Aktuality – srpen 2019

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Záhada „lepkavé mlhy“.  Další záhadné úmrtí…

Čtveřici rybářů uneslo ufo. Ve vzpomínkách jim scházelo několik hodin. Enigma by měla u článku uvádět zdroj informací, jinak to působí dojmem, že si to autor vymyslel.

HD 139139: další záhadná hvězda s poklesy jasnosti, ve kterých není žádný řád.  Další z řady záhadných hvězd… Zdá se, že buď jde o nějaký ani ne příliš vzácný jev, nebo (koho by to nenapadlo, že?) kosmické inženýrství 

Buď se hvězdy zbláznily, nebo se nás pokouší kontaktovat 234 druhů mimozemšťanů. To by se z toho jeden zbláznil. Tolik práce se sbíráním různých vysvětlení Fermiho paradoxu a on asi žádný neexistuje. Ještěže tajemný autor -MK- na Primě to tak jistě ví…

Vědci nasadili do mozku halucinaci. Vždycky to bude záležet na člověku, jakým způsobem novou technologii využije.

Měřili jsme v Česku radioaktivitu. Čísla mohou vyděsit, ale o nic prý nejde. Malá exkurse a výborný kurs základů měření radioaktivity.

Události a výročí.:

7.8.1566 Basilej, Švýcarsko

Stovky obyvatel města Basilej pozorovaly velký počet obrovských černých koulí, které se pohybovaly různým směrem. Některé z nich však měly ohnivou červenou barvu. Koule se navzájem srážely a vypadalo to, jako by spolu vedly boj. Nakonec se koule rozpadly a zmizely. Tento jev byl popsáni zobrazen v kronice.

zdroj: Wikipedia

15.8.1663 – Bělozerský újezd, Rusko

Událost nad jezerem Robozero. Svědectví z Bělozerského újezdu v tehdejším Rusku popisuje podivný oheň, který se snesl nad jezero Robozero. Nakonec ohnivý objekt zůstal stát nad jezerem asi jeden a půl hodiny, přičemž žár nedovolil nikomu se k jevu přiblížit. Pozdější hledání stop pádu meteoritu nepřineslo žádný úspěch.

21.8.1955 Osada Kelly, Kentucky, USA

Billy Sutton, vlastník farmy u osady Kelly poblíž Hopkinsville spatřil nejprve cosi, jako padající hvězdu, která zřejmě spadla nedaleko od farmy. Když tři hodiny poté začali štěkat psi, šel se podívat ven a spatřil dvě, asi metr vysoké, bytosti v třpytivých oblecích, jak se snaží otevřít zadní dveře domu.  Vrátil se pro pušku a spolu se svým bratrem na jednu z bytostí, která se k nim blížila, vystřelili. Ta se obrátila zpět a bratři ustoupili do domu. Následující několik hodin čelili opakovaným pokusům bytostí dostat se dovnitř. Bránili se střelbou a několikrát bytosti zasáhli, aniž by jim to nějak ublížilo, údajně bylo slyšet kovový zvuk při zásazích. Před půlnocí objekt odletěl a celá rodina odjela na policejní stanici v Huntsville. Následující pátrání šerifa potvrdilo stopy střelby, nikoliv však žádnou známku přítomnosti popisovaných bytostí.  Výpovědi sedmi dospělých a čtyř dětí však byly přesvědčivé a vyšetřování neukázalo na žádné rozpory.

=========

11.6.2019

Na Zvíkově proběhl natáčení pořadu České tajemno ostravské TV. Spolu s Arnoštem Vašíčkem jsme probrali několik zajímavých záhad týkajících se tohoto krásného hradu.

10.7.2019

Spolu s Jaroslavem Marešem jsme navštívili dva z českých „strašidelných domů“. Výpovědi očitých svědků si brzy budete moci poslechnout na Badatele.net. Na webu Záře se časem objeví článek se srovnáním několika takových případů z naší země.

16.7.2019

Jen o týden později jsme uskutečnili další experiment, který by mohl objasnit trochu strašidelný, ale stále záhadný jev, nazývaný Spontaneous Human Combustion (spontánní uhoření člověka). Díky vstřícnému přístupu hasičů z Technického ústavu požární ochrany!
O výsledcích pokusu budeme informovat po jejich zpracování.

Akce:

Podorlické setkání 2019 – 25 let klubu

4. 10. v 18:00 až 6. 10. v 12:00
Penzion Expanze, Husova 155, 551 01 Jaroměř

Pozvánka od klubu Záblesk:

Letos náš klub slaví 25 let od svého založení. Tímto bychom Vás rádi pozvali na náš jubilejní záhadologický víkend Podorlické setkání. Jde o 4.-6.10.19. a charakter akce je takový, že v pátek je tzv. expedice a letos pojedeme na zámek v Náchodě a tentokrát budeme řešit jeho podzemí. V sobotu budeme mít v Jaroměři v penzionu Expanze od 9h. pásmo přednášek s přestávkami přibližně až do 20h. Potom bude volná „záhadologická“ diskuse. V neděli si můžeme ještě poslechnout nějaké vyprávění. V místě je možnost ubytování a strava. Akce je i lokálně prezentována pro širokou veřejnost. Setkat se tu můžete s lidmi z různých klubu i jednotlivci z celé republiky. Záblesk, FFC, Projekt Záře, Prehistorický odkaz, KPU, PVJAR, aj.. Naše akce má atmosféru diskrétní a respektující. Každý víme něco a nezáleží na tom, kolik toho ví ten druhý. Těšíme se na vás…

Volejte pouze na toto tel. číslo, jinde je penzion zablokovaný:
———–Naproti v hotelu nevaří————
605 704 908
Penzion Expanze
Husova 155
551 01 Jaroměř
www.penzionexpanze.cz

*******

Humor:

 

 

 

2 thoughts on “Aktuality – srpen 2019”

  1. co se týče Enigmy, je to stálý problém…už kolikrát jsem je na to upozorňoval.. jsou to untrwasrmani…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*