Záhada v infračerveném světle

Hodně pozorování neobvyklých jevů a UFO se k nám dostává od rybářů a lovců. Sezení v přírodě, bez rušivých světel, pozorování noční oblohy vede občas k zachycení jevů, které někdy nedokážeme vysvětlit. Také v tomto případě myslivce sedícího na posedu. Neznámý objekt však nezachytil pouhým okem, pro to byl zřejmě neviditelný. UFO zachytilo noční vidění s infračerveným přísvitem.

 

„Byl jsem na čekané na posedu. Protože byl měsíc, používal jsem převážně triedr. tím jsem nic neviděl, tak jsem si občas bral noční vidění s infračerveným přísvitem. Pomocí tohoto vidění jsem zahlédl nad polem 2-3 metry nad terénem pohyb jakoby svítícího pásku složeného z nul. Alespoň tak mi to připadalo.“

 

„Vzal jsem tedy triedr, neboť má ostřejší obraz (sklo je sklo…., ale tím jsem opět nic neviděl. Znovu jsem vzal noční vidění a opět to tam bylo. Pohybovalo se to ze strany na stranu a nepatrně to měnilo výšku. Měl jsem pocit, že se mi noční vidění porouchalo, tak jsem vzal pušku, na které mám také noční vidění s infračerveným přísvitem. Opět to tam bylo.“

Video z puškohledu je mnohem kvalitnější, první přistroj je levný výrobek z Číny. Jedno zařízení má přísvit s vlnovou délkou 850nm a druhé 940nm. Svědek chvíli takto střídal triedr a obě noční vidění – stále stejný výsledek, jev nebyl triedrem pozorovatelný. Řada nehybných světel svisle nad sebou v dálce je nerezový komín na domě.

Foto z místa pozorování ve dne.

Použitá technika:

 • NV535 hunting Night Vision Scope s přísvitem 940nm (prodejce)
 • puškohled 4×32 s namontovanou zasádkou PARD NV007, infračervený přísvit 850nm

O co by mohlo jít?

Hledáme někoho, kdo se v infračervené technice dobře vyzná a mohl by nám s vyhodnocením pomoci.

 

 

 

 

 

6 thoughts on “Záhada v infračerveném světle”

 1. Zdravím všechny

  Vzhledem k tomu, že přístroje mají přísvit je tento objekt jimi osvětlený. Je neostrý a silně osvětlený. Je tedy blízko objektivu. Ze záběru je vidět jeho pohyb se zřetelnými zpomalováním ke krajním bodům pohybu která ukazuje na pružnost onoho „mechanického systému“.

  Může to být pavučina vlající ze stromu či stébla traviny.

  Kdyby přístroje neměly přísvit, pak by to byla záhada – něco teplého by se pohybovalo ve vzduchu.

  PP

  1. Byl-li objekt osvětlen, nevíme. Škoda, že pána nenapadlo vypnout přisvícení, bohužel takové jednoduché dodatečné experimenty člověka většinou napadnou až pozdě.

 2. Skoda ze po tom nezkusil vystrelit, zda by se zmenilo nejak chovani tohoto ukazu. Pokud by slo o pavucinu, urcite by v perspektive mnohem vice a zretelneji menila vysku a nalezeni presneho mista by bylo obtiznesi vzhledem k tomu ze pan pri pozorovani menil pristroje.

  1. Také počínání by bylo krajině neodpovědné, neřknu-li nezákonné.

   Nemůžete střílet po něčem co nevíte co je.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*