptiků Bludných balvanů, které klub uděluje za matení české veřejnosti.

Události a výročí:

13. 3. 1997 – Phoenix, Arizona, USA
Událost je známá jako „Světla nad Phoenixem“ . Tisíce svědků spatřily ve večerních hodinách na obloze obrovskou formaci světel ve tvaru písmene V, která se pomalu pohybovala od severozápadu k jihovýchodu. Někteří lidé zaslechli svištivý zvuk, další popsali tmavé těleso, které zastínilo hvězdy. Úřady nejprve vydaly prohlášení,že světla mohla pocházet ze světlic z nedalekého cvičení vojenského letectva, poté se však pokoušela celou událost zesměšnit a bagatelizovat.V roce 2007 byl uveden do kin film Night Skies, který byl inspirován událostmi ve Phoenixu.

27.3.1992 – Založení projektu Záře
Vznik prvního českého ufologického projektu, zaměřeného na zaznamenávání a hodnocení informací o UFO v České republice.

30. – 31. 3. 1990 – Brusel, Belgie
Už od konce roku se nad Belgií a částí Německa začal objevovat charakteristický typ UFO. Šlo o ploché tmavé trojúhelníkovité objekty, osvětlené v rozích bílými světly. Vykazovaly neobvyklé parametry,které prakticky vylučovaly možnost záměny se známými jevy nebo letadly:
– neobvyklé manévry
– schopnost prudce měnit směr a rychlost pohybu
– schopnost dlouhodobě viset na jednom místě ve vzduchu
– neslyšný let a nepřítomnost sonického třesku při překonávání rychlosti zvuku
– inteligentní manévrování
V noci z 30. Na 31. března 1990 odstartovala dvojice stíhacích letounů F-16 belgického letectva k identifikaci jednoho z těchto objektů,který byl zachycen pozemními radiolokátory i zaměřen později z obou stíhaček. Objekt však letadlům hravě unikal, přičemž se pohyboval rychlostí až 1870 km/h a podnikal prudké manévry s přetížením až 22G. V prohlášení belgického ministra obrany plk. DeBrouwera a následně i představitele amerického vojenského letectva  se pak potvrzuje, že v prostoru se nepohybovaly žádné letouny USA ani NATO.

Vtip:

K nedávnému startu rakety Falcon Heavy nesoucí elektromobil Tesla Roadster k oběžné dráze Marsu:

 

 

1 komentář na “Aktuality – březen 2018”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*