Identifikace UFO: Odrazy světel na oknech

mini

Okna zpravidla slouží k tomu abychom mohli vidět ven, z domova, z vlaku či automobilu. Někdy se ale stává, že ne vše, co v nich vidíme, odpovídá realitě. Světlo si s námi někdy hraje na schovávanou, jednou se odrazí, pod trochu jiným úhlem už nikoliv anebo jenom částečně.

 

5.1.3. Odrazy světel na oknech

Určitě se vám to někdy stalo ve vlaku, nebo v autobuse. Za oknem spatříte pohybující se světlo. Obvykle to trvá několik sekund, než si uvědomíte, že světlo se pohybuje synchronně s tím, jak se váš dopravní prostředek natáčí a že jde vlastně o odraz vnitřního osvětlení na okenním skle. Jenže pokud se někdo rozhodne pořídit fotografii přes zavřené okno, v okamžiku pořízení fotografie si ani nemusí ničeho povšimnout, ale pak na fotografii spatří podivný světelný objekt.

„Dobrý den, synův kamarád se vrátil ze Švédska a doma při prohlížení fotografií si všimnul na jednom snímku něčeho zajímavého. Bylo vyfoceno v přístavu Trelleborg 12.2.10 v 15:34 hod. (ve foťáku byl ještě letní čas).“

2010.02.12-Trelleborg

Při podrobnějším prozkoumání snímku si můžeme všimnout nezřetelného částečného odrazu zevnitř kajuty trajektu. Po nesmělém dotazu, zda nebyl snímek pořízen přes sklo okna, si to rychle uvědomil i autor:
„Dobrý den, promiňte za planý poplach. Zjistili jsme, že tento jev byl nakonec focený z kajuty trajektu a ten „předmět“ na obloze je patrně odraz svítidla v kajutě. Je tam na skle taky vidět odraz fotoaparátu. Byli jsme na začátku uvedeni v omyl, když nám nejdříve tvrdil, že foto bylo pořízeno venku. Pak si teprve uvědomil, že pár fotek bylo vyfoceno z kajuty, protože bylo venku hodně chladno.“

2012.05.27.01-UFO-Praha 5 – Smíchov

Další snímek byl pořízen zevnitř vozu lanové dráhy v Praze na Petříně. Stojí za povšimnutí, že všechny tyto „objekty“ jsou zdánlivě poloprůsvitné a vytvářejí dojem tajemného světélkujícího objektu. Také v tomto případě šlo o odraz na skle okna vozu lanovky. Nešlo ovšem o svítidlo, nýbrž slunečník nedalekého stánku, který se nacházel za fotografem.

2012.05.27.01-Praha 5 - Smíchov

Další informace naleznete zde:

Nefoťte na dovolené jako mamlas: Focení přes sklo
Fotografování přes sklo
Jak fotit obrazovky na skle

Čtěte také další díly seriálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*