Aktuality – leden 2018

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Obrovský ledový točící se kruh je fascinující hříčka přírody. Takže: nikoliv říční proudy, ale různá hustota vody.

Tým Genes in Space-3 úspěšně identifikoval bakterie ve vesmíru. Ještě nedávno byly všude bombastické titulky článků, o tom, že na povrchu ISS byly nalezeny mimozemské organizmy.
„Staphylococcus capitis a Staphylococcus hominis. Nejde o žádnou záhadu ani šok. Jsou to běžné bakterie z lidského těla, které lidé často trousí kolem sebe.“

Lovci záhad. Škoda, že tyto historické články nehovoří o konkrétních datech popisovaných událostí. Ještě i dnes je spousta svědectví pamětníků, kteří v těch dobách něco viděli.

Co stojí za senzačním odhalením.
Jak se honí UFO. Tajný výzkumný program Pentagonu v letech 2007 až 2012.
O údajně tajném programu Pentagonu  za 22 miliónů dolarů.

Stephen Hawking slaví 76 narozeniny: Génius, který už neměl žít. Co vlastně udržuje geniálního fyzika naživu? Nezlomná vůle, štěstí a náhoda včasné diagnózy, nebo snad mimozemšťané jak tvrdí jedna z konspiračních teorií?

1. vesmírný týden 2018

2. vesmírný týden 2018

Obloha v lednu 2018

Události:

24. ledna 2018 v 17:30 hod.
ZÁHADY PÍSECKÉHO REGIONU: Stále tajemný Zvíkov

Přednáška Mgr.Vratislav Měchury na téma historie a region.
Místo : Klubovna MěK Písek
Kontakt : Milena Halámková 382 20 18 22, 604228599

Výročí:

3. ledna -před pěti lety nás opustil vynikající kamarád, záhadolog, cestovatel a spisovatel Ivan Mackerle.

7. ledna 1948 se v americkém státě Kentucky se zřítil letoun kpt. Thomase Mantela při pronásledování UFO.

20. ledna 1996 se odehrály události ve Varginha v Brazílii. NORAD v v tu dobu zachytil klesající neznámý objekt a poté bylo několika obyvateli zpozorováno podivné stvoření podobné známým chupacabras.

29. ledna 1986 došlo na „kóte 611“ u ruského Dalněgorsku k pádu neznámého objektu a nálezu neznámých podivných úlomků. Tato událost je někdy označována jako „sovětský Roswell“.

 

 

 

 

 

 

3 komentáře na “Aktuality – leden 2018”

  1. ahoj, dne 31.01.2018 ve 20:40hodin jsme videli (ja a moje pritelkini) truhelnik (dve svetla na strane, 1 ve predu) mezi hradcem kralove a jaromerem … tento stal v miste, ne daval zadni zvuky, doufam ze nekdo taky to videl (lide v autech brzdili). omlovam se za moj jazyk, jsem polak, zdravim :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*