Opět tajemný černý trojúhelník

  • od

O tajemnýchmini černých trojúhelnících se toho již napsalo mnoho. Na konci 80. a začátku 90.let minulého století vzbudily pozornost podivné černé trojúhelníkovité objekty, které pozorovaly tisícovky lidí, byly neúspěšně pronásledovány letouny F-16, přičemž jejich vysvětlení se lidé nikdy nedočkali. Tajemné trojúhelníky se objevily i u nás, některé z případů jsou popsány zde. O dalším pozorování z konce roku 1989 jsme se dozvěděli nedávno.

1989.12.00.03 – UFO – Praha 9 – Horní Počernice:

Kód případu: 1989.12.00.03
Anotace: nehybný temný trojúhelník s bílými světly v rozích, dal se do pohybu a odletěl
Datum pozorováníOd: 01.12.1989 Do: 06.12.1989
Datum upřesnění: někdy mezi 1. a 6.prosincem 1989
Čas pozorování Od: 06:50:00 Do: 06:55:00
Doba pozorování min.: 00:05:00 max.: 00:05:00
Lokalita:Praha 9 – Horní Počernice okr. Praha kraj: Hlavní město Praha
Místo upřesnění: Čertouzy cesta kolem rybníka (bývalé zimoviště cirkusů)
Směr pozorování: J
Směr letu Odkud: – Kam: JJZ
Výška (°): min.: 30 max.: –
Tvar: trojúhelník
Počet objektů 1
Barva:žlutá, bílá, černá
Velikost úhlová(°) min.: 4 max.: 6
Zvuky: Ne
Pohyb: mění rychlost
Objevil: byl již na obloze
Zmizel: odletem
Způsob pozorování: pouhým okem
Počasí: tma, zcela čisté hvězdnaté nebe,čerstvě nasněženo asi 5 cm sněhu, mráz, obzor neosvětlen
Pocity: zvědavost
Kategorie: NL
Pracovní kategorie: Belgie
Foto: nemáme k dispozici
Datum ohlášení : 02.06.2013
Datum zápisu: 03.06.2013
Celkem (Svědků): 1
Svědci ženy(Počet): 1

Popis:

„Čirou náhodou jsem se dostala na stránku projektu Záře a začetla se do diskuze o temných trojúhelnících. To mi připomnělo, že jsem se s tímto jevem před léty také setkala a jen tak pro zajímavost si to zaznamenala v roce 2009, když jsem v časopise 2000 záhad narazila na článek „Temný trojúhelník nad Brnem“.Moje pozorování se událo v bouřlivé době prvních dní po 17. listopadu 1989.Ten svůj nákres s poznámkami jsem teď našla. Tak můžu alespoň popsat co jsem si zaznamenala:Čertouzy ( okrajová část Horních Počernic směrem k Zelenči) XII/ 1989 ( někdy mezi 1. a 6.prosincem 1989) čas – 6.50 až 6.55Tma, zcela čisté hvězdnaté nebe,čerstvě nasněženo asi 5 cm sněhu, mráz, obzor neosvětlen. ( Cestou do práce, když jsem zahnula cestou kolem zimoviště cirkusů a minula jedinou lampu, která tam byla, jsem před sebou při pohledu k trati a zahradě čertouzského zámečku uviděla )Velký černý rovnostranný až rovnoramenný trojúhelník zakrývající hvězdy, se třemi žlutobílými, nic neosvětlujícími světly v rozích. Neviděla jsem nic, co by mu dávalo třetí rozměr.

 Z místa pozorování: tři prsty natažené ruky nad korunami stromů v zahradě zámečku, skoro tři prsty natažené ruky vysoký trojúhelník, široký 4-5 korun holých osmdesátiletých stromů. Koruny stromů neosvětloval, zvuk žádný nebylo slyšet. Stál nehybně. Spěchala jsem do práce a zastavila se jen na chvilku. Než jsem došla ( asi 50 m ) k podchodu pod tratí, začal se pomalu, nehlučně a bez změny postavení vzdalovat,ne bleskově, ale mnohem rychleji než běžné letadlo, na JJZ. Neměl barevná poziční světla.

Po příchodu do práce jsem si udělala poznámku do kalendáře, ale ten se nedochoval, takže přesné datum nevím – bylo to po 17. listopadu, asi mezi 1. prosincem a Mikulášem.

Žádný strach jsem necítila a vzpomínám si, že jsem si říkala, která asi mocnost v těchto bouřlivých časech vyslala ten stroj na výzvědy §:-) „

Doplnění k případu:

„Objekt byl již na obloze, když jsem měla možnost ho mimo světlo jediné lampy v širém okolí uvidět, byl nehybný, nemrkal, nevrčel a během 3 minut plynule odletěl, měla jsem ho stále na očích, než jsem došla k podchodu pod tratí.

Dnes už je to někdejší pole, kolem kterého chodník k trati vedl zastavěné a intenzivně osvětlené a osvětlení v Čertouzích kolem rybníka by už taky úplně temné pozadí neposkytlo – prostě náhoda. To měření pomocí prstů byl skautský reflex. §:-))

Mobil nemám, takže nákres Vámi navrženým způsobem poslat nemohu. Ať to bylo cokoliv, po čtvrt století už je to nepochybně zastaralé – jsem přesvědčená, že zelení mužíčci v tom nebyli.“