Aktuality 28. a 29. týdne

  • od

miniAktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Aktuality:

Ve středu 10.7.2013 se uskutečnila první Česko-slovenská záhadologická skypekonference. Účastníci se vzájemně informovali o novinkách v zájmových oblastech. Tématy společné besedy byly informace o novém agrosymbolu u Úštěka na Litoměřicku a nových metodách výzkumu agrosymbolů. Slovenští kolegové informovali o přípravě nového záhadologického časopisu X Paranormal a o připravovaných akcích na Slovensku. Další společné besedy budou pokračovat každý týden.

Zajímavosti na webu:

Od tajemné havárie UFO uplynulo 66 let, a stále nebyla uspokojivě vysvětlena. Připomínka výročí Roswellského případu.

Tichý žhář. Létající přání prohoří střechou a založí požár shora. Létající lampiony nejenže způsobují ještě pořád velmi častá pozorování UFO, způsobily však také už nejeden ošklivý požár. Zakážeme je tak, jako to udělali v Německu?

UFO, lži a studená válka. Dokument popisující setkání a pozorování UFO za dob studené války. Video je s CZ dabingem.

VIDEO: „Tančící mrak“ připomínal UFO. Meteorologové ale mají racionální vysvětlení. Nabízíme jiné vysvětlení: video je natočeno přes okno, na němž je kapka vody s níž si pohrává vítr…

Staroegyptská soška záhadně rotuje.  4000 let stará egyptská soška se samovolně otáčí. Její pohyb byl zachycen i časosběrnou kamerou – a pachatel nikde …

Agrosymbol Úštěk 2013. Letos první agrosymbol v České republice zmapoval Libor Čermák.

29. vesmírný týden.  Přehled událostí na obloze od 15. 7. do 21. 7.

 Přednášky:

Cesta na Mars: Současný a budoucí výzkum rudé planety
25. července 2013 od 18.00 Planetárium Teplice

Přijměte srdečné pozvání na speciální letní seriál Café Nobel! Ve spolupráci se Severočeskou hvězdárnou a planetáriem v Teplicích jsme pro vás přichystali řadu povídání na kosmická témata, a to přímo ve stylovém prostředí planetária.

Mars byl jedním z prvních těles sluneční soustavy, ke kterému vyslal člověk automatické kosmické sondy. Zájem odborníků o Mars nijak neopadá ani dnes, ba naopak je u rudé planety rušno. V příštích letech bude využito každé příhodné startovací okno pro vyslání další sondy. Velkým plánem pro příští desetiletí není bohužel přistání člověka, to je zatím v nedohlednu, ale automatický návrat vzorků z Marsu. Půjde nejenom o technickou výzvu, ale také o ukázku manažerského umu, kdy bude potřeba skloubit zájmy několika kosmických mocností. A kdoví, třeba to bude předstupeň onoho vysněného pilotovaného letu k rudé planetě. O výzkumu Marsu pohovoří Michal Václavík z České kosmické kanceláře.