UFO nad silnicí

V únoru by se dalo říci, že je mrtvá sezóna UFO. Kdo se v tuto dobu podívá na zakaboněnou mrazivou oblohu? Přesto se i v tento čas objevila dvě zajímavá hlášení UFO. Kdo by zůstal klidný, když svědek hlásí jakoby neviditelný talíř s rotujícími světly po obvodu? A tento zjev byl pozorován v tentýž den dvěma na sobě nezávislými svědky nedaleko od sebe, jen se čtvrthodinovým odstupem.

 

2018.02.06.01-UFO-Hustopeče
Datum: 6.2.2018
Čas: 18:00 hod
Lokalita: Oblast Hustopeče. Dálnice u Hustopeč. Kolem žádná zástavba. Spíš pole.

Jeli jsme autem z Brna po dálnici. Provoz nízký. Z ničeho nic na obloze světýlka jakoby po obvodu a okolo světýlek něco jakoby neviditelného, jakoby ve tvaru talíře. Vypadalo to neviditelné, ale díky světlům šlo vidět jakoby tvar v prostoru rýsující se do toho talíře. Bok talíře se točil. Proplouvalo to a přišlo mi to nízko nad zemí, ale ne úplně. Byl jsem v šoku. V úžasu a zároveň jsem měl pocit, že jsem součástí něčeho velkého. Ne jak když člověk něco vidí v TV, ale ono se to fakt stane. Na UFO jsem do teď nevěřil.

2018.02.06.02-UFO-Pasohlávky
Datum: 6.2.2018
Čas: 18:15 – 18:17 hod
Lokalita: Hlavní silnice spojující Mikulov a Pasohlávky (V těsné blízkosti AquaLand Moravia a ATC Merkur)

S přítelkyní jsme jeli autem z Brna do Mikulova. Těsně za přejezdem AquaLandu Moravia jsme vjížděli na hlavní silnici, která je z obou stran obklopena Mušovským jezerem. Právě při vjezdu na tuhle silnici, si přítelkyně, která řídila, všimla tohoto objektu na obloze a ihned mě upozornila, abych se podíval, co to je. Jelikož se přítelkyně musela věnovat jízdě, pozorovala tento objekt asi pouhé dvě sekundy, já, jakožto spolujezdec, jsem ihned po zpozorování tohoto objektu vytáhl mobilní telefon z kapsy a snažil se objekt zachytit. Byl jsem ale tak zmatený, že než jsem stačil tak jednoduchou věc udělat, objekt byl už velmi daleko, ale okem stále viditelný. Ihned jsem otevřel okýnko a asi ještě třicet sekund jsem objekt mlčky pozoroval pouhým okem (až k blízkosti vesnice Dolní Dunajovice). Poté, během par sekund, zmizel objekt za obzorem, neboť se už velmi stmívalo. Přítelkyně na mne po celou tu dobu pozorování neustále šokovaně mluvila a ptala, zda jsem to opravdu též viděl, ale já jsem se v té nevěřícnosti nezmohl na jediné slovo. Poté jsme už jen s přítelkyni přemýšleli, zda tento zážitek někomu povědět, zda nám to vůbec někdo uvěří.

Nevím, zda má tato informace s tímto nějakou souvislost, ale asi jednu hodinu a patnáct minut předtím na tomto stejném úseku projíždělo velké množství vojenských nákladních automobilů (my byli akorát na cestě do Brna, tyto vozy projížděly v protisměru). 

Popis objektu: 
Z našeho pohledu velikostně asi 1 m. Vzdálenost objektu od země asi 40 – 50 m. Odhadována skutečná velikost objektu asi 15 – 20 m. Tvar – kruhovitý/diskovitý. Barva – spíše tmavší – tmavě stříbrná/tmavě šedá, až černá. Detaily – bílé osvětlení po obvodu ve tvaru pravidelných malých čtverců (podle mého odhadu jich bylo více jak třicet), světla mírně pohasínala – nic do oči bijícího.

Všimněme si nyní shodných typických bodů v těchto svědectvích:

  • Místa pozorování jsou od sebe nedaleko- necelých 15 km vzdušnou čarou.
  • V obou případech bylo vidět spíše jen osvětlení obvodu domnělého disku.
  • Obě pozorování se odehrála z automobilu.

Je jasné, že v obou případech byl pozorován jeden a tentýž předmět. O co však mohlo jít? Další nápovědou by mohl být konvoj vojenských vozidel. Opravdu v těchto případech nešlo o létající talíř. Tento efekt již dobře známe.

Vojenský vrtulník, který během cvičení v této oblasti prolétával, byl vybaven osvětlením pro let jen podle přístrojů. Jediné, co na takovém vrtulníku v noci svítí, jsou malá světla na koncích lopatek vrtule.

Detail konce vrtule Mi-24 s osvětlením.

Roztočená vrtule pak vytváří buď svítící prstenec, nebo, díky stroboskopickému efektu, dojem pomalu se otáčejících světel kolem čehosi tmavého nezřetelného. Člověk by přísahal, že viděl disk se světly na obvodu.

A co hluk takového vrtulníku? Všimněte se, že prakticky vždy jde o pozorování z jedoucího automobilu. A ty bývají dobře odhlučněné. Odhlučněné jsou dnes i vojenské vrtulníky, u kterých se provádějí úpravy k zamezení demaskujícího hluku. Osvětlený konec vrtulí vytváří nápadné a nečekané efekty, které ještě jistě spletou mnoho lidí.

Konvertoplán V-22 – Osprey s nočními světly.

 

 

 

 

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*