Aktuality – listopad 2019

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Ve výtryscích ze Saturnova měsíce se našly nové organické sloučeniny  Zdá se, že materiálu k vytvoření života je ve vesmíru víc než dost.

Existuje mimozemský život? Ano a objevíme ho do 30 let, říká fyzik, který letos získal Nobelovu cenu.  Zdá se, že teď je míč na straně biologů nebo biochemiků. Dokud nebudeme vědět, jak a za jakých podmínek život vznikl, nemůžeme ani přesně vědět, kde ho ve vesmíru hledat.

Byl v 70. letech minulého století při misi na Mars objeven mimozemský život? Možná jsme na Marsu život už našli. No ale možná taky ne…

Americké námořnictvo potvrdilo autenticitu záběrů zachycujících UFO. Kvantová bublina? Hmmm… Kvanta nějak přicházejí do módy.

Americká armáda do spolupráce s ufologickou organizací investuje téměř milion dolarů. To je zajímavé: tak armáda ufologické organizaci TTSA nedá ani dolar, ale uzavřela s ní spojenectví a bude vyvíjet vylepšení pozemních vozidel. A pak že vytváření peněžních tunelů je jen česká záležitost…

Houba, nebo zvíře? Pařížská zoo má novou atrakci se 720 pohlavími. Nějak z článku asi vypadlo, že jde o „obyčejnou“ hlenku. Ta schopnost učení na buněčné úrovni nás ale nutí k myšlence: co kdyby se to vyvíjelo dál? Jak by vypadal inteligentní organizmus, který se z toho vyvine? A co když potkáme něco takového při hledání mimozemšťanů?

Proč s námi mimozemšťané nemluví. Příspěvek do sbírky sběratele různých vysvětlení Fermiho paradoxu.

Události a výročí:

5.11.1975 – Snowfake, Arizona, USA – zmizení Travise Waltona

Skupina sedmi dřevorubců v severovýchodní Arizoně zpozorovala zářivý objekt na obloze. Jeden z nich, Travis Walton, vystoupil z vozu a chtěl se k objektu, visícím nad vrcholky stromů přiblížit. Náhle byl čímsi odmrštěn o několik metrů a zůstal ležet. Ostatní propadli panice a z místa odjeli. Jejich historce ale policie nevěřila, obvinila je z vraždy a rozjela pátrání po zmizelém Waltonovi. Po pěti dnech se Travis Walton objevil na odlehlém místě – nahý, s podivnými šrámy na těle a k smrti vyděšený. Vůbec na nic si nevzpomínal. Teprve pod vlivem hypnózy si vybavil alespoň částečně své zážitky z děsivé prohlídky v neznámém objektu. Zajímavé je, že shodnou výpověď nikdy nezměnili ani jeho kolegové, ani on. Ani dvojí výslech s pomocí detektoru lži neodhalil rozpory ve výpovědích. V roce 1993 byl natočen podle této události film Oheň v oblacích (Fire in the Sky), který je ale komerčně upravenou verzí výpovědí Travise Waltona. Podrobné informace o incidentu lze najít na webové stránce Travise Waltona.

Akce:

Co nového v záhadologii
Sobota 9. listopadu 2019 v 10:00 až 15:00
Celodenní přednášková akce se bude konat v sobotu 9. listopadu 2019 od 10-15 hodin v restauraci U vodárny v Praze.
https://restaurace-uvodarny.cz/

Program:

– ocenění badatelů za dlouholetou činnost

Přednášky:

  • 10:00 – úvod – ocenění badatelů za dlouholetou činnost
  • 10:30 Aleš Česal – Záhady Chebska
  • 11:30 Martin Lavay – Záhadná Měsíční šachta
  • 12:30 – oběd, volná diskuse
  • 13:00 Miroslav Houška – Záhady kolem Jana Žižky z Trocnova – přednáška k 595.výročí jeho úmrtí.
  • 14:00 Jitka Lenková, Karel Dudek – Zpráva o průzkumu lokality Beglik taš (Bulharsko)
  • 14:30 Tomáš Dosoudil – Šifra Mistra Rogera – aneb o skrytých sděleních středověkého učence Rogera Bacona
  • 15:15 Luboš Šafařík – Tajemství labyrintů

Vstupné dobrovolné, k dispozici budou knihy, časopisy, DVD…

Máte-li zájem se zúčastnit, napište na kpufo@kpufo.cz

===========

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*