Aktuality – prosinec 2018

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Mohl by mezihvězdný objekt ‚Oumuamua být mimozemskou plachetnicí?  Podivný, nezpomalující se pohyb odlétajícího tělesa byl příčinou spekulace, kterou vyslovil harvardský astrofyzik Avi Loeb. Ta však vyšla vedle, ze stejného důvodu jako teorie mezihvězdné komety – těleso totiž rotuje.

Postavíme laserovou svítilnu pro přilákání mimozemských astronomů? To není moc dobrý nápad a Stephen Hawking  by s námi zcela jistě souhlasil.

Podivně blikající hvězda VVV-WIT-07 je novou záhadou pro astronomy. Jistá hvězda ve vnitřní oblasti Mléčné dráhy zhasíná, jako by ji clonilo něco skutečně velikého a téměř neprůhledného…

Jak by vypadal kontakt s UFO: Pravděpodobnost je malá, přesto mají vlády plán
Pro případ prvního kontaktu jsou prý nastavena docela přesná pravidla. Jde o to, že tady na Zemi máme pořád s nějakým dodržováním pravidel docela problémy.

Nad Čechami zaznamenali jako mraky maskované UFO. Takže nikoliv jako UFO vypadající mraky, ale naopak. Inu rusové to musí vědět líp :-)

InSight vysílá z povrchu Marsu. Úspěšné přistání sondy InSight by nemělo uniknout nikomu se zájmem o záhady a vesmír. Výzkum vesmíru ještě není samozřejmostí a dosavadní úspěšnost přistání na Marsu byla asi 40%. Gratulujeme!

Události a výročí:

5. prosince 1945 došlo k záhadnému zmizení pěti amerických letounů Grumman TBF Avenger v oblasti Bermudského trojúhelníka. Při pátrání po ztracených letadlech zmizel i hlídkový létající člun s třináctičlennou posádkou PBM Mariner. Vraky ztracených letadel nebyly nikdy nalezeny.

11. prosince 1949 došlo k tzv. Číhošťskému zázraku. V kostele v obci Číhošť se během kázání faráře Josefa Toufara několikrát vychýlil krucifix nad kazatelnou, což se stalo záminkou k zásahu StB a umučení faráře Toufara.

26. prosince 2017 byl v celé Evropě pozorován tajemný úkaz, označovaný za UFO. Šlo o test ruské strategické rakety  RS-12M Topol. Úkaz byl zaregistrován i v České republice.

 26. prosince 1978 zemřel český spisovatel, průkopník záhadologie a sci-fi, MUDr. Ludvík Souček. S jeho smrtí je spojena i záhada ztraceného rukopisu posledního dílu trilogie, Tušení světla.

 

 

 

===

 

 

 

 

 

 

3 komentáře na “Aktuality – prosinec 2018”

  1. „Pro případ prvního kontaktu jsou prý nastavena docela přesná pravidla.“

    Hmm. Jen zde připomenu známou zkušenost vojáků: Žádný plán nepřežije první kontakt s nepřítelem.

    (Jinak taky se řadím k těm, kteří o sobě dávat rozhodně nechtějí a chtějí se tvářit, že tu vlastně vůbec nejsme.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*