Zajimavé případy: 2012.07.23.02-UFO-Chýnov

Na tomto místě vás seznamujeme s případy, které byly v projektu Záře řešeny a byly něčím zajímavé, výjimečné, nebo se je prostě nepodařilo objasnit. Nejde jen o pozorování UFO, ale i zprávy o jiných anomálních jevech jako jsou agrosymboly, syndrom únosu do UFO, spontánní uhoření osob a podobně. Data, která jsou nám známa, jsou zde uvedena v „syrové“ podobě, tedy stejné jako jsou v databázi projektu Záře a se kterými pracují záhadologové i vědečtí konzultanti.

Kód prípadu: 2012.07.23.02 TYP: UFO
Anotace: hnědočervený objekt sudovitého tvaru letící před sportovním letadlem
Datum pozorování Od: 23.07.2012 Do: 23.07.2012
Datum upřesnění: 23.7.2012
Čas pozorování Od: 09:51:00 Do: 09:51:00
Upřesnění času: 9:51 – 9:51
Doba pozorování min.: 00:00:30 max.: 00:00:40
Lokalita: Chýnov okr. Tábor kraj: Jihočeský
Místo upřesnění: severní okraj Chýnova
Směr pozorování: S
Směr letu Odkud: SSV Kam: JJZ
Výška (°): min.: 30 max.: 30
Tvar: jiný tvar
Počet objektů 1
Barva: hnědá, červená
Velikost (m) min.: 5 max.: 5
Zvuky: Ne
Pohyb: rovnoměrný přímočarý
Objevil: byl již na obloze
Zmizel: odletem
Způsob pozorování: pouhým okem
Počasí: skoro jasno
Pocity: zvědavost
Pocity upřesnění: zvědavost
Zdroj Hlášení: internet-přímo
Zdroj: Webový formulář.
Z první ruky: Ano
Dotazník vyplněn: Ano
Kategorie: DD
Datum ohlášení : 23.07.2012
Datum zápisu: 05.08.2012
Celkem (Svedků): 3
Svědci muži(Počet): 1
Svědci ženy(Počet): 1
Svědci děti(Počet): 1
Popis:
Průlet předmětu sudovitého tvaru, dole zašpičatělého (tupý kužel), ve výšce 80 – 150 m. V jednu chvíli se k nám od jeho horní poloviny odrazilo slunce, což může značit skleněné okno, ci lesklý povrch v těchto místech konstrukce.
Pronásledovalo jej ve vzdálenosti cca 50 m malé sportovní letadlo (bílý dolnoplošník, typ neznám ale určitě to nebyl Zlín).Od Chýnova oba mířili směrem na Sezimovo Ústí, ci Planou nad Luž.

Resumé:
Zatím neuzavřeno. Uvažované možnosti vysvětlení: Další letadlo, nebo ultalight při neobvyklém náklonu  či úhlu pozorování? Nějaká unášená reklama či něco podobného? Doprovázející letadlo zatím nebylo identifikováno.

mapka místa pozorování s vyznačeným směrem pozorování (červená šipka) a směrem letu (modrá šipka)

mapka oblohy s vyznačeným směrem pozorování (červená šipka) a směrem letu (modrá šipka)

3 komentáře na “Zajimavé případy: 2012.07.23.02-UFO-Chýnov”

  1. Žijeme na statku U pRACHATICE A ASI PŘED 2 TÝDNY jsem viděla z okna podobně svítící červenou kouli(jako je zde na ilustračním fotu), která byla nad naší zahradou. Když jsem vyběhla ven, koule už byla o několik desítek metrů dál, ale když mě zahlédla, začala se zase přibližovat. Působilo to, že je velikosti malého míčku, ale neodhadovala jsem vzdálenost ani velikost. Barva byla ohnivě červěná, původně jsem myslela , že vidím letět nějaký balon přátelství. Když se koule začala přibližovat, chtěla jsem přivolat partnera a děti a odběhla, ale po návratu už byla fuč. Protože se nevyznám v technice, napdalo mne, jestli to nemohl být dron… ale vůbec nevím , jak dron vypdá v noci, když letí…toto byla opravdu jen červená koule………..

    1. Petro, toto byl opravdu lampion štěstí. Po několika minutách letu dohoří tableta, která jej pohání horkým vzduchem. Lampion zhasne a spadne k zemi – tedy náhle zmizí.
      Lampion lze celkem poznat, je charakteristický, ale s drony je to mnohem horší. Mají libovolnou variabilitu osvětlení ledkami, různě manévrují a těžko se ověřuje, zda v tu chvíli na tom místě s nimi zrovna někdo létal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*