Aktuality 4. a 5. týdne

Aktualita:

NASA odtajnila záběry unikátního UFO. Jenže senzace se bohužel nekoná. Záběry nepochází z ISS, jak se v článku tvrdí, ale z raketoplánu Columbia (STS-71) z ledna 1986 a tehdy ještě ISS neexistovala. Podle čánku se objekt pohybuje velkou rychlostí, což vylučuje možnost kosmického smetí. Omyl! Naopak potvrzuje, že se objekt nacházel ve velmi malé vzdálenosti od raketoplánu. Na stránkách NASA si pak můžeme přečíst, že objekt není považován za UFO, ale „space debris“ čili vesmírný odpad.

foto: NASA

Zajímavosti na webu:

UFO (mimozemšťané, davová psychóza, spiknutí nebo přírodní jev?)  Zajímavé zamyšlení nad smyslem toho, že pozorujeme UFO a prožíváme blízká setkání.

Neznámé objekty nad měsíčním povrchem.  …které za sebou nechávají kondenzační pruh? Že by někdo tajně vytvořil nad Měsícem atmosféru? Podobné případy UFO z kosmických lodí jsou dosti časté – někdy jde o kapičky vlhkosti na skle kabiny, cestující během manévrování po skle, jindy o drobné částečky pocházející z odpadů kosmické lodi cestující v její bezprostřední blízkosti.

Spontánní hoření lidí (1).  Jev, který stále postrádá vysvětlení. Jak to, že lidské tělo obsahující 70 % vody, náhle shoří na popel?

Kolik programátorů je třeba v bojovém vesmírném křižníku? Vtipná a trefná úvaha o budoucnosti.

 

Přednášky:

MUDr. Zuzana Krausová (Ambulantní psychiatrická ordinace Praha-Holešovice): Magie a parapsychologie z hlediska racionální neurovědy.
Středa 20. 2. 2013, 17:00 hodin
Přednáška z cyklu Věda kontra iracionalita se koná v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednášce následuje diskuze.

3 komentáře na “Aktuality 4. a 5. týdne”

  1. „Jak to, že lidské tělo obsahující 70 % vody, náhle shoří na popel?“

    Není to najednou – jde o déle trvající jev a je to tzv. kontové hoření, kdy oblečení slouží jako knot svíčky a je to živeno tělesným tukem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*