Pozvánka na konferenci Sfinga

  • od

14. ročník konference SFINGA proběhne ve dnech 26. 5. – 27. 5. 2012  na hradě Houska! Setkání zájemců o nevyjasněné záhady všeho druhu a průzkumy historického podzemí pořádá FFC – Fantastic Facts Club. Přečtěte si program.

 

Zájemci se musí přihlásit předem, jedná se o akci pro předem přihlášené a kapacita je omezena. Do přihlášek uveďte jméno a příjmení, chcete-li přespat a zda se chcete zúčastnit programu 27.5. Při prezentaci obdrží každý účastník visačku se svým jménem. Účast Vám bude potvrzena, pokud nedojde potvrzení do týdne, kontaktujte nás. Pořadatelé si vyhrazují právo výběru účastníků.

Kontakt a přihlášky:   email: purlab@iol.cz , info@ffc.cz
Účast na vlastní nebezpečí, dodržujte pokyny organizátorů !!!! Děti pouze v doprovodu rodičů!!!
Eventuelní změny prosím nahlaste co nejdříve, nenechávejte to až na akci a neblokujte zbytečně místo.

Program:

Přednášky budou 26.5., lze přespat ve vlastním spacáku na hradě a 27.5. je pro zájemce možno se zúčastnit a vyzkoušet měření energetických zón pomocí virgule se zkušeným proutkařem.
Sraz a registrace účastníků: na nádvoří hradu Houska v sobotu 26.5. od 8.30 do 9.15 hod – dostavte se prosím včas!!

Sobota 26.5.2012

PŘEDNÁŠKY od 9:30 do cca 18:00 hod (v abecedním pořadí):

  • Lahoda Ladislav – CMA: Co nového v podzemí – 2012
  • Pilař Miloš: Tajemství podzemní továrny v Chebu – film
  • Purkrt Josef : Houska po desáté
  • Vegricht František: Synchronicita podle Dr. Gustava Junga a můj vztah k Housce
  • Vrbenská Františka: Jaroslav Hašek a řetězec historických záhad: od Irkutska přes Aghartu do Kambodže
  • Zacha Kučera Milan – KPUFO: Fenomén „Fext“ v panoptiku evropských přízraků…

Pořadí a případná změna či doplnění přednášek bude upřesněno. Je přislíbena účast zástupců nakladatelství vydávajících záhadologické publikace. Opět by po dobu Sfingy měla vysílat z hradu radioamatérská vysílačka. A zřejmě bude i přítomno internetové radio Applaus  www.radioapplaus.com .

Neděle 27.5.2012

–  MĚŘENÍ ENERGETICKÝCH ZÓN (pro zájemce) – jinak volný program

Účastnický poplatek (hrad je soukromý majetek) splatný při registraci: 500 Kč na osobu.
Členové FFC, CMA  a děti 10 – 15 let – 400 Kč na osobu
Přednášející, organizátoři, pozvaní hosté a děti do 10 let zdarma.
V ceně je poukázka na nápoj a klobásu v hradním kiosku, je to nutné z provozních důvodů, aby se při běžném provozu hradu stihli v poledne všichni obsloužit.
Dále je v ceně opékané prase večer 26.5.

Doprava:    Je výhodný příjezd vlastními auty, účastníci mohou parkovat před hradem, uveďte, že se zúčastňujete akce a při registraci dostanete povolenku.
Pokud byste někdo jel vlakem (stanice Okna) dejte prosím vědět, pokusili bychom se zařídit odvoz.
Nejrychlejší příjezd od Prahy: po dálnici do Mladé Boleslavi, odtud po silnici č.38 k obci OBORA, zde doleva do obce OKNA a dále po silnici č. 273 do obce LUKA a odtud podle šipek k hradu Houska přes obec KRUH do obce HOUSKA.

Vybavení:  Všem doporučujeme turistické oblečení a svítilnu. Na přespání samozřejmě spacák a podložku (spí se kdekoli na hradě vyjma kaple, podlahy jsou parketové).

Ubytování – pokud ze zdravotních a jiných důvodů chcete komfortnější ubytování, nejblíže je rekreační zařízení Pod Houskou www.podhouskou.cz .

Dále prosíme účastníky, kteří mají pohodlné campingové křesílko nebo rybářskou stoličku, aby si je tradičně vzali sebou.

Přijímáme nabídky na další krátké přednášky o podzemí a o dosud nevyjasněných záhadách od kohokoli z účastníků. Přednáška o jednom problému by neměla přesáhnout 10minut. K dispozici bude počítač s dataprojektorem, Program je ale dost nabitý, takže se prosím přihlaste nejlépe předem.

Večer, po odchodu turistů z hradu, je čas na diskuse a posezení a případnou komentovanou prohlídku prostor a okolí Housky, můžete se na vlastní oči přesvědčit co je fakt a co výmysl. Po celou dobu je k dispozici kiosek s občerstvením, silnými limonádami typu medovina apod.

Nevylučují se další překvapení, pokud nastane nějaká podstatná změna, budete čas informováni. Těšíme se na setkání s Vámi v uvedeném termínu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*