Aktuality – srpen 2019

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Záhada „lepkavé mlhy“.  Další záhadné úmrtí…

Čtveřici rybářů uneslo ufo. Ve vzpomínkách jim scházelo několik hodin. Enigma by měla u článku uvádět zdroj informací, jinak to působí dojmem, že si to autor vymyslel.

HD 139139: další záhadná hvězda s poklesy jasnosti, ve kterých není žádný řád.  Další z řady záhadných hvězd… Zdá se, že buď jde o nějaký ani ne příliš vzácný jev, nebo (koho by to nenapadlo, že?) kosmické inženýrství 

Buď se hvězdy zbláznily, nebo se nás pokouší kontaktovat 234 druhů mimozemšťanů. To by se z toho jeden zbláznil. Tolik práce se sbíráním různých vysvětlení Fermiho paradoxu a on asi žádný neexistuje. Ještěže tajemný autor -MK- na Primě to tak jistě ví…

Vědci nasadili do mozku halucinaci. Vždycky to bude záležet na člověku, jakým způsobem novou technologii využije.

Měřili jsme v Česku radioaktivitu. Čísla mohou vyděsit, ale o nic prý nejde. Malá exkurse a výborný kurs základů měření radioaktivity.

Události a výročí.:

7.8.1566 Basilej, Švýcarsko

Stovky obyvatel města Basilej pozorovaly velký počet obrovských černých koulí, které se pohybovaly různým směrem. Některé z nich však měly ohnivou červenou barvu. Koule se navzájem srážely a vypadalo to, jako by spolu vedly boj. Nakonec se koule rozpadly a zmizely. Tento jev byl popsáni zobrazen v kronice.

zdroj: Wikipedia

15.8.1663 – Bělozerský újezd, Rusko

Událost nad jezerem Robozero. Svědectví z Bělozerského újezdu v tehdejším Rusku popisuje podivný oheň, který se snesl nad jezero Robozero. Nakonec ohnivý objekt zůstal stát nad jezerem asi jeden a půl hodiny, přičemž žár nedovolil nikomu se k jevu přiblížit. Pozdější hledání stop pádu meteoritu nepřineslo žádný úspěch.

21.8.1955 Osada Kelly, Kentucky, USA

Billy Sutton, vlastník farmy u osady Kelly poblíž Hopkinsville spatřil nejprve cosi, jako padající hvězdu, která zřejmě spadla nedaleko od farmy. Když tři hodiny poté začali štěkat psi, šel se podívat ven a spatřil dvě, asi metr vysoké, bytosti v třpytivých oblecích, jak se snaží otevřít zadní dveře domu.  Vrátil se pro pušku a spolu se svým bratrem na jednu z bytostí, která se k nim blížila, vystřelili. Ta se obrátila zpět a bratři ustoupili do domu. Následující několik hodin čelili opakovaným pokusům bytostí dostat se dovnitř. Bránili se střelbou a několikrát bytosti zasáhli, aniž by jim to nějak ublížilo, údajně bylo slyšet kovový zvuk při zásazích. Před půlnocí objekt odletěl a celá rodina odjela na policejní stanici v Huntsville. Následující pátrání šerifa potvrdilo stopy střelby, nikoliv však žádnou známku přítomnosti popisovaných bytostí.  Výpovědi sedmi dospělých a čtyř dětí však byly přesvědčivé a vyšetřování neukázalo na žádné rozpory.

=========

11.6.2019

Na Zvíkově proběhl natáčení pořadu České tajemno ostravské TV. Spolu s Arnoštem Vašíčkem jsme probrali několik zajímavých záhad týkajících se tohoto krásného hradu.

10.7.2019

Spolu s Jaroslavem Marešem jsme navštívili dva z českých „strašidelných domů“. Výpovědi očitých svědků si brzy budete moci poslechnout na Badatele.net. Na webu Záře se časem objeví článek se srovnáním několika takových případů z naší země.

16.7.2019

Jen o týden později jsme uskutečnili další experiment, který by mohl objasnit trochu strašidelný, ale stále záhadný jev, nazývaný Spontaneous Human Combustion (spontánní uhoření člověka). Díky vstřícnému přístupu hasičů z Technického ústavu požární ochrany!
O výsledcích pokusu budeme informovat po jejich zpracování.

Akce:

Podorlické setkání 2019 – 25 let klubu

4. 10. v 18:00 až 6. 10. v 12:00
Penzion Expanze, Husova 155, 551 01 Jaroměř

Pozvánka od klubu Záblesk:

Letos náš klub slaví 25 let od svého založení. Tímto bychom Vás rádi pozvali na náš jubilejní záhadologický víkend Podorlické setkání. Jde o 4.-6.10.19. a charakter akce je takový, že v pátek je tzv. expedice a letos pojedeme na zámek v Náchodě a tentokrát budeme řešit jeho podzemí. V sobotu budeme mít v Jaroměři v penzionu Expanze od 9h. pásmo přednášek s přestávkami přibližně až do 20h. Potom bude volná „záhadologická“ diskuse. V neděli si můžeme ještě poslechnout nějaké vyprávění. V místě je možnost ubytování a strava. Akce je i lokálně prezentována pro širokou veřejnost. Setkat se tu můžete s lidmi z různých klubu i jednotlivci z celé republiky. Záblesk, FFC, Projekt Záře, Prehistorický odkaz, KPU, PVJAR, aj.. Naše akce má atmosféru diskrétní a respektující. Každý víme něco a nezáleží na tom, kolik toho ví ten druhý. Těšíme se na vás…

Volejte pouze na toto tel. číslo, jinde je penzion zablokovaný:
———–Naproti v hotelu nevaří————
605 704 908
Penzion Expanze
Husova 155
551 01 Jaroměř
www.penzionexpanze.cz

*******

Humor:

 

 

 

2 komentáře na “Aktuality – srpen 2019”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*