UFO nad silnicí

V únoru by se dalo říci, že je mrtvá sezóna UFO. Kdo se v tuto dobu podívá na zakaboněnou mrazivou oblohu? Přesto se i v tento čas objevila dvě zajímavá hlášení UFO. Kdo by zůstal klidný, když svědek hlásí jakoby neviditelný talíř s rotujícími světly po obvodu? A tento zjev byl pozorován v tentýž den dvěma na sobě nezávislými svědky nedaleko od sebe, jen se čtvrthodinovým odstupem.

 

2018.02.06.01-UFO-Hustopeče
Datum: 6.2.2018
Čas: 18:00 hod
Lokalita: Oblast Hustopeče. Dálnice u Hustopeč. Kolem žádná zástavba. Spíš pole.

Jeli jsme autem z Brna po dálnici. Provoz nízký. Z ničeho nic na obloze světýlka jakoby po obvodu a okolo světýlek něco jakoby neviditelného, jakoby ve tvaru talíře. Vypadalo to neviditelné, ale díky světlům šlo vidět jakoby tvar v prostoru rýsující se do toho talíře. Bok talíře se točil. Proplouvalo to a přišlo mi to nízko nad zemí, ale ne úplně. Byl jsem v šoku. V úžasu a zároveň jsem měl pocit, že jsem součástí něčeho velkého. Ne jak když člověk něco vidí v TV, ale ono se to fakt stane. Na UFO jsem do teď nevěřil.

2018.02.06.02-UFO-Pasohlávky
Datum: 6.2.2018
Čas: 18:15 – 18:17 hod
Lokalita: Hlavní silnice spojující Mikulov a Pasohlávky (V těsné blízkosti AquaLand Moravia a ATC Merkur)

S přítelkyní jsme jeli autem z Brna do Mikulova. Těsně za přejezdem AquaLandu Moravia jsme vjížděli na hlavní silnici, která je z obou stran obklopena Mušovským jezerem. Právě při vjezdu na tuhle silnici, si přítelkyně, která řídila, všimla tohoto objektu na obloze a ihned mě upozornila, abych se podíval, co to je. Jelikož se přítelkyně musela věnovat jízdě, pozorovala tento objekt asi pouhé dvě sekundy, já, jakožto spolujezdec, jsem ihned po zpozorování tohoto objektu vytáhl mobilní telefon z kapsy a snažil se objekt zachytit. Byl jsem ale tak zmatený, že než jsem stačil tak jednoduchou věc udělat, objekt byl už velmi daleko, ale okem stále viditelný. Ihned jsem otevřel okýnko a asi ještě třicet sekund jsem objekt mlčky pozoroval pouhým okem (až k blízkosti vesnice Dolní Dunajovice). Poté, během par sekund, zmizel objekt za obzorem, neboť se už velmi stmívalo. Přítelkyně na mne po celou tu dobu pozorování neustále šokovaně mluvila a ptala, zda jsem to opravdu též viděl, ale já jsem se v té nevěřícnosti nezmohl na jediné slovo. Poté jsme už jen s přítelkyni přemýšleli, zda tento zážitek někomu povědět, zda nám to vůbec někdo uvěří.

Nevím, zda má tato informace s tímto nějakou souvislost, ale asi jednu hodinu a patnáct minut předtím na tomto stejném úseku projíždělo velké množství vojenských nákladních automobilů (my byli akorát na cestě do Brna, tyto vozy projížděly v protisměru). 

Popis objektu: 
Z našeho pohledu velikostně asi 1 m. Vzdálenost objektu od země asi 40 – 50 m. Odhadována skutečná velikost objektu asi 15 – 20 m. Tvar – kruhovitý/diskovitý. Barva – spíše tmavší – tmavě stříbrná/tmavě šedá, až černá. Detaily – bílé osvětlení po obvodu ve tvaru pravidelných malých čtverců (podle mého odhadu jich bylo více jak třicet), světla mírně pohasínala – nic do oči bijícího.

Všimněme si nyní shodných typických bodů v těchto svědectvích:

 • Místa pozorování jsou od sebe nedaleko- necelých 15 km vzdušnou čarou.
 • V obou případech bylo vidět spíše jen osvětlení obvodu domnělého disku.
 • Obě pozorování se odehrála z automobilu.

Je jasné, že v obou případech byl pozorován jeden a tentýž předmět. O co však mohlo jít? Další nápovědou by mohl být konvoj vojenských vozidel. Opravdu v těchto případech nešlo o létající talíř. Tento efekt již dobře známe.

Vojenský vrtulník, který během cvičení v této oblasti prolétával, byl vybaven osvětlením pro let jen podle přístrojů. Jediné, co na takovém vrtulníku v noci svítí, jsou malá světla na koncích lopatek vrtule.

Detail konce vrtule Mi-24 s osvětlením.

Roztočená vrtule pak vytváří buď svítící prstenec, nebo, díky stroboskopickému efektu, dojem pomalu se otáčejících světel kolem čehosi tmavého nezřetelného. Člověk by přísahal, že viděl disk se světly na obvodu.

A co hluk takového vrtulníku? Všimněte se, že prakticky vždy jde o pozorování z jedoucího automobilu. A ty bývají dobře odhlučněné. Odhlučněné jsou dnes i vojenské vrtulníky, u kterých se provádějí úpravy k zamezení demaskujícího hluku. Osvětlený konec vrtulí vytváří nápadné a nečekané efekty, které ještě jistě spletou mnoho lidí.

Konvertoplán V-22 – Osprey s nočními světly.

 

 

 

 

 4 komentářů k článku UFO nad silnicí

 1. Lenka Michnová napsal:

  Mám stejný zážitek, jen se to stalo včera 22.3.2018 v 19:45 při cestě po státní silnici od Hustopečí směr Břeclav.
  Stejný objekt, nízko nad zemí, rotující, po obvodu jasné bílé světlo,žádný hluk.Byla jsem v šoku, nestačila to vyfotit, ale vrtulník to nebyl, žádné červené světlo jak je na obrázku. Trup byl kovový tvaru talíře. Muselo to vidět více lidí, přiletělo to ze směru od dálnice, přes státní silnici a dál přes pole směr Pálava.

  • Červené světlo tam být nemuselo, někdy létají jen se světly na té vrtuli. Možná, že kdybyste měla možnost zastavit a vylézt z auta, tak byste ten vrtulník uslyšela. Je to opravdu hodně sugestivní.

 2. Kristýna napsal:

  Přeji hezký večer, chci se s Vámi podělit o stejný zážitek jaký zde popisují ostatní. Dne 30 ledna kolem 18:00 jsem jela z Tábora na Jindřichův Hradec, jela jsem autobusem a seděla jsem těsně za řidičem. Byl již tma a já koukala z okna. Když jsme najížděli na dálnici tak tu jsem po pravé straně uviděla jakýsi disk po stranách nasvícený. Nemohla jsme tomu uvěřit, letěl docela pomalu a hodně nízko, pár metrů nad autobusem držela jsem v ruce telefon ale byla jsme v takovém šoku že jsme nedokázala nic udělat. Dodnes mi nikdo nevěří, ale já vím co jsem viděla. A když čtu Vaše komentáře tak se mi to co jsem viděla opravdu potvrdilo. Na internetu jsem pak hledala nějaký obrázek Ufa který by byl podobný tomu, co jsme viděla já, našla jsem 2. Bylo viděné údajně někde v Londýně.

 3. Hesse Valentino napsal:

  Naprosto stejé UFO jsem viděl s bratrem v Hustopečích cca před dvaceti lety. Uplně stejný popis i chování. Tenkrát mobil s fotoaparátem bylo velké scifi. ale měli jsme dalekohled. Předmět se zvedl s malé víšky u polní cesty mezi Starovicemi a Hustopečemi a odlétal směrem na Velké Pavlovice. Do teď mi to nikdo nevěří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*