Aktuality 16. a 17. týdne

  • od

miniAktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Aktualita:

Greerův dokumentární film „Sirius“ není žádná „bomba“

Tak jsem vyhodil zbytečných 10 dolarů na možnost  dívat se v noci na Greerův dokumentární film Sirius on-line z Word Premiere v Hollywoodu. Sledoval jsem ho, takže už nebudete muset.

Pokračování  ZDE

Zajímavosti na webu:

 Úvaha: Vystřídá člověka strojová inteligence? Doba, kdy budeme řešit tuto otázku je zřejmě mnohem blíže než si myslíme. Otázka však je, zda se pak velmi rychle nesmaže rozdíl mezi člověkem a „umělým“…

Možné důvody, proč nás mimozemšťané dosud nekontaktovali. Britský fyzik Stephen Webb takových důvodů vyjmenoval na padesát ve své knize „Kde tedy všichni jsou?

Mierumilovní mimozemšťania: Nechcú nás za otrokov ani kolonizovať. Názory na to, jak se budou případní mimozemšťané k nám chovat se značně rozcházejí v odborných i laických kruzích…

Sezona UFO aneb co nám létá nad hlavami? Pokud na obloze spatříte něco nepatřičného, nemusí jít hned o důvod volat pana Muldera s kolegyní Scullyovou.

 Ukážu vám pravého mimozemšťana, tvrdí autor nového dokumentu. Jako kdyby nestačila jedna blamáž s pitvou „mimozemšťana“ v roce 1995 … Totéž v National Geographic
A ohromující závěr? Zde: Vědci odhalili tajemství údajného mimozemšťana.

Pasažér natočil UFO z letadla. Meteorologický balon to na rozdíl od názoru redakce novinky.cz mohl být a zmizet mohl snadno a rychle – v určité výšce obvykle praskne.

Záhada sofijské oblohy. Zajímavé pozorování UFO v Bulharsku v roce 1965.

Virtuální částice vakua možná hýbou rychlostí světla. Otřese i v tomhle případě kvantová teorie starou dobrou realitou?

Na dně Galilejského jezera stojí podivný pozůstatek dávných dob. Pod hladinou Galilejského jezera stojí záhadná stavba z desítek tisíc tun velkých balvanů. Proč a kdo jí postavil, vědci pouze spekulují.

Stopy vedly odnikud nikam. Točily se v kruhu. Studenti píší noviny (a citují jeden z případů projektu Záře).

17. vesmírný týden. Přehled událostí na obloze od 22. 4. do 28. 4.2013

Podle Moorova zákona život exitoval miliardy let před vznikem Země. Aplikace Moorova zákona, přenesená ze světa počítačů na živé organizmy, nefunguje.

Nezajímaví LGM Ondřeje Neffa přesně vystihují jak divně se změnila lidská společnost. Ještě před pár desítkami let jsme si mysleli, že až narazíme na mimozemský život, začne se psát nejméně nový letopočet. A dnes? No a co? Mám si dát nohu za krk?

Přednášky:

Ivo Míček:  Nové strategie pilotovaných letů k planetám a k Marsu

Pátek 26.dubna 2013 19:00 hodin
Velký sál DDM DELTA Pardubice, ul. Gorkého 2658
Pořádá Astronomická společnost Pardubice, Hvězdárna b. A. Krause DDM DELTA Pardubice

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*