Velmi podivný objekt

ruzyneVelmi neobvyklý objekt se v letošním létě vznášel v těsné blízkosti Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni. Zatím musíme přiznat, že jsme se nikdy s ničím podobným nesetkali a nemáme v tomto případě ani náznak nějakého rozumného vysvětlení. Posuďte sami. Zároveň bychom rádi poprosili čtenáře, pokud se s něčím podobným setkali, nebo tento objekt také spatřili,aby se nám ozvali. Aktualizováno 24.11.2013!

 

2013.07.11.01-UFO-Hostouň

Vracel jsem se s nákladním autem z Rakovníka do Tábora přes Prahu po R6. Všiml jsem si na horizontu tmavého černého bodu. Ačkoli bylo kousek přede mou pražské letiště tak mě tento objekt nepřipomínal žádné letadlo. Jak jsem pokračoval v jízdě, tak jsem se přibližoval k objektu. Objekt se vznášel jižně od dálnice asi 50 až 100 metrů ve výšce cca 30 až 50 metrů nad polem.

mapkamapka

Velikost odhaduji zhruba na 1x1x1 metr. Jevil se jako nehybný, který nebyl nijak fixován k zemi(tyč, lanko). Na poli pod objektem nebyly žádné osoby, ani žádný auto nebo traktor. Ani nebyly vidět žádné stopy v poli od auta nebo od lidí. Objekt byl poskládán z menších útvarů(koule, jehlan, krychle,vše černé matné barvy) které byly u sebe, nijak neměnily tvar,pozici ani velikost. Jehlan, koule a krychle byli vedle sebe v jedné řadě, tedy šířka objektu. Nad touto řadou a za touto řadou byly další útvary. Celek mě nedával nějaký smysl. Zaujalo mne, jak tento černý objekt byl matný a neodrážel sluneční světlo (tzn. neházel prasátka). Napadlo mne jestli to není součástí letištní techniky(na plašení ptáků, nebo součást radaru, nebo nějaký experiment pro ufology).

Snímek 006tvar objektu

Objekt jsem zpozoroval asi 1 km před sebou na horizontu. Když jsem ho asi po minutě míjel(celou dobu pozoroval) a ještě pozoroval předkloněný bočním pravým okénkem tak jsem žádné zvuky objektu neslyšel. Poté jsem se snažil objekt najít ve zpětném zrcátku, ale nic už jsem neviděl(pravděpodobně špatný úhel). Tento týden jsem projížděl po stejném místě R6 a objekt tam nebyl(tedy není to trvalé zařízení) a poblíž nejsou žádné stožáry ani dráty vysokého napětí. Napadlo mne jestli nemáte nějaké hlášení od jiných řidičů co tam také projížděli. Pokud by jste měli nějaké otázky tak rád vše zodpovím emailem. Ještě jsem si vzpomněl těsně po pozorování objektu jsem viděl vpravo od dálnice osobní motorový vlak jedoucí směrem od Prahy směrem na západ.

objektvzhled objektu po přiblížení

Později svědek ještě doplnil a zpřesnil údaje:

Po této rychlostní komunikaci R6 jezdím tak 5x do roka. Zpětně jsem si dohledal podle jízd datum 11.7 a čas pozorování objektu bych ještě upřesnil kolem 15.30 podle kolečka(záznamu z tachografu). Před 15 hodinou jsem vyjížděl z Rakovníka. První přiložené foto je popis dané situace jak si ji ještě vybavuji. Míjel jsem objekt cca na 8.5 km R6 který byl nad polen. Pamatuji si, že na poli něco rostlo. Vozovka byla mnohem výš než pole a byl pěkný rozhled na prostranství pod objektem. Žádné pošlapané nebo uježděné stopy v poli nebyli ani lidé nebo dopravní prostředky. Druhé foto je zhruba seskupení objektu a třetí foto jak jsem to viděl v daném úhlu. Přiznám se, že si již nevybavím první útvar zda byl jehlan nebo kužel. Jasně si pamatuji tu první řadu (jehlan, koule,krychle), které se o sebe opíraly. Mezi nimi neprosvítalo žádné světlo. Za těmito útvary(řadou tří útvarů) byly ještě další a nad také, ale nakreslil jsem je jako neurčité, protože si je tak pamatuji. Jehlan, koule a krychle měli jasné obrysy. Znova připomenu že mě zaujala tmavě černá matná!!!barva objektů i celku. Objekt jsem zpozoroval jako tmavě černou skvrnu na světlém horizontu nad letištěm. Ještě si vybavuji že jehlan, koule,krychle byli v jedné rovině i výšce a zhruba rovnoběžně s dálnicí. Škoda že jsem sebou neměl foťák. Kdybych měl nějaké foto tak by to pro mne bylo jednodušší popsat danou situaci. Takhle z toho mám divný pocit když popisuji co jsem viděl.“

“ Výšku objektu odhaduji asi 30 až 50 m nad polem asi 50 až 100 metrů od dálnice(na jih)Jsem si jist že se vznášel přímo nad polem, ne nad cestou(silnicí) Byl o něco níže než byl vzdálen od dálnice. Mám na mysli že jsem ho nepozoroval pod úhlem 45 stupňů, ale menším. Žádné ukotvení objektu jsem neviděl ačkoli jsem se na to také zaměřil. Jedině že by to bylo zakotveno na nějakém tenkém vlasci který nebyl na tu vzdálenost vidět a to jak proti poli tak proti obloze. Ani samotný vlasec nebo třpyt vlasce. Zrak mám zatím dobrý a brýle nenosím:-) Objekt byl stabilní, neotáčel se ani se nenakláněl. Ještě mě napadlo jestli to není něco na testování letištních radarů jak třeba dokážou zobrazit dané útvary, nebo test nějakých ufologů na ověření přesnosti hlášení pozorovatelů(jen moje domněnka).

I když nepředpokládáme, že by někdo takto nákladně testoval ufology, svým způsobem to asi prověří uplatnit naše schopnosti a fantazii. Co by to mohlo být? Nejvíce se nabízí domněnka, že půjde o nějaké zařízení v souvislosti s blízkým letištěm. Objekt se nacházel prakticky přesně v prodloužení dráhy RWY 06/24 ruzyňského letiště.

mapa

Vzhledem k dostatečným údajům se dá vyloučit nějaký výrazný pozemní objekt. Nenachází se zde žádný vodojem, silo, či něco podobného. Červenobílá kopule skrývající letištní radar je na druhé straně silnice. Mohlo by snad jít o nějaký balon? Nesoucí nějaké meteorologické zařízení. Nebo snad nějaké zařízení k plašení ptáků?

Máte nějaký nápad? Viděli jste někde podobný objekt? Pohybovali jste se v tuto dobu – 11.7.2013 okolo 15:30 hod. SELČ v těchto místech? Napište nám!

Aktualizace:

Během vyšetřování případu se objevily některé nové informace, s kterými bychom rádi čtenáře seznámili. Případ je velmi intenzivně zkoumán, neboť zde máme k dispozici kvalitní a podrobný popis očitého svědka. Místo, kde byl objekt pozorován, je velmi dobře známo a prozkoumáno členy projektu, kteří jej mají v dosahu. A v neposlední řadě jsme získali vyjádření meteorologa a také Řízení letového provozu.

Podle meteorologa se rozhodně nejedná o žádné meteorologické zařízení. Meteosondy se vypouští v Praze-Libuši a vypadají jinak (malá nebo větší bílá krabice zavěšená pod kulatým bílým balonem).

Teoreticky by snad mohlo jít o svazek párty balonků černé barvy (viz např. zde). Jenže v den pozorování bylo těsně po přechodu studené fronty a rozhodně nebylo bezvětří. Upoutaný svazek balonků by tedy byl rozhodně v pohybu a je otázka, zda by si toho pozorovatel nevšiml.

Vyjádření ŘLP bylo sice poměrně strohé, ale obsahově vyčerpávající:
V ose RWY06 ani na západ nebyl zachycen na radarovém zobrazení žádný cíl zachycený primárním či sekundárním radarem do 20 NM (cca 36 km) od letiště Praha.
Meteosondy jsou vypouštěny z Libuše, pro kalibraci radaru se používá speciálně vybavené letadlo. Zařízení pro plašení ptáků žádné neexistuje.

Případ proto dosud není uzavřen a zůstává záhadou, co se to vlastně těsně u mezinárodního letiště nacházelo ve vzduchu. Pokud případ nebude možné vysvětlit, dostane se do kategorie C – tedy neidentifikovatelné. Do kategorie B (málo informací) se již zřejmě nedostane, neboť máme relativně dost podkladů. Do kategorie A (identifikováno) se dostane v okamžiku, kdy nalezneme nějaké vysvětlení. V současné době projekt Záře registruje celkem 2456 případů pozorování UFO nad Čechami (část starších případů z 90.let ještě není v databázi zapsána). Z toho 157 případů zůstalo nevysvětleno v kategorii C – tedy přesně 6,4%.
Do které kategorie se nakonec dostane i toto pozorování?

Fotografie z okolí místa pozorování objektu:

místo pozorováníNad tímto místem byl objekt pozorován. Bílý autobus je na místě, kde projížděl kamion z něhož byl pozorován. Fotografováno je to z polní cesty za místem pozorování. Místo pozorování je velmi přehledné, řidič by si jistě všiml lidí, kteří by se v blízkosti nacházeli. Po levé straně je alej, která na levé straně (od dálnice) končí u silnice a za ní je statek.

statek1

Statek, který se nachází poblíž místa pozorování. Uvažovali jsme, že zde by mohl být v rámci nějaké oslavy upoután svazek párty balonků černé barvy. Vítr mohl upoutané balonky zanést nad blízké pole. Jenže to se ukázalo jako nemožné: mezi místem pozorování leží elektrické vedení a alej stromů. Navíc by šnůra s balonky musela být vedena velmi šikmo, téměř vodorovně, aby se balonky dostaly na místo, kde byl objekt pozorován.

Objekt je tedy zatím neidentifikován. Napadá snad ještě někoho z čtenářů našeho webu nějaké možné vysvětlení?

53 komentářů na “Velmi podivný objekt”

 1. A máte možnost se zeptat přímo na řízení letového provozu – pokud ano tak by vám přece mohli říct zdali tam něco neměli nainstalovaného.

 2. příležitosti přicházejí rychle a nenápadně, chce to rychle reagovat a jednat, obávám se že ted už je pozdě neco dělat. je to jako potkat parádní ženskou a nic neudělat, prostě zmizí a druhá šance už nebude.

 3. x: Dotaz na ŘLP i meteorologa jsme samozřejmě dali.
  fantomas: takhle je to v životě se vším :-)
  R.D.: Ano tohle je zatím jediná „normální“ pracovní verze možného vysvětlení. Nic lepšího nás nenapadá. I když…balonky v černé barvě a takových tvarů?

  1. „. I když…balonky v černé barvě a takových tvarů?“

   Leda že by na tom mohl být reklamní nápis – prostě reklama, která má naopak svým tvarem upoutat. To že si toho nápisu nevšiml – třeba nebyli zrovna nejoptimálnější podmínky na pozorování.

  2. To je zatím asi nejbližší obrázek tomu co jsem viděl. Není to přesne ono ale něco na takové bázi. Působí to na mne stejným nesmyslným dojmem jako tehdy. Jsem si jist že žádné reklamní nápisy tam nebyly. Když jsem objekt zpozoroval asi 1 km před sebou tak jako černou skvrnu na horizontu bez jakého koli odlesku světla. A to i celou dobu co jsem se ktomu přijížděl a dá se říci i objížděl ze strany. Ve služebním telefonu mám fotoaparát který jsem použil jen jednou, běžne s ním nefotím, za jízdy by to byl pro mne problém ale hlavně při pozorování mě to ani nenapadlo. Objekt sice na mne působil nesmyslným dojmem ale tehdy jsem to nevnímal jako „létající talíř“(řečeno s nadsázkou).

  3. Tie tri geometrické objekty sa podobajú na japonské kaligrafické vyjadrenie vesmíru od Sengaia Gibona (1750-1837): http://0.tqn.com/d/arthistory/1/0/_/n/aaca_gugg_0109_01.jpg. Je to len dvojrozmerné a v inom poradí. Aj v ázijskom bojovom umení s názvom Aikido sa používajú tieto tri geometrické obrazce. Tie tri geometrické veci by mali niečo symbolizovať. Asi niečo tajomné, mystické, niečo o vesmíre a tak podobne ako napríklad aj tieto alchymystické symboly: http://pics5.this-pic.com/key/squaring%20the%20circle%20alchemy. Alebo aj tento znak energie s názvom „Zimbate“ od Esénov v sebe obsahuje všetky tri objekty: http://www.windssong.com/zimbate/. Podobné objekty ako sú trojuholník, kruh a štvorec a ich trojrozmerné verzie sa nachádzajú napríklad aj v umení: http://www.brickartist.com/nathansawaya/what/circle-triangle-square.html alebo http://www.croquetartist.com/assets/images/artwork/trcisq.jpg. V tomto umeleckom filme, niečo ako balet, sú tie tri geometrické objekty na začiatku videa presne v tom istom poradí a tiež je to skoro celé čierne: http://www.youtube.com/watch?v=pEGUKAdmCx8. Aj na tejto webovej stránke je to v tom istom poradí: http://aikidoforbeginners.blogspot.sk/2008/04/aikido-and-triangle-circle-square.html. Psychológovia používajú tieto trojrozmerné objekty: http://loveartandfear.files.wordpress.com/2012/01/3169121459_8c70dc280a.jpg. Určite to každý pozná ako ich treba dávať do otvorov s rovnakými tvarmi. Aj detské hračky sú také. Alebo aj toto: http://jaced.com/2007/01/04/triangle-square-circle-a-psychological-test/. Aj na ovládači hracej počítačovej konzoly Play Station od spoločnosti Sony sú tieto tri geometrické objekty, len v inom poradí: http://www.brloh.sk/buxus/images/fotogaleria/katalog_produktov/herne_konzoly_a_hardware/playstation_4_hardware/playstation_4_hracia_konzola/nahlad_1.jpg. Ďalší zaujímavý odkaz: http://hdche.blogspot.sk/2011/04/trojuholnik-stvorec-kruh.html. Na tom mieste, kde sa ten záhadný tmavý objekt nachádzal, by som odporúčal skontrolovať, že či sa tam niečo nenachádza pod zemou alebo či na tom mieste nie sú nejaké anomálie, geopatogénne zóny a tak podobne.

  4. Děkuji Kybernautovi za příspěvek. Přiznám se že jsem netušil že něco takového vůbec existuje. Jediné co znám je playstation ten doma máme. Jako řidič profesionál jsem byl na psychotestech ale dřevěné kostičky jsme nepoužívali. Nevím proč ale koukal jsem několikrát na všechny odkazy od Kybernauta a při pohledu na první obrázek mě naskočila husí kůže a dala se do mne zimnice. Nevím proč. Nechápu

   1. Nemáte za čo, Viky. Mohli by sme vedieť, že konkrétne o ktorý prvý obrázok, z ktorého ste mal husiu kožu, sa jednalo ? Upozorňujem, že tú moju prezývku „Kybernaut“ používa aj kadekto iný okrem mňa, tak nie všetko musí mať nejakú súvislosť s mojou osobou, čo sa týka toho pseudonymu.

  5. To uz nemate nic lepsiho, ze tu pisete o tomhle? To mi nepripada jako nic tajimaveho, a nemare tadny dukaz, pouze vypraveni. Takovych dle vas nezajimavych veci vidi spousty lidi porad. Jde urcite o nejaky balon., i kdyz nechapu proc by to nekdo delal, ale treba mel nejaky duvod…

  6. Na Vašu prvú otázku odpovedám nasledovne. Áno, Anon, pre Vás nemáme nič lepšieho, za čo sa Vám ospravedlnievame, že nevyhovujeme Vašim očakávaniam a možno aj požiadavkám. Ak Vám to nepripadá ako niečo zaujímavé, tak nie ste povinný čítať tieto pre Vás nezaujímavé komentáre. A bol by som ináč zvedavý aj na to, že o čo zaujímavejšie je to Vaše „Jde urcite o nejaky balon…“. O druhých v komentári píšete, že nemajú žiadny dôkaz a pritom vy sám asi duplovane nemáte ani len obyčajnú indíciu, nie to ešte nejaký dôkaz. Odporúčal by som pozrieť sa najprv na seba do zrkadla a až potom o iných písať komentáre. … Také podobné čierne gule ako keby nahromadené na jednom mieste, ktoré neodrážali svetlo, boli vo štvrtok, dňa 3.9.2009 vyfotografované v Kyjeve na Ukrajine. Tu je odkaz na fotku: http://ufobua.org.ua/foto/kadr.php?id=782&bd=F. Pozorovaní neidentifikovaných lietajúcich objektov v podobe čiernych (aj bielych, červených, atď.) gulí, ktoré neodrážajú svetlo a ktoré sú tak ako keby na jednej kope (hromade), je viac z celého sveta. Niekedy sa tie gule od seba oddelia, potom sa znova spájajú alebo sa oddelia a rôznymi smermi a nebalónovskými manévrami odletia preč. V dávnejšej dobe, v 16. storočí, konkrétne skoro ráno, pri východe Slnka, dňa 14.4.1561 v Nemeckom meste Norimberg takéto nejaké podobné rôznofarebné gule a objekty iných tvarov medzi sebou ako keby bojovali, dokonca sa ako keby dohodli na jednom mieste na poli, kde budú ako poškodené padať, asi z toho dôvodu, aby nikomu na zemi neublížili. Potom aj 7.8. roku 1566 v Bazileji takéto podobné biele a čierne gule medzi sebou ako keby viedli vojnu.

  7. Kybernaute, muj komentar byl urceny lidem z Projektu Zare, takze nechapu proc na me reagujete prave vy. Vy jste snad jednim z nich? Oni moc dobre muj komentar chapou. Byl myslen spise sarkasticky. Vy asi nevite nic o me ani o konfliktu ktery s nimi mam. Takze nemuzete patricne ani na muj komentar reagovat.

  8. Zatím jsou možné všechny varianty, stále čekáme na vyjádření ŘLP. Podle meteorologa rozhodně nejde o jejich zařízení a spíše by sázel na nějaké párty-balonky. Pokud bychom nějak pokročili dále, určitě tento článek budeme aktualizovat.

  9. Prepáčte anon (Anon), ospravedlnievam sa Vám, nevedel som, že Váš komentár bol adresovaný niekomu inému. Vo vašom predchádzajúcom komentárnom príspevku zo dňa 13. 11. 2013 (15.46) nebolo napísané alebo aspoň naznačené, že komu bol Váš komentár adresovaný. A z toho dôvodu, že pred (nad) Vašim predchádzajúcim komentárnym príspevkom boli moje a Viky-ho komentáre, tak som z toho logicky vydedukoval, že asi nám dvom to bolo pravdepodobne adresované a preto som tak reagoval. Ma Vašu otázku „Vy jste snad jednim z nich?“ odpovedám nasledovne: Nie, nie som jedným z nich, lebo nie som ani jedným z nikoho z toho dôvodu, že nie som členom žiadneho klubu, spolku, alebo organizácie. Áno, správne, ja neviem nič o Vás a ani o žiadnom Vašom konflikte s členmi z Projektu Záře som predtým nebol nijako informovaný, takže som nemal ani najmenšiu šancu tušiť, že niekomu inému bol Váš komentár adresovaný. Vážená redakcia, okrem toho čakania na vyjadrovania kohokoľvek, vám odporúčam čím skôr osobne ísť „do terénu“ aj so všetkým čo máte (fotoaparáty, videokamery-aj tie „ultra“, „termo“, „infra“, „echo“ prístroje, merače, detektory, …) na to miesto, kde sa tá čudná vec podľa svedka nachádzala, aby sa tam urobili rôzne merania. Ak ste to tam už osobne boli dôkladne preskúmať, tak túto moju radu môžete brať ako bezpredmetnú.

  10. V pohode Kybernaute. Dekuji za omluvu. Mam za to, ze lide z Zare nemuzou nic posoudit moc objektivne, prptoze prave do toho terenu zrejme ani nechodi a godnoti vse od stolu. Povazuji tohleto jiz za zbytecne. Melo by se to nechat jen jako jakasi evidence, pokud zde lide nadale chteji davat sve poznatky o tom co videli. Ono to ani stejne nic jineho nez evidence neni a nemuze byt. Vsechny pripady jsou dle PZ stejne bud vysvetlitelne ( po jejich) a nebo maji malo informaci, coz je tedy vetsinou. Takze proc to vlastne vubec delaji
   ? Muj pripad ohodnotili jako cinsky lampion, i kdyz jsem dala jasne argumenty ze to lampion byt nemohl , a i podle pka to fakt nebyl. No ale to je nezajima. Podle nich to lampion byl a basta, i kdyz to nevideli. Od te doby je povazuji za diletanty a neprofesionaly, nebo nekoho kdo lidem lze. Slysela jsem o jejich spilupraci s armadou. Ani bych se nedivila. Protoze po nahlaseni prvniho objektu ktery jsem jim nahladila zde nizko tim samym smetem letel vojensky vrtulnik. Normalne zde takto jeden nikdy neleta.

  11. Zdravím. Ten obrázek který mě nahnal husí kůži a to opakovaně byl tento. http://0.tqn.com/d/arthistory/1/0/_/n/aaca_gugg_0109_01.jpg
   Opravdu vením proč, nic se mě podvědomě nevybavilo, jen jsem vnímal tři objekty nakresleny černou barvou na papíře. Otevřel jsem všechny odkazy a pak znovu ten první a stejná reakce. Dnes jsem si otevřel ten obrázek a husí kůže již nebyla jen malé vnitřni chvění. Kybernaut mě zaskočil další věcí http://ufobua.org.ua/foto/kadr.php?id=782&bd=F Když jsem spatřil objekt tak to byla stejná černá skvrna na nebi jako tento obrázek jen byla celistvá. Ještě bych si dovolil pro anon říci že jsem viděl co jsem viděl a zdá se mě dobré že to je zveřejněno protože jsem nemíjel na dálnici objekt sám a možná by se mohl někdo ozvat s dalšími poznatky. Já osobně jsem posílal projektu záře také před rokem jednu fotku která byla vyhodnocena jako létající lampion. Byl jsem rád za názor lidí kteří mají s tímto nějaké zkušenosti.

  12. Lidi, já nevím. Vítám každou záhadu. Ale když si ten snímek z ukrajinských UFO stránek zvětšíte, uvidíte, že jde o hrozen tmavých balonků. Některé se uvolňují…Bylo to blízko letiště, bez zvuku, pomalý let.

  13. Môj obľúbený multiinštrumentálny hudobník z Francúzska, pán Jean-Michel André Jarre, ktorý tiež verí na existenciu mimozemského života a zaoberá sa aj mystikou, kozmológiou a inými takými podobnými hraničnými vedami, mal dňa 14. júla (července) roku 1995 obrovský mega koncert v Paríži, pri Eiffelovej veži s názvom Concert Pour la Tolerance. Videozáznam z tohto koncertu sa nachádza na webovej stránke http://www.youtube.com/watch?v=kBE9UW5BNKo. Na začiatku od času videa t = 0:01:25 si na filmovom zázname z koncertu všimnite, že ako tam preletí tá formácia lietadiel Francúzskeho vojenského letectva so zapnutými pristávacími svetlami. Dosť to pripomína neidentifikovaný lietajúci objekt, však? To bolo vraj aj cieľom toho preletu formácie lietadiel, aby to ako celok, vyzeralo ako UFO. Na tomto concerte je ale okrem iného zaujímavé aj to, že pán Jarre na ňom použil tieto tri symboly: http://eil.com/images/main/Jean-Michel+Jarre+-+Concert+Pour+La+Tolerance+-+BADGE%2FBUTTON-543160.jpg. Ďalšie fotografie: http://img829.imageshack.us/img829/4593/39917577.jpg, http://www.jarreweb.com/galerie/albums/concerts/1995-07-14-jarre-concert-tolerance/07.jpg, http://www.jarreweb.com/galerie/albums/concerts/1995-07-14-jarre-concert-tolerance/04.jpg. Potom ma ešte napadá jeden prípad blízkeho stretnutia tretieho druhu, pri ktorom neznáme, pravdepodobne nepozemské bytosti, mimozemského pôvodu, s pomocou akýchsi lúčov pripomínajúcich laserové svetlo, na stenu animovali tieto isté obrazce, trojuholník, štvorec a kruh ale už si žiaľ nepamätám ich poradie. Štvorec, kruh a na miesto trojuholníka ako keby znamienko „rovná sa“ (=) sa u nás na Slovensku objavili aj v tomto obilnom piktograme, ktorý sa objavil v auguste (8) roku 1964: http://www.imagehosting.cz/images/lieskovecs.jpg. Ten trojuholník, štvorec a kruh sú pravdepodobne akési znaky alebo symboly kozmickej evolúcie, lebo už samotná geometria vraví, že štvorec má o jeden uhol viac ako trojuholník a kruh je vlastne nekonečno en uholník. Je to akési symbolické vyjadrenie cesty k dokonalosti od niečoho menej vyspelého (trojhuholník), k najdokonalejšiemu (kruh). Dalo by sa tam medzi ne pridať aj iné geometrické útvary ako šesťuholník, sedemuholník, osemuholník a tak ďalej až po najdokonelejší kruh.

  14. Něco mě napadlo:
   z katastru nemovitostí se dá zjistit majitel pozemku – a nebo i těch okolo – pokud jsou malé – nemuselo ta pozice být přesná – a toho nebo ty majitelé kontaktovat – pokud by tam bylo něco oficiálně tak by s tím museli mimálně souhlasit – tedy vědět o tom – tedy jak reklama tak i cokoliv jiného.

   1. To je dobrý nápad od X. Jen bych dodal že na reklamu to bylo dost nevhodně umístěné. Velikost objektu asi 1 metr krychlový a bylo to cca 100 metrů od dálnice a dost vysoko(na nějaké nápisy nevhodné). Z nákladního auta velkým předním oknem jsem to mohl pozorovat až do přiblížení ale z osobního auta by to byl asi problém. Při objíždění objektu by to viděli pouze cestující u pravého okénka.

  15. Nevím jestli Vám to v něčem pomůže ale dodal bych že objekt byl výš než stromy v áleji. Objekt jsem zpozoroval asi již 1 km před tímto místem(asi 1 minutu při 80 km rychlosti).Jestli jsem se dobře zorientoval tak jsem jel oproti autobusu na druhou stranu. Matně si vzpomínám že na poli něco rostlo(nejsem si 100% jist ale bylo to zelené barvy). Možná se zkusit zeptat majitele pole jestli si něčeho nevšiml nebo při sklizni něco nenašel.

  16. Viky: Dívali jsme se tam a zkoušeli to porovnávat. Alej začíná těsně u té usedlosti, el.vedení je také hodně blízko. Kdyby byl objekt cca 30-50m nad zemí v místě které uvádíte, šla by šňůra (pokud by to byl upoutaný svazek balonků) určitě přes stromy a přes vedení.
   Na poli u aleje je velkou černou plachtou přikrytá (asi) sláma, ale ta tam nejspíš v červenci nebyla – a kdyby: mohlo by to mít nějakou souvislost? Zatím nás nic nenapadá.
   V každém případě vám, Viki, velmi děkujeme za kvalitní a podrobný popis, a za spolupráci při hledání vysvětlení.

  17. Emilie Zemanová

   Chtěla bych se zeptat , jestli jste také zjišťovali , zda v okolí není nějaký zvláštní kámen , či jiný útvar tohoto typu , protože v okolí Kladna je dost nálezů . Četla jsem , že se v blízkosti menhirů atd. objevují tajemné a našemu chápání zvláštní úkazy .

  18. Ano, to místo je nám dobře známé, jak ukazují fotografie, zkoumali jsme jej opravdu důkladně. Můžeme potvrdit, že se tam nenachází nic, s čím by si to mohl pozorovatel splést, ani přibližně podobného. Žádný komín, věž, vodárna, sýpka, výrazný strom, nebo nějaká konstrukce. Během šetření tohoto případu jsme měli neustále dojem, že půjde o nějakou neobvyklou shodu okolností, že půjde o něco neobvyklého, ale netajemného. Bohužel, asi jsme vyčerpali všechny možnosti a vysvětlení nemáme.

  19. Nemohlo by sa jednať o prejav tmavej hmoty, ktorú hľadajú aj astrofyzici v pozadí vesmíru ? Toto ma napadlo počas sledovania štvrtej časti 88 dielneho seriálu s názvom „Faktor Psí. Kronika paranormálnych javov“. Pozrite si časť s názvom „Plíživá temnota“, dá sa skopírovať z tejto webovej stránky: http://www.ulozto.sk/xcWwK6Pv/faktor-psi-1×04-pliziva-temnota-nebezpecna-schopnost-avi (http://www.ulozto.sk/xPURKuP/faktor-psi-1-04-pliziva-temnota-nebezpecna-schopnost-avi).

  20. To je zajímavý nápad. Bohužel v tomto případě jde jen o hypotetickou možnost. Vlastnosti, chování a vůbec existence temné hmoty jsou totiž zatím neznámé. A není správné vysvětlovat jednu záhadu pomocí záhady jiné. Což ale neznamená, že by tomu tak nemohlo být.

  21. Dobrý den,
   možná jsem našel odpověď – může jít o běžné héliem plněné balonky umístěné v síti – různé tvary – šlo prostě o zábavnou párty.
   A ta síť jim prostě ulétla i s těmi naplněnými balónky – ty ji prostě udržovali ve vzduchu – prostě se urvalo poutací lanko -šlo klidně o venkovní párty.
   Ty různé balóky měly být vypuštěny z té sítě a to naráz – jako vyvrcholení té párty – měli odledět pryč a tak byli plněné héliem.

   http://www.balondekor.cz/fotogalerie/Sit-s-padajicimi-balonky-Fotogalerie
   http://www.detska-party.cz/eshop/1867-sit-na-letajici-balonky.html

   1. Dobrý den X. Pořádně jsem si prohlížel obrázky z odkazů. Přiznám se že v ničem jsem nenašel podobu toho co jsem viděl. Na všech balóncích z fotografií je vidět nějaký odlesk. Také balónky jsou uspořádány chaoticky, kdežto tam byly souměrně uspořádané. Také jehlan,koule a krychle měly přesné tvary a nebylo vidět že by byly něčím svázané nebo v nějaké síti. Když jsem objekt míjel tak u jehlanu a krychle bylo vidět rovné dno. Přesto moc děkuji za snahu o nalezení vysvětlení. Pořád nad tím přemýšlím co to mohlo být.

  22. Pán x si asi zabudol prečítať tento záver článku: „Uvažovali jsme, že zde by mohl být v rámci nějaké oslavy upoután svazek párty balonků černé barvy. Vítr mohl upoutané balonky zanést nad blízké pole. Jenže to se ukázalo jako nemožné: mezi místem pozorování leží elektrické vedení a alej stromů. Navíc by šnůra s balonky musela být vedena velmi šikmo, téměř vodorovně, aby se balonky dostaly na místo, kde byl objekt pozorován.“ Takže možnosť, že by sa mohlo jednať o akékoľvek balóny, sa už dávno vylúčila.

   1. „Uvažovali jsme, že zde by mohl být v rámci nějaké oslavy upoután svazek párty balonků černé barvy. Vítr mohl upoutané balonky zanést nad blízké pole. Jenže to se ukázalo jako nemožné: mezi místem pozorování leží elektrické vedení a alej stromů. Navíc by šnůra s balonky musela být vedena velmi šikmo, téměř vodorovně, aby se balonky dostaly na místo, kde byl objekt pozorován.“ Takže možnosť, že by sa mohlo jednať o akékoľvek balóny, sa už dávno vylúčila.“

    Podle mě taky totiž nešlo právě o upoutané balóny – nýbrž o letící tedy neupoutanou síť s balóny – ty balóny v ní prostě nemuseli již mít takovou nosnost a proto ta síť již klesala k zemi.
    Prostě po vypuštění část těch balónků utekla ve velké výšce – síť se zbylými tak začala být těžší než vzduch (i samotná síť na ty balóny taky něco sama váží) a tak již prostě padalo zpět k zemi – kde s tím různě během toho pádu pohrávali větry. A právě až v tomto okamžiku to bylo spatřeno a popsáno.

  23. x, ja si myslím, že aj túto Vašu teóriu, že ako sa objekt správal ešte pred pozorovaním svedka, kľudne môžeme vylúčiť. Mimochodom, ja som v predchádzajúcom komentári dňa 8. 12. 2013 o 16:48 SEČ nespomenul upútané alebo neupútané balóny ale akékoľvek balóny, ktorými sú samozrejme myslené aj tie, ktoré sú v akýchkoľvek sieťkach a kdekoľvek inde. Z výpovede svedka: „Objekt se vznášel jižně od dálnice asi 50 až 100 metrů ve výšce cca 30 až 50 metrů nad polem….Jevil se jako nehybný, který nebyl nijak fixován k zemi(tyč, lanko)….nijak neměnily tvar,pozici ani velikost…Objekt byl stabilní…“. Ako sa hore vyššie vo svedeckej výpovedi môžete dočítať, tak sa ten záhadný objekt iba nehybne vznášal vo vzduchu na jednom mieste. Nestúpal a ani neklesal a ani nijako ináč sa nepohyboval. Nachádzalo sa to v stabilnej a nemennej výške a bolo to nehybné. Ani žiadny vietor s tým objektom nijako nemohol pohybovať, lebo to svedok videl nehybne stáť na jednom mieste. A ani žiadna časť vypustených balónov a ani žiadna sieťka svedkom nebola pozorovaná. Predstava, že pred pozorovaním ten objekt v sieťke klesal k zemi, vypúšťal balóny a všelijako s tým vietor pohyboval a potom zrazu sa to prestalo hýbať, klesať a vypúšťať balóny ako keby to zamrzlo v čase počas pozorovania svedkom, sa mi zdá ako dosť pritiahnutá za vlasy. Čo sa s neznámym objektom dialo pred jeho pozorovaním svedkom Viky, nám nie je známe a myslím, že je úplne zbytočné domýšľať si akékoľvek teórie o balónoch, ktoré boli už dávno vylúčené.

  24. Vážený Kybernaut(e): Myslím, že by jsme se měli soustředit na teorie o tom co to je a ne zpochybňovat a říkat co to určitě není…
   Mne teorie o baloncích napadla hned jak jsem poprvé viděl nákres objektu a stále ji nelze úplně vyloučit… Podle mě se nakonec ukáže, že to něco jako balonky bylo a vlastně to bylo tak triviální, že nás ani nenapadlo, že by to šlo…

  25. Áno Jakub, súhlasím s Vami, čo sa týka snáh o identifikáciu pozorovaného objektu. Vylučovacou metódou, že „co to určitě není“ sa snažíme zistiť, že čo to bolo. Akékoľvek balóny boli touto vylučovacou metódou už vylúčené a považujeme za zbytočné sa vracať k niečomu, čo sa už vylúčilo. Znovu otvárať tému o akýchkoľvek balónoch sa mi zdá ako kontraproduktívne. To nás len zbytočne brzdí v zisťovaní, že čo to bolo. Tak podobne aj nás a našich kolegov z Čiech ako prvá možnosť vysvetlenia pôvodu pozorovaného objektu napadli nejaké balóny, to sa preverovalo ako prvé a ako prvé sa to potom neskôr aj vylúčilo z možností, ako ten pozorovaný jav vysvetliť. Akékoľvek vysvetlenia v súvislosti s akýmikoľvek balónami sa ukázali „jako nemožné“, ako je to napísané aj v závere vyššie uvedeného článku. Možno ale máte pravdu v tom, že sa tie balóny nedajú úplne vylúčiť. Držím vám palce aby vyšla Vaša predpoveď (a možno aj zbožné želanie), že ako sa to nakoniec triviálne vysvetlí.

  26. Uvažovali jste nad RC vzducholodí (vyrobenou po domácku) ta by totiž nebyla k ničemu uvázaná a zkušený pilot by ji udržel na místě i větru. (Motory mohou být malé a nemusíte si jich všimnout) Sám s RC modely mám jisté zkušenosti a RC vzducholodě jsou sice u nás vzácnější, ale také je najdeme…

  27. Samozrejme, že sa v rámci snáh o racionálne vysvetlenie pozorovaného javu uvažovalo aj nad modelmi vzducholodí na diaľkové ovládanie. To sa ale žiaľ tiež vylúčilo. Uvažovalo sa už nad všetkým racionálnym a nenapadlo nás nič, že čo by to tak mohlo byť. Ale sme len omylný ľudia a možno nám niečo uniklo a na niečo sme zabudli, tak preto neprestávajte uvažovať nad rôznymi možnosťami, ako by sa ten pozorovaný objekt dal úspešne identifikovať. Možno tak prídete na niečo, čo nenapadlo nás. Držím Vám v tom palce. Veľa šťastia.

   1. Viděl jsem to už mnohokrát a to při různých okolnostech a ať už sám nebo i s dalšími lidmi co viděli totéž a ať už sami a nebo sennou… Okres- ŠUMPERK

    1. Ďakujeme Vám pane Tomáš K. za to, že ste sa nám ozval a že ste sem napísal Váš komentárny príspevok a že ste nás upozornil na to, že ste to taktiež videli aj s inými očitými svedkami. Prosíme Vás, prípadne aj ostatných (najlepšie všetkých) svedkov, ktorý to teleso videli, aby ste pravdivo vyplnili, skontrolovali a odoslali formulár, ktorý sa Vám zobrazí po kliknutí na „POZOROVALI JSTE UFO?“v hornom menu (skoro v strede) na tejto web stránke a potom kliknutím na červenými písmenami napísané a červenou čiarou podkčiarknuté „On-line formulář“, ktorý sa nachádza na tejto webovej stránke: http://www.projektzare.cz/pozorovali-jste-ufo/hlaseni-o-pozorovani-ufo/. Dopredu ďakujeme za odoslanie vyplneného formulára. A na záver mi prosím Vás prepáčte ešte moju záverečnú zvedavú otázku: čo to podľa Vás mohlo byť?

     1. Opravdu nevím co to mohlo být. Nejsem člověk, který se nechá jen tak něčím nebo někým zmanipulovat a nebo si něco domýšlet a co nevidím na vlastní oči tak to nemůžu ani posuzovat a často tomu nevěřím, ale tohle jsem na vlastní oči viděl! a jak už jsem zmiňoval ( i očití svědci ). Je to vždy aspoň po 21.00 hodině a můžu z čistým svědomím říci, že už jen svým pohybem se to vymyká všemu co dosud známe a i armádu bych z toho vynechal, proto že jestli se naší armádě nepovedlo překonávat fyzikální dosud známe zákony tak usuzuji, že to nebylo nic co by tam mohlo létat ( vyrobeno lidskou rukou ). Nedělám žádné závěry, ale nedivil bych se, že by to mohlo být něco nadpozemského… vždyť už jen fakt, že je Vesmír nekonečný je pro nás jen těžko pochopitelné a to, že jsme tu sami tak tomu osobně nevěřím. Vždyť podobných podmínek pro život je ve Vesmíru jen kolem nás hodně. ( Jednou a dosud naposledy jsem to viděl nejasněji se vznášet, tentokrát v jedné, jiné vesnici poblíž Šumperka v Červenci (myslím) něco po 21.00 hodině a teprve se stmívalo a můžu říct, že to nejde identifikovat… je to jako se dívat do prudkého světla ( nedá se rozlišit nějaký zásadnější rys než, že je to jako by hořící koule a že to není žádný letoun a ani lampion) co tu ostatní snaží podotknout, jelikož lampion nelítá po obloze a ani nevlítne tak vysoko a ani rychle ke hvězdám až nakonec zmizne z dohledu což vypadá jakoby hvězda co najednou zhasne. (jen těžko se to vysvětluje někomu kdo to neviděl.

      1. Omlouvám se., můj popis nesouvisí z dotyčným úkazem ani tomuto článku, ale k objektu či úkazu ((Záře) myslím tomu říkáte).

      2. Aha, veď preto som sa čudoval, že to podľa vás bola „hořící koule“. Veď v tomto prípade sa jednalo o viac čiernych gúľ a aj iné tvary to malo a úplne čierne to bolo, že ani žiadne svetlo sa od toho neodrážalo. Nevadí, nič vážne sa nestalo. Také omyly sa stávajú. Tá prosba o vyplnenie formulárov je ale ešte stále aktuálna až to ich odoslania. To vôbec nevadí, že sa to týka iného prípadu.

     2. Je zde ještě jedno racionální vysvětlení a to promyšlený podvrh (nechci nikoho obviňovat) a pokus udělat si z nás blázny…

     3. Áno, rátame aj s tým. Nie sme zase až taký naivný a samozrejme, že sa svedkov snažíme aj preverovať, čo sa týka ich dôveryhodnosti. Aspoň tak v skrytosti a nenápadne, lebo je to dosť háklivá záležitosť. Túto vec „dôveruj a preveruj“ nemôžeme nejako veľmi dávať najavo. Nemôžeme si totiž dovoliť každého svedka paranoicky podozrievať z klamstiev, lebo by sa nám v budúcnosti už nikto nemusel zdôveriť so svojimi nevšednými zážitkami a pozorovaniami. Ako nejaký obchodníci, kriminalisti alebo tajný agenti sa aspoň tak navonok tvárime, že im akože „slepo“ veríme. V „zákulisí“ sa ale tak tajne a nenápadne v tichosti medzi sebou snažíme každého svedka s pomocou psychológie, grafológie (vytváraním psychologických profilov a tak podobne), krížovým výsluchom, opakovaním tých správnych kontrolných otázok, pýtaním sa iných na dotyčného „subjekta“ a s pomocou rôznych iných metód preverovať ich dôveryhodnosť. Máme medzi sebou aj takých „špecialistov“, ktorý sú v tom „preverovávaní subjektov“ dobrý a plne ich využívame. Ďalšou samozrejmosťou u nás je aj to, že sa svedkov snažíme aj osobne kontaktovať a stretávať sa s nimi „zoči voči“, najlepšie u nich doma, aby sme aj ich životné prostredie a okolie „preklepli“. To som ale ako aj predtým popisoval, že ako to zvyčajne robievame my, tu u nás na Slovensku. Takto podobne to pravdepodobne (hádam, či dúfam) robia aj naši český záhadologický kolegovia z projektu Záře a aj tí ostatný.

     4. Za prvé neříkám, že je zde snad někdo naivní nebo tak něco.
      Za druhé, předchozí komentář neměl zpochybnit ničí důvěryhodnost a schopnosti našich ufologů z projektu záře…
      Za třetí, jistě jste si také všimli, že se objekt vymiká v podstatě všem pozorováním UFO ve světě, i u nás…
      A proto nad nějakým promyšleným podvodem stále uvažuji.

     5. Podobné záhadné čierne objekty neznámeho pôvodu nafilmoval a vyfotografoval istý pán Scott Waring v piatok, dňa 24.1.2014 v meste Surprise (pri meste Phoenix, kde je časté pozorovanie UFO: http://goo.gl/maps/z3Nwe) v štáte Arizona v Spojených štátoch Amerických. Jedná sa o hlásenie pozorovania UFO v systéme MUFON, číslo prípadu je 53724. Odkaz na originálny videozáznam: http://www.mufoncms.com/files/53724_submitter_file1__VIDEO0076.mp4. Ten istý filmový záznam sa nachádza aj na videoportáli Youtube a nachádza sa na tejto webovej adrese: http://www.youtube.com/watch?v=P_NGLZ6Ulu4. Odkaz na skopírovanie deviatich originálnych fotografií: http://ulozto.sk/xkro2t2b/9-zip. Nebolo by zlé, keby sme ten filmový videozáznam a fotografie spoločne podrobili od seba nezávislým analýzam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*